Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Moto Kurye Arkadaşlar Lütfen Dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI
    MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı desperadost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaş lar ben bmf2005 le konuştum çok yoğun olduğunu yorgunluktan kurye olarak yazdığını aslında servis ci arkadaş ların dikkat etmesi gerektiğini söyledi! başlığı değiştirememiş kendisi DİKKATİNİZE
    teşekkürler abi ama iş onu aştı artık

ya millet ben konuyu özetliyim az öncede aksarayda birini gördüm 150 kanuni seyhanla kaldırımda yayalara deli gibi korna çalıyodu sen kuryemisin dedim hayır dedi yani işin özü şu küçük cc li motorları kendilerini bi halt sanan ukalalar kurye sanıyor yani ben şimdi 600cc makinayla bu hareketleri yapsam bana kim kurye diyebilirki tamam bu hareketleri yapan kuryelerde var kabul ediyorum ama hepsini aynı kefeye koymamak lazım dimiya diğer konuda kuryeler cahil eğitimsiz diyen arkadaşlara burda söyleyecek bişeyim yok bukonu daha çok polimik yaratacak onun için mod arkadaşlara rica ediyorum kilit lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı MASTER OF THE ROAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw usta kurye olmayıp bizi bukadar iyi anlatman gerçekten çok enteresan süpersin abi düşüncelerin için teşekkürederim yanlız cahil okumayan mesleği olmayan kurye olur diyenler yanılıyo ben lise mezunuyum hemde ticaret lisesi ve üniversite mezunu olup kuryelik yapanda var
    hacı neyse onu yazdık...ne eksik ne fazla...hep aynı şeyi söylerim...kurye adam sağlam adamdır...ya hocam biride beni yanıltmadı...hem insani yönden hemde motor sürüşlerini az çok bilirim...O Mecidiyeköyde sıkışık trafikte aralardan zikzak geçen kuryeler bildiğimiz karıncalar gibidir...hep çalışırlar...herkes derki trafikde kuryeler herkesi herşeyi taciz eder...ya inanırmısın kuryelerin uğradığı tacizler incelesen araştırsan dağ olur...bu "....." memlekette adın çıkmayacak arkadaşım...damga vurulmayacak alnına...trafikte doktor olsan asker olsan karşında yalakalık yapacak ........ seni görünce burun kıvıırır...kazandığın 3 kuruştan kendisine öğle yemeği çıkarmaya çalışır...mz351 in olduğundan ybr olduğundan cgl 125in olduğundan saygı göstermez bu lanet adamlar...cbr 600 ün olduğunda neme lazım diye döt korkusundan durduramazlar...sistem budur...sistem güce tapar... motor üzerinde günde 1 saat geçirenlerin...pazar günü gezilere katılanların kuryelerle alakalı atıp tutması beni rahatsız eder...hangi meslekte çürük elmalar yok ki...e bizde motorseversek tabiki diğer motorlara bakacağız...gözümüz hep kuryelerde...sonsuz benzin ve sonsuz motor parçalama yıpratma gamsızlığıyla yemek paketcileriyle kuryeleri bir tutmak

haksızlıktır...adaletsizliktir...ahmaklıktır...

ahmak olmanın anlamı yoktur...

Kuryelere hep neden kötü sürerler denir bilirmisin...

çünkü o kurye o an bişeye odaklanmış ve belli bir süratte bişeyi teslim etmek için hep bir tedirginlikle giderler...kafada 5000 tilki vardır...nereden gideyim nereye döneyim...yağdır benzindir lastikdir hayatdır...kafa hep 1500 modundadır...bir pazar gezisi veya sahil turu olmadığını her halinden anlarsın...işte o an derler ki...aha kurye hızlı gidiyor...niye aralardan giriyor kimseye saygısı yok...kimse kimseyi anlayamaz ki...hani halden anlama diye bir felsefe vardır ya...çünkü sana kötü motorcu diyen elemanın hayatta yetişecek hiç bir yeri yoktur...olmamıştır...

benim veya kurye olmayan motorcuların milyonlarca hata yapma şansımız vardır...çünkü ben kurye değilim...herkes küfretme...her haltı yiyebilme hakkım vardır...bi yanlış olduğunda bana derlerki dikkat etsene lan...bende ona bir söverim ya kavga çıkar ya da bir taraf alttan alır...

ama sen hata yaptığında bütün kuryeler bilmemnedir...senin trafikte yaşam hakkın...nefes alman yasaktır...

çünkü sen kuryesin arkadaşım...vurun kuryeye...ne kadar kurye varsa hepsini fırınlarda yakmak lazımdır bu .... olası memleketin şerefli trafiğinde...

hatta Taksim meydanında bir kaç kurye sallandırırsan tüm İstanbul trafiği düzene girer...

Bu arada bende Kabataş Ticaret mezunuyum...sevgiler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

cantillman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı neyse onu yazdık...ne eksik ne fazla...hep aynı şeyi söylerim...kurye adam sağlam adamdır...ya hocam biride beni yanıltmadı...hem insani yönden hemde motor sürüşlerini az çok bilirim...O Mecidiyeköyde sıkışık trafikte aralardan zikzak geçen kuryeler bildiğimiz karıncalar gibidir...hep çalışırlar...herkes derki trafikde kuryeler herkesi herşeyi taciz eder...ya inanırmısın kuryelerin uğradığı tacizler incelesen araştırsan dağ olur...bu "....." memlekette adın çıkmayacak arkadaşım...damga vurulmayacak alnına...trafikte doktor olsan asker olsan karşında yalakalık yapacak ........ seni görünce burun kıvıırır...kazandığın 3 kuruştan kendisine öğle yemeği çıkarmaya çalışır...mz351 in olduğundan ybr olduğundan cgl 125in olduğundan saygı göstermez bu lanet adamlar...cbr 600 ün olduğunda neme lazım diye döt korkusundan durduramazlar...sistem budur...sistem güce tapar... motor üzerinde günde 1 saat geçirenlerin...pazar günü gezilere katılanların kuryelerle alakalı atıp tutması beni rahatsız eder...hangi meslekte çürük elmalar yok ki...e bizde motorseversek tabiki diğer motorlara bakacağız...gözümüz hep kuryelerde...sonsuz benzin ve sonsuz motor parçalama yıpratma gamsızlığıyla yemek paketcileriyle kuryeleri bir tutmak

haksızlıktır...adaletsizliktir...ahmaklıktır...

ahmak olmanın anlamı yoktur...

Kuryelere hep neden kötü sürerler denir bilirmisin...

çünkü o kurye o an bişeye odaklanmış ve belli bir süratte bişeyi teslim etmek için hep bir tedirginlikle giderler...kafada 5000 tilki vardır...nereden gideyim nereye döneyim...yağdır benzindir lastikdir hayatdır...kafa hep 1500 modundadır...bir pazar gezisi veya sahil turu olmadığını her halinden anlarsın...işte o an derler ki...aha kurye hızlı gidiyor...niye aralardan giriyor kimseye saygısı yok...kimse kimseyi anlayamaz ki...hani halden anlama diye bir felsefe vardır ya...çünkü sana kötü motorcu diyen elemanın hayatta yetişecek hiç bir yeri yoktur...olmamıştır...

benim veya kurye olmayan motorcuların milyonlarca hata yapma şansımız vardır...çünkü ben kurye değilim...herkes küfretme...her haltı yiyebilme hakkım vardır...bi yanlış olduğunda bana derlerki dikkat etsene lan...bende ona bir söverim ya kavga çıkar ya da bir taraf alttan alır...

ama sen hata yaptığında bütün kuryeler bilmemnedir...senin trafikte yaşam hakkın...nefes alman yasaktır...

çünkü sen kuryesin arkadaşım...vurun kuryeye...ne kadar kurye varsa hepsini fırınlarda yakmak lazımdır bu .... olası memleketin şerefli trafiğinde...

hatta Taksim meydanında bir kaç kurye sallandırırsan tüm İstanbul trafiği düzene girer...

Bu arada bende Kabataş Ticaret mezunuyum...sevgiler...

arkadaşım ben kurye olarak bu kadar iyi anlatamazken kendimi... kurye olmayan bir arkadaştan böyle bir yazı gerçekten duygulandırdı beni....teşekkürler arkadaşım....yolun daima açık olsun...
    [IMG]http://img284.imageshack.us/img284/4986/untitled29jl.gif[/IMG][/URL][/IMG]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Master of the road ve metehana aynen katılıyorum ....her doktor çokmu iyi her öğertmen ....vs
    ne demek kuryeler ya ... Bende dövmeciyim bir çok insan bana serseri gözü ile bakar ama değilim ...
    Arkadaşımız ayrılmak istemiş haliyle banlanmış ...kendi isteği ile olmuş bu ...Burda kimse kimseye hakaret edemez ...Arkadaştan ricam ayrılma kararını gözden geçirsin bana bir maille ulaşsın ..öfke ile verilmiş bi karar olduğunun farkındayım ......Kuryeler burda en deneyimli insanlar .. Bazı laflar ederken nerelere ulaşacağını düşünelim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Master of the road ve metehana aynen katılıyorum ....her doktor çokmu iyi her öğertmen ....vs
    ne demek kuryeler ya ... Bende dövmeciyim bir çok insan bana serseri gözü ile bakar ama değilim ...
    Arkadaşımız ayrılmak istemiş haliyle banlanmış ...kendi isteği ile olmuş bu ...Burda kimse kimseye hakaret edemez ...Arkadaştan ricam ayrılma kararını gözden geçirsin bana bir maille ulaşsın ..öfke ile verilmiş bi karar olduğunun farkındayım ...i....Kuryeler burda en deneyimli insanlar .. Bazı laflar ederken nerelere ulaşacağını düşünelim
    desteğin için teşekkür ederim barış abi beni onurlandırdın

Motosikleti
    Alıntı cantillman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşım ben kurye olarak bu kadar iyi anlatamazken kendimi... kurye olmayan bir arkadaştan böyle bir yazı gerçekten duygulandırdı beni....teşekkürler arkadaşım....yolun daima açık olsun...

sizinde yolunuz açık olsun...

kışın bu işi yapmak zorunda olmanız beni hep üzmüştür...benim merak ettiğim kaza yaptığında bir tarafınız kırıldığında veya rüzgardan iç hastalıklara yakalandığınızda ara vermek zorunda olduğunuzda maddi olarak nasıl idare ediyorsunuz...tekke nasıl dönüyor hocam...

birde kışın tarifeniz yükseliyormu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    mete amma soru soruyosun sende kardeşim sanane nasıl yapıyolar nasıl ediyolar , normal adam kaza yaptığında hastalığa yakalandığında ne yapıyosa olnlarda 3 aşşağı 5 yukarı aynısını yapıyodur heralde......
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Bilooo
    soralım öğrenelim ....bu sasyfaları binlerce insan okuyo burda bi bilgi varsa ondan çok kişi faydalanacaktır...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    BBRR üstad şaka yollu takılıyorum kendiside anladı o yüzden cvp yazmıyo zaten

ama her işin bir riski vardır metenin yazdığı şeylerde bu işin riski , bu soru biraz makina mühendisine ürettiğin makinaya elini kaptırırsan ne yaparsın demeye benziyo hani ,bu arkadaşlarımızın yaptığı işlerde kolay iş değil tabiki benimde bir sürü kurye arkadaşım var biliyorum çalışma şartlarını baya zor , allah hepsinin yardımcısı olsun...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dört mevsim sokaklarda zorlu şartlarda ekmeğini kazanan kuryeler eminim delikanlı insanlardır... eğitim değil adamı pişiren, görmek geçirmek...

Motosikleti
    Alıntı Bilooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete amma soru soruyosun sende kardeşim sanane nasıl yapıyolar nasıl ediyolar , normal adam kaza yaptığında hastalığa yakalandığında ne yapıyosa olnlarda 3 aşşağı 5 yukarı aynısını yapıyodur heralde......

bilocan hacı oyuna daldım yoksa ayıpsın neden cvp yazmayayım...

hacı kuryeleri anlayamazsın...dünya senin umrundamı kıloo...pedere yaslanmışsın...tekkeyi sağlam yere kurmuşun...Babam sağolsun ambiansı... (bende biraz sana takılayım)

hayatta kimseye muhtaç olmamak lazım Biloo...dimdik ayakta durmak lazım...

geçen Kartal Bowlınge motorla kışın geldin ölüyodun...kuryeleri anlaman için sana bir musibet...

Alıntı Bilooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BBRR üstad şaka yollu takılıyorum kendiside anladı o yüzden cvp yazmıyo zaten

ama her işin bir riski vardır metenin yazdığı şeylerde bu işin riski , bu soru biraz makina mühendisine ürettiğin makinaya elini kaptırırsan ne yaparsın demeye benziyo hani ,bu arkadaşlarımızın yaptığı işlerde kolay iş değil tabiki benimde bir sürü kurye arkadaşım var biliyorum çalışma şartlarını baya zor , allah hepsinin yardımcısı olsun...

şaban makine mühendisi bişey üretmez...üretim bandındaki veya makine başındaki işçi üretir...verdiğin örnekte kel alaka...mühendis tasarım ve diğer detaylara bakar...ürünü kontrol eder...nasıl Muhasebe Müdürüsün sen la...kafan bişeye basmıyo...

Metehan hayatta cevap yazmadan duramaz..

MASTER OF THE ROAD

Arkadaşım seni tanımıyom ...adil olmaya çalışıyom sadece ...bende biri çıksa dövmeciler şöle böle dese bende sinirlenirim ... Hakkıyla ekmeğini kazanan kimseye laf etmek ayıptır...

kışın bu işi yapmak zorunda olmanız beni hep üzmüştür...benim merak ettiğim kaza yaptığında bir tarafınız kırıldığında veya rüzgardan iç hastalıklara yakalandığınızda ara vermek zorunda olduğunuzda maddi olarak nasıl idare ediyorsunuz...tekke nasıl dönüyor hocam...

abi azından yel alsın ben bu güne kadar hiç biyerimi kırmadım çok şükür en fazla grip olmuşumdur onuda yine motor üstünde atlattım ama biyerini kıran arkadaşlar zor günler geçiriyolar genelde aileleri ellerinden geldiği kadar yardım ediyor çoğu arkadaşlarımızında birikimleri yetiyor

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan hayatta cevap yazmadan duramaz..

MASTER OF THE ROAD

Arkadaşım seni tanımıyom ...adil olmaya çalışıyom sadece ...bende biri çıksa dövmeciler şöle böle dese bende sinirlenirim ... Hakkıyla ekmeğini kazanan kimseye laf etmek ayıptır...
    abi bende onu diyorum tanıyıp destek versen zaten bi anlamı olmaz sağol

cantillman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni

Aslında bu da kuryeler için her zaman mesleğin dezavantajlarından biri olmuştur...bunu avantaja döndürmenin tek çaresi adam gibi bir dernek kurup örgütlenmekten geçer....
    gerçi bir iki kez dernek için teşebbüs oldu ama... ...hala ortada bir dernek yok...her zaman söylediğim gibi....SAHİPSİZ MESLEK ZEVKLİ REZALET...
    [IMG]http://img284.imageshack.us/img284/4986/untitled29jl.gif[/IMG][/URL][/IMG]

Motosikleti
    Alıntı MASTER OF THE ROAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi azından yel alsın

harbi ya...normal bişeymiş gibi yazmışım... ağzımı hayıra mesajımı bayıra karşı açayım ...heheh...

centilmen hocam örgüt olayını bende düşündüm ama şimdi biz Türk evladının kafasında 40 değil 40.000 tilki vardır...konfederasyon...meslek odası...sendika gibi şeyler hakkındaki samimi düşüncelerimi yazarsan forumdan atılırım...şimdi baba hepiniz 3-5 kuruş (bu oluşturulacak sendikaya veya herneyse) oluşuma vereceksiniz...sizi temsil edecek arkadaş mutlaka o paraları çatır çutur afiyetle yiyecektir...vs.vs...

benim demokratik sistemede pek inancım kalmamıştır...kendi hakkını kendin arayacaksın...bazen yargı olacaksın...bazen hakim bazen kural koyucu bazen cellad...Türkiyede işleyen sistem orman sistemidir...kendi kurallarını kendin koyarsın...

neyse arkadaşlar BBRR abinin dediği gibi fazla başınızı ağrıtmayayım...sevgiler saygılar...nerede bir kurye görürsem bilinki Mete Han kardeşiniz hürmet eder...

Günün Sözü...

"Başbakan olabilirsiniz...hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz ama asla kurye olamazsınız..."

Büyük düşünür Mete Han...

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle katılıyorum herkes kurye olamaz, tanıdığım bikaç arkadaş var kuryecilik yapan.
    Motor kullanma konusunda ben motorcuyum diyen kimse adamların eline su dökemez...bi kere herifler titan a 150 200 bin km yaptırıyorlar zincir balata buji adamların ceket cebinde bulundurdukları malzemeler...ve ekmeğini taşı sıkarak çıkarıyorlar...yanlışlıkla bu adamları pizzacılarla lahmacuncularla karıştırmışsınız buradan yemek pizza lahmacun dağıtan arkadaşlara sesleniyorum patronunuz üç kuruş fazla kazanacak diye kendi hayatınızı tehlikeye attığınız gibi masum insanlarıda tehlikeye atıyorsunuz... 30 saniye 1 dakika erken gidicem diye hava atıcaksınız tüm amacınız bu en hızlı olmak ama bir gün kaza yaptığında kimse gelip geçmiş olsun bile demez patrondan en fazla 100 milyon harçlık alıp milletin eline bakarsınız... çoğunuzun sigortası bile yok Allah korusun kesinlikle sigortasız çalışmayın...önümde giden bir servis motorunun havada taklalar atarak uçtuğuna şahit oldum kaskı bile yoktu salağın, sebeb ne? birilerine yemek götürecek 1 dakika daha erken götürmek....bu kadar kafasız bu kadar aptal insanlar olamaz yaaa kendini düşünmüyon madem anne baba da mı yok kardeşim...Ayrıca motor camiasını da iki paralık ettiler bu adamlar varken kimse trafikte arabalardan şikayet etmesin ...

Herkese kazasız günler

bell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünyadaki en pahalı benzinin satıldığı yer
    moto kuryeler genelde kurallara uyarlar tadığım ve gördüğüm çoğu kurye kurallara uyuyor.Aralarında uymayanlarda yok değil tabi ki ama onları fast foodçularla karıştırmayalım.Polisler bile moto kuryeleri sürekli denetliyorlar ama kalkıpta fast foodçuları denetlediğini görmedim.

Açıkcası bazen kaldırımda giden pizzacı,sucu,tostçu vs motoru gördüğüm zaman içimden bi tane yerleştirmek geçiyor çünkü onlar sadece kendilerini değil başkalarının hayatını da tehlikeye atıyolar.

Hem sonra onların yüzünden millet motorcular şöyle kötü sürüyor falan diyor.Tamam biz kimin ne olduğunu biliyoruz ama diğer insanlar bilmiyor.

melihhh3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt

bende kurye olmak istıyorum

gercekten her meslekte olduğu gibi iyi ve kötü niyetli insanlar var bu yuzden kurunun yanında yaş da yanıyor bu yuzden kimsenın hakkında bilmeden konuşmak iyi olmaz ben ama inanıyorumki iyi niyetli kurye arkadaşlar coğunlukta

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer

Mete abi o kadar güzel yazmışsın ki ellerine kollarına yüreğine sağlık Kuryeci değilim ama benim için alternatif bir meslektir kuryecilik. Vurun kuryeye... Heleki şu lafını o kadar çok beyendim ki: OLASI MEMLEKETİN ŞEREFLİ TRAFİĞİNDE...
    Okan ACAR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kurye bi arkadaşım vardı benim osman diye. maddi durumu iyyidi ama zevk için bu işi yapıyorum derdi.(rahatın battığı insan modeli)herif bi de şehirler arası kurye.bi tarihte çok ama çok kötü bir kaza geçirmiş.nerdeyse tüm kemikleri kırılmış .hala dangozluğu devam ediyordu.çok deli sürerdi. hala hayatta mdır bilmem.atmıyosa afyon civarlarında tam gaz giden sarı bi ferrari köpek gibi eziyomuş bunu.ferrarinin abs falan gibi sistemleri olmasa pert oluyomuş bizim arkadaş. adam benim yüzümden oldu diye tüm hastane masraflarını karşılamış . marifetmiş gibi anlatmıştı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler