Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125 cc uzun yol ,devir

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar benim motorum Honda cb 125 f uzun yolda 100 km hizla 8 bin devirde gidebiliyorum,motorsikletin 9 ve 10.deviri kirmizida surekli 100 km hızla 8 bin devirde gitmek motora zarar verirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vermez lakin yakıt tüketimi artışı olabilir. Onun dışında motosiklet hava soğutmalı ise erken yorulabiliyor. Bende de cbf 150 var oradan biliyorum. 70 ile sabit gidersem 2.5 - 3 litre arasında yakıyor. 100 ile gidersem 4 litreye rahatlıkla çıkıyor...

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Bende CB125E var, aradaki güç farkını bilmiyorum ama o devirde uzun süre gitmek motoru şişirebilir. Bu havalarda biraz zor ama hem cebini hem motorunu yıpratmaman için 80-90 daha makuldur.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış bilgi vermeyelim ya da em azından emin isek yazalım.

Bilgim yanlış ise lütfen sizde düzeltin ancak red line da motosiklet kullanmak zarar vermez demek yanlış.

Filtrelerine zarar verir
    Motoru zorladıgın için yağın ısınmasına ve özelliğini kaybetmesine neden oldugundan yağ değişimi daha sık yapman gerekir
    Ayrıca sıcakken yağ işlevini eskisi kadar iyi yapamadıgı için sürtünme artacagından motora zararı verir.

Cogu 125 cc bir motor redline da 100 km hız için üretilmemiştir.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Uzun süre böyle kullanırsan zarar verir. Yağının özelliği erken biter. 1.500-2.000 km de yağ değiştirmen gerekir.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)