Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yeni motor alacağım fakat hangisini alacağımı bilmiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 2bin lira yukarda fiyatı ama sizin aradığınız motor tam olarak suzuki gsx 250r. Son hızı 140, dış görünüşü bence diğer 250lik sslerin hepsine nal toplatır, kalıplı ve altınızda kaybolmaz, sağlamlık konusunda yine diğer 250lik sslerden daha iyi, yakıtı en az yakan 250lik motor bloklarından biri. Tercihleriniz arasında 1 numara olabilir bi inceleyin hatta mümkünse görün üstüne binin derim.
    Aklımda bulunsun şu anda tatildeyim bir hafta sonra dönüyorum o zaman hepsini teker teker deneyeceğim bu yüzden eğer İstanbul'da olan abiler ablalar kardeşler varsa bana önayak olurlarsa kazık yememek için çok sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yerinizde olsam benzin fiyatini dert etmeyeceksem r25 yoks rs200 alirdim rsin de gucu tr sartlarina yeterli.

Hatta ben olsam direk rs 200 alirdim abs ülkemiz yollarinda cok hayat kurtarir ama olurda rs alirsaniz bir set lastik paranizida ayirin
    Bunları fark etmem için hangisine kanımın ısınıp ısınmayacağını bilmek için denemek istiyorum ama nasıl deneyeceğim onu da bilmiyorum:(
    Chaque fin est un nouveau COMMENCEMENT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim ilk motorun cbr250 idi 5000 km kadar yaz kış kullandım. Yakıt ve gider masrafları olarak çok uygun. Hala da kullanıyorum. Şimdi cbr650r almak istiyorum. Öncelikle racing sürebilirmiyim R25 şu filana takılma. En nihayeti 250 lilik makina ve ben 250 lik ile başladığıma pişmanım. Neyi beğeniyorsan onu al ama sürekli kullanacaksan yakıt olayına dikkat etmek gerek. Bana sorarsan cbr250 gayet iyi bir seçim. Gitmek gider oldukça az yakar parça bol ve genelde ucuz.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda bilindiği üzere kullanıcı dostu motorlar yapar, dönüşü, gaz tepkisi, oturuşu, duruşu dengelidir.
    R25 piyasaya çıktıktan sonra neler oldu, ilanların hepsi hasarlı arkadaşım, başlangıç motoru olmaz diye bir yığın videolar çekildi,
    üst devirlerde delirdiğini biliyoruz hepimiz. bu arkadaşın tecrübesi yoksa hata kaldırmayabilir diyorum, heleki üzerinde o gariban lastikler duruyosa!

cbr yılların cbr'si parçası belli yakıtı belli her bişeyi belli.
    Sondan başlayalım cevaplamaya, lastikleri zaten en başta bende söyledim.
    Kim söylüyor arkadaş bu motorun üst devirde çıldırdığını ben anlamıyorum yok öyle bir şey ya, belki 15 farklı R25 sürdüm, hepsi aynı şey. Bastın mı güzelde gidiyor alet, gazı sıkıştırıp sıkıştırıp yan yan sürerlerse olmaz tabi.
    Arkadaş tecrübesi olduğunu da gayet belirtmiş, bunu da söyledik.
    İlanların hepsi hasarlı değil, düzgününü bulmak önemli, kaldı ki hasarlı olsun ne olacak? Kullanıma engel bir durum olmadıktan sonra tamiri güzelce yapılıp, fiyatı da durumuna göre ayarlanıyorsa hasarlı olsun yani? Sıfır motor almıyoruz sonuçta.

Kaldı ki, açık net söylüyorum, tecrübeye bile gerek yok, hiç bilmeyen adam az buz öğrendikten sonra, R25'ten BAŞLANGIÇ MOTORU OLUR. Tabii düştükten sonra motoru toplamaya yetecek parası varsa. Öyle çılgın şöyle böyle bi' motor değil bu ya, amma abartıldı.

Alıntı Frhtsu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde gönlüm o yandan ama yinede bilmiyorum aslında fazla para da vermek istemiyorum illaki düşüp kalkacak bu meret o yüzden diyprum internet üzeri kazasız güzel bir motor bakmak istiyorum kilometre yüksek olsada sorun olmaz diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

Teşekkür ederim gelemeye çalışacağım inşallah
    Peki bu R 25 konusunda bana söylemek istediğiniz bir şey var mı? Birde soruların şunlar;
    1- Bunların bakımları nasıl oluyor (yağ, zincir, filtre, lastik)?
    2- İnternet üzeri kazasız yüksek kilometeli bir tane alsam sorun olur mu ?
    3-Diğer motorlara göre avantajları ve dezavantajları ne (hayalimdeki motor bu arada)?
    4- Egzoz değiştirirsem eğer sorun olur mu trafikte ?
    Bu tarz bir sürü soru var aklımda
    Teşekkür ederim
    1- Eğer garantili bir motor alırsanız, kilometresi geldikçe (5bin kmde bir) servise götürürsünüz, hatrı sayılır bir miktar ödersiniz, onlar yapar. Yoksa kendiniz yapabildiklerinizi kendi başınıza, yapamadıklarınızı mahalle motorcularında ucuza yaptırır kullanırsınız. Yapmak istediğiniz her şey için Youtube'da bir ton video mevcut, ben kendiniz yapmanızı öneririm.

2- Motora nasıl bakıldığına bağlı, geçmişi bilinen tmeiz kullanılmış bir motor ise isterse 100bin km olsun götürür ancak R25
    'ten bahsediyoruz, tanıdığınızdan bile alırken 2-3 defa kontrol edilmesi gerek.

3- Bir kere en başta çift silindir, rahat, dengeli, seri, bir kullanıcıya isteyebileceği her şeyi fazlası ile sağlıyor. Sınıfının lideri olduğu çok bariz.

4- Taktığınız egzoza bağlı ancak ne takarsanız takın, herhangi bir çevirmeye yakalandığınız anda 1002TL öper sizi amcalar. Ben değiştirmenizi tavsiye etmem, kendi sesi gayet tatmin edici.

Ne demek, istediğiniz kadar sorun, fırsat olursa buyurun gelin çayımı için, motoru da görün, aklınızda soru kalmasın.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Özel güvenlikli sitede oturuyorum garajım da var sadece dışarı çıkacağım zaman kitlemek için iyi bir kilit almam lazım o kadar ve bu durum için tüm masrafları için 3.500 Euro ayırdım yeterli olur mu hem motor hem de ekipman
    Kardeşim ne yazık ki özel güvenlik yeterli olmayabilir, site içerisinde motorunu kilitleyecek ve saklayacak bir nokta belirlemelisin, bu konuyu hafife alma en az 15-16mm et kalınlığı olan bir zincir kilit al. 3.5 bin euro güzel ekipmanlar almana yeterli olacaktır. Hangi motoru alacağın konusunda ise maddi durum varsa r25 in altındaki motorları fazla önermem çok güzel bir motor, temizini bulup yetkili servislerden birinde exper yapmanı öneririm imkan varsa.
    Egzoz olayına hiç girme sırf gürültüden başka birşey değil trafikte ise cezası var, motorunu bağlar çekiciye yüklerler birde düşürürler üzülürsün.
    Bakım için youtube a r25 yağ bakımı, r25 zincir bakimi yazarsan içerikler gelecektir videolu anlatimlar güzel oluyor. Fakat çok elin yatkın değilse götür servise yapsınlar.

Son olarak bütçeyi az zorlayıp abs li versiyonlardan öneririm. Güzel bir çift de lastik olmazsa olmazlardandir. Aldıktan sonra borde kasko sigortan var kasko 3 binden asağı çıkmaz sigortada 500 600 civari tahmin ediorum. Anliyacağın bu işin masrafları hiç bitmez.
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

R25 gayet başlangıç motoru olur. Alt devirleri gayet sakin üst devirleri güçlü ama 250cc ne kadar güçlü olabilirse o kadar güçlü öyle deliriyor çıldırıyor falan diyenler şaka yapıyor sanırım. Bu motorların hiçbiri racing değil yani sürekli zorlarsanız elbet bi yerde patlarsınız. ne aldığınızı bilerek kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.
    Carlsberg bunu beğendi.

Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sondan başlayalım cevaplamaya, lastikleri zaten en başta bende söyledim.
    Kim söylüyor arkadaş bu motorun üst devirde çıldırdığını ben anlamıyorum yok öyle bir şey ya, belki 15 farklı R25 sürdüm, hepsi aynı şey. Bastın mı güzelde gidiyor alet, gazı sıkıştırıp sıkıştırıp yan yan sürerlerse olmaz tabi.
    Arkadaş tecrübesi olduğunu da gayet belirtmiş, bunu da söyledik.
    İlanların hepsi hasarlı değil, düzgününü bulmak önemli, kaldı ki hasarlı olsun ne olacak? Kullanıma engel bir durum olmadıktan sonra tamiri güzelce yapılıp, fiyatı da durumuna göre ayarlanıyorsa hasarlı olsun yani? Sıfır motor almıyoruz sonuçta.

Kaldı ki, açık net söylüyorum, tecrübeye bile gerek yok, hiç bilmeyen adam az buz öğrendikten sonra, R25'ten BAŞLANGIÇ MOTORU OLUR. Tabii düştükten sonra motoru toplamaya yetecek parası varsa. Öyle çılgın şöyle böyle bi' motor değil bu ya, amma abartıldı.

1- Eğer garantili bir motor alırsanız, kilometresi geldikçe (5bin kmde bir) servise götürürsünüz, hatrı sayılır bir miktar ödersiniz, onlar yapar. Yoksa kendiniz yapabildiklerinizi kendi başınıza, yapamadıklarınızı mahalle motorcularında ucuza yaptırır kullanırsınız. Yapmak istediğiniz her şey için Youtube'da bir ton video mevcut, ben kendiniz yapmanızı öneririm.

2- Motora nasıl bakıldığına bağlı, geçmişi bilinen tmeiz kullanılmış bir motor ise isterse 100bin km olsun götürür ancak R25
    'ten bahsediyoruz, tanıdığınızdan bile alırken 2-3 defa kontrol edilmesi gerek.

3- Bir kere en başta çift silindir, rahat, dengeli, seri, bir kullanıcıya isteyebileceği her şeyi fazlası ile sağlıyor. Sınıfının lideri olduğu çok bariz.

4- Taktığınız egzoza bağlı ancak ne takarsanız takın, herhangi bir çevirmeye yakalandığınız anda 1002TL öper sizi amcalar. Ben değiştirmenizi tavsiye etmem, kendi sesi gayet tatmin edici.

Ne demek, istediğiniz kadar sorun, fırsat olursa buyurun gelin çayımı için, motoru da görün, aklınızda soru kalmasın.
    Çok teşekkür ederim kesinlikle sizin yanınıza uğrayacağım hem motoru görmüş olurum hem sohbet etmiş oluruz hemde bir kaç tüyo verirsiz bana ve aklımdaki soruların bir çoğuna cevap bulmuş olurum

Genelde kendi arabamın tüm bakımlarını kendim yapıyorum fren değişimi disk değişimi buji değişimi yağ lastik filtre vs vs tüm bakımlarını kendim yapıyorum sadece ağır bakımlarını serviste yapıyorum motor için de sıkıntı olacağını sanmıyorum
    adres yada size ulaşabileceğim bir şey verirseniz sevinirim
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ilk motorun cbr250 idi 5000 km kadar yaz kış kullandım. Yakıt ve gider masrafları olarak çok uygun. Hala da kullanıyorum. Şimdi cbr650r almak istiyorum. Öncelikle racing sürebilirmiyim R25 şu filana takılma. En nihayeti 250 lilik makina ve ben 250 lik ile başladığıma pişmanım. Neyi beğeniyorsan onu al ama sürekli kullanacaksan yakıt olayına dikkat etmek gerek. Bana sorarsan cbr250 gayet iyi bir seçim. Gitmek gider oldukça az yakar parça bol ve genelde ucuz.
    İşte videolarda falan izliyorum görüyorum ama denek istiyorum açıkçası bu motorları karşılaştırmak istiyorum oturuş pozisyonları fren kullanım vs vs o yüzden kararsızım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ne yazık ki özel güvenlik yeterli olmayabilir, site içerisinde motorunu kilitleyecek ve saklayacak bir nokta belirlemelisin, bu konuyu hafife alma en az 15-16mm et kalınlığı olan bir zincir kilit al. 3.5 bin euro güzel ekipmanlar almana yeterli olacaktır. Hangi motoru alacağın konusunda ise maddi durum varsa r25 in altındaki motorları fazla önermem çok güzel bir motor, temizini bulup yetkili servislerden birinde exper yapmanı öneririm imkan varsa.
    Egzoz olayına hiç girme sırf gürültüden başka birşey değil trafikte ise cezası var, motorunu bağlar çekiciye yüklerler birde düşürürler üzülürsün.
    Bakım için youtube a r25 yağ bakımı, r25 zincir bakimi yazarsan içerikler gelecektir videolu anlatimlar güzel oluyor. Fakat çok elin yatkın değilse götür servise yapsınlar.

Son olarak bütçeyi az zorlayıp abs li versiyonlardan öneririm. Güzel bir çift de lastik olmazsa olmazlardandir. Aldıktan sonra borde kasko sigortan var kasko 3 binden asağı çıkmaz sigortada 500 600 civari tahmin ediorum. Anliyacağın bu işin masrafları hiç bitmez.
    Sitenin içinde bir şey olacağını sanmam çünkü iki metre duvar yükesekliği var ve sadece tek bir giriş çıkışı var her girdiğinde yüz tanıma ve palaka tanıma sistemi var sitede oturmayan kimseyi almıyorlar çünkü savcılar falan oturuyor sitede ha zaten garaj da var arabanın arkasında durur ordaki demire bağlarım sorun olmaz zaten orda da kamera var
    Dediğiniz gibi iyi kalın bir zincir almak laızm dışarı için
    Bu arada kasko fiyatı aşırı yüksek ya 4 senelik kasko parası ile yeni motor alınır arabanın kaskosu bile o kadar depil ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 gayet başlangıç motoru olur. Alt devirleri gayet sakin üst devirleri güçlü ama 250cc ne kadar güçlü olabilirse o kadar güçlü öyle deliriyor çıldırıyor falan diyenler şaka yapıyor sanırım. Bu motorların hiçbiri racing değil yani sürekli zorlarsanız elbet bi yerde patlarsınız. ne aldığınızı bilerek kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.
    Kesinlikle haklısınız ya insan her zman sınırlarını bilmek lazım yoksa sonun çabuk gelir o yüzden adam akıllı kullanacağım sadece evden okula okulda eve yada işe
    Chaque fin est un nouveau COMMENCEMENT

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle, şunu söyleyen insanlara anlam veremiyorum.

Çok teşekkür ederim kesinlikle sizin yanınıza uğrayacağım hem motoru görmüş olurum hem sohbet etmiş oluruz hemde bir kaç tüyo verirsiz bana ve aklımdaki soruların bir çoğuna cevap bulmuş olurum

Genelde kendi arabamın tüm bakımlarını kendim yapıyorum fren değişimi disk değişimi buji değişimi yağ lastik filtre vs vs tüm bakımlarını kendim yapıyorum sadece ağır bakımlarını serviste yapıyorum motor için de sıkıntı olacağını sanmıyorum
    adres yada size ulaşabileceğim bir şey verirseniz sevinirim
    Teşekkürler[COLOR="Silver"]
    Tabi, özel mesaja bakarsanız numaramı bıraktım
    Taklitler Aslını Yüceltir!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)