Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizce Hangisi?

Katılımcı sayısı
13. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yamaha R125

0 0%
  • Yamaha R25

2 15.38%
  • Suzuki GSX 125R

1 7.69%
  • Bajaj RS 200

0 0%
  • Honda C125R

3 23.08%
  • Honda C250R

7 53.85%

Yeni Başlayanlar Motor Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Merhaba arkadaşlar ben öğrenciyim aynı zamanda çalışıyorum. Üniversiteye ve işe gitmek için motosiklet almayı düşünüyorum. Tip olarak tercihim Super Sport. Daha önceden yani 4-5 yıl önceden 100luk vitesli motor deneyimim oldu ama yazlık 2-3 ay kullandım daha sonrasında ise hiç kullanmadım acemi diyebiliriz. Acemi olduğum için absli motorun benim için idael olacağını düşünüyorum ama ilk olacağı içinde 0 bakmanın yanlış olduğunu düşünüyorum aynı zamanda 0 şuanda bütçemi zorlayabilir. 15 Bin TL bütçem var aslında 2.el almakta da biraz kararsızım çünkü pek anlamıyorum motordan çevremde de anlayan yok kandırılmaktan korkuyorum. Bu durum da siz ne yapmalıyım bütçemi zorlamalıyım buda epey geçiktircek almamı. İlgimi çeken motorlar; Yamaha R125, R25 - Suzuki GSX-S 125 - Bajaj RS 200 - Honda CB250R, CB125R(ABSLi naked da olabilir)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    R25'i kendine güveniyorsan al derim ama kendime fazla güvenliyorum diyorsan yra'den sürüş eğitimi almanı tavsiye ederim 15bin tl bütçem var demişsin ama r25'in abs'li modellerini 20bin tl'den aşşağıya bulman biraz zor

suzuki iyi motordur 2.el'i biraz durgun parça fiyetlarını diğer markalarla karşılaştır derim

R125:oturuş pozisyonu çok rahatsız 4-5 ay kullandım bu kadar rahatsız bir oturuş pozisyonu yok parça fiyatları aşırı ve aşırı pahalı trafiği okumakta güçlük çekersin 125cc lerin içinde en yakışıklısı ama ben almazdım o paraya r125

hondaya gelirsek naket motor iki seçeneğinde yine dediğim gibi kendine güveniyorsan cb250 al derim abs'li koruma demiri takarak yan yatırmalardan ufak tefek sıyırıklarla atlatabilrsin

bajaj pulsar 200rs:motor güzel ucuz abs'li grenajları diğer markalara göre biraz daha uygun ama parça kalitesi çok fazla beklememen gerekiyor ufak tefek kronik sıkıntıları olsada içlerinde en az yakanı 200rs olacaktır bana göre top speed olarak 150 görüyor

genel olarak toplayacak olursam
    1.pulsar 200rs
    2.r25
    3.cb250r
    4.cb125r
    5.suzuki gsx 125r
    6.r125

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Eğer büyük şehirde yaşıyorsan bn251 tavsiye edebilirim, apache rtr 200 , bajaj ns200 , mt125 bunlara da bakabilirsin

Motosikleti
    Forza 250
    Apachi RTR 200 incelemeni tavsiye ederim. Euro4 normlarında ABS'li bir makina. Motopixel tv de inceledi youtube den bir bak istersen.

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25'i kendine güveniyorsan al derim ama kendime fazla güvenliyorum diyorsan yra'den sürüş eğitimi almanı tavsiye ederim 15bin tl bütçem var demişsin ama r25'in abs'li modellerini 20bin tl'den aşşağıya bulman biraz zor

suzuki iyi motordur 2.el'i biraz durgun parça fiyetlarını diğer markalarla karşılaştır derim

R125:oturuş pozisyonu çok rahatsız 4-5 ay kullandım bu kadar rahatsız bir oturuş pozisyonu yok parça fiyatları aşırı ve aşırı pahalı trafiği okumakta güçlük çekersin 125cc lerin içinde en yakışıklısı ama ben almazdım o paraya r125

hondaya gelirsek naket motor iki seçeneğinde yine dediğim gibi kendine güveniyorsan cb250 al derim abs'li koruma demiri takarak yan yatırmalardan ufak tefek sıyırıklarla atlatabilrsin

bajaj pulsar 200rs:motor güzel ucuz abs'li grenajları diğer markalara göre biraz daha uygun ama parça kalitesi çok fazla beklememen gerekiyor ufak tefek kronik sıkıntıları olsada içlerinde en az yakanı 200rs olacaktır bana göre top speed olarak 150 görüyor

genel olarak toplayacak olursam
    1.pulsar 200rs
    2.r25
    3.cb250r
    4.cb125r
    5.suzuki gsx 125r
    6.r125

Yamaha ile suzuki arasındaydım ama suzukiyi biraz araştırdım piyasası yok yedek parçaları son derece pahalı. Suanda honda cb250r ile bajaj arasındayım. Peki Honda CBR125 veya cbr250 için ne diyorsun ben onları çok beğeniyorum ama abs olmadığı için pek sıcak bakmıyorum abs olsa direk onu alıcam

Alıntı KayaEmre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer büyük şehirde yaşıyorsan bn251 tavsiye edebilirim, apache rtr 200 , bajaj ns200 , mt125 bunlara da bakabilirsin
    Açık olmak gerekirse tasarım olarak beğenmiyorum özellik olarak iyi olabilirler ama daha çok kurye motoru gibi geliyor birazda yakışıklı olsun istiyorum

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apachi RTR 200 incelemeni tavsiye ederim. Euro4 normlarında ABS'li bir makina. Motopixel tv de inceledi youtube den bir bak istersen.
    tasarımı pek ilgi çekici gelmedi özelliklerine birşey demiyorum

cb125r neo cafe racer için oy verdim c125r yok galiba

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Türkiye'de ikinci el SS motor alınmaz kuralını cebine koy, sonra aramaya başla. Bana kalırsa o SS sevdasından şimdilik vazgeç. Yazdığın motorlar içerisinde R25 dışındakilerin tümü SS görünümlü commuter motorlar. RS200 dışında hiçbirisi parasının motoru değil, hele ki 125 cc olanlar hiç değil. R25 de bana göre başlangıç için biraz fazla kaçabilir. 250 cc alacaksan fiyatına göre en iyi motor Benelli BN251'dir. Sonra da CF Moto 250 NK gelir. 15 bin TL paran varsa al sıfır Benelli'yi geç, kafan rahat olur.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Bende Cb125r için oy verecektim ama yanlış bastım. Neyse sağlık olsun

CB250R'a kullandım oyumu ama spor tipli istiyorsan R25'te olabilir. 125cc ben tercih etmezdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)