Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kredi ile motor almak?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba
    Hayalimde olan mt 09 u kredi ile almak istiyorum ama banka 5 yıl vadede 2 katı geri ödeme istiyor
    2013 yılı fiyatına baktım 24.000 TL olan motor şu anda 2 katını geçmiş durumda
    Belki bundan bi kaç sene sonra kimbilir ne kadar olur
    Sizce kredi ile motor almak delilik midir?
    Biriktiriyim desem fiyatlar her geçen gün artıyor bi türlü ulaşamıyorum
    Şimdi bunu alsam krediyle bikaç sene sonraki fiyatıyla aynı hesaba gelicek paşa paşa bindiğim de keyfi olucak
    Siz ne düşünüyorsunuz alınır mı alınmaz mı?
    Bu arada faiz haram felan demeyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Esasında gelişmiş ülkelerde insanlar peşin para ile bir şey sahibi olamıyorlar. Bir kısmını verip banka kredisi ile insanlar ev, araba veya motosiklet sahibi oluyorlar. Ama bizim ülkemizde ne yazık ki bu faiz oranları ile artık kredi çekip bir şey sahibi olmak çok zor ve hatta zarar ettiriyor. Ayrıca alacağınız motosikleti satıncaya kadar sadece haftasonları kullansanız bile harcayacağınız parayıda hesaplayın. Motosikleti aldığınız an masraflarıda yanında geliyor ve büyük makinanın masrafıda öyle artık eskisi kadar kolay karşılanacak gibi değil.

Motosikleti
    MT 25
    Bence çok mantıksız. 2 katını geri ödeyeceksin. Bu süreçte yapacağın masrafta cabası. Birikim yapıp almaya alamıyorsanızda biriktirene kadar işinizi görecek küçük çaplı birşeyler almaya bakmak daha mantıklı

Motosikleti
    Forza 250
    Bence delilik degil eger babadan atadan zengin değilsen. Ancak belki bir kademe alttan başlanabilir. mt07 alıp onun borcu bitince satılıp mt09 alınabilir. Evet süre belki biraz uzayacak ama hiç olmazsa elinizde bir sermaye olmuş olacak. Borçsuz birşey sahibi olunmuyor.
    Kendi adıma ben hesabımı hep şöyle yaparım. Çekeceğim kredinin vadesi dolana kadarki dönemde aldığım motor/arabanın amortismanı düşüldüğünde ;bu nedemek yani aracın yıpranması km yapıcaz, sarf malzemesi yağ tuz balata vb ve ödeyeceğim faizin farkı kredinin vadesi bittiğinde aracı satacağımı tahmin ettiğim fiyat arasında %20-25 fark varsa ben o krediyi çekip o aracı alırım. Bu fark çok yüksekse o topa hiç girmem.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    DİKKAT!! :D Koçfinans taşıt kredilerinde 250cc üstü motosiklet kredilerinde 20 bine kadar 0 faiz 20 binin üstündede %1,00'ın altında kredi kullanabilirsiniz. Yalnız bu sadace HONDA marka motosikletler için geçerli. Diğer markalarda cc bakılmaksızın faiz oranı %2.99 !! Bana sorarsanız honda cb650r alın üstelikte 24 bin için neredeyse hiç faiz ödemezsiniz.. Buyrun koçfinanstanda hesaplayabilirsiniz. Söylediğim durum yalnızca 250cc üstü HONDA için geçerli.

https://www.kocfinans.com.tr/tr/hesapmatik/

Bu şekilde çok mantıklı olur. Borcunuz bittiğinde faiz ödemediğiniz ve motosikletin fiyatı yükseleceği için karda bile olabilirsiniz
    computeus bunu beğendi.

şu an kredi faizleri çok yüksek yani fiyatlar artar kar ederim diye düşünerek almak mantıklı değil. fiyatlar gerçekten iki katına çıksa bile alım gücü aynı oranda artmadığı için satışlar düşüyor yani fiyat kırmadan satamıyorsunuz motoru.

öte yandan kar etmek zarar etmek çok umrunuzda değilse, kredi ödemeleri gözünüzü korkutmuyorsa ve mt09 hayalinizse alınabilir. eğer kredi ödemeleri zorlayacaksa hiç almayın çünkü o psikoloji ve stres ile insan motordan zevk alamaz. daha ucuz bir model alın sizi yormayacak onunla devam edin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    2013de yerli üretim teneke yağ 20 liraydı şimdi 35 lira. İthal ürünün bu kadar fiyatının artması şaşırtıcı değil mevcut durumda. Kredi konusuna gelirsek 12-24 ayda kapatabileceğin bi miktar çekip o miktara uygun motosiklet alırsan bi nebze mantıklı olabilir.12-24 ayın sonunda her sezon sonu paranı biriktirip sezon başlangıçlarında motosikletini güncellersin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam hadi 2018 ile kıyaslayın ; hadi zorlayığ 2017 ile kıyaslayın da 2013 nedir yahu

kredi olayı sıkıntı ancak artık bazı firmalar kredi kartı ile motosiklet satışı yapıyor. sizin motor üst limit oldugu için bir kısmını peşin kalanını kredi kartı ile alabılırsınız

Alıntı muratgumus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    Hayalimde olan mt 09 u kredi ile almak istiyorum ama banka 5 yıl vadede 2 katı geri ödeme istiyor
    Şimdi bunu alsam krediyle bikaç sene sonraki fiyatıyla aynı hesaba gelicek paşa paşa bindiğim de keyfi olucak
    Para biriktirmeyi sende altın ile dolar ile yap ,2013 de dolar 1,90 Tl idi 24 binin 12650 $ ediyor ,
    Bugün12650 77165 TL ediyor .
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DİKKAT!! :D Koçfinans taşıt kredilerinde 250cc üstü motosiklet kredilerinde 20 bine kadar 0 faiz 20 binin üstündede %1,00'ın altında kredi kullanabilirsiniz. Yalnız bu sadace HONDA marka motosikletler için geçerli. Diğer markalarda cc bakılmaksızın faiz oranı %2.99 !! Bana sorarsanız honda cb650r alın üstelikte 24 bin için neredeyse hiç faiz ödemezsiniz.. Buyrun koçfinanstanda hesaplayabilirsiniz. Söylediğim durum yalnızca 250cc üstü HONDA için geçerli.

https://www.kocfinans.com.tr/tr/hesapmatik/

Bu şekilde çok mantıklı olur. Borcunuz bittiğinde faiz ödemediğiniz ve motosikletin fiyatı yükseleceği için karda bile olabilirsiniz
    Bu şekilde kredi kullanan var mı işler nasıl yürüyor

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum 2 yıl 3 yıl önce böyleydi de şimdi böyle oldu diye düşünme derim motosiklet alırken. Neredeyse tüm motosikletler 3 yıl önceki fiyatlara göre x2 oldu. Ülkenin mali durumu böyle, önümüzdeki yıllar da pek iyimser değil. Ekonomi berbat yönetiliyor. Önümüzdeki ya da geçmişteki yıllara pek bakmadan kararını ver derim. Sonuçta ömür de geçiyor bir yandan.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Yeni bir Türk atasözü der ki: Ayağını yorganına göre uzatacağına açıkta kalan kısmına kredi çekip battaniye fiyatına mendil al ser. Örttü mü? Örttü. ...

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Evli değilsen, çoluk çocuk yoksa,orta şeker bir işin varsa kredi ile motor alınır. Şu ülke şartlarında başka türlü alınmaz zaten. Yok ailevi bir sorumluluğun varsa çoluğun çocuğun eşinin hakkını bu zevke harcamak yazık olur bence. Çünkü artık öyle bir haldeyiz ki motosiklete binmek lüks oldu.
    Deadly Sto(R)m ve Güzel Şale bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar artık Türkiyenin bu yeni durumuna alışmamız gerek.Kredi çekip ev araba motosiklet alma günleri eskide kaldı.Doların ucuz olduğu dönemler bitti.Eskiden örnek vermek bir şeye yaramaz o güzel günler eskide kaldı.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    5 sene uzun ...çok uzun. illa 5 sene diyorsan, üç şart var:

1. Sorumlulukların (ödemen gereken yerler; çocukların için vs, nafaka için, okulun için..) yoksa. Yani kredi taksidi öderken başka maddi sorumluluklarını da yerine getirememekten endişe etmeyeceksen.

2. Enflasyondan daha az faiz ödeyeceğini düşünüyorsan (mesela 12 aya sıfır faiz veren yerler var, yani asıl almazsan delilik )

3. Ve en önemlisi gelecek enflasyonun kredi faizinden daha yüksek oolacağını düşünüyorsan

hiç düşünme

ama bu üç şartı da yerine getirmelisin. birisi bile yerine gelmiyorsa alma. vicdanın sızlar!

yamaha'non bu sıralarda çok güzel kredi kampanysaı var, 24 aya kadar olan kredilerde faizler gerçekten çok düşük 12 aya kadar olan kredi ise sıfır faizli...36aya kadar olan faizler bile ciddi olarak düşünülebilir.

*

ama şunu da unutma kimse, ama hiç kimse,,, 5 sene sonrasını bilemez. öngöremez. bakma ivme programı, kalkınma programı gibi abuk sabuk pragramlara. powerpoint sunumlarıyla ülkeler kalkınsaydı haftada bir powerpoint sunumu yapıp bakın enflasyon çokomelli deyip anında %15e sonra da %5'e indirirdik.

tcmb bile yıl sonu dolar kurunu, yıl içinde 3 kez revize etmek durumunda kaldı, öyle bir ülke burası. ona göre iyi düşün.

uzun lafın kısası, 20 yıllık bankacı olarak söyleeceğim odur ki, bana kalırsa en az 2 sene daha enflasyon bu seviyelerde kalır, dolayısıyla maksimum 36 aylık kredi kullanmak bu sıralar çok cazip. tabi yamaha kampanyasından bahsediyorum. mt09 için.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı muratgumus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    arkadaş ben krediyle almaya karşı falan değilim de 5 yıl krediyle almak çok yorar seni üzülürsün.. şimdi bakacaksın aylık taksit fena değil ödenir diyeceksin.. hemen motosikletine kavuşma heyecanını duyacaksın.. motosikleti alacaksın birkaç ay ödedikten sonra zor gelmeye başlayacak. 5 yıl bu dile kolay bir de.. yarın öbür gün işsiz kalma durumun olabilir ödeyemeyebilir sıkıntı çekebilirsin.. yapma derim sana.. insanlar 5 yıl krediyle ev falan alıyor.. max 2 yıl olmalı çekeceğin kredi.. benim şahsi görüşüm bu şekilde.. eğer aylık taksidini ödeyememe durumun var ise biraz birikim yapıp üstünü krediyle tamamlaman daha makul olacaktır.

Motosikleti
    2018 Yamaha nmax 125
    Arkadaş doların ucuz olduğu dönem bitti demiş. Türk lirası Dünya da 2-3 kat değer kaybetti. Bırakın doları Gürcistanın para birimi olan Lari 2016 yılında 0.95 kuruşdu. Şimdi baktım 2.17. Herkes ayağını yorganına göre uzatmalı. Kötü günleri geride bıraktık. Dahası bizi bekliyor..

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    kredi işleri hep gözümü korkutmuştur, ödemesinde sıkıntı yaşamayacağımı bildiğim halde her zaman parama göre alırım yada sabreder biriktiririm.

bide şu videoya bi göz at istersen.

Yorumlarınız için teşekkürler en iyisi kazandığımız kadar yaşamak biraz daha sabredip alt bir model alayım

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    5 yıl fazla hocam 2 yıl iyidir. 2 yılda bitecek ve sizi çok yormayacak bir bütçe ile bir şeyler bakarsanız daha mantıklı olur. Kafa rahat binemedikten sonra MT9 olmasının bir anlamı yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)