Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlk kez uzun yola çıkacağım

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adamın dolu videosu var .. 50cc ler üstüne ve çok farklı 50cc lerle uzun yol yapıyor. bu motorlarda ruhsatta 50cc olarak geçiyor en fazla hız limitörleri falan kaldırıyordur o kadar bu adam motorların kendiyle oynamıyor fabrikadan çıkdığı gibi bayiden aldığı gibi sürüyor.. bayiden alıp sürdüğü 50cc diye satılan motor neyi yanıltıcı olabilir.. o adam hep bu 50cc gibi değil hissedilen şu cc diyor .. hissedilen diyor kendi alıpda motora piston değişimi falan bu tür şeyler yapmıyor.

Kaldıki orda o videoları koyma nedenim birileri 600 lük den aşağı motorla uzun yol yapılmaz 800 lükden aşağı motorla uzun yol yapılmaz otobüs uçurur, tırcı savurur falan geyiklerinin önüne geçebilmek içindi.. gidipde 50cc lik motorla yola çıkın diye değil..
    Yorumlardan anladığım kadarıyla zaten bayide 50cc olarak satılan motorlar aslında 108cc be 139cc olarak modellerine göre değişen cc lerede satılıyormuş. Hatta kanalın sahibi, kendi motoru 140km hıza çıkamadığı için yakınanlara ustanın muhtemelen motorun teknik ayarlarını iyi yapamadığını vs. anlatıyor. Yani 50cc olarak satılan motorlar aslında 50cc değilmiş ama yine de 100 küsür cc motorlarla uzun yol yapıyorlarki bu da çoğu motorcuya örnek oluyor .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı SaygınKenobi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlardan anladığım kadarıyla zaten bayide 50cc olarak satılan motorlar aslında 108cc be 139cc olarak modellerine göre değişen cc lerede satılıyormuş. Hatta kanalın sahibi, kendi motoru 140km hıza çıkamadığı için yakınanlara ustanın muhtemelen motorun teknik ayarlarını iyi yapamadığını vs. anlatıyor. Yani 50cc olarak satılan motorlar aslında 50cc değilmiş ama yine de 100 küsür cc motorlarla uzun yol yapıyorlarki bu da çoğu motorcuya örnek oluyor .
    zaten anlatmaya çalışdığım oydu videolar sembolikdi isterse 100cc isterse 150cc olsun.. Bu forumda yıllarca 600cc-650cc 800cc aşağısı ile uzun yol yapılmaz.. işte kamyon uçurur otobüs savurur kartal kapar tren kaçar diyen insanlar oluyordu.. bende o arkadaşlar yorum yapmasın konuyu açan arkadaşın moralini kırmasın bozmasın diye bu videoları koydum..

birşeyde yazmadım uzun uzun insanlar anlar diye.. ama illa bir şeyler yazmak gerekiyormuş..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Logaritma bugün şükür Rabbime 64 yaşındayım. 40 senedir geçimimi 4 tekerden ,12 tekere kadar farklı boylardaki araçları kullanarak sağladım . Tamam daha önceleri motosiklet ehliyeti olmadan 25 senede 2000 km kadar iki teker emanet motosikletler kullandık . 14 sene önce de hem demir at
    ehliyeti hem de ilk motorumu aldım . O günden bu güne mecbur kalmadıkça çok tekere binmiyorum. Evo ile Bursa - Ataşehir sanıyorum 10 seferi geçti .
    Hepi hepsi tamamı 140 km. 2016 + 2017 + 2018 yazlarinda aynı motorumla Bursa - Çeşme İzmir tatilimi yaptım . 450 km. Evonun zaten tap spidi 130 km. 90
    ile 110 arası evoya en uygun yolculuk şekli. Kenobi nin motoru +15 ya da 20 km ye tahammül edebilir. Bu sene de nasip olursa haziran 10 dan sonra Çeşme tatilini arzu ediyoruz da ekonomik durum vaziyetleri müsaade eder ise. Yalnız acaba diyorum direk Bursa Çeşme mi yapayım ? Yoksa birinci gün
    Bursa Ayvalık, orada bir gece kamp ,ertesi gün Ayvalık Çeşme şeklinde mi olsun ? henüz karar veremedim. Yolu çok fazla uzatmamak kaydıyla alternatif
    farklı güzergah da olabilir . Akhisar Soma Kırkağaç Menemen İzmir gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Evo da 22 nm tork , 25 hp güç var . Çok da rahat beni her yere götürüyor. 100 km üzeri hızlarda asfaltın esiri oluyorsun. Gezmeden çıkıyor olay ,yarışa dönüşüyor insanın kendisiyle. Neyleyim 600 cc leri . Belki 400 en en fazla 500 cc bana fazla bile gelir.
    logaritma bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Birkaç tavsiyede benden olsun, yolun açık olsun.
    Fazla sesli müzik dinleme. Farkına varmadan yorar. Günde 2 saaten fazla sesi müzik sağlığa zararlı.
    Birde Fazla şeker tüketme, zamanla seleni taş gibi hissedersin. İyi yemek yiyip çık. Yolda, peynir salata, yetmez diyirsan et tüketirsin. Yanına termostatda kahve veya çay al. Sıcak iç. Vardınmı birde soğuk algınlığı çekme, derim. İyi yolculuklar, tekerin düz bassın.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o adam hep bu 50cc gibi değil hissedilen şu cc diyor .. hissedilen diyor kendi alıpda motora piston değişimi falan bu tür şeyler yapmıyor.
    Birden 50 cc motosikletin kadranında 120 km/h görünce birde otobanda bütün araçları otomobil, kamyon ayırt etmeden zırt diye sollayınca noluyoruz dedim şaşırdım. Gerçi arkadaş gps te ölçtüm 115 km/h diyor 120 km/h doğru değilmiş olur o kadar.

Yorumlarında da 139 cc yazıyor ama sizin fenni açıklamanıza göre hissedilenmiş. Yani hava raporunda söylenilen gibi orada da söylenir ya hissedilin diye.

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp bir şey daha öğrenmiş olduk. 50 cc lik scooterin limitörünü kaldırınca katranı 120 km/h dayaya biliyoruz. Gps e göre 115 km/h arkadaş öyle diyor aman kimseyi yanıltmayayım.

Neyse ben ikna oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

Alıntı SaygınKenobi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatandaşlar tarafından vergi kayıp ve kaçağını ihbar edenlere ödenen ihbar ikramiyesi, 1931 tarihinde yürürlüğe giren ve halen uygulanmakta olan 1905 Sayılı "Menkul ve Gayrimenkul Emval İle Bunların İntifa Haklarının ve Daimi Vergilerin Mektumlarını Haber Verenlere Verilecek İkramiyelere Dair Kanun" hükümlerine göre ödenmektedir.

1931 tarihinde yürürlüğe giren ve 85 yıldır uygulanmakta olan 1905 sayılı Kanunun amacı, vergi kayıp ve kaçağını bir ölçüde de olsa önleyebilmek, vergi kaçağına sebebiyet verenleri ihbar müessesesi ile ortaya çıkarmak ve ihbarı sabit görülenleri ise ödüllendirmektir. Gerekli şartları taşıyan ve somut bilgi ve belgelerle desteklenen ihbar dilekçeleri incelemeye sevk edilmekte, düzenlenen İhbar İkramiyesi Görüş Raporuna istinaden, tahakkuk eden vergi ve vergi ziyaı cezası tutarı üzerinden %10 oranında hesaplanan ikramiyenin 1/3’ü verginin kesin tahakkukunda, kalan 2/3’ü ise tahsilat sonrasında muhbire ödenmektedir

------- Siz bakmayın o ruhsatta 50 cc yazıyor aslında bilmem kaçlık diyenlere bak kanun ne diyor.

Bilmem kaç cc getirip 50 cc diye satmak ne kadar vergi kaybına yol açıyor onu her halde tahmin edersiniz. Bu kayıptan pay almak bir A4 kağıdına ve iki satır yazı yazmaya bakar.

Bu memlekette bir ALLAH kulu bilmiyor mu bu işleri?
    bursalıali ve logaritma bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    konudan uzaklaşmayaşım bence.. benim o videoları paylaşma nedenim 50cc ile yol yapılıyor değildi.. küçük hacim motorlarla bile insanlar geziyor yol yapıyor zaten idi.. 50cc 100cc fark etmez.. insanlar yol yapıyor..

o zaman şöyle bir şeymi paylaşıyım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)