Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

YAMAHA SERVİS TAVSİYE HK

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Yahu motorun var. Atlayıp git kendin al. Ben geçende döner aldım sıcak sıcak. 250metre eve götürdüm motorla buz gibi olmuş
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu motorun var. Atlayıp git kendin al. Ben geçende döner aldım sıcak sıcak. 250metre eve götürdüm motorla buz gibi olmuş
    Hafız valla eriniyorum,söğüş yapan bir yer var oraya gidecem bol kimyonlu,izmir usulü..sen daha iyi bilin

Olmadi,galeta odunlarindan var onlardan kemirir,yatarim,mubarekler tahta gibi,doyurmuyor ama yinede mideyi körlüyor
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Yok hacı ben sakat at ve söğüş falan sevmiyorum. Kokoreç'i sayma. Onuda heryerde yemiyorum. Çok canımın çekmesi lazım Kiloma rağmen yemeği zevk almaktan ziyade sadece doymak için yiyorum. Yemekte seçerim ama öyle aman aman tat lezzet aramam. Pul biberi basınca hepsi güzel geliyor. Sonrası basur olmamak için dua ile geçiyor
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hacim,Pul biber yerine isot ye,hazmi daha kolaydir.

Kokoreç dediğin uykuluk olacak,süt kuzu..

Yaninada bol turşu(saksı biberi)

Gece 2-3 te yedigim oldu,arkasindan sabahçi kahvesinde duble çay..

Yaz gelsin gayri,mangalda saç mantar tava yapayim..
    Angrypower ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Sen ufak ufak motora atla. Yoksa sabah olmaz sana
    levend84 bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Beylikdüzü otoportun altındaki yamaha istanbul. Üsküdardan kalkıp oraya gidiyorum süper tenere için. En son 2 ay önce serviste performansı düşük kişilerin değişimine gittiler. Yakınsanız gidip görüşün zaten bir fikir edinirsinz. Herkesin kişisel olarak sevmediği servisler olabilir. Bazen yorulduğum oluyor, fakat bu yakadaki kasapları gördükten sonra motora atlayıp gidiyorum.
    muhammetcon ve espresso bunu beğendiler.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beylikdüzü otoportun altındaki yamaha istanbul. Üsküdardan kalkıp oraya gidiyorum süper tenere için. En son 2 ay önce serviste performansı düşük kişilerin değişimine gittiler. Yakınsanız gidip görüşün zaten bir fikir edinirsinz. Herkesin kişisel olarak sevmediği servisler olabilir. Bazen yorulduğum oluyor, fakat bu yakadaki kasapları gördükten sonra motora atlayıp gidiyorum.
    tamamdır teşekkür ederim
    Only Ride..

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim mt-25’te 5000 bakım sonrası saçma sapan titreşim manyağı oldu. Ben oraya daha gitmem. Servis on numara güzel gözüküyor ama geri bildirimime bakarım.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Benim mt-25’te 5000 bakım sonrası saçma sapan titreşim manyağı oldu. Ben oraya daha gitmem. Servis on numara güzel gözüküyor ama geri bildirimime bakarım.
    960km ye kadar 7000 devri hic gecmedim....servise giderken yol hali 2-3 kere çok kisa sureli 8000-8500 devre kadar cikmak zorunda kaldim.... bakim da 7100 kullanildi... Dönüşte 7000-8500 devir arasi geldim....bakim oncesi o devirlerdeki titreşim diyelim 10 birimse bakımdan sonra 3 birime falan düştü....son dakka da 7100 ü aklıma soktuğun icin teşekkürler @angrypower....o yazışma olmasa 5100 kullanacaktım.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Ben halen 7100 koymadığıma pişmanım. Birde servislere laf anlatmak dert. Adam parasıyla değilmiş gibi sürekli 5100 satmaya da çalışıyor. Bakalım 7500km oldu motor. 10k bakımında bende 7100 koyacağım.

Motosikleti
    Mt-07
    Ben halen 7100 koymadığıma pişmanım. Birde servislere laf anlatmak dert. Adam parasıyla değilmiş gibi sürekli 5100 satmaya da çalışıyor. Bakalım 7500km oldu motor. 10k bakımında bende 7100 koyacağım.
    Benim motorumu aldigim bayim-servisim. Coşan Motor Mersin'de. Youtube da Maxirider ın çekim yaptığı yer. Satış-satış sonrası-servis konusunda çok iyiler. Ellerinde yamalube-yamalube 4r- motul 5100-7100-300v bircok çesit var kendileri öneride bulunup yine de son kararı kullanıcıya bırakıyolar. Ben 5100 düşünürken 7100 tavsiye ettiler o sırada sende 7100 deyince tamam dedim.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Konuyla alakasız ama son yorumlara ithafen;
    MT25 10bin bakımı için motul 7100 almıştık daha öncesinde yarı sentetik yamalube vardı bilmiyorum psikolojik mi motorun rölanti de ki sesi değişmişti sanki. Daha yumuşak çalışıyordu motor ve sanki biraz daha rahat devirleniyor gibime gelmişti. Tamamen psikolojikte olabilir ama 7100 10w40 sesini değiştirmisti motorun

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasız ama son yorumlara ithafen;
    MT25 10bin bakımı için motul 7100 almıştık daha öncesinde yarı sentetik yamalube vardı bilmiyorum psikolojik mi motorun rölanti de ki sesi değişmişti sanki. Daha yumuşak çalışıyordu motor ve sanki biraz daha rahat devirleniyor gibime gelmişti. Tamamen psikolojikte olabilir ama 7100 10w40 sesini değiştirmisti motorun
    Ses-gaz tepkisi-titresim-vites geçişi hepsi birden olumlu degisti. Tabi benimkinde rodaj yagindan direk 7100 e gecme sebebiyle daha belirgin farkda olmuş olabilir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tamamen aynı yağ konsa bile bakımdan sonra motor daha bir rahat yumuşak çalışıyor (ben de 7100 kullanıyorum)

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen aynı yağ konsa bile bakımdan sonra motor daha bir rahat yumuşak çalışıyor (ben de 7100 kullanıyorum)
    Muhakkak yeni-taze yağın etkisi büyüktür tabi ki ama o mt25-r25lerde bahsedilen belli devirdeki titreşim çok bariz azaldı benim asıl dikkatimi çeken-beğenimi kazanan bu oldu. Yani yağ değişmeden o devirlere çıkmasam, özellikle dikkatimi vermesen hani nerdeymiş titreşim diyecektim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu konuyu hortlatayım.

Benim xmax 250 2019 mart ayında serviste bakım yaptırmıştım.
    Sonra kullanma fırsatım olmadı, kardeşimin kapalı otoparkına çektim. 2 yılı geçen sürede motor sürekli yatmadı, sağa sola gitmeye kendi büyük motoru yerine arada benim motorla gitti hem aküsü bitmesin hem yatmasın diye. Şimdi Kadıköy'den motoru alıp tekrar Büyükçekmece'ye getirdim. Yağ değişiminden sonra henüz 700km yol yapmadı ama içindeki yağ eskimiştir. Motorun garanti süresi bitti ama herhangi bir yere gitmeye de çekiniyorum. Sadece yağ değişecek, bu modellerde yağ filtresi de yok. Bir de farkedemeyeceğim herhangi bir sorunu arızası var mı gitmişken ona da bakılsın istiyorum. İmkan olsa Tekirdağ'daki yamaha servisine giderim ama Köfte yiyecek fırsatım yok pandemi yüzündne uzun yol yapamam.

Avrupa yakasında hangi servisi önerirsiniz?
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bakımı bilmem de ben neredeyse 1 ay boyunca motoru kime götürdüysem problem yok dediler ama hep yolda kaldım en son pes ettim premium motosiklete götürdüm problemi buldular ama 1 ay motor onlarda kaldı yurtdışından parça getirmek için falan. bir de çok yoğun oldukları için bakamıyorlar falan çok zahmetli beklemesi ama en nihayetinde hallettiler.
    bakımları galiba günübirlikti konuşursunuz ben öneriririm. o kadar süründüm onlardan önce tek çareydiler hallettiler hala sapasağlam motor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakımı bilmem de ben neredeyse 1 ay boyunca motoru kime götürdüysem problem yok dediler ama hep yolda kaldım en son pes ettim premium motosiklete götürdüm problemi buldular ama 1 ay motor onlarda kaldı yurtdışından parça getirmek için falan. bir de çok yoğun oldukları için bakamıyorlar falan çok zahmetli beklemesi ama en nihayetinde hallettiler.
    bakımları galiba günübirlikti konuşursunuz ben öneriririm. o kadar süründüm onlardan önce tek çareydiler hallettiler hala sapasağlam motor.
    Bir de orayı deneyeyim. Bana 35km yol. giderim.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de orayı deneyeyim. Bana 35km yol. giderim.
    umarım giderseniz memnun kalırsınız.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım giderseniz memnun kalırsınız.
    Gidince buraya sonucu yazarım. Aybaşı olsun da maaş yatsın diye bekliyorum. Bu ay yeni kask ve kasko yeniletme fazlasıyla batırdı beni.
    natijax bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)