Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hondanın Türkiye'deki Fabrikası Kapanacak İddiası..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sürrealizm artık bir sanat akımı değil, ülkemizde bir yaşam şekli...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Gerçekten herşeyi son notkasına kadar açıklıycak değilim. Hele konuyu ikide bir başka yere çekenlere. Yorumunuz sade ulaştığıinız anlık alıntılardan ibaret. Anlaşmada koşullarım yerine gerilmesi için süreler içeriyor. Boş insanlarla uğraşmaktan bıktım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    30 Ekim 2023'te arkadaşı derin bir hayalkırıklığı bekliyor. Birileri de TV'ye çıkıp "Ben hiç 2023'te Lozan bitiyor" demedim diyebilir.
    Shrieker bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimin ne tayfası olduğu apaçi k ortada yanlışım varsa düzeltmeden iftiralarınızı kıvırın kıivırın...
    Herneyse, niyeti anlamayana Atıkanalizim bile fazla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Dalga geçen lakablara bakın. Tarikar, insana gavur gibi davranan sizsiniz, len. Yaşınızı toplasanız bu şekilde benim konuşmanıza yetmez. Gavur sürüsü olması gerek. Nokta
    Ya birrak. Yaşımızin toplaminin seninle konuşup konusamayacagimizla ne alakası var. Mantık 0 yazdığınızda. Gerçi hoş hata bende, 2023te lozan bitiyor diyen adamda mantık arıyorum..
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Gerçekten herşeyi noktalı vurgüllü anlatmayınca, çıkıp noktayla vürgüle uyduruk uyduruk tahminlerde bulunuyorlar. Acayip bir fantasilerde yaşamak gerek, bukadarı için, diyorum, başka birşeyde demiyorum.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    "Kandırılmaya Doyamayanlar" 2024'te kitapçılarda...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürrealizm artık bir sanat akımı değil, ülkemizde bir yaşam şekli...
    bien sur

Motosikleti
    Temel bilgi tırt, altyapı tırt. Duvaramı yazıp, mantık yürütmesini mi bekleyeyim diyorum. En azından yazılanı hafızasında tutar.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Honda'nın avrupa'da iki adet fabrikası var, bunlar İngiltere ve Türkiye'de. İngiltere brexit ile Avrupa Birliğinden çıkmaya karar verince İngiltere'de bulunan her sektörden üretim tesisleri kendilerine yeni yerler aramaya başladılar. Japonya da kendi firmalarını korumak için Avrupa Birliği ile serbest ticaret antlaşması imzaladı. Artık neredeyse no-deal ile Avrupa Birliğinden kabus gibi bir senaryoyla ayrılacak İngiltere ve iç pazarı iyice daralan Türkiye'de üretim yapmaktansa kendi ülkesine dönüyor.

Artık bize ihtiyaçları yok.

Çünkü artık hem Avrupa ile ticaret antlaşmaları var, hem de ileride giderek ağırlığını hissettirecek olan IOT, AI ve dolayısıyla endüstri 4.0 ile kendi ülkesinde de üretim maliyetlerini çok azaltma ihtimali var. Adamlar bir gelecek projeksiyonu belirliyor ve stratejik olarak karar veriyor. Şu halde verdikleri karar malesef bizim için çok kötü neden?

1- fabrika üretimi durduracak. 1500 kişi işinden olacak.
    2- bu fabrikaya iş yapan tedarikçiler ve alt yükleniciler işlerini kaybedecekler
    3- bu fabrikayla çalışan yan sanayi ve yedek parça üreticileri işlerini kaybedecekler
    binlerce insan ekmeğinden olacak. bu sadece üretim kısmı, bir de tüketici konusu var:

1- Honda Civic, tahminen %30 yerli parça bulunduran bir model. Bu parçaların tamamı ithal olacak
    2- Model artık tamamen Japonya'da üretileceği için tamamı ithal olacak bizdeki satış fiyatı artacak

endüstri 4.0 ile birlikte artık çin dahil, taiwan, vietnam ve biz dahil ucuz iş gücü nedeniyle üretim merkezi olan ülkelere ihtiyaç kalmayacak. kendimizi bu yeni modele adapte edemezsek daha böyle çok kapanan fabrika görürüz.

peki nasıl olacak?
    - kaliteli eğitim
    - hukukun üstünlüğü
    - güçler ayrılığı
    - işler bir demokrasi
    - liyakat
    - gelir adaleti tahsisi

bunları hayata geçirirsek yarın değil ama 15-20 sene sonra, o da istikrarlı ve kararlı bir şekilde devam edersek belki iyi oluruz.

yoksa işte yukarıdaki yürüyen ibret tablosu gibi, "2023'de lozan bitecek", "hayinsiniz, gavursunuz" filan diyen tipler meydanlara doluşur, dolmabahçede amerikan zırhlılarına secde ederler. sonra da seçim zamanı "yerli araba" diye yalan atarlar. hani nerede yerli araba?

şu sözün değerini anladığımız gün umudun doğduğu gündür:
    Cyan, gitaristgkn, Thracian ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Bunlar sadece başlangıç.Her geçen gün batıyoruz.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    2023'ü falan bilmem de Lozan'ın Osmanlıca metnini paylaşayım, indirin bulunsun, önenli bir belge;
    https://drive.google.com/file/d/1f-D...w?usp=drivesdk

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten herşeyi son notkasına kadar açıklıycak değilim. Hele konuyu ikide bir başka yere çekenlere. Yorumunuz sade ulaştığıinız anlık alıntılardan ibaret. Anlaşmada koşullarım yerine gerilmesi için süreler içeriyor. Boş insanlarla uğraşmaktan bıktım.
    yav tamam bak ben ne demişim; maddeyi söyler misin dediğinin kaynağını gösterir misin diyorum.

hakarete başvuruyorsun.

sallaması kolay; maddeyi göstersene arkadaşım !
    Shrieker ve hasmet bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 Ekim 2023'te arkadaşı derin bir hayalkırıklığı bekliyor. Birileri de TV'ye çıkıp "Ben hiç 2023'te Lozan bitiyor" demedim diyebilir.
    Der tabii ki.

'Mavi Marmara' olayında "Binerken bana mı sordular?" diyenler onu da der.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Aşağıdakiler trthaber.com'un aşağıdaki linkindeki yazılardan kopyalanmıştır
    https://www.trthaber.com/m/?news=hon...&category_id=2
    Honda, Türkiye'den Çıkmıyor
    Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, Honda'nın Türkiye'den çıkmadığını, Türkiye'deki faaliyetlerine devam etmeyi planladığını söyledi.
    Honda Türkiye Otomobil ve Motosikletten Sorumlu Satış, Pazarlama ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, Honda'nın Türkiye’deki faaliyetlerine devam edeceğini belirterek, "Honda, Türkiye’den çıkmıyor. Sektörde yaşanan gelişmeler doğrultusunda önümüzdeki dönemde elektrikli araçların üretimine yoğunlaşacağız. Bu kapsamda üretim kapasitesinin optimize edilmesi ve üretim verimliliğinin artırılması gerekliliğini göz önüne alarak küresel üretim sistemimizi ve kabiliyetimizi tekrar gözden geçiriyoruz." dedi.

Global ölçekte yapılan değerlendirmeler neticesinde, 2021 yılı sonuna doğru Honda'nın Türkiye'de gerçekleştirilen Civic sedan üretimine devam etmeme kararı alındığını anımsatan Kılıçer, "Ancak Türkiye’deki faaliyetlerimizi sürdürecek ve bu süre zarfında paydaşlarımızla yapıcı diyalog içinde olmaya devam edeceğiz. Honda Motor Başkanı Takahiro Hachigo’nun, 19 Şubat'ta Tokyo’da yaptığı basın toplantısında da ifade ettiği gibi Honda, Türkiye’deki faaliyetlerine devam etmeyi planlamaktadır." diye konuştu.

"Türkiye'de otomobil satışında etkileyici sonuçlar elde ettik"

Kılıçer, Honda’nın Civic sedan modeli üretimini durdurma kararının Türkiye’nin ekonomik durumuyla hiçbir ilgisi olmadığını vurgulayarak, Honda'nın, 20 yıldan uzun bir süredir Türkiye'de otomobil ürettiğini ve son birkaç yılda otomobil satışında gayet etkileyici sonuçlar elde etiğini dile getirdi.

Planlı üretimin 2021 yılı sonlarına kadar süreceğinden bu tarihe kadar çalışanlarla yola devam edeceğini ifade eden Kılıçer, "Honda’nın tüm faaliyetlerinin temelinde yatan 'bireye saygı' felsefesi doğrultusunda aldığımız kararlar ve bu kararların olası etkileri konusunda son derece şeffaf bir yaklaşım sergileyeceğiz." şeklinde sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Başlık hariç kopyaladım.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Elbette çıkmıyor, üretimi durduruyor. Satışa devam edecek.

Honda ülkemizde civicten başka bir araç üretiyor mu?

Motosikleti
    Lifan KP150
    Maalesef sorunuzun cevabını bilmiyorum ama haberdeki şu kısım dikkatimi çekti: Honda, Türkiye’den çıkmıyor. Sektörde yaşanan gelişmeler doğrultusunda önümüzdeki dönemde elektrikli araçların üretimine yoğunlaşacağız. Bu kapsamda üretim kapasitesinin optimize edilmesi ve üretim verimliliğinin artırılması gerekliliğini göz önüne alarak küresel üretim sistemimizi ve kabiliyetimizi tekrar gözden geçiriyoruz.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdakiler trthaber.com'un aşağıdaki linkindeki yazılardan kopyalanmıştır
    https://www.trthaber.com/m/?news=hon...&category_id=2
    Honda, Türkiye'den Çıkmıyor
    Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, Honda'nın Türkiye'den çıkmadığını, Türkiye'deki faaliyetlerine devam etmeyi planladığını söyledi.
    Honda Türkiye Otomobil ve Motosikletten Sorumlu Satış, Pazarlama ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, Honda'nın Türkiye’deki faaliyetlerine devam edeceğini belirterek, "Honda, Türkiye’den çıkmıyor. Sektörde yaşanan gelişmeler doğrultusunda önümüzdeki dönemde elektrikli araçların üretimine yoğunlaşacağız. Bu kapsamda üretim kapasitesinin optimize edilmesi ve üretim verimliliğinin artırılması gerekliliğini göz önüne alarak küresel üretim sistemimizi ve kabiliyetimizi tekrar gözden geçiriyoruz." dedi.

Global ölçekte yapılan değerlendirmeler neticesinde, 2021 yılı sonuna doğru Honda'nın Türkiye'de gerçekleştirilen Civic sedan üretimine devam etmeme kararı alındığını anımsatan Kılıçer, "Ancak Türkiye’deki faaliyetlerimizi sürdürecek ve bu süre zarfında paydaşlarımızla yapıcı diyalog içinde olmaya devam edeceğiz. Honda Motor Başkanı Takahiro Hachigo’nun, 19 Şubat'ta Tokyo’da yaptığı basın toplantısında da ifade ettiği gibi Honda, Türkiye’deki faaliyetlerine devam etmeyi planlamaktadır." diye konuştu.

"Türkiye'de otomobil satışında etkileyici sonuçlar elde ettik"

Kılıçer, Honda’nın Civic sedan modeli üretimini durdurma kararının Türkiye’nin ekonomik durumuyla hiçbir ilgisi olmadığını vurgulayarak, Honda'nın, 20 yıldan uzun bir süredir Türkiye'de otomobil ürettiğini ve son birkaç yılda otomobil satışında gayet etkileyici sonuçlar elde etiğini dile getirdi.

Planlı üretimin 2021 yılı sonlarına kadar süreceğinden bu tarihe kadar çalışanlarla yola devam edeceğini ifade eden Kılıçer, "Honda’nın tüm faaliyetlerinin temelinde yatan 'bireye saygı' felsefesi doğrultusunda aldığımız kararlar ve bu kararların olası etkileri konusunda son derece şeffaf bir yaklaşım sergileyeceğiz." şeklinde sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Başlık hariç kopyaladım.
    Tabiki Honda Türkiyeden çıkmıyor-Türkiyede elbette araç satacak ama Japonyada ürettiği araçları getirip satacak,adam kibarlık etmiş direk evet kapatıyoruz diyememiş,2021 e kadar planlı üretim devam edecek mevcut çalışanlarımızla demiş kısaca Honda Türkiyede çalışan arkadaşlara 20121 e kadar yavaş yavaş iş aramaya başlayın,iş tekliflerini değerlendirin,iş bulabilen de çıkıp gitsin demiş,kısaca kapatıyor yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Ayrıca bu haber TRT haberi,zaten adam evet kapatıp gideceğiz dese trt yayınlamaz,ısıta,yavaş yavaş,alıştıra alıştıra......

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş iki sayfa ekonomi oku da öyle yorum yap. ne lozanı yaw. kafayı mı sıyırdın? yoksa trol müsün?
    1300 tane(yarısı ak-gezen) adama doğrudan istihdam sağlıyor fabrika. o 1300 yarın aç kalacak aç. demokrasinin olmadığı yerde sermaye durmaz. düne kadar camilerde ülker büskivü alın dedikleri ülker bile bırakıp gitti.
    elinin altında internet var. aç da bi oku lozan antlaşmasını. bırakacam la bu siteyi. bu kadar beyin fukrası olunmaz.

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Yahu troll bu herif. Kaale almayin.
    Shrieker bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)