Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600 CC ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF R125
    Arkadaşlar Selamlar,

Daha önce de 600 yada 1000 CC SS motor alacağımı bildirmiştim. Sonuç olarak şu anda 600 CC de karar kıldım.

Alacağım motor aşağıda belirttiğim 2 motordan biri olacak, sizlerden öğrenmek istediğim bu modeldeki makineler için alırken özellikle dikkat edilmesi, bakılması gereken hassas , kronik vb. husular için yorumlarınızı öğrenmek. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

CBR 600 RR ( 2004-2008 model arası )

R6 ( 2006-2008 model arası )

NOT : Eski model vs bulaşma gibi yorumlardan ziyade, olumlu yorumlarınızı bekliyorum. Sonuçta bu modellerden birini almaya karar verdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Tercihen Honda derim.Yamaha'ya kıyasla daha uygun fiyatlı olur,Kullanıcısı çoğunlukla düzgün adamdır.Ama kırlangıç kasa r6 ların kulağının arkası kalmıştır değdirilmemiş.ve 20k devirli olanları kesinlikle es geçmelisin.kmye takılma 50-60k falan hiç fazla değil.asıl 10 yaşında motorun 25-35k olanlarından kork ;)

Hangi şehirde yaşıyorsun,yardımcı olmaya çalışırım.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Siz bana kızacaksınız belki ama ben yine de yazacağım arkadaşım yapma,bari cbr650f al kendine,inan bana 85 beygirlik cbr650f bile seni fazla fazla tatmin edecek,bak bunu daha önce bir arkadaşa daha yazdım amacım tartışmak sizi küçük görmek falan değil bak ben 35 beygir çift silindir mt25'den piyasadaki en muhlis 4 silindir 80 beygir Tnt600'e geçtim inan hakkını veremediğim gibi gazı açtığımda manasız bir gülümseme oluşuyor yüzümde,sen 0-100 hızlanması neredeyse sıradan otomobiller gibi 10 saniyede hızlanan bir motosikletten; 2-3 saniyelik makinalara geçmeyi düşünüyorsun ki benim sana tavsiye ettiğim motorun 0-100 hızlanması bile 3.5-4 saniye civarı,ayrıca motor bloğu daha uzun ömürlü,masrafları daha az olur kontrol edilebilirliği daha rahat,oturuş pozisyonu daha rahat,Yamaha xj6f modellerine bak 77 beygir fıtı fıtı,son olarak bir link ekleyeyim bi bak derim
    bak bu adam uzun süredir 77 beygirlik xj6f kullanıyor motoru şu aralar 80-90 bin kilometreyi bulmuştur,yani adam 80-90 bin kilometre 4 silindir 77 beygir 600cc makina kullanmış biri kendine göre yamaha r1 anlatıyor özellikle 4. dakikadan sonra,son olarak şunu da belirteyim piyasada 600cc supersport baktığın makinaların arasında 50-60 binde olup motoru açılmamış makina bulman zorken xj6f yamaha 80-90bin kilometre yapmış daha da gidiyor,başkaca da birşey demeyeceğim artık sana,sağlıcakla kal.
    aslanboyar ve pocemonmutlu bunu beğendiler.

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercihen Honda derim.Yamaha'ya kıyasla daha uygun fiyatlı olur,Kullanıcısı çoğunlukla düzgün adamdır.Ama kırlangıç kasa r6 ların kulağının arkası kalmıştır değdirilmemiş.ve 20k devirli olanları kesinlikle es geçmelisin.kmye takılma 50-60k falan hiç fazla değil.asıl 10 yaşında motorun 25-35k olanlarından kork ;)

Hangi şehirde yaşıyorsun,yardımcı olmaya çalışırım.
    Merhaba,

İstanbul Kartaldayım, bulduğum makineler genelde hep akdeniz bölgesinde oluyor.( Muğla, antalya ) Nasıl getireceğim o da meçhul

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Bulduğum bir motor linki ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-kazasiz,cok-temiz-655916537/detay/

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Nakitin hazırsa ve seyahat engelin yoksa,havaların düzeldiği sıralar güneye inip bir motor alabilirsin.Yolda da motora tanırsın iyi kötü.ilk SS motorumu Denizli'den alıp Antalya'ya getirmiştim.aralık ayıydı.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Öncelikle İnşallah güzel bakımlı bir motor bulursunuz.
    Her defasında bunu dile getiriyorum. Motor kapalı bir kutu içinde ne var ne yok çok iyi ustalar anlar.
    Mutlaka ama mutlaka çok çok çok çok iyi bir ustaya detaylı baktırın. ve tavsiye olarak en az 2 ustaya gösterin.

Motorun kendisinde dikkat edilmesi gereken;
    Sübap ayarları, eksantrik zincir gerdirmesi, Yağlama ve eksantrik zincir ve palet durumu, "Özellikle şanzıman Tüm viteslerde denenmeli"
    Ustalara götürüp bunlar hakkında fikirleri de sorulmalı.

Ufak bir kardeş tavsiyesi de Sakın ama sakın satan kişiye ve onun yaptırdığı ustalara güvenmeyin.

Toparlarsak dış kısımda göz ile görünmeyen motor kısmı için ayrıca motoru inceletmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

İnşallah sağlam gönlünüze göre bir motor satın alıp güvenli ve rahat bir şekilde kullanırsınız.
    aslanboyar bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    R6 daha performanslı daha nazik motor. Ben olsam 600rr dan yana kullanırdım tercihimi.

Kesinlikle motosikleti yetkili serviste expertiz yaptır, senin göreceğin şeyler balataydı lastikti zincir dişliydi bunların her biri masraf, hep yaptığım gibi bi hevesle o masrafları görmezden gelme 😊
    Yetkili serviste ustaların elinden kim bilir kaç tane 600rr geçmiştir, bloktaki sıkıntıyı sesinden gidişinden anlarlar ve muhtemel eksikleri sana bildirirler.
    aslanboyar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)