Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ls2 Kullananların Dikkatine [SS`li]

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650 mt
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz çantada yanlışlıkla birşey taşımayın Hele kask hiç taşımayın.[COLOR="Silver"]
    Çok bilmişlik yapıyorsunuz. Yapmayın bunu. Konu benim kask taşıma şeklim değil. Diyorum ki kask nasıl çantada kırılır? Hep yuvarlak cevaplar. Ls2 kötüdür iyidir bilmiyorum. Ama bir kaskın arka çantada köpüğünün dökülmesi kabul edilemez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ne biçim başlık bu!!!

LSD diye okudum...
    gurcanozturk bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok bilmişlik yapıyorsunuz. Yapmayın bunu. Konu benim kask taşıma şeklim değil. Diyorum ki kask nasıl çantada kırılır? Hep yuvarlak cevaplar. Ls2 kötüdür iyidir bilmiyorum. Ama bir kaskın arka çantada köpüğünün dökülmesi kabul edilemez.
    2015 yapımı 4 senelik kask... sepette taşıma oraya buraya atma, hor kullanma var.. sonra kaskın köpüğü neden kırıldı... Çok bilmişlik yapmıyor kimse... senin kask kullanmasını bilmediğini imgeliyorlar...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    YZF R25
    Asıl çok bilmişliği sen yapıyorsun, sen çantada kask taşı sonra gel burada tüm markayı kötüle sonrada eleştiren olunca da çok bilmişlik yapıyorsun de yok ya, aklınız yok fikriniz var ne oldu herkes ''aaa doğru söylüyorsun bu ls2ler hep böyle'' demesini mi bekliyordun. 4 senedir carbon ls2 kullanıyorum gayet de memnunum, bakış açını değiştir...

Aklıma youtube'da kaskı betona vurup kırdıktan sonra markayı kötüleyen adamlar geldi.Kardeşim kaskın içinde onu dolduracak bir şey yoksa arka çantadaki darbelerle tabiki kırılır.Onun içine kavun koysaydın emin ol hiçbir şey olmazdı.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Bir çantanın içine boş halde kırılabilecek ne koyarsan koy kırılır. Mesela cep telefonunu arka çantaya koyup bir iki gün motosiklet sürmeyi dene.. Çantan ufak olup kaskın hiç hareket etmiyor olabilir, fakat ufak çantalarda bile çanta esnedikçe ve kask içinde zıpladıkça kaskın dış kabuğu bile zarar görebilir. Bunun için özel çantalar var içerisinde lastik kancalar bulunan eşyalar zıplayıp kırılmasın vs diye..

Herşeyden önce size şöyle bir tavsiyem var kullanmış olduğunuz kaskı beni koruyan üstün bir malzeme olarak görmekten vazgeçerek kaskın içini bir inceleyin. Her kaskın polistren köpüğü kaskın içine yerleştirilmesi için 3 parçadan oluşur. Yan taraflardaki köpükler zaman içinde darbeye maruz kaldıkça çıkabilir. Kaskınızın yan köpüğünü tutup çekin bakın nasıl çıkıyor yerinden.. Bunu anlamak için uzay bilimi zekasına sahip olmanız gerekmiyor. Kırılabilecek her eşya arka çantanın içerisinde kırılır. Bu kask olur başka birşey olur.

Yaş olarak 60 a dayandığımdan cevaplarım yuvarlak geliyor olabilir kusuruma bakma yaşlılık işte
    Mertcan39 ve sey_47 bunu beğendiler.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650 mt
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl çok bilmişliği sen yapıyorsun, sen çantada kask taşı sonra gel burada tüm markayı kötüle sonrada eleştiren olunca da çok bilmişlik yapıyorsun de yok ya, aklınız yok fikriniz var ne oldu herkes ''aaa doğru söylüyorsun bu ls2ler hep böyle'' demesini mi bekliyordun. 4 senedir carbon ls2 kullanıyorum gayet de memnunum, bakış açını değiştir...
    Ben bu konuya daha önce başlık açmıştım. Bizim insanımız kendisini malıyla özdeşleştirir. Hatta böyle kişilere insancık demiştim. Çünkü acınası bir durum bu. Şimdi böyle kişilere küfür etmekle sahip olduklarını eleştirmek aynı anlamı taşır. LS2 ye yada R25 kötü de adam kendi üzerine alır bunu. Çünkü insanlar arasında sahip olduklarının değeri kadar kendi değeri olduğunu hisseder. Onun için sana diyeceğim. "LS2 hayatımda gördüğüm en kaliteli kasktır." Umarım bu kafayı değiştirirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çantanın içine boş halde kırılabilecek ne koyarsan koy kırılır. Mesela cep telefonunu arka çantaya koyup bir iki gün motosiklet sürmeyi dene.. Çantan ufak olup kaskın hiç hareket etmiyor olabilir, fakat ufak çantalarda bile çanta esnedikçe ve kask içinde zıpladıkça kaskın dış kabuğu bile zarar görebilir. Bunun için özel çantalar var içerisinde lastik kancalar bulunan eşyalar zıplayıp kırılmasın vs diye..

Herşeyden önce size şöyle bir tavsiyem var kullanmış olduğunuz kaskı beni koruyan üstün bir malzeme olarak görmekten vazgeçerek kaskın içini bir inceleyin. Her kaskın polistren köpüğü kaskın içine yerleştirilmesi için 3 parçadan oluşur. Yan taraflardaki köpükler zaman içinde darbeye maruz kaldıkça çıkabilir. Kaskınızın yan köpüğünü tutup çekin bakın nasıl çıkıyor yerinden.. Bunu anlamak için uzay bilimi zekasına sahip olmanız gerekmiyor. Kırılabilecek her eşya arka çantanın içerisinde kırılır. Bu kask olur başka birşey olur.

Yaş olarak 60 a dayandığımdan cevaplarım yuvarlak geliyor olabilir kusuruma bakma yaşlılık işte
    Evet söylediklerinize katılıyorum. Arka çantada zıplaya hoplaya gitmesini de doğru bulmuyorum. Bir kaskın kalitesi sadece kafatasını korumasıyla mı ölçülür. Sanayide bu kaskın köpüğünü arka çantaya konsa bile tutacak bir yapıştırıcı yok mudur? Mesela benim kaskın kumaşı beklediğimden daha erken eskidi bu bir kalite ölçüsü değil midir? Yoksa kaskın arka çantada hoplaya zıplaya gitmesi doğru değil. Buna katılabilirim. Ama bu durumda köpüğü düşüyorsa ona katılamam. Her kaskınki düşer bu doğrudur kaskta kusur yoktur diyen arkadaşlar kaskını getirsin. Ben yapıştırayım düşen köpüklerini bir daha çantaya koysunlar düşüyor mu bakalım. En ucuz kask 400-500 lira kask üreticileride kusura bakmasın. Ne yaparsa güzel yapar diye mantık olamaz. Adam 1000 lira verip iyi bir kask alıyorsa köpüğü dökülmeyecek kaliteli bir yapıştırıcıyı hak ediyordur.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Arkadaşım merak etme kaskında hiç bir kırık hasar yok. Sadece çıkık olmuş. Biraz dalga geçer gibi olmuş ama hayır dalga geçmiyorum. Sadece yerinden çıkmış onu tekrar yerine takabilirsin o bir çeşit kilit taşı gibi yanaklardaki sağlı sollu köpük parça ana köpük parçanın oynamaması için sıkıştırır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ls2 Kullananların Dikkatine [SS`li]

hocam konu başlığı bu.

Kullanıcı hatası olsun ya da olmasın; tüm markayı sucluyorsun.

Motosiklete yeni başlayan insanlar bu yazıyı görüp hatalı bir yargıya ulaşabilir.

Konu destek, bilgi, soru değil. Direk olarak hatalı bir saldırı.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)