Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Beşiktaş Ortaköy'de Motosiklet Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer GT+ GT Plus
    Kaçan kaçmış sayılmaz bence, çünkü sebebiyet vereceği bir durum olup olmamasının hiçbir önemi yok, motorcunun çarptığı araca bir sorun yaratmışsa sürtmüşse falan sorumludur, gitmesinde bir sorun yok, motorcu kendi hatasına bahane arıyor, halen kuralları öğrenmemiş, takip mesafesi trafiğin altın kuralı, takip mesafesi ve gerekli hız durumuna uymuyor, bunun neticesinde hatasıyla araca vuruyor, arkadan bir araca vurursan, geri geri gitmediği sürecek %100 kusurlu sensin, hiçbir mazeretin yok, en ufak hakkın yok!
    espresso, mombohunter ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    R25ci. (10karakter)

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demek kı oraya fırlayan bırısı bır hayvan falan olsa ona da küsküleyecekmiş . durduk yere arabaya da zarar verdı
    espresso bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    kaza yapmayacak r25 yoktur.
    geçmiş olsun evladım.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haber başlığı "dehşet" olarak yazılmış, vay arkadaş. basın ne güzel de genişletiyor mevzuları.

Takip mesafesi yeterli gözükmedi bana; ama tabi kaçan dingil kurallara uysaydı sıkıntı yoktu.

Zİncirleme dingil kazası diyoruz buna.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Takip mesafesi. Çok basit. Bunu uygulasaydı kaza olmazdı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bir de lastikleri (veya sürüş / fren tekniği) b.ktan galiba, durulamayacak gibi de değilmiş aslında...

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Ehliyet alırken derslerde 'Aha bu gaz, aha bu da fren' yerine biraz trafik bilgisi ve en önemlisi de insan görgüsü ve saygısı verilse bu tür kazalar olmaz.
    espresso bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Bu yolda az çok sürenler iyi bilir. Sizce burada motosiklet sürücüsü uslu ve sakin mi gidiyor ? Videonun başındaki takip mesafası ve kaza olmadan önceki takip mesafesine bakıldığında zaten motosikletin aracı geçmek için Nereden bakarsan bak herşey hata. Hava yağışlı kullanılan yolda bina ve otopark çıkışları var bunlar görüle görüle bir araca madem duramayacaksan bukadar niye yaklaşılır? O yolda yola sürekli araç ve yaya çıkabiliyor iyi ki bir yaya yada hayvana çarpmamış arkadaş. Hepimize bir tecrübe olsun kazası..
    espresso, Wing750 ve mombohunter bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    karşı taraf beni bağlamıyor. arabadaki adam başka sebepten de ani durabilirdi.
    gereksiz hızlı gitmiş.
    araba 4 teker abs li zırınk diye duruyor. ama o motor öyle durmaz ağa.
    espresso ve Wing750 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Böyle konular açılması iyi oluyor aslında.
    Böylece daha önce ehliyet kursunda anlatılan ve sonrasında eğitim alırken hocanın söylediklerini kendi başıma gelmeden yaşanmış örnekle görebilme şansım oluyor. Yoksa bir süre sonra aşırı dikkatli gitmeyi bırakıp, bak yanımdan beni geçen motorlara bişey olmuyor ben de onlar gibi öndeki araçlara yakın gideyim diye insan bildiklerini unutabiliyor bir süre boyunca başına bir iş gelmeyince. En azından bu örnekleri görünce kendi başımıza gelmeden tekrar hatırlamış pekiştirmiş oluyoruz bildiklerimizi.

Bilmeyenler de burada anlatılanlardan sonra umarım öğrenirler de daha güvenli sürmeye başlarlar.
    Şakaya gelir yanı yok. Haklı bile olsak trafikte en zayıfız, haklı olmaktansa hayatta kalmak daha önemli.
    Wing750 ve Fr.Sante bunu beğendiler.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Yazık olmus kazada motorcu Arkadasin dikkatli olmadigi görünüyo cünkü öküzlerin oldugu bi trafige cıkıyoruz gecmis olsun

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Bu kafayla daha çok kaza yapar.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet alırken derslerde 'Aha bu gaz, aha bu da fren' yerine biraz trafik bilgisi ve en önemlisi de insan görgüsü ve saygısı verilse bu tür kazalar olmaz.
    Trafik ders konularına "Trafik Adabı" ekleneli epeyce oluyor, olmaya oluyor da insan aynı insan. Ne öğretsen de iki güne yine aynı insan.
    ...

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik ders konularına "Trafik Adabı" ekleneli epeyce oluyor, olmaya oluyor da insan aynı insan. Ne öğretsen de iki güne yine aynı insan.
    Çok doğru tespitte bulunmuşsunuz. Bu iş trafik eğitimiyle 10 saatte öğrenilmez. Çocukluktan itibaren aileden gelmeyen kültürü veremezsiniz. Veremediğiniz için de yaya geçitlerinde üstünüze araba sürerler. İnsana saygı ailede öğretilmedikçe bu iş çözülmez.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    R25 olayı zaten başlı başına ayrı bir konu. motor teknik olarak değil camiası.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 olayı zaten başlı başına ayrı bir konu. motor teknik olarak değil camiası.
    Yamahaşk...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamahaşk...
    yok öyle değil bütün r25 cileri katmıyorum tabikii sadece benim gördüklerim en azından çoğu.... tuhaf arkadaşlar bitirim bitirim konuşmalar, atar gider herkese, herşeyi en iyi ben bilirimcilik .... altını kalın kalın çiziyim her R25 ciyi katmıyorum benim gördüklerimin çoğu bu tipde ama....

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle değil bütün r25 cileri katmıyorum tabikii sadece benim gördüklerim en azından çoğu.... tuhaf arkadaşlar bitirim bitirim konuşmalar, atar gider herkese, herşeyi en iyi ben bilirimcilik .... altını kalın kalın çiziyim her R25 ciyi katmıyorum benim gördüklerimin çoğu bu tipde ama....
    Bu yüzden MT-25 aldım maalesef

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)