Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Deri mont mu Tekstil mont mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Kışın deri yazın fileli kullanıyorum. Kışın kullandığım deri, suni deri ama rüzgar ve soğuk geçirmiyor. Çok şükür daha test etmedim montları, sürüklenme ve çarpmada nasıl tepkiler verecek bilemem. Motorum max 175 km hız yapıyor ki onu da yazları yapıyorum. 600 cc ss aldığımda bunların hiçbirini kullanmayacağım. Gidip 3-4 bin tl ye adam akıllı mont yada tulum alacağım çünkü yüksek hızlarda şuanki montlarıma güvenmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bende deri monta yeni geçen biri olarak deri tavsiye ediyorum.tabi ben antalyadayım aşırı soğuklarda nasıl olur başka illerde onu bilemicem ama gerçekten rüzgarı inanılmaz yarıyor.üstün başın uçuşmuyor rüzgarı hissettirmiyor his olarak farklı geldi bana baya.zaten deri koruma olarak tabiki tekstilden çok daha iyi.şu an deri montumu giyince aynaları görmüyorum artık.eksi yönleride var tabiki bakımını yapman gerek öbürleri gibi yıkanmaz yağmurda kullanılmaz.kullanılır ama su geçirmez özelliği olmadığından hem sen hem mont rezil olur.tekstil montlar kadar hareket kabiliyetin yok 2.6 kilo sanırım ağırlığı var bendeki spidi montun.kısaca güvenlik olarak sürüş konforu olarak görünüş tip olarak tabiki deri.bunun dışında kullanışlı olsun yağmurda da kullanıcam diyorsan tekstil iyidir.

kartılastırmayı bin lira üzerinden yaptın mı tekstil mont çünkü secenek fazla rakip cok korumlar daha iyi lakin fiyat sınırı koymazsan kesinlikle deri mont

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://hizliresim.c...1d.jpg</a></a>

Delikanlı adamın darbeye karşı tek koruması annesinin duasıdır
    Ducatiyede binse cgyede binse apaçi aynı apaçi

Motosikleti
    MT 25
    https://urun.n11.com/mont/mont-prose...E&gclsrc=aw.ds

Mesela böyle bir ceket var piyasada bu link denk geldi koydum bedeni falan da var ama tabiki 1000 liraya kadar olan tek seçeneğim bu ceket. Benim yaptığım araştırmalar ne olursa olsun Çarpma anında sadece ekstra ekipmanlar varsa koruma sağlar oda ceketin değil ekipmanların sağladığı bir olanak olduğu gerçek. Sonuçta ben 30km ile giderkende duvara girsem. deri de tekstilde bir işe yaramayacak. Eğer göğüslük vs var ise koruma sağlayacak. Motoru yeni aldım topspeed kaç görüyor bilmiyorum henüz rodajda bende almışken birdefa ceket alayım istiyorum ya 1000 tlye kadar bu ceketi alıcam deri olarak ya da tekstil alıcam. Söylediklerinize göre tekstil de iş görür gibi. Benim motor 190cc 13 beygir en fazla 110-130 arası görür diye tahmin ediyorum. Tekstil daha iyi gibi duruyor

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Deri ile Cordura birbirine yakın diye biliyorum. Tabii derinin kademeleri var. Cordura'nın kademeleri var mı, bilmiyorum.

Şöyle de bir kaynak buldum:
    https://www.motorcyclecruiser.com/le...le-gear#page-5

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yazı çok hoşuma gitti. Umarım herkes okur

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Düştğünde üstünde olsun da gerisi hikaye

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Walla tecrübe ile sabit. 1tane göğüs koruması almak şart. Spidi Warrior Chest die görmüştüm. Genelde göğüs koruması olmuyor motor montlarının. İnan ciğerlerin sızlıyor nefes alırken.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

orta yolunu buldum artık rahat kafayla cay ıcebılırız .

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yaz kış deri giyiyorum
    tek sebebi kendimi daha güvende hissettirdiği için.
    revit replica deri montum var kışın içliğini giyiyorum istediği kadar soğuk olsun hava hiç bir sorun olmadan üşümeden hatta terleyerek yol alıyorum kış havasında.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/0RmDo8.jpg

orta yolunu buldum artık rahat kafayla cay ıcebılırız .
    Evet bu monta ben sahibim ve cidden çok kaliteli. Ben göğüs koruması ve sırt korumasınıda alarak montu daha iyi koruyacak duruma getirdim. Kesinlikle herkese öneririm. Sorularınız varsa alabilirm. 1 senedir kullanıyorum

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri ile Cordura birbirine yakın diye biliyorum. Tabii derinin kademeleri var. Cordura'nın kademeleri var mı, bilmiyorum.

Şöyle de bir kaynak buldum:
    https://www.motorcyclecruiser.com/le...le-gear#page-5
    hocam derinin nasıl kademeleri var bu konuu hem benim hemde aklına bu soru takıldığında forumda araştırma yapacak arkadaşlar için açar mısınız.

Motosikleti
    MT 25
    Arkadaşlar up yapmak pek bana göre değil fakat hâla gerekli bilgilere tam anlami ile ulaşabilmiş değilim. Bu yukarida linkini attigim deri ceket hangi kademe deriye giriyor

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar up yapmak pek bana göre değil fakat hâla gerekli bilgilere tam anlami ile ulaşabilmiş değilim. Bu yukarida linkini attigim deri ceket hangi kademe deriye giriyor
    Google amca da biraz gezinirseniz kanguru, keçi, sığır vs gibi çeşitleri olduğunu görürsünüz. Motogp gibi üst seviye yarışçılar kanguru derisi tercih ediyor çünki diger derilere göre daha esnek daha dayanıklı vs.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    İzmir soğuğu tamam da yağmuru ne olacak. Senin sorduğun tek sorunun cevabı belli. Deri daha iyi koruyor bitti.

Ama ekipman alırken kişiye özel 10 farklı değişik parametre devreye giriyor.

Ben yaz-kış yağmur-güneş motora biniyorum. Deri kullanmam imkansız. Akşam işten ıslak ve pis montla geliyorum, gerekirse makineye sentetik ve elde yıkama programıyla (makineyi alırken bile buna dikkat ettim) yıkayıp sabaha kadar astığım yerde kurutuyorum. Ertesi gün işe giderken giyiyorum.

Bot için de geçerli mesela. Deri yerine goretex aldım.

Sadece ve sadece sorduğun sorunun cevabı belli olsa da yarın birgün yine bu forumda "yağmur sonrası deri montumu nasıl kuruturum" konusu açmamak için tavsiye isterken tüm parametreleri vermelisin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yarışcı değilsin cruisercı değilsin napcan deri montu. İyi kalite marka bir mont al gerisini kafana takma. Yağmur çamur kullan gitsin. Kirlenince ıslak bezle silersin tertemiz olur.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    hocam derinin nasıl kademeleri var bu konuu hem benim hemde aklına bu soru takıldığında forumda araştırma yapacak arkadaşlar için açar mısınız.
    YasinC'nin yazdığı gibi. Ayrıca bunların bir de kalınlık kademeleri var, 1mm, 2mm gibi (Rakamlar farazi). Kanguru derisi diğer derilere göre daha dayanıklı. Bu nedenle daha ince kalınlıkla diğerlerinin sağladığı korumayı sağlayabiliyor. İnce olunca da hissiyat artıyor. Bu nedenle özellikle eldivenlerde kullanılıyor.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    tartışmasız deri mont... yalnız yazın sıcağında giyilmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

kışın -10 derecede üzerine bi yağmurluk çekiyorum zerre üşütmüyor...

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Bütçe meselesi ve yol yapmayı sevdiğim için touring bi cekete ihtiaycım olduğuna karar verdim... ve bütçemi birazda zorlayarak Alpinestars Daystar aldım. pantolon için bütçe kasıyorum şimdi ctesi günü yağmurda zevkine İstanbul-Çanakkale gittim geldim... decatlon alt yağmurluk ile altı korudum... hiç ıslanmadan gittim geldim... montta göğüs koruması dahil full koruma var..
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)