Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 Ocak 2019 bulusma! (Varsayim)

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    umarım o tüneli düşündüğüm şekilde açmamışlardır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aklıma hemen bu geldi

...

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nedir ya bu nasıl cevap! Neyi enteresan geldi sana bir açıklar mısın? Onca yazdığımdan bunu mu anladın, iki otobüs 13 saat yolculuk yaptık toplam 100 kişiydik, bunun için 15 kişiye yakın kendini über müslüman olarak gören kişiler, geriye kalan 80-85 kişiyi hiç düşünmeden her fırsatta namazlarını kılıp insanları beklettiler, herkes spor müsabakasına gidiyor, iyi dinlenmek, olabildiğince erken varmak isterken amaç ne? Bu mu senin savunduğun mevzu, biraz işine gelse seferi olanın neler yapabileceğini burada açıklayabilirsin, bu işin kazasını kılmak da var, ama işin hemen müslümanlığın büyük düşmanı firavundan bile beni düşman gösteriyorsun? Enteresan olan sensin, işin gücün düşman yaratmak, dost kazanmak değil!

Tekrar edeyim burası motor sevdalısı insanların yeri, ister din düşmanı olsun, ister dindar olsun, ister hiç kimsenin fikrini zikrini umursamayan biri olsun, hiç kimseyi ilgilendirmez yeter ki birileri bu konuları dürtüklemesin. Burada kaç kişi gördün, biz solcular ya da sağcılar toplanıyoruz diyen, kaç kişi gördün (varsa) gayri müslim motorcular kulübü propagandası yapan ya da sadece kadınların veya erkeklerin bir araya geleceği etkinlikler, bu işin anlamı nedir? Sizlerin amacı nedir?
    Dostum kusura bakma ama bu yorumunda da fikrim değişmedi.
    Forumda benim yorumlarınla ilgili az cok fikir sahibi olmuş olsaydın, ya da beni gram tanısaydın, huyumu suyumu da az çok bilirdin.
    Bu forumda ben senden bir kesime inatla nefret söylemi, yada bir ideoloji peşinden inatla gittiğin 1 yorum gördüm diyen varsa bul getir...
    Düşman kazanmak için uğraşan da sensin görünüşe bakılırsa.

Kimin kimle ne etkinlik yaptığı beni gram alakadar etmez önce onu bi bilin, tanımadığım ortamlarda kolay kolay bulunmam, hele ki tanımadığım insanlarla yola kesinlikle çıkmam.
    Benim bu forumda tavırlarıyla ağır solcu olan çok iyi anlaştığım insanlarda var, ağır sağcı olan da anlatabiliyor muyum ?

Sizin yorum yapma şekliniz cok affedersiniz kuduz köpek gibi, dinlemeden hırlaya gürleye sağı solu ısırıyorsunuz, ne derdiniz belli ne tasanız ne de amacınız.

Millet namaz kılmış... ee kılsın hocam sırtınızda mı kılıyorlar ?
    "Çok değerli vaktinizden çalmışlar"
    Hani yeri gelince çok demokrat tavırlara ne oldu ?
    Demokraside çoğunluk ne isterse o kabul edilir, verdiğiniz namaz kılan insan sayısına bakarsak 1 otobüs adam ediyor neredeyse..
    Çoğunluk duralım namaz kılalım demiş , yani sonuç ?!
    Bu konuda da anlaştıysak tamam.
    Yaşadığımız ülke siz kendinizi parcalasanizda, boğazınız yirtilana kadar bağırsanız feryat etsenizde bu ülke çoğunluk olarak müslüman ülke.
    Namaz müslümanın ibadeti olduğuna göre ?
    Bu ülkede namaz kılan insanlar gormek kadar normal bir durum yok, otobüsde durur trafikte.

Burası motosiklet forumuymuş...
    Ciddi olamazsınız ..!

Bu forumda benim kadar "sadece motosiklet" konusalim diyen bir kisi daha bulamazsınız haberiniz olsun.
    Tanımadığınız biri hakkında yorum yapacaksanız, varsayım yapın sadece.
    Onu yıllardır tanıyormuş gibi net konuşup zırvalamayın.

Ben alkol kullanan, normal şartlarda da ağzı cok bozuk biriyim, namaz kılmıyorum, ama namaz kılandan da rahatsız olmuyorum.
    En büyük solcu dostumda var, en büyük sağcı olanda.
    Ben değil bir insana ideolojisini sormak, motorunun markasını bile sormam.

Beni kişiler, tavırlar, karakterler ilgilendirir.

Yaptığınız şu son yorumdan sonra da yazdığınız hiç bir şeyi okumam, görmem, duymam, ciddiye almam.
    Aynı şekilde, yazanı da ciddiye almam.

Hadi selâmetle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

(Edit)

Çoğunluk namaz kılan değilmiş yanlış okumuşum.

O zamanda cevabımı değiştireyim bu konuda.

"Burada bağırdığınız cagirdiginizin yarısı kadar orada bağırsaydınız muhtemelen istediğiniz şey olurdu."

Hakkımı aradım ama dinleyen olmadı mı diyosunuz, o zaman bu sizin ciddiye alinmama durumunuz, ve bu benim umrumda değil.
    Şahsen ciddiye alinmadigim ortam olmadi benim.
    Stock Sever bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖRNEK VE İSPAT:

Bugün FETÖ diye lanetlediğimiz oluşum, bu şekilde ülkenin tüm damarlarına girdi.
    Cübbeli Ahmet, Süleymancılar, Adnan Hocanın kedicikleri, Deli Kadirler...
    Bakın saymakla bitmiyor.
    Camideki namazla bunların ne alakası var. Laf olsun forum dolsun....

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok. Onlar birbirlerine çalışıyorlar

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demokrasi tam olarak çoğunluğun dediği değilde azınlığında haklarının korunduğu bir sistem aslında.O otobüste namaz kılmak isteyenler çoğunlukta bile olsa azınlığın fikrini rızasını almadan durdurup namaz kılmak hoş değil.Aslında bu toplum yukarıdan pompalanan kutuplaştırıcı söylemlere karşı yinede hoş görülü.O otobüsteki namaz kılmak isteyen arkadaşlar bunu söylese kimse çıkıp kılma demez herhalde.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kusura bakma ama bu yorumunda da fikrim değişmedi.
    tamamına alıntı yapmadım uzun bir yazı olmuş,
    bir iki konuda şerh düşmek isterim,

demokrasi çoğunluğun azınlık olana tahakkümü değil çoğulculuk ve tolerans kavramları arasında kurulan denge ile toplumsal huzurun ve temsil edilebilmenin üst seviyede olması amacını taşır.

metelanın verdiği örnekte tahakküm söz konusu,
    kaldı ki memlekette sürekli olarak, baskın olunmasına rağmen mağdur edebiyatı yapılmaktadır.

gönül ister ki kimse kimsenin inancına, ritüeline, yaşam şekline karışmasın.
    belki bir gün olur ama biz göremeyebiliriz.

konusu ne olur ise olsun memleketin neredeyse her ortamında bu bölünmüşlük ve kamplaşma keskin şekilde var ve ilerliyor.
    bunun en büyük sebebi baskın ideolojinin yönlendirmeleri.
    salladıkları bayrağın merkezinde de din olunca insanların tepkileri dine konusuna yapılıyormuş zannediliyor.

halbuki konu dinden ziyade din tüccarlarının sayıştay raporlarındaki belgeli yolsuzlukları ve hırsızlıkları.

bilemiyorum.

memlekette siyasal islamın girmediği delik kalmadı.
    hayatın her alanını dizayn etme ve tebayı genişletme kaygıları var.

burada her ne kadar birbirimize keskin olsak da ortam olurda denk gelirsek kimsenin diğerinin boğazsına sarılacağını sanmıyorum.

epey bir silkinmemiz gerekiyor.

forum içerisinde taraf olan bir üye olarak senden daha fazla sıkıldım bu konuda,
    buradaki problem; kendisine cevap verilmeyen tipler Napolyon edası ile zafer kazandıkları hülyalarında yüzüyorlar,
    hepimiz kaybediyoruz.

motosiklet alamıyoruz,
    olanı yürütemiyoruz,
    geçinemiyoruz,
    tasarruf yapamıyoruz.

dediğim gibi sana cevap olsun diye yazmadım.
    az çok birbirimizi tanıyoruz.

çamurun bol olsun.
    Metela ve Atr 72-500 bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer GT+ GT Plus
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kusura bakma ama bu yorumunda da fikrim değişmedi...
    .
    .
    ...Sizin yorum yapma şekliniz cok affedersiniz kuduz köpek gibi, dinlemeden hırlaya gürleye sağı solu ısırıyorsunuz, ne derdiniz belli ne tasanız ne de amacınız.
    Cidden cümlesine böyle başlayıp bunu yazan birine düşündüklerim başta sona doğruymuş, ancak düşmanca tavrı olan biri bu şekilde dostum deyip sonra hakaret eder, senin fikrinin değişip değişmemesi zerre umurumda değil.

En ufak hakaret etmediğim durumda bunu diyen biri de ahlak yoksunudur onu da gördük. Kusura bakma diyeceğim ama bence kusuruna bak, ağzını kullanmayı bilmediğini de ağzı bozuk biri olduğunu da söyleyerek belirtmişsin.

Fikirlerindeki dengesizlik zaten tüm yazdıklarında var, demokrasiden bihaber cahil biri olduğunda belli, cahil olmasan okursun, okuduğunu anlarsın, anladıktan sonra bilgin varsa burada yazarsın, mesela "demokrasinin çoğunluk ne derse o olur" olmadığını bilirsin.

Sana bol bol kendini geliştirmeni, okumanı, bir şeyleri savunurken argümanlarının doğru olup olmadan konuşmadan ya da yazmadan önce bilmeni, yoksa komik durumlara düşeceğini ve düştükçe de çirkin tavırlar sergileyeceğini hatırlatayım ama sen zaten sabit fikirli biri olduğun için buradan bir ders çıkartmayacağın belli.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Konu hedefinden sapmis mi bilmem ama kimse kimseye yuklenmesin. Sadece fikir beyan edelim lutfen.

Ben merakimdan konu actim, olan Ahmet Turan'a oldu. Adamin gozunde durduk yere kotu olduk, iyi mi

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madem bu otobüste namaz konusu geçti, bir iki kelam edeyim. Son zamanlarda öellikle sosyal medyada baya bir konu ediliyor, yok falanca şirket namaz için durmadı,yok muvain bağırdı çağırdı.
    Arkadaşım, bizim dinimiz kolaylık dini, her şeyin bir kolaylığı var, araç içinde namaz kılınır, yönü önemli değil. Kalkış saati, varış saati, mola yerleri belli bir araç için, dur bir namaz kılalım ısrarı niye. Kimse kusura bakmasın, yolculuk esnasında araç içinde kılma imkanı tanınmışken, sen yol illa duracaksın diye ısrar edip bir de bunu afişe edersen, senin ibadetin Allah'a değil, tribünleredir.
    yokon, Alper_tim, YZFR25 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Cidden cümlesine böyle başlayıp bunu yazan birine düşündüklerim başta sona doğruymuş, ancak düşmanca tavrı olan biri bu şekilde dostum deyip sonra hakaret eder..
    Şu satır harici okumadım yazdıklarını, okumam demiştim, bu satır refleks olarak gözüme takılıyor istem dışı.
    Iyiki de takılmış.

"Kuduz köpek gibi" cümlesinde hakaret olmadığı konusunda içiniz rahat olsun.
    Hem hayranları ve köpekleri hakaret cümlesi olmayacak kadar çok severim, hemde sonunda yanlış anlamaya mahâl vermemesi için GİBİ yazmışım.

Ayrıca köpek kelimesini hakaret unsuru olarak gören birine, bu kelimeyi kullandığım için tüm köpeklerden özür dilerim...

Hatırlatayım, istenmediği halde konuşana/yazana ya arsız denir ya yüzsüz.
    Bana hitap ederek yazdığınız sürece, mecburi cevap hakki doğuyor.
    Beni kendinizle muhattap olmak zorunda bırakmazsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem bu otobüste namaz konusu geçti, bir iki kelam edeyim. Son zamanlarda öellikle sosyal medyada baya bir konu ediliyor, yok falanca şirket namaz için durmadı,yok muvain bağırdı çağırdı.
    Arkadaşım, bizim dinimiz kolaylık dini, her şeyin bir kolaylığı var, araç içinde namaz kılınır, yönü önemli değil. Kalkış saati, varış saati, mola yerleri belli bir araç için, dur bir namaz kılalım ısrarı niye. Kimse kusura bakmasın, yolculuk esnasında araç içinde kılma imkanı tanınmışken, sen yol illa duracaksın diye ısrar edip bir de bunu afişe edersen, senin ibadetin Allah'a değil, tribünleredir.
    Bu konuyu konuşanlardan biri olarak cevap vereyim dediklerine harfi harfine katılıyorum.

Mesele şu; Bunu sizin gibi anlatmak var, "kuduz köpek" gibi anlatmak var.
    Bu olayı, "aman insanlık bende kalsın, terbiyesizle terbiyesiz olamam" diyerek boşvermek var, "harala-gürele" boş yapmak var.

Farklı şeyler bunlar.
    Yoksa yorumunda katılmadığım bir virgül nokta yok.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer GT+ GT Plus
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu hedefinden sapmis mi bilmem ama kimse kimseye yuklenmesin. Sadece fikir beyan edelim lutfen.

Ben merakimdan konu actim, olan Ahmet Turan'a oldu. Adamin gozunde durduk yere kotu olduk, iyi mi
    Kendisi burada bu konulara herkesin hassas olduğunu bile bile yazarak, provoke ediyor, tabi ki bir cevap hakkı var, sen bir şeyler yazmışsın, onun adı geçmiş, eğer ki sadece amacı bu konuda yanlış anlaşılması ya da başka bir konu olsaydı altına il müftülüğü programını yapıştırmazdı, konuyu dağıtmak, sürekli forumu huzursuz hale getirmek, ayrıştırmak amaç. Zaten amaç bu olmasa artık bu kadar huzursuzluk verdiğinin farkına vararak konuyu uzatmaz gereksiz şeyler yapmaz. Sizlerin amacı nedir? diye soruyorum ama cevap yok, aslında cevabı bu başlıklar altında ortalığı karıştırmak olarak da veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

MrMud Bir şey yazmama gerek kalmıyor, aklı başındaki herkes seni iyice tarttı, karakterin konusunda için rahat olabilir.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizler buluşsanız akşama ana haber bültenlerine çıkarsınız. Nedir bu kavga kıyamet. Bi durun artık bu ne yav.

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Camideki namazla bunların ne alakası var. Laf olsun forum dolsun....
    Nasıl ne alakası var? Ya çok masum bir insansınız ya da kötü niyetlisiniz.

Masum bir insansanız:
    Cemaat ve tarikatların örgütlenme, yapılanma tarzlarını ve asıl amaçlarını araştırmanızı öneririm. Ayrıca bu tür etkinlikleri ve ibadeti tek başınıza (ya da çok yakın çevrenizle) yapmanız ya da topluluk halinde yapmanız kazanacağınız sevabı değiştirmez.
    Bakın bu yazıda sünni kökenli insanların nasıl kullanıldığını anlayacaksınız: https://www.kisa.link/LtFe (reklam ya da yanlış anlaşılma olmaması için linki kısalttım.)

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neden 8 kişi bir araya gelemiyoruz sorusunun cevabını da çoktan bulmuş olmanız lazım.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kütük ağlıyordu..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Kendisi burada bu konulara herkesin hassas olduğunu bile bile yazarak, provoke ediyor, tabi ki bir cevap hakkı var, sen bir şeyler yazmışsın, onun adı geçmiş, eğer ki sadece amacı bu konuda yanlış anlaşılması ya da başka bir konu olsaydı altına il müftülüğü programını yapıştırmazdı, konuyu dağıtmak, sürekli forumu huzursuz hale getirmek, ayrıştırmak amaç. Zaten amaç bu olmasa artık bu kadar huzursuzluk verdiğinin farkına vararak konuyu uzatmaz gereksiz şeyler yapmaz. Sizlerin amacı nedir? diye soruyorum ama cevap yok, aslında cevabı bu başlıklar altında ortalığı karıştırmak olarak da veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

MrMud Bir şey yazmama gerek kalmıyor, aklı başındaki herkes seni iyice tarttı, karakterin konusunda için rahat olabilir.
    sen ne değerli analizler yapabiliyorsun böyle. Birde provake olanlar neden dolayı provake oluyor sana zahmet bir analiz yapabilirmisin..
    bursalıali bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Hiç kimse karşısındakinin ne yüreğini ne de imanını bilemez de sorgulayamaz da. Ancak maalesef iman ve ibadet kulla Allah arasındaki mesele olmaktan çıkıp siyasi bir şov, rant ve çıkar elde etme meselesine dönmüş durumda aynen şu alttaki gibi.

Motosikleti
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl ne alakası var? Ya çok masum bir insansınız ya da kötü niyetlisiniz.

Masum bir insansanız:
    Cemaat ve tarikatların örgütlenme, yapılanma tarzlarını ve asıl amaçlarını araştırmanızı öneririm. Ayrıca bu tür etkinlikleri ve ibadeti tek başınıza (ya da çok yakın çevrenizle) yapmanız ya da topluluk halinde yapmanız kazanacağınız sevabı değiştirmez.
    Bakın bu yazıda sünni kökenli insanların nasıl kullanıldığını anlayacaksınız: https://www.kisa.link/LtFe (reklam ya da yanlış anlaşılma olmaması için linki kısalttım.)
    ''Motorcular hippi züppe kılıklıdır'' Bu kanı insanlarda niye var. Çünkü bunu yapan birçok örnek var. Peki bu örnek seni beni kapsar mı...Hayır dersin tahminimce.

Birkaç topluluğun(Özellikle cemaat demiyorum)farklı şeyler yapması İslamda birlik olmanın bereketini azaltmaz.

Cemaatle namaz kılmanın faziletini araştırmanı tavsiye ederim. Cumaya yada herhangi bir vakitte yol üstündeki bir camide fetöcü,şucu bucu olduğuna yada olmadığına kim emin olabilir..
    bursalıali bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    Husqvarna TE250

Okumadım, muhakkak öyledir yeterki siz susun, tanımadığım insanların benim hakkımda ne dediği ne düşündüğü zerre "umrumda" değil, siz de dert etmeyin kendinize beni.
    Görüşmemek üzere.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)