Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

D3O Koruma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi motosiklet aksesuarları biraz daha ucuz fiyata koymuş. Almışken hepsini aynı yerden alacağımdan, birde daha önceden kullandığımdan ötürü, gene oradan alayım diyorum.
    Motosikletaksesuarları'nı ben de kullanıyorum, hatta Pazar açıklar, dükkânda bakacak bir şeyin varsa avantaj...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Hatta koruma taktığımı bile unutuyorum.
    Seesmart ile ben de aynı duygular içindeyim, daha hissiz versiyonu olabilir mi diye merak ettim. Tech90 ların robocop korumalarını seesmart ile değiştirmeyi düşünürken d3o test etmeden karar vermesem iyi olacak.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Arıyorumda açmıyorlar. Bugün kapalılar herhalde. Havada yağmurlu. Yoksa karşıt geçip bakacaktım. Yarından sonra daha binilmez motora belli bir süre.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MuratAbaylı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş gozogh gogoh mu ne haltsa bir eleman var az önce bir başlık altında onunla atıştık. en son cevabını alınca sesi kesildi. bence gereken mesajı aldı. sende istanbuldasın şimdi aynılarını yazmak için uğraşamam o başlığı oku sen de feyz al ;)
    gogozh degıl gokhan abım dıyeceksın avellık yapma . aslında eglencelı cocuksun lan sen . hadı sımdı abılerın burada bırbırıne yardımcı oluyor sen meyve suyunu al , enes batur vıdeoları falan ızle .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Arıyorumda açmıyorlar. Bugün kapalılar herhalde. Havada yağmurlu. Yoksa karşıt geçip bakacaktım. Yarından sonra daha binilmez motora belli bir süre.
    cem abıye bı sorayım ıstersen , acıklar mı alacagın urun ellerınde var mı ?

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seesmart ile ben de aynı duygular içindeyim, daha hissiz versiyonu olabilir mi diye merak ettim. Tech90 ların robocop korumalarını seesmart ile değiştirmeyi düşünürken d3o test etmeden karar vermesem iyi olacak.
    Fırsatın varsa bir bak derim. Bazıları üstündekini normal mont sanıyor Hatta kahverengi die bazen değişiklik oluyor. Korumaları üstünde giyiyorum. Kimse inanmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gogozh degıl gokhan abım dıyeceksın avellık yapma . aslında eglencelı cocuksun lan sen . hadı sımdı abılerın burada bırbırıne yardımcı oluyor sen meyve suyunu al , enes batur vıdeoları falan ızle .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

İnanki almayı düşünüyorum ama netten sipariş vereceğim bu sefer. Daha doğrusu tech90 city kevlar ile amanos pantolonlarına uyuyorlar mı die soracaktım. Kalça ve diz korumalarını.

Forumdan Uzaklaştırıldı

aaaabiiiiii gel boynumuza dola abiiiii. avarel seni.

Motosikleti
    Z900
    Fırsatın varsa bir bak derim. Bazıları üstündekini normal mont sanıyor Hatta kahverengi die bazen değişiklik oluyor. Korumaları üstünde giyiyorum. Kimse inanmıyor.
    Yeni ince korumalar ile birlikte ben de mont sinek olmasın diye uzun yollarda mont üstüne tişört giyiyorum, temizliği daha kolay. Ancak bu zar korumaların güven hissi eksikliği var

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni ince korumalar ile birlikte ben de mont sinek olmasın diye uzun yollarda mont üstüne tişört giyiyorum, temizliği daha kolay. Ancak bu zar korumaların güven hissi eksikliği var
    Ben merakımdan çoluk çocuk gibi dirsek ile duvara gömdüm. Korudu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

aaaabiiiiii gel boynumuza dola abiiiii. avarel seni.
    Maşallah grinin 50 tonu mübarek...

cem abı ıle konustum bugun 18.00'a kadar acıklarmıs . uyum saglar korumalar dedı , kalca koruması bıraz buyuk gelebılırmıs onu da falcata ıle kesıp koruma cebıne gore yapar dedı
    Angrypower bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben merakımdan çoluk çocuk gibi dirsek ile duvara gömdüm. Korudu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Maşallah grinin 50 tonu mübarek...
    birader dikkat ettiysen senle muhattap olmuyorum sen maddi durum olarak da kültür olarak da çap olarak da benden çok çok daha aşağıdasın. o yüzden her birinizle muhattap olmaya kalkarsam ohooo o iş bir süre sonra boka sarıyor. sen kumda eğlenmeye devam et kardeş bak gökhan abin var orada onunla şey yaparsınız artık. ne biçim forummuş be insan da diyor ki motosiklet kullanan insan zeki olur kültürlü olur eğlenceli olur. bir de şuradaki tiplere bak ajahgajhgajg

Motosikleti
    Yoqhtır...
    cem abı ıle konustum bugun 18.00'a kadar acıklarmıs . uyum saglar korumalar dedı , kalca koruması bıraz buyuk gelebılırmıs onu da falcata ıle kesıp koruma cebıne gore yapar dedı
    Çok teşekkür ederim. Benim için baya iyi old bu bilgi. Sağlıcakla kal.

Çok teşekkür ederim. Benim için baya iyi old bu bilgi. Sağlıcakla kal.
    eyvallah kendıne ıyı bak , kazasız belasız

Motosikleti
    Yoqhtır...
    birader dikkat ettiysen senle muhattap olmuyorum sen maddi durum olarak da kültür olarak da çap olarak da benden çok çok daha aşağıdasın. o yüzden her birinizle muhattap olmaya kalkarsam ohooo o iş bir süre sonra boka sarıyor. sen kumda eğlenmeye devam et kardeş bak gökhan abin var orada onunla şey yaparsınız artık. ne biçim forummuş be insan da diyor ki motosiklet kullanan insan zeki olur kültürlü olur eğlenceli olur. bir de şuradaki tiplere bak ajahgajhgajg
    Biz Zeki, çevik ve ahlaklıyız da sen nesin merak ediyoruz işte. Motosikletin var mı senin? Yoksa babana söyle alsın sana bir tane. Anlaşılan o ki, sen elinden biri tutmayınca sağa sola s*çan bir tipsin. Gökhan abi diyorsun ya, bak sana adam kucak açmış. Temizinden ben ettim sen etme die muhabbete gir, ben seni affetsin die aracı olacağım.

Belki ailenden sana Yamaha pw50 almaları için forumca ziyarete geliriz ?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    D3O rahat ama vücuda temas eden yerleri yazın terletiyor.

Bir de D3O darbe anında sertleşiyor, ancak sadece darbeye maruz kalan kısmı sertleşiyor. Ancak darbe enerjisini etkin şekilde emebilmesi, yani geniş yüzeye yayabilmesi için direk darbeye maruz kalmamış kısmının da sertleşmesi lazım. O da materyalin özelliği gereği mümkün değil.

Seesoft D3O kadar esnek olmasa da daha ince ve hafif. Bence daha iyi. Ancak terletme sorunu bunda da mevcut.

Seesmart ise bu ikisinden sonra çıktı. Delik deşik olduğu için terleme sorunu minimal. Ayrıca aşırı esnek ve rahat. Yerinizde olsam tercihim bu olurdu şahsen.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir de D3O darbe anında sertleşiyor, ancak sadece darbeye maruz kalan kısmı sertleşiyor. Ancak darbe enerjisini etkin şekilde emebilmesi, yani geniş yüzeye yayabilmesi için direk darbeye maruz kalmamış kısmının da sertleşmesi lazım. O da materyalin özelliği gereği mümkün değil.

Seesoft D3O kadar esnek olmasa da daha ince ve hafif. Bence daha iyi. Ancak terletme sorunu bunda da mevcut.

Seesmart ise bu ikisinden sonra çıktı. Delik deşik olduğu için terleme sorunu minimal. Ayrıca aşırı esnek ve rahat. Yerinizde olsam tercihim bu olurdu şahsen.
    O zaman seesmart kovalayacağız.

Lakin merakımdan soruyorum. Madde tüm enerji yayıyor ise yumuşak kalan kısımların da bundan dolayı sertleşip, darbeyi absorbe etmesi gerekmez mi?

Motosikleti
    Z900
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Seesoft esneklik olarak çok geri planda ve terletme konusunda haklısın, yazlık mont ile sırta yapışıyor resmen.

Seesmart yapısı çok ilginc, montun omuzunu elinizle limon gibi sıkabiliyorsunuz, esneklik olarak galiba şuan zirvede. Ancak bu yapı da bir sırt koruması henüz yok.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O zaman seesmart kovalayacağız.

Lakin makımdan soruyorum. Madde tüm enerji yayıyor ise yumuşak kalan kısımların da bundan dolayı sertleşip, darbeyi absorbe etmesi gerekmez mi?
    Ne kadar stres, o kadar sertlik. Bu biraz ayrıntı bir konuydu aslında. Sonuçta hepsi geçerli korumalar. Açıkçası seesmart da bu konuda D3O'dan çok da iyi değil muhtemelen. Çünkü aşırı esnek. Ama Knox'in standart korumaları daha sert mesela. Lokal darbeyi tüm yüzeye yayma konusunda daha başarılı. Bir video izlemiştim zamanında karşılaştıran.

Ancak yerinizde olsam kesin Seesmart alırdım.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    D3O’lar maliyet açısından iyiydiler galiba. Genede vaktim varken hepsini detaylıca araştırayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Venom montundaki korumaları çıkarttım. Ne olur ne olmaz die köşeye koymuştum. Şimdi bir baktımki lvl1 korumalar ce onaylı ama çatlamışlar. Hafif sıkıştırıncada çatır çatır gidiyorlar. Yeni montumdaki d3o’ları çıkardım. Resmen fark var diyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)