Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorsiklet silindir sekman değişimi yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    hocam, pürmüz ile civatayı ısıt açılır hemen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yok
    Al kardeşim arkadaşın kanalında herşeyi detaylı şekilde bulabilirsin https://youtu.be/48QUPUlB8bc

Vay çok iyi kardeşim saol

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Arkadaşlar sizce piston değişmesi gerekiyor mu yoksa sekman değişimi yeterli olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Ustam açtım o yöntemle çok saol

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı EMRE ANAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir gerginin ordaki somunları diyosuz heralde
    Orası için ufak lokma takımı gerekiyor.
    Zor yerde,Başka türlü olmaz
    Usta benim orda zincir yok dişli var onlar ne işe yarıyor

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    vall piston segmandan ziyade ben olsam bu kadar açmışken silindir piston segman takım değiştiririm çünkü silindir içinde yıpranma ovalleşme çizik vs vardır taktığın segmanın ömüründen yersin silindir temiz görülse de üstünde çizikler var zamanla onlar artabilir silindiri yer silindir segmanı yer vs eğer ucuz olsun zaten çin malı vs bir sebebim var diyorsan pistondaki segman kanallarını iyice temizlemen lazım fakat orjinal segman da alsan mikron bazında farklı çıkabilir motor ısındığında o segmanlar genişler ve sıkışır uzun uzun yazdım ama en başta dediğim gibi yapmışken takım halinde takman da fayda var

Öyle yapaym ussta zaten takm 150tl miş açmışken tam olsun

Alıntı UğurDankı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vall piston segmandan ziyade ben olsam bu kadar açmışken silindir piston segman takım değiştiririm çünkü silindir içinde yıpranma ovalleşme çizik vs vardır taktığın segmanın ömüründen yersin silindir temiz görülse de üstünde çizikler var zamanla onlar artabilir silindiri yer silindir segmanı yer vs eğer ucuz olsun zaten çin malı vs bir sebebim var diyorsan pistondaki segman kanallarını iyice temizlemen lazım fakat orjinal segman da alsan mikron bazında farklı çıkabilir motor ısındığında o segmanlar genişler ve sıkışır uzun uzun yazdım ama en başta dediğim gibi yapmışken takım halinde takman da fayda var

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)