Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooterin çok zevksiz bir araç olması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    sehiricinde skuter candır. bagajı sayesinde gittiğin yerde elde kask sirtta mont gezmezsin.yagmurda daha az islanirsin,pantolonun camur olmaz
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Uzun kmler Gilera Runner kullandım . Bak normal bir skuter değil, deli gibi hırçın ve kıvrak bir alet. Ama gram zevk almadım.. Elim sürekli debriyaj vitesi aradı. oturuş saçma güvensiz. apayrı bir alet sürüyorsun sanki motosiklet değil. Şuan ki 150 cc motosikletim bin kat daha zevkli geliyor. Bende vitesli tayfasındayım.

https://hizliresim.com/BBFd8O

benimde pantolonum çamur olmuyor , ya da kaskı elimde taşımıyorum. Hepsinin çözümü var vitesli ile de.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Scooterdaki bagaj olayını vitesliye yapsalar süper olurdu

Nc750 örneği var ama küçük cc leri kastediyorum.

150cc motorda 16 litre yakıt deposu var.

Ne gerek var, orayı bagaj yap sele altına da 5 litrelik depo yap

5 litre ile 200km gidiyor alet zaten.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı hortlatmışlar. Ben de devam edeyim.

Skutır zevksiz bir araç değildir. Zevkini çıkarmayı bilmeyene bütün araçlar zevksiz gelir.
    Horlanacak, küçümsenecek bir araç ta değildir.
    3 gün içinde İstanbul-İzmir, İzmir-İstanbul yaptım. Soğuk hava ve sert rüzgar kaskın içinde bile türbülans oluşturdu. Naked bir motorla gidip gelmiş olsaydım şimdi evde keyifle oturmak yerine aksırık-tıksırık-burun akıntısı ile cebelleşirdim. Belki de hastanelik olurdum.
    Günahını almayın şu skutırların.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    scooter ı bende sevmezdim ama birgün gidip spcay aldım 2 yıl kadar kullandım sattım
    ççok güzel aletti çok rahat çok ekonomik param olsa tekrar alırdım

Motosikleti
    Bn125
    Olay tamamiyle beklenti. Hiç scooter kullanmadım ama birçok kez nmax 155in artçısı oldum. Açık olmak gerekirse baya da rahattı valla. Arkaya yaslan hayatını yaşa. 155cc olmasına rağmen vibrasyon vesaire gibi rahatsızlık da hissetmedim. Ha derseniz alır kullanır mısın, almam. Zaten şu ara klasik tarzda cafe racer veya benzeri bir model yapmayı çok istiyorum. Cebimde 25k para olsa gider bir motoru revize edilmiş cbf500 alır yaptırırım. Eskilerin duruşu kadar güzeli yok. Keşke eskisi gibi ucuz olsalar da cesaret edebilsek.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    çapırda motosiklet değil zaten. gazlasan gitmez, frene bassan durmaz. 300 kg makine viraj almaz. bütün gün krom parlat dur.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ne geyik muhabbet donmus yahu

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çapırda motosiklet değil zaten. gazlasan gitmez, frene bassan durmaz. 300 kg makine viraj almaz. bütün gün krom parlat dur.
    "gazlasan gitmez" disinda dogru sayilir. 1800 devirde 150 Nm tork yapinca kaciyor haliyle

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne geyik muhabbet donmus yahu

"gazlasan gitmez" disinda dogru sayilir. 1800 devirde 150 Nm tork yapinca kaciyor haliyle
    skıtur çok keyifsiz diyen vatandaşa "neden goldwing" almadın demek gibi bişey olmuş bu.

ya bu ülkede çapır kulübü başkanı bile aslında buz gibi skutır olan goldwing'e biniyor. aletin geri vitesi var. nerede kardeşlik ruhu?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skıtur çok keyifsiz diyen vatandaşa "neden goldwing" almadın demek gibi bişey olmuş bu.

ya bu ülkede çapır kulübü başkanı bile aslında buz gibi skutır olan goldwing'e biniyor. aletin geri vitesi var. nerede kardeşlik ruhu?
    GoldWing scooter değildir.
    ...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Chopper hic degildir

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok zevksiz olan bir şey varsa, oda insanın en zevksiz denilen bir ikitekeri bile alacak parasının olmamasıdır.

İspatı kolay. Parayı verin. En zevksiz dediğiniz ikitekeri satın alıp kullanırım.
    erensel ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    goldwing cg'dir
    hasmet bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Büyük şehir sürekli yoğun trafikde vitesli kullananları da tebrik etmek lazım hele ufak cc 1. vitesle üç metre gidiyorsun 2 yi istiyor , 2 ile üç metre git devir bitti hoop 3 , elin sürekli manette çek bırak , param olsa hepsine birer tane sukuter alırdım vallahi önümde giderken görüyorum sol ayak devamlı yukarı aşağı yukarı aşağı :D
    espresso, gurcanozturk ve erensel bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    vibrasyonluysa belkı ondandır zevk alıyorsundur.. zevkle vitesin ne alakası var otomatik vitesin zevksiz olması falan yazsaydın bari başlıkta. Scooter motosiklet değilki zaten motorsıklet olabılmesı ıcın bazı fiziki özellikleri olması lazım başta lastik boyutları virajlarda donem kabıletı vs gibi..

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük şehir sürekli yoğun trafikde vitesli kullananları da tebrik etmek lazım hele ufak cc 1. vitesle üç metre gidiyorsun 2 yi istiyor , 2 ile üç metre git devir bitti hoop 3 , elin sürekli manette çek bırak , param olsa hepsine birer tane sukuter alırdım vallahi önümde giderken görüyorum sol ayak devamlı yukarı aşağı yukarı aşağı :D
    Bazıları vites değiştirmeyi sever
    ...

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Hı Hı evet evet öyle öyle he he..

Goldwing'i geri geri itebilecek bacak kasın varsa, depoyu fazla sıkma derim. Depo diz yeri yapar.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size göre zevk dediğimiz unsur konfor ise haklısınız. ama bana göre zevk yokuşları istediğim tork aralığında çıkmanın verdiği hazdır. 4 den 3 e takıp araç sollamaktır. bacaklarının arasında gücü hissetmektir.
    200 lük rks ile bu kadar mutlu olan bir insan , 4 silindire geçince nirvanaya çıkar...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte o ayak, yukarı-aşağı yaptıkça kalf kasları gelişiyor, şahsen ben o sebeple vitesli aldım.

Scooter kullanıcıları temsili

gurcanozturk ve sallami bunu beğendiler.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    goldwing buz gibi skutırdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)