Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Katil Bariyerler İçin Önemli Gelişme

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanyadaki köpek bizden değerli.
    ve özgür
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yahu bir bariyer işi vardı ne oldu o iş ?

Motorcu bir senatörümüz vardı, bu işlere ön ayak olduydu, kendisinden pek haber alamaz olduk ?

Yahu proje başlayınca bravo dedik, inşallah sadece seçim vaadi olarak kalmaz da bizi utandırırlar dedik ama nafile...

Tüm saf ve temiz duygularımla ben beklemedeyim, bakalım ne ara motorcular yine kıymete binecek?

Bahsimi seçim öncesine yatırıyorum, All in !!!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Seçim öncesinde prototipini tanıtacaklar. Ama seçim öncesinde.
    Emron bunu beğendi.

Hoop canlandıralım mı burayı da? Ne oldu bizim iş? Hu huuuu senatööör

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçen sene birçok keskin virajda gördüm , bariyerler aşağıya kadar uzatılmıştı , diklemesine metal parçalar görünmüyordu , bazı yerlerde sarı plastik gibi bir malzemede gördüm , tüm yollarda görmek umudu ile..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoop canlandıralım mı burayı da? Ne oldu bizim iş? Hu huuuu senatööör
    Senatör denildiğinde nedense aklıma hep rahmetli Incitatus geliyor.

ATINI SENATÖR YAPAN İMPARATOR : CALIGULA

Caligula, iktidara geldiğinde Roma İmparatorluğu zor günler yaşıyordu. Önceki imparator Tiberius imparatorluğu Roma dışından yönetmeye çalışıyordu. Tiberius’un ölümünden sonra Caligula ve torun Tiberius iki yasal varisti. İddiaya göre Caligula torun Tiberus’u yastıkla boğdurtarak iktidara geldi. İktidara gelir gelmez ilk işi muhafızları ödüllendirmek ve onlara fazladan ödemeler yaparak güvenlik güçlerini yanına çekmek oldu. Sürgüne gönderilenleri geri çağırdı. Önceki imparatorluk döneminde vatana ihanet ile suçlananları affetti. Ağır vergilerden bunalanlara yardım etti. Serbest seçimler yeniden yapılmaya başlamış, Roma arşivleri ve yıllıkları yeniden açılmıştı.
    Cinsel suçlardan mahkûm olanları imparatorluktan sürdü. İmparatorluğun her yerinde sayısı 160 binden fazla olduğu söylenen hayvanı kendi adına kestirip dağıttı. Sürekli halkı eğlendirecek oyunlar onun himayesinde düzenlendi. Gece gösterimlerinde tüm Roma aydınlatılıyor ve adeta şenlik havası yaratılıyordu. Artık halk onu çok seviyor, popülist uygulamaları geniş destek buluyordu. Aşırı savurganlığı bile kitlelere hoş geliyordu.
    Bir süre sonra rahatsızlık geçirir. Kimilerine göre rahatsızlığın nedeni alkoldür, kimilerine göre ise bayılmalarının nedeni epilepsi krizleridir. Dönemi inceleyen bazı tarihçiler ise baskıyı kaldıramayarak giderek bozulan sinirlerinin onu bir tirana çevirdiğini söylerler. Nedeni tam olarak bilinmese de bilinen tek şey iyileştikten sonraki dönemde yönetim anlayışın artık değiştiğidir. En yakınları bile artık onun için şüpheli kişilerdir. Hatta iyileşir iyileşmez şüpheli şekilde kayınpederinin ölmesi şüpheyle karşılanır.

TEK ADAM OLMA HEVESİ
    Tek adam olma hevesi bu kez Caligula ile Senato arasında gerginlikleri ortaya çıkarır. Sürekli Senatoya saldırmaktadır. İstediği bir resmi geçit törenini senatonun reddetmesi ilişkileri daha da gerer. Senatoya danışmadan konsülleri görevlerinden uzaklaştırır. Arabasının yanında birkaç konsülü koşturarak halkın gözü önünde küçük düşürür. Artık yeni senato kendine mutlak itaat eden kişilerden oluşmaktadır. Öylesine büyük savurganlıklar yapmaktadır ki eski imparatordan kalan 3 milyon sesterce’yi kısa sürede harcar. Para bitmeye başlayınca bu kez zenginlerin mal varlıklarına el koyma uygulaması başlar. Caligula artık kendisine tapılmasını istiyordu. Tapınaklar ona adanıyordu. Roma’da heykellerin başları koparılıyor yerlerine Caligula’nın başları yerleştiriliyordu. Caligula tanrı heykellerinin yerini almıştı ve bunlara ibadet edilmesi isteniyordu. Saçları erken yaşta dökülünce bu kez kendisine üstten bakılmasını yasaklar. Saçı gür kişileri gördüğünde saçlarını kestirir. Sarayında parfümlü yağlardan oluşan banyosu, sofrasında altın tozu karıştırılmış etler ve ekmekleri piknik için içi ağaçlarla donatılmış gemi inşa ettirmesi gece güneşin doğmasını emrederek sarayının koridorlarında dolaşması, atlara çok para harcaması dilden dile konuşulmaktadır.

ÇILGIN İMPARATOR’UN ATI
    Incitatus ismi verdiği atına olan sevgisi bilinmektedir. Atı için fildişinden yemlik, mermerden bir ahır, mor battaniyeler, kıymetli taşlarla süslü bir tasma yaptırmıştır. At bazı akşamlar imparatorun sofrasına diğer davetlilerle beraber yerini almakta ve hizmetliler ata hizmet etmekteydi. Caligula, atının tüm tanrıların bir bileşimi, muhteşem ve tapınılacak bir şey olarak görmeye başlamıştı. Ama en garibi atını Senatör ilan etmek istemesi oldu. Çılgın İmparator Caligula, görevden aldığı konsülün yerine Incitatus’u atar ve bunu da ilan eder.
    Evet, yanlış okumadınız, çılgın İmparator’un atını senatör ilan etmesi Türkiye’de sıkça kullanılan “ ceketimi koysam seçtiririm” sözünü anımsatmaktadır. İmparator’un at sevgisi diğer senatörlerin de at sevgisini artırır. İmparator atının evlenmesi gerektiğini düşündüğünde ona kızını vermek isteyen senatörler bile çıkar.
    Hem çevresi, hem kendisi onu “Güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar” bütün dünyanın en güçlüsü olarak görmektedir. Bu güçle kız kardeşini tanrıça ilan eder. Halk Caligula’nın kararını eleştirmeye, sorgulamaya cesaret edememektedir. Romalıların başta alkışladıkları imparator, “Caligula herkesi öldürür ya da öldürtür” denilen bir korku figürüne dönüşmüştür. Roma artık korku imparatorluğuna dönüşmüştür. İhtiraslarını frenleyememektedir, “her şeyin sahibi benim, her istediğimi yaparım” diyen Caligula 41 yaşındayken bir muhafız tarafından öldürülür. Dünya tarihine en çılgın imparator olarak geçer. Binlerce insanın ölümüne neden olur. Halkın kendisinden korkması konusunda sık sık “korktukları sürece bırakın benden nefret etsinler” diyerek iktidarını korkular üzerine inşa eder.
    Aradan geçen yaklaşık 2000 yıla rağmen insanlığın çılgınlara yönetme yetkisi verdiği, korkunun egemen olduğu sistemlerin bulunduğu bir dünyada yaşıyoruz. Buda bize insanlığın daha kat edecek ne kadar uzun bir yolu olduğunu göstermektedir.
    ero__, birbilent ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene birçok keskin virajda gördüm , bariyerler aşağıya kadar uzatılmıştı , diklemesine metal parçalar görünmüyordu , bazı yerlerde sarı plastik gibi bir malzemede gördüm , tüm yollarda görmek umudu ile..
    Nerede olduğunu paylaşsanız ve böylece bizler de dünya gözüyle görürüz belki...

Motosikleti
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede olduğunu paylaşsanız ve böylece bizler de dünya gözüyle görürüz belki...
    Güzel kardeşim geçen sene Erciyes motosiklet festivaline giderken gördüğüme eminim , üç kez Antalya ya gittim , birkez Bodrum Akyaka'ya gittim her rotada gördüm , birkez Karadeniz yaptım oralarda gördüğümü hatırlatıyorum , o sarı plastik dediğim metalmiş üzerine boya sürülmüş , arkadaşımla konuşurken konu açıldıda söyledi , çoğunlukla boyasız galvaniz saçtı ama tam şu noktada gördüm diye yazamam , özellikle keskin virajlarda çok gördüm..

Gogıl abiye sordum bunlar çıktı bakıver ;)

https://www.google.com.tr/search?client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&tbm=vid&q=motosiklet+dos tu+bariyer+nerelerde+var&sa=X&ved=2ahUKEwinp7nql9r 1AhXiSvEDHfvPDgIQ8ccDKAJ6BAgYEAM&biw=320&bih=517&d pr=3.38

Yani yapılan şey boya sürmek öyle mi?

Motosikleti
    Ya anlamadın yada başka bir sebebi var , bariyerler asfalta kadar uzatılmış bazılarında da ekstra sarı boya vardı..

Zormu bunu anlamak bendemi sorun var ?

Benim anlamaya çalıştığım en çok kullanılan İstanbul yollarında nerede var. Yoksa gerek görmemiş mi paşamlar.

https://www.google.com/amp/s/www.tmp.gen.tr/2021-yilinda-motorcu-dostu-bariyerler-icin-tmp-tam-gaz/

Bknz. İBB aksiyon almış senatorden ses yok.

Motosikleti
    İBB de kendi sorumluluğundaki yollara uygulamıştır elbette , bütçesi yüksek olduğu için diğer belediyelerden fazla uygulamışlardır herhalde , yutupdaki videolarda 2019 senesinden Bursa ve çevresinden oldukça paylaşım var..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İBB de kendi sorumluluğundaki yollara uygulamıştır elbette , bütçesi yüksek olduğu için diğer belediyelerden fazla uygulamışlardır herhalde , yutupdaki videolarda 2019 senesinden Bursa ve çevresinden oldukça paylaşım var..
    Evet arıyorum arıyorum, Lüleburgaz, Bursa, İzmir 1'er 2'şer fotoğraf var. 4 senede müthiş iş başarılmış. Bravo!

Ayrıca olayın İBB'nin sorumluluğunda olmayan yerlerde daha çok (şehir dışı yollar vb.) önem arz ettiğine katılacağınızı umuyorum.

Motosikleti
    Tamam ben yanlış görmüşüm , sen haklısın saygılar..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan sucker tayfa nerede, agızları mı dolu konusamıyorlar
    ero__ bunu beğendi.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    yaza doğru yine çıkar ekranlara bariyerler için çalışıyoruz der. 3-5 virajı değiştirirler yavaş yavaş yapıyoruz derler.
    derleeeerrrrr derleeeerrrrr

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    herkesin motosikletlerle ilgili konularda bir şeyler yapması için kenan abiye güvenmesi ama onun hiç bir şey yapmaması not stonks

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dua ediyormuş gökten bariyer insin diye.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senatör kendi emirerlerine söylesin de hemen yapsınlar.

tırrek kenan.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)