Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En iyi scooter lastiği

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba honda specy scootera kışlık olarak en kral lastik nedir ? Şuan üzerinde anlas lastikler var modelini tam bilmiyorum 2000km yaptım zar zor oda zorunluluktan. tam bir fiyasko düz yolda motor kendini sağa sola atacak zor kontrol ediyorum bir de forumlarda süper lastikmiş bilmem neymiş böyle kepazelik olamaz bugün o lastikler ile 30km ile giderken yaya geçidi beyaz şeritleri üzerinde beklenen oldu ve motor kendini yere bıraktı yoldan geçen motorcu krdeşim yardım ettide öyle kendimi yolun kenarına atabildim. Parası önemli seğil honda specy scoter için en kral lastik önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lambretta V200 Special
    Heidenau..

Motosikleti
    MT 25
    Anlaş kötü bir marka değil aslında. michelin city grip serisine bir bakabilirsin. Eğer yaşadığın yer çok soğuksa winter serisi de var

Motosikleti
    Artık Yok...
    michellin city grip çok standart bir yaz lastiği.. eğerki scooter 4 mevsim sürülücekse kesinlikle 4 mevsim yol lastiği öneririm..

insanlar michellinin adına kanıp takıyor yaz lastiklerini kışında sanıyorlarki lastik yolda canavar gibi gider.. michellin city gripin su mukavemeti 5 yıldız üstünden 3.5 almışdır.. buda yaz lastiği için ortalama bir değer ne çok iyi ne çok kötü ama kış koşulları için hiç iyi değil..

Heidenau,metzeller, michellinin pilot serisi öneririm.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    City grip ıslak performansı iyi olan bir lastik değil. Irc gibi lastiklerle kıyaslarsanız arada dağlar kadar fark oluyor tabii ki.

Zaten genelde insanlar Irc'den geçtiği için ya da City Grip'ten başka lastik kullanmadıkları için övüyorlar ki aslında normal. Ama örneğin Michelin S1 veya Pirelli Diablo Scooter lastikleri ıslak zeminde bana daha çok güven veriyordu. S1'in ebat sıkıntısı olmasa PCX'de kullanırdım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Farklı bir hikâye anlatayım: Benim scooter'da 12.000 kullanılmış (2 senelik) Diablo vardı, yol çizgilerinde kendinden geçiyordu. Michelin City Grip'e geçtim ve öyle 20.000 kullandım, yaz kış harika sonuç verdi. Sittin sene Pirelli almam, zinhar da tavsiye etmem. Desende tam göbekte yılankavi bir iz var giderken direkt gidonda titreşim yapıyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Sonraki (vitesli) motorlarımda da hep Michelin kullandım (Pilot Road 4 ve Road 5), lastikte Michelin'den asla şaşmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michellin city grip çok standart bir yaz lastiği.. eğerki scooter 4 mevsim sürülücekse kesinlikle 4 mevsim yol lastiği öneririm..

insanlar michellinin adına kanıp takıyor yaz lastiklerini kışında sanıyorlarki lastik yolda canavar gibi gider.. michellin city gripin su mukavemeti 5 yıldız üstünden 3.5 almışdır.. buda yaz lastiği için ortalama bir değer ne çok iyi ne çok kötü ama kış koşulları için hiç iyi değil..

Heidenau,metzeller, michellinin pilot serisi öneririm.
    Michelin lastiğin özellikle ıslak performansını öne çıkartarak satıyor. Benim kullanımımda da hiç korkutmadı ve hep güvende hissettim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bakın işte en büyük hata burda bu benim dediğim uluslar arası testler sonucunda belirlenmiş veriler michellin city gripin ıslak yolda tutuş performansı 5 yıldızlama üstünden 3.5 yıldızdır.. internetten grip araştırabilirsiniz kaldıki bu yaz lastiği için iyi bir değerdir.. Ama adından belli Yaz lastiği bu lastik.. Yani 3.5 yıldız olması güzel bir şeydir yanlış bir şey yok bunda ama yaz için iyi bir değer.. zaten 5 yıldız olsa ya 4 mevsim ya kış lastiği olurdu yaz olmazdı..

Bende 2 defa city gripli scooterdan düşdüm ama neyse ufak büyütülmiycek şeylerdi tamamen lastiğin yağmurlu havada virajı tutamamasından ötürü düşdüm hızım aşırı düşükdüde Allahdan bir şey olmadı ..

Acemi işi bilmeyen motorcuların en büyük sorunu şuki aldıkları lastiklerin yazmı kışmı 4mevsim asfalt lastiğimi olduğunu sormuyorlar araştırmıyorlar satıcılarda michellin bu alman malı deyip satıyor..

Siz arabanızın üstündeki yaz lastikleriyle kışın özellikle karlı , sulu karlı havada çıkıyormusunuz çıkın araba dans eder yolda yolu tutamaz 180 derece döner... devlet bile can taşıyan servis, taksi ticari araçlarda yasak etti artık kışın öyle yaz lastiği yada 4 mevsim lastikle çıkmayı ..
    kış lastiği takıcaksın aralıkdan nisana kadar diyor yoksa ceza keserim tekrarı olursa aracını trafikden men ederim diyor doğrusuda bu zaten..

motor çokmu farklı motorda lastik arabadan çok daha önemli. Bilinçli 4 mevsim motorsiklet sürücüsününde her zaman 2 set takımı olur yaz ve kış yada 4 mevsim ve kış olarak.. kuryeler bile işi kestirmeden çözer çoğunda yaz kış kış lastiği takılıdır motorlarında..

ben hayatım boyu ne irc ne diğer bilmediğim markaları kullanmadım michellin,metzeller,pirelli,continental bunlardan motorda hiç dışarı çıkmadım cesaret edip güvenemeyip dunlop bile takamadım ... michellin city gripde yüzlerce defa kullandığım bir lastikdir yazları sıcak asfaltta hele mükemmeldir yumuşak lastikdir çabuk ısınır ama yağmurda soğuk asfalltta yol tutuş mukavemeti zayıf bir lastikdir zaten o iş için üretilmiş bir lastik değildir.. diabloda çok kullandım diablo sert lastikdir geç ısınır ısınana kadar yumuşak sürüceksin ısındıkdan sonra oda iyidir yalnız diablonun virajı tutması sert hamurundan dolayı michellin cityden daha iyidir..

şimdi insanlar ben michellin kullandım ıslakda iyi diyorda hangi michellini kullandıklarını söylemiyor.. michellinin eli tane farklı motorsiklet için lastiği var commander serileri var pilot serisleri var citygrip serileri var.. bu serilerde kendi içinde farklılık gösterir bir tane yok ki pilot serisinin 7-8 farklı versiyonu var citygrip in 3-4 farklı versiyonu var misal city grip winter var kış lastiği..

forumlarda genelde en büyük sıkıntı bu..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Logaritma arkadaşım anlatamadım diye tekrarlayayım: City Grip lastiği 2 yaz *2 kış* 20.000km kullandım diye yazdım (sezon motorcusu değilim, buzlanma hariç her koşulda kullanırım) ve 9.000'de alıp 12.000'e kadar kullandığım (yukarıda tavsiye edilmiş) Pirelli Diablo scooter lastiğinden çok çok daha iyi olduğunu söyledim. (***İkisini de kullanmış biri olarak...***)

Scooter'ı da çok tın tın kullanan biri değildim, 40-45 dereceye kadar yatırıyordum. (X-City 250 ön 16" arka 15") Bir ara X-Max'ler de standart bunlarla geliyordu, sonradan "bunlar kötüymüş aga" diye değiştiren de görüp duymadım, gene City Grip takıyorlardı.

Velhasıl kelâm City Grip kötü bir lastik olmayıp Diablo'dan da kesinlikle iyidir. Islakta da gayet güzel kullanılır...

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Evet yeni kasa Xmax'ler önceden Dunlop geliyordu şuan City Grip'e döndüler. City Grip kötü lastik değildir yalnız ıslak zemin için mükemmel lastik olduğunu düşünmüyorum. Ben bahsettiğim lastiklerden ıslakta daha çok memnun kaldım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...-scooter-tires

İngilizcesi olanlar yukarıdan kullanıcı yorumlarını okuyabilirler. Islak performansından da bahsedenler var...

Benim Diablo ile ilgili bahsettiğim kafa sallamasına da değinen olmuş (ciddi problem o, sırf bundan değiştirmiştim...)

Motosikleti
    Artık Yok...
    sizin anlamadığınız nokta şu tamam 20 bin km sürmüşsünüz . bende çok uzun km ler city grip sürdüm.. city gripe kötü diyende olmadı.. ama her doğru söylenen şeyide kötü diye algılamasınız aslında bir anlaşamıycağımız nokta yok..

Ben ne dedim citygrip yaz lastiği dedim yalanmı doğru..
    City grip in su mukavemeti 5 yıldız üsütnden 3.5 yıldız almışdır uluslar arası testte .. yalanmı doğru araştırabilirsiniz elinizin altında internet var..

şimdi ben resmi verilerden konuşuyorum.. alinin velinin ayşenin fatmanın yada hansın george un ne dediğinin pek önemi yok resmi veriler karşısında..

şunuda belirtiyim ben geçen sene misket büyüklüğünde dolu yağdığında mecidiyeköyden beşiktaşa geçiyordum altında arkadaşımın michellin citygrip li x8 200 ü vardı..

yani bir lastiği üretim amacı dışında kullanıp memnun kalmak bir kıyas değil .. bunu demeye çalışıyorum.

aşağıdaki sitede yıldızlaması var bu veriler her yerde aynı zaten uluslararası veriler.. in wet conditions 3.5 Star .. Islak zemin kondisyonu 3.5 Yıldız..

Bu sitenin en güzel yanı bu siteden lastik alanlar lastik hakkında puanlama yıldızlama yapabiliyor kaç km sürdükleri hangi motor lastik ebadı birdaha alırsımız gibi sorulara cevap veriyorlar.. memnunda çok insan var..

https://www.mytyres.co.uk/cgi-bin/rtest.pl?rt_rubrik=motorradreifen&rt_profil=107110 258&cart_id=2050737.110.7090&language=EN&dsco=110

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Link çalışmadı maalesef...

Michelin lastiği "Ready for the rain" sloganıyla satıyor yalnız; Michelin lastiği sahip olmadığı bir özelliği slogan yaparak pazarlamaz herhalde?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bakın anlaşamıyoruz gene sahip olmadığı özelik diye bir şey yok tekrar tekrar yazdım ama anlamak istemiyorsunuz kulakları kapatmışsınız. city gripin ıslak zeminde tutunma muakavemeti gayet iyi ve başarılı 3.5 yıldız ama yaz bakın tekrar yazıyorum yaz lastiğine göre çok iyi.. bu lastik 4 mevsim yada kış lastiği değil..

kış lastiklerinin ıslak zeminde tutunma mukavemeti 5 üstünden 5 dir ekstra olarak onların karda tutunma mukavemeti vardır.. ve zaten citygrip in böyle ibr versiyonu var.. adamlar citygrip winter üretmiş..

zaten mantık yürütün michellin niye gidipde winter diye lastik üretsin .. madem city grip tek başına iş görüyor adamlar niye gidip birde onun winter kış lastiğini üretsin..

Neyse bu sohbet uzar gider.. resmi veriler yukarda ben resmi olmıyan şeyleri yazmayı sevmem çünkü kanıtı olmaz.. resmi şeyler test edilmiş belgeli evraklı uluslararası kurumlarca onaylanmış şeylerdir..

o sloganın detayına bakmadım ama o michellin grubu içinde en iyi yağmur mukavemetine sahip scooter lastiği anlamındadır büyük ihtimal sonuçda michellin grubunda tek citygrip serisi yok scooter lastiklerinde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

bir dip not olarakda şunu ekliyim benim sizden farklı dediğim yada anlaşamadığım bir yan yok michellin iyidir bende çok kullandım ve kullanırımda ..
    pirelliden de iyidir sadece pirellinin bana göre virajları alması daha başarılı ama genede michellinden iyi yapmaz ..

benim tek dediğim eğer bir scooter alınıyorsa ve kışında randımanlı binilicekse kış demek sadece yağmur demek değil yolda kara ,sulu karada yakalanabilirsinizki beteri odur sabahları gizli çiğlenme olur en beteride odur kışları..

o yüzden michellin alınıcaksa kışın ya dikkatli sürülmesi yada önceliği 4 mevsim kışında mukavemeti kuvvetli olan lastiklere öncelik verilmesi taraftarıyım.. yaz lastiği ile kışın sürmenin bir mantığı yok.. hatta kış lastiği ile 4 mevsim sürsün kuryeler gibi daha iyi..

ama arkadaş diyorsa yokya benim karda kışda çiğde ne işim olur kışında yer kuruysa hava güzelse sıcaksa çıakrım ancak diyorsa alsın tabiki michellin baksın yoluna..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Anlaştık, spesifik bir kış lastiği takılacaksa tabi ki herhangi bir yaz veya 4 mevsim (city grip buna girer) lastikten daha iyi performans göstermesi beklenir. Ancak City Grip 5C'nin üzerindeki sıcaklıklarda ve ıslakta da gayet kullanılabilir. Daha soğukta kış lastiği şart ama ben kış lastiği olsa dahi 5C altındaki sıcaklıklarda motosiklet kullanmanın büyük risk olduğunu düşünüyorum; köprü ve viyadükler çok kolay buzlanıyor. Buz varken motosiklet kullanmak akıl kârı değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)