Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zorunlu trafik sigortam var mı yok mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Araç uzun süre garajdaydı abim enson sigortasını yapmıştı ama tam tarih hatırlamıyoruz garajda durduğundan satma kararı aldık şimdi anadolu sigortada sigorta sorgulamaya çalıştığımda aşşağıdaki görseller ile karşılaşıyorum aracın sigortası var mı yok mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    22 Ekim 2017'de sigorta yapılmış gözüküyor.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Poliçenin yanında olması gerek diye biliyorum, eğer sigortan varsa bile poliçe yanında olmasa bile çevirmede sıkıntı yaşayabilirsin.Ayrıca kaza vs durumlarda neyle karşılaşırsın orası apayrı, en iyisi sen sigorta şirketini ara imkan varsa yeni poliçe iste

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    E-devlet'ten görebilirsin. Aracın sahibi olan kişi Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama menüsünden plaka ile sorgulayınca gelir. Sigortan varsa da, sigorta firmasından e-mail ile police kopyasını alır print eder ruhsatla beraber saklarsın
    www.motogoril.com

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    2017 yilinda bilgi edinme kanunu kapsaminda sormustum. Yanimizda trafik ve tescil belgesi ile ehliyet olmasi yeterli demislerdi. Simdi trafik belgesi olmadigi icin sadece tescil begesi ve ehliyet yeterlidir. Sigorta, muayene raporu vb evraklari tasimaniza gerek yok.

habara ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 yilinda bilgi edinme kanunu kapsaminda sormustum. Yanimizda trafik ve tescil belgesi ile ehliyet olmasi yeterli demislerdi. Simdi trafik belgesi olmadigi icin sadece tescil begesi ve ehliyet yeterlidir. Sigorta, muayene raporu vb evraklari tasimaniza gerek yok.
    Malesef gerek var. Sorun polis çevirmesinden öte bir kazaya karışma durumunda gerekli olan belgelerdir. Karşı taraf sizin sigorta poliçenizin bir örneğini ısrarla isteyecektir. Yanınızda ise çok daha hızlı şekilde hemen orada basit bir resim ile iş çözülebilir. En azından poliçenizin net bir resmini cep telefonunda taşımakta yarar var(Trafik ve varsa Kasko). Böylelikle sigorta ile iletişime geçmek istediğinizde poliçe numarasını bileceğinizden çok daha hızlı işlem yapmanız da mümkün olabilecektir.
    yalcinroden ve Deadly Sto(R)m bunu beğendiler.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef gerek var. Sorun polis çevirmesinden öte bir kazaya karışma durumunda gerekli olan belgelerdir. Karşı taraf sizin sigorta poliçenizin bir örneğini ısrarla isteyecektir. Yanınızda ise çok daha hızlı şekilde hemen orada basit bir resim ile iş çözülebilir. En azından poliçenizin net bir resmini cep telefonunda taşımakta yarar var(Trafik ve varsa Kasko). Böylelikle sigorta ile iletişime geçmek istediğinizde poliçe numarasını bileceğinizden çok daha hızlı işlem yapmanız da mümkün olabilecektir.
    Benim sordugum da rutin kontroller sirasinda gerekli olup olmadigi yonundeydi. Olur da polisin biri bu police neden basili degil diye sorun cikarir mi diye sormustum. Sonucta sigorta policelerini mail veya gorsel olarak saklamak her zaman avantajli.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Sigortanız 22.10.18 tarihine kadar var. Tabiki plaka ile o resimdeki plaka aynı ise..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)