Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor güvenlik ekipmanları için tavsiye ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Bu konu hakkında birsürü açılmış entry var fakat hepsi bir muamma yaptığım araştırmalar sonucu grade 100 10mm zincirde karar kıldım.
    Ama sadece bunun yetecegini sanmıyorum motoru her ne kadar açık alan da fakat garaj kapısı tarzı bir yerin arkasına koyacağım. ama yinede tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

Zincirde karar kıldık tamam ama diğer koruma yöntemlerinden hangisini almalıyım ?
    (Zincirin ucuna bağlayacağım kilit için daha araştırmalarım devam ediyor. )

Uzaktan start stop özellikli bir motor alarmı mı ?
    Disk kilidi mi ?
    U kilit mi ?

Tavsiyelerinizi marka ve model ile hatta varsa tecrübeleriniz ile bekliyorum şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Branda.Hem çocukları da engelliyor

Ön tekerlek için abus detecto 877. Arka tekerlek için en az 14mm zincir ucuna hayvani bir kilit ki zincir tekerlekten sabit kesilemeyecek bir cisme geçirilmeli. Motorun içine tekno takip gps. Başka türlü rahat uyuyamazsınız ki bunlarda kesin çözüm değil.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekerlek için abus detecto 877. Arka tekerlek için en az 14mm zincir ucuna hayvani bir kilit ki zincir tekerlekten sabit kesilemeyecek bir cisme geçirilmeli. Motorun içine tekno takip gps. Başka türlü rahat uyuyamazsınız ki bunlarda kesin çözüm değil.
    gps olayınjı düşünüyorum aliexpreste güzel aletler var. 100-200 liraya ama motorun içine de gizlemek lazım onu aküden bağlantıyı aldığımızda saklayabiliyor muyuz ya da hırsızlar seleyi açabiliyor mu ? nasıl oluyor muhabbeti ?
    Yukarıda belirttiğin kilit için bütçem yok okadar zincir + kilit için 300-400 arası bütçem mevcut. Benim araştırdığım kadarı ile en iyi kombin grade 100 bulursam 16 ya da 14-13'şük + yale 90mm kilit.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Zincir kilit + Disk kilidi + branda + kasko yöntemini kullanıyorum kafam rahat valla.
    Bu arada grade zincir deniyor ama forumdan bir arkadaşın grade zinciri kesip çalmışlardı motoru.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir kilit + Disk kilidi + branda + kasko yöntemini kullanıyorum kafam rahat valla.
    Bu arada grade zincir deniyor ama forumdan bir arkadaşın grade zinciri kesip çalmışlardı motoru.
    Ben de aynı şekilde kullanıyorum.

Henüz takip sistemi kullanmıyorum. Bütçe ayarlayınca onu da düşünüyorum.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Gps iyidir, kolay bulunmayan bir yere monte edersin.
    Ayrıca çinden alırken mutaka IMEI bildir, yoksa TR'de kapanır.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi sigorta şirketi ile calisiyorsunuz acaba ? benim.motor 10.000lik birsey

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Mrt sigorta hocam
    Forumdan görüp aramıştım, en uygun teklifi verdiler, yaklaşımları da gayet iyiydi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)