Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İzmir-Hakkari arası yolculuk hk. YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    İyi forumlar,
    Kız arkadaşım Hakkari’ye öğretmen olarak atandı. Bu sebeptendir İzmirden Hakkari’ye motor ile gitmeyi düşündüm. Bu düşüncem uçak biletinin git gel 1.000 lira olması ki Barselonaya 7$ uçak bileti aldıktan sonra bana bi hayli koyar, üstüne biraz daha para ekler motor ile giderim diye düşündüm.. hem uzun yol tecrübem olmuş olur hemde gezmiş olurum.
    Asıl sorum şu; Öncelikle motor tecrübem az ve uzun yol tecrübem hiç yok keza Hakkari az buz mesafe değil gece yolculuk tecrübemde ahım şahım değil. Motorum iron 883 bu motor uzun yolda çok hırparlar mı beni ? bu yola çıkmadan önce nelere dikkat etmem gerekir yanıma almam gereken extra ıvır zıvır nelerdir. Bu yolculuk ne kadar mantıklı orasıda var tabide sonuçta tecrübe diye düşünüyorum belkide motor serüvenim son bulur kim bilir.
    Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Sana gidiş dönüş 1200lira gibi yakıt masrafı olur. Uçak biletiyle kıyaslayınca oldukça makul görünüyor (Seyehat açısından, gezip görürsün).

1 gün bi şehirde konaklamanı öneririm 2 güne yayarak çok sıkıştırmadan ve gece yolculuğu yapmadan gidersin hatta 3-4 güne yayıp bütçeyi 2000tl ye çekebilirsen çok güzel tur yapabilirsin 😊.
    eğer tur camı ayarlama imkanın varsa İron883 çok yormaz.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yol yapmak harikadır. Hele sonunda sevdiğine kavuşmak varsa. Fakat güvenlik riskini de düşün derim.

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere 1200
    Git dostum git. 1500 lira harcarsın konaklama dahil, canını riske atmanda cabası.

1800 km git gel 3600 km 1300 TL yakar ayrıca ortalama 80 km hız ile gitsen 22.5 saat sürer sade gidiş gece yatarım bir yerde dersen 8 saat 6 mola versen 30 dkdan 3 saat 33 saatte gidersin. Bana sorarsan uçağa atla git uzun yol güzel ama bu kadar uzun ve bilmediğin yol tavsiye etmem.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Motor yüzünden taşlanırsın, yerel halk senden nefret eder gürültüden, İzmir'den çok farklı dünya, polisi çevirir, jandarması çevirir, denk gelirsen teröristi çevirir, suriyelisi para dilenir. Sen başına iş almak istiyorsan özgürsün yok ise bin uçağa git.
    yosunum83 ve nalpergok bunu beğendiler.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Bence işin masraf kısmını bir kenara bırakarak sevdiğin kızı bile kıskandıracak çok güzel bir geziye imza atabilirsin.
    Bence geze geze biraz da zaman ayırarak kendine çok güzel bir terapi hediye etmiş olursun.
    Uçakla git gel her şey bir anda olup biter iken. Gezerken kazanacağın arkadaşlıklar ve olmayan yol tecrübene çok iyi bir tecrübe katacaksın.
    Sonuçta bir ise girismediginde o tecrübeyi hiç bir zaman kazanamazsın.
    Ben sana şimdiden hayırlı kazasız belasız bol bol keyif alacağın bir yolculuk diliyorum.
    Unutma yolun Diyarbakıra düşerse sıcak bir çay ya da kahve ısmarlamadan gitmene de musade etmem haberin olsun.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben kamyon şoförüyüm. Doğuyada çalıştım. Hiç bulaşma bence o yola.
    mombohunter ve hasmet bunu beğendiler.

Param ve zamanım var dersen kesinlikle tavsiye ederim.Ama dikkat et hotelde falan kal tek marş gitmeye çalışma.Araba kadar hırpalamaz diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yüzünden taşlanırsın, yerel halk senden nefret eder gürültüden, İzmir'den çok farklı dünya, polisi çevirir, jandarması çevirir, denk gelirsen teröristi çevirir, suriyelisi para dilenir. Sen başına iş almak istiyorsan özgürsün yok ise bin uçağa git.
    Yahu hocam hangi cağda yaşıyorsunuz siz hala bilemedim ben. Jandarması polisi tabii ki olacak yollarda. Uygulama da yapacaklar ki o terörist derinlerinle karşılaşmasın diye.
    Ülkemin her yeri güzel elbette. Izmiri ne ise Hakkarisi de o. Böyle atıştırmalar olmasa daha da güzel olacak ama pek musade edilmiyor maalesef.
    Bilmedigin yol yoktur, gitmediğin yol vardır.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O yol bitmez. Bir de dönüşü var

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu hocam hangi cağda yaşıyorsunuz siz hala bilemedim ben. Jandarması polisi tabii ki olacak yollarda. Uygulama da yapacaklar ki o terörist derinlerinle karşılaşmasın diye.
    Ülkemin her yeri güzel elbette. Izmiri ne ise Hakkarisi de o. Böyle atıştırmalar olmasa daha da güzel olacak ama pek musade edilmiyor maalesef.
    Bilmedigin yol yoktur, gitmediğin yol vardır.
    Hocam demekki senle ben farklı yaşıyoruz. Aslen Siverek'liyim. 34 plakaya bile tahammülleri yokken iron 883 patır patır geçecek?? Tek başına sürülmez o rota!!!

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bence doğuya doğru değil de batıdan dünyanın etrafını dolaşsan daha güvenli olur
    kaanklky, kulspruta, mombohunter ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Kimse taşlamaz kimse nefret etmez birader.Kulaktan dolma bilgilerle yazmayın.Suriyeliler İstanbul'da MotoGP yarışları mı düzenliyorlar?İstanbul'da çevirmeleri Victoria Secret mankenleri mi yapıyor?Hakkari'nin en uzak köyü hariç yol çevirecek terörist de kalmadı zaten.
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse taşlamaz kimse nefret etmez birader.Kulaktan dolma bilgilerle yazmayın.Suriyeliler İstanbul'da MotoGP yarışları mı düzenliyorlar?İstanbul'da çevirmeleri Victoria Secret mankenleri mi yapıyor?Hakkari'nin en uzak köyü hariç yol çevirecek terörist de kalmadı zaten.
    Anlatamıyorum galiba. Oranın insanı olmakla, oraya tek gidecek insan olmak arasında fark var. Kulaktan dolma bilgi değil! Resmen kendi deneyimim... Geçin bu işleri! Açık ve net söyledim, söyleceğimi. İster gider ister gitmez. Çokta ırgalamaz beni.
    nalpergok bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Hakkari'ye giden yollar izmir'in yolları kadar düzgün değil zaten çok tenha yerlerden geçiyorsun ve çoğu yeri güvenli değil. Van edremitten başkaleye gittim bir sefer yollar berbat ve korucu kontrol için durdurdu kendi kendime bunlar terörist ayvayı yedik dedim bu korku bana 10 yıl yeter.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Hocam demekki senle ben farklı yaşıyoruz. Aslen Siverek'liyim. 34 plakaya bile tahammülleri yokken iron 883 patır patır geçecek?? Tek başına sürülmez o rota!!!
    Içinde yasadigin dünyadan çıkma lütfen. At gözlüğü ile yaşamak senin tarzın anlaşılan.
    Ben de bu bölgede yaşıyorum. 34 plaka ile gitmediğim il yok neredeyse. Bugüne kadar o kadar gittim geldim bir şey olmadı. Ha şans mi dersin bilemem. Ama senin burda siverek dediğin yer belki de başka bir ülkedir.
    Üzüldüm bu şekilde düşündüğün için.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    O bölgeleri biraz bilirim. Bin uçağa git. İt'in birine rastlamadıkça güvenlik sorunu olmaz.Ama coğrafya çok haşin, sonbahar geldi yağmurlar sert yağar. Egenin havası ve coğrafyasıyla karşılaştırma. Vazgeç hardeş.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Içinde yasadigin dünyadan çıkma lütfen. At gözlüğü ile yaşamak senin tarzın anlaşılan.
    Ben de bu bölgede yaşıyorum. 34 plaka ile gitmediğim il yok neredeyse. Bugüne kadar o kadar gittim geldim bir şey olmadı. Ha şans mi dersin bilemem. Ama senin burda siverek dediğin yer belki de başka bir ülkedir.
    Üzüldüm bu şekilde düşündüğün için.
    Diyarbakır merkezide avcumun içi gibi bilirim. Merak etmeyin. Ben uyarımı yaptım, gerisi soran arkadaşa kalmış.

Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barselonaya 7$ uçak bileti aldıktan sonra bana bi hayli koyar
    Hocam gidiş dönüş mü yoksa sadece gidiş mi
    Taktik nedir 🤣 pasaport çıkarttım ama hala kullanamadım bilet fiyatlarından, taktiği anlatırsanız sevinirim😇

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)