Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İzmir-Hakkari arası yolculuk hk. YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI
    sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben Antalya-Şırnak arasını biliyorum.mardinden sonra insan bi garip olmaya başlıyor.yanına lastik tamir kiti 2 tane de benzin şişesi alın.çünkü şırnaktan sonra legal petrol istasyonu bulman zorlaşacak.rotayı güzelce ölçüp biçip gitmek gerek.
    Gidiş yönünü Van üzerinden Başkale ve Hakkari olarak bitirmesi daha makul. Hem turizme açık bölgeler olduğu için sıkıntı da çekmeyecektir.
    O bölgedeki yollar duble asfalt ve gayet temiz yollardır.

Aşağıdaki linkten güzergahı kontrol edebilirsin.

https://www.google.com.tr/maps/dir/%...9319!3e0?hl=en

Eğer kararını değiştirir Mardin - Şırnak hattını kullanmak istersen de yine yardımcı olabilecek misafir ettireceğimiz güzel insanlar mevcuttur.
    Hakkari'ye gidene kadar her türlü destek olabilirim.

https://www.google.com.tr/maps/dir/%...9319!3e0?hl=en
    badircik bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Bilip bilmeyen herkes yazmış çizmiş. cem yılmazında dediği gibi. beyni yok fikri var. doğuya gitmemişsin, oranın insanıyla tokalaşmamışsın, misafir olmamışsın, yemeğini yememişsin, gelmişsin burada elinin altındaki 10 liralık klavyeyle bilip bilmeden yazmışsın çizmişsin. yok terörist çıkar, yok insanları taşlar seni, yok motordan rahatsız olurlar, şimdi benim bunları yazma hakkım var kendimce, çünki 3 kez motosikletim ile doğuyu gezmiş görmüş deneyimlemiş biriyim. hakkarıden şırnaktan tutunda en ücra köylerine kadar. hiçte sizin dediğiniz gibi negatif olaylar yaşamadım. ha fark yokmu elbetteki var. mesela polis yok orada. özel harekat askerleri çeviriyor. insan gibi halini hatrını soruyorlar, yolculuk nereye nerden geliyorsun diyorlar, istanbuldaki artist polis memurları gibi değiller en azından. yapmayın arkadaşlar lütfen yapmayın. tecrübenizin olmadıgı bilmediğiniz konular hakkında önyargılarınız ile harmanlayıp yazıp çizmeyin. insanları yanlış yönlendirmeyin.
    sdt ve freewill bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilip bilmeyen herkes yazmış çizmiş. cem yılmazında dediği gibi. beyni yok fikri var. doğuya gitmemişsin, oranın insanıyla tokalaşmamışsın, misafir olmamışsın, yemeğini yememişsin, gelmişsin burada elinin altındaki 10 liralık klavyeyle bilip bilmeden yazmışsın çizmişsin. yok terörist çıkar, yok insanları taşlar seni, yok motordan rahatsız olurlar, şimdi benim bunları yazma hakkım var kendimce, çünki 3 kez motosikletim ile doğuyu gezmiş görmüş deneyimlemiş biriyim. hakkarıden şırnaktan tutunda en ücra köylerine kadar. hiçte sizin dediğiniz gibi negatif olaylar yaşamadım. ha fark yokmu elbetteki var. mesela polis yok orada. özel harekat askerleri çeviriyor. insan gibi halini hatrını soruyorlar, yolculuk nereye nerden geliyorsun diyorlar, istanbuldaki artist polis memurları gibi değiller en azından. yapmayın arkadaşlar lütfen yapmayın. tecrübenizin olmadıgı bilmediğiniz konular hakkında önyargılarınız ile harmanlayıp yazıp çizmeyin. insanları yanlış yönlendirmeyin.
    Ben 2-3 kere karadenizde gezdim.1-2 turda doğu yaptım.Karadeniz'de motorumun zinciri kopunca millete para vererek yardım ettiremediğim halde Doğu'da aynı şey başıma gelince hiç bir şey istemeden motorumu alıp tamirciye kadar götürdüler.İstanbul'da yaşarken bende Ankara'nın doğusu teröristtir hayır gelmez diye düşünüyordum ki 2 sene doğuda yaşayıncaya kadar.
    sdt ve engin_deniz bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında gezilecek çok yer var. Fakat "tehlike yok" demek saflık olur. Aşağıdaki başlıkta ele alınan motosiklet sürücülerinin cinayete kurban gitmesi olayları son bulmadıkça ben doğu illerine gitmem.
    Urfa'ya eşimle beraber gitmiştim. Sadece şehri değil bir gün boyunca taksi kiralayıp kırsal alanda da gezmiştik. Tekrar gidermiyim? Gitmem.

Aşağıdaki Çanakkale-Van gezisi CBR125 ile yapılmış. Enteresan bir gezi. Acaba bugün aynı yolu gider mi? Sanmıyorum...
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...tograflar.html

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında gezilecek çok yer var. Fakat "tehlike yok" demek saflık olur. Aşağıdaki başlıkta ele alınan motosiklet sürücülerinin cinayete kurban gitmesi olayları son bulmadıkça ben doğu illerine gitmem.
    Urfa'ya eşimle beraber gitmiştim. Sadece şehri değil bir gün boyunca taksi kiralayıp kırsal alanda da gezmiştik. Tekrar gidermiyim? Gitmem.

Aşağıdaki Çanakkale-Van gezisi CBR125 ile yapılmış. Enteresan bir gezi. Acaba bugün aynı yolu gider mi? Sanmıyorum...
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...tograflar.html
    Yanlış anlamayın lütfen.
    2006 yılında yapılmış keyifli bir Çanakkale-Van gezisini nasılda bir fotoğraf (linki bile kayıp, görünmüyor) ile berbat etme yeteneğine sahipsiniz anlayamıyorum.
    Sizin araç kiralayıp gittiğiniz tarih nedir?
    Konum nedir? bir defa mı bir kaç defa mı gittiniz?
    Ne kadar iyi biliyorsunuz bu bölgeyi?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motorla gidilmez doğuya. Boşver. Uçağa atla git.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal şartlarda süper bir gezi olur ama ülkenin hali sıkıntı kendi topraklarımıza yolculuk yapmak için tereddüt yaşıyoruz resmen yani alabiliyosan varsa ruhsatın beline bir tane küte al dursun yanında nolur nolmaz
    Hahah düşünmedim değil ruhsatlı kırmam var sırt çantama 2 parça olarak sığıyor ama kendimden korkuyorum sağım solum belli olmaz diye 😅

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın lütfen.
    2006 yılında yapılmış keyifli bir Çanakkale-Van gezisini nasılda bir fotoğraf (linki bile kayıp, görünmüyor) ile berbat etme yeteneğine sahipsiniz anlayamıyorum.
    Sizin araç kiralayıp gittiğiniz tarih nedir?
    Konum nedir? bir defa mı bir kaç defa mı gittiniz?
    Ne kadar iyi biliyorsunuz bu bölgeyi?
    Niyetim polemik yaratmak değil. Sadece ikaz etmek istemiştim.
    Yazmayı unuttuğum link aşağıda. Kazasız belasız sürüşler...
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...er-oluyor.html

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Mesajim otlansin...

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyetim polemik yaratmak değil. Sadece ikaz etmek istemiştim.
    Yazmayı unuttuğum link aşağıda. Kazasız belasız sürüşler...
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...er-oluyor.html
    Yok Hocam siz de kusura bakmayın.
    Haberi gördüm. Hepimiz çok üzüldük maalesef.
    Fakat bu tür durumların başka bir yerde olmayacağı anlamına gelmiyor.
    Bize tehlike yaratacak durumları bizim çok iyi tahlil ediyor olmamız lazım ve kesinlikle bu şekilde yola koyulmamız lazım.
    Ama bir yerde olan bir olayı tüm bölgeye yinede mal edemezsiniz.

Velev ki mal ediyoruz.
    O zaman ülkenin hiç bir yerine gidilmez gelinmez.
    Çünkü sıkıntının çıkmadığı hiç bir yer yok maalesef.

Metropol denilen İstanbul'da her gün kaç cinayet işleniyor, her gün kaç kişinin cesedi parçalara ayrılıp çöp kutularına atılıyor.
    Her gün kaç bilemediğimiz can bu şekilde yok olup gidiyor.
    Kesin bir sayı tahmin etmek mümkün değil.
    Ancak doğuda yaşanmış veya yaşanan bu tür olaylardan kat be kat daha fazla olduğu maalesef su götürmez bir gerçek.

Benim de canımın sıkıldığı nokta burası maalesef.
    Doğu kötü, doğu kaka, doğu pis intibası bırakılmak isteniyor.
    İnsanları da bu sebeplerle kötülenmek isteniyor.
    Ve maalesef medyanın da çıkar güden bir çok kanalları sayesinde bu gibi algılar oturtuluyor insanların aklına.
    Oysa ki sizin gidilmez denilen Ülkem'in en ucra köşesinde de yaşayan ve hayatlarını devam ettiren insanlar olduğu unutuluyor.
    Bundan 20 yıl öncesini anlarım.
    Fakat teknolojinin ve iletişimin bu kadar yaygın olduğu bir zamanda bunun hala bu şekilde yansıtılmasına izin veremem.
    bursalıali bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gittim, gördüm, deneyimledim.
    Olumsuz tarafları; bir kere en fazla Malatya'dan sonra, motorun arıza falan yaparsa, çekici ile dönme ihtimalin yüksek, senin motorun dilinden anlayacak birilerini veya parçayı bulman çok zor. İkincisi, oralarda, özellikle Van'dan itibaren, coğrafya zorludur,ilk olarak hava şartları çok ani ve sert değişir. Yollar her ne kadar da ana arterler olsa bile, Allah muhafaza, bir kaza yapıp yoldan çıksan, seni haftalarca bulamayacakları yollar var.
    Sonuç; git ama tek başına ve biraz daha erken bir zamanda.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O motosiklet o kadar uzun bir yol icin coook kotu bir secenek. Yuksek hizda gucu az, titresimli, uzun yol icin gereken konfordan mahrum, sehir ici icin uretilmis bir makina. Ille de deneyecekseniz kocaman bir on cam tavsiye ederim.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Iki gündür konuştuğumuz bu konu hakkında üstüne cila yapan bir video paylaşmak istiyorum.
    Bakın doğu insanı nasıl da hiç tanımadığı hâlde sırf ihtiyacı var diye evinin kapısını açıyor.

https://youtu.be/JmM4pYgcG2A

Motosikleti
    N/A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motosiklet o kadar uzun bir yol icin coook kotu bir secenek. Yuksek hizda gucu az, titresimli, uzun yol icin gereken konfordan mahrum, sehir ici icin uretilmis bir makina. Ille de deneyecekseniz kocaman bir on cam tavsiye ederim.
    Abi bişi sorucam beni yanlış anlamanı istemem sadece çoğu zaman yaptığın choper yorumlarına dayanarak söylüyorum. Yorumunu neye dayanarak yaptın acaba gerçekten bu motoru alıp uzun yol yaptınız mı? yoksa test sürüşlerinden deneyimleriniz mi?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)