Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İzmir-Hakkari arası yolculuk hk. YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı AbsentBlue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gidiş dönüş mü yoksa sadece gidiş mi
    Taktik nedir �� pasaport çıkarttım ama hala kullanamadım bilet fiyatlarından, taktiği anlatırsanız sevinirim��
    7 $ a uçak bileti mi olur? olursa da fi tarihine bilmem kaç uçağına iadesiz alman lazım. Alan vergileri hizmet bedeli dahil mi belli değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Gidersin de Allah korusun dönermisin bilmiyorum

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Şunu söyleyim. Doğu insanını kötülemek gibi bir niyetim yok ama malum terör olan bir bölgeye gidiyor olacaksın. Artı trafik terörünün de olduğu bir ülkede yaşıyorsun ve bilmediğin bir yere gidiyorsun. Ben olsam gitmem. Ağustos ayında terör olayı olmayan güneydoğuda bir köye gittim. Gittiğim yerin halkından biri rehberlik etmese ne köyü bulur nede o yolda korkusuz olabilirdim.
    O köye çalışmaya gidicem yakın zamanda ve araba ihtiyacım olmasa direkt uçakla giderdim. Hatta 15 tatilde geri gelirken acaba uçaklamı gelsem diyorum. Burada araba lazım olmasa uçakla dönerim...
    Ayrıca yağmur vs gibi durumlarda o bölgede her an olabilir bu mevsimde. Bence uçağa bin ve öyle git. Uçak tecrüben olur. Uzun yol tecrübenide başka bir zamanda ( kışın yada sonbaharda ) ege sahillerinde yap. O zaman o sahiller sakin olur hem de gezersin.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 $ a uçak bileti mi olur? olursa da fi tarihine bilmem kaç uçağına iadesiz alman lazım. Alan vergileri hizmet bedeli dahil mi belli değil.
    En fazla ne vergi koyabilir normalde 100 € gidiş dönüş hep onlarda aynı falanca tarih uzun zamanlı
    7 dolardan bahsediyoruz ama ülkenin bu haliyle 7 $ bile pahalı geliyo artık 😄😄
    Ayrıca bir keresinde trabzona 60 tl ye gidiş dönüş bilet bulmuştum 4 ay önceden aldım sonradan öğrendim bilet sabahın körüymüş o yüzden 1 gece sabihan Havalimanında yatmıştım hiç unutmam 😂😂

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    7 dolar değil de kendi tecrübemden ötürü 10 euro Avrupa içi seyahatler gayet 2 hafta sonrasına bulabıleceğiniz fiyatlar.

Temmuz ayında yaptığım uçuşları ve fiyatlarını izninizle yazacağım ;
    Düsseldorf - Mallorca : 10 €
    Mallorca - Milano : 15 €
    Milano - Düsseldorf : 10 €

Ryanair'ın resmi sitesinden kontrol edebılırsıniz yaz dönemi özellikle kampanyaları mevcuttur.
    Bütün vergi ıvır zıvırı dahildir. Ancak Sadece el bagajı hakkınız vardır. Extra bagaj hakkını 7 € ödeyerek satın alabılirsiniz.

Konuyla ilgili söyleyebileceğim tek şey sonu Hakkari'ye çıkmasa aslında güzel bir deneyim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    1800 kilometre en sağlıklı 3 günde gidilir. Yolda yediğiniz içtiğiniz de masraf olacak. Uçak bileti daha ucuza gelir. Gezmeyi seven bir maceraperestseniz atlayın gidin.

İnsanlar pakistana irana gidiyor siz adamı doğuya göndermiyorsunuz, isterseniz nişanlısıda bıraksın işi geri dönsün?

Edit: yol ile ilgili tavsiyemse kendinizi mental olarak hazırlayın, bu bir mücadele ben sıkı bir motorcuyum diye kendinizi motive edin.

Yanınıza bir kaç önemli alet edevat alın, sık sık mola ve verin ve bol su tuketin. Motor yoracaktır.

Son olarak ben olsam bu yolu yapmazdım ama ben zamanında çok yaptım o yüzden böyle düşünüyorum.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yüzünden taşlanırsın, yerel halk senden nefret eder gürültüden, İzmir'den çok farklı dünya, polisi çevirir, jandarması çevirir, denk gelirsen teröristi çevirir, suriyelisi para dilenir. Sen başına iş almak istiyorsan özgürsün yok ise bin uçağa git.
    Pardon ama kaç defa gittin Hakkari’ye ? Yolları güzeldi en son gittiğimde her köşe başında da polis asker süriyeli yoktu. Ülkemizin hangi bireyi misafiri taşlamış ki Hakkari’de arkadaşı taşlasınlar ? Neden nefret etsin ? Hatta bak iddasına giriyorum gitsin çalsın sıradan bir kapıyı kalacak yerim yok desin adamlar evine almazsa hiçbirşey bilmiyorum. Siz güneydoğuyu sadece tv ve sosyal medyadaki kötü yönleriyle görmüşsünüz. Diyecek çok şey varda şimdi seviyene inmeyeyim !
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yüzünden taşlanırsın, yerel halk senden nefret eder gürültüden, İzmir'den çok farklı dünya, polisi çevirir, jandarması çevirir, denk gelirsen teröristi çevirir, suriyelisi para dilenir. Sen başına iş almak istiyorsan özgürsün yok ise bin uçağa git.
    Tek şüphem terör olayı idi ama @sdt yazarınında dediği gibi hangi devirde yaşıyoruz diye kendimi motive etmeye çalışıyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence işin masraf kısmını bir kenara bırakarak sevdiğin kızı bile kıskandıracak çok güzel bir geziye imza atabilirsin.
    Bence geze geze biraz da zaman ayırarak kendine çok güzel bir terapi hediye etmiş olursun.
    Uçakla git gel her şey bir anda olup biter iken. Gezerken kazanacağın arkadaşlıklar ve olmayan yol tecrübene çok iyi bir tecrübe katacaksın.
    Sonuçta bir ise girismediginde o tecrübeyi hiç bir zaman kazanamazsın.
    Ben sana şimdiden hayırlı kazasız belasız bol bol keyif alacağın bir yolculuk diliyorum.
    Unutma yolun Diyarbakıra düşerse sıcak bir çay ya da kahve ısmarlamadan gitmene de musade etmem haberin olsun.
    Çok teşekkür ederim abim mutlaka yazarım yolum düşerse 🤗

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:05 ----------

Alıntı AbsentBlue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gidiş dönüş mü yoksa sadece gidiş mi
    Taktik nedir 🤣 pasaport çıkarttım ama hala kullanamadım bilet fiyatlarından, taktiği anlatırsanız sevinirim😇
    Dönüşü 30$ a aldım git gel 37$ daha 3 ay öncesine kadar ama gidemedim iş sebebiyle biletleride 1 ay öncesinden aldım çokta uzun bir zaman değil taktiği yok senenin bazı aylarında böyle kampanyalar yapılıyor siteyi unuttum aklıma gelirse edit yaparım 1$ kampamyası gibi birşey çoğu ülke için biletler 1$ a düşüyor

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yolda ekstra masraflar illaki olacaktir,ben keyif adamiyim giderim diyorsan her turlu gidilir.

Guvenlik noktalarinda kisa sureli mola ver ve kolluk kuvvetleri arkadaslarla diyalog kur,guzergah hakkinda bilgi edin.

Kisaca programini yap çevir kontagı,arkana bile bakma daima ileri..

Yolun açık olsun..selametle..

daha önce uzun yol yapmadım demişsin, dolayısıyla en sağlam rota şöyle olacaktır. Yani ben çok uzun yol yapmama rağmen bu şekilde giderdim; motor arabaya benzemez.

1.gün : İzmir - Konya = 550 km
    2.gün : Konya - Mardin = 900 km (normalde 900 km uzun bir yol ama Adana'dan Urfa'ya kadar otoban olduğu için gidilebilir.
    3.gün : Mardin- Hakkari = 400 km ( sabah güzel bi kahvaltıdan sonra ağır ağır gidilir,çünkü tehlikeli bölge zırt pırt polis,asker durduracak.)

Eğer motorla gitmeye karar verirsen lütfen bu şekilde git, daha önce uzun yol yapmamış biri için bundan daha kısa sürede gitmeyi hedeflemek intiharla eşdeğer olabilir.

Tabi bunu sormamışsın ama ben olsam hemen motoru satıp nc tarzı bir motor alırdım. Zira hiç sürmedim ama chopper motorların uzun yolda çok konforlu olmadığını duydum ve ayrıca uzun süre o sese maruz kalmak beyin ve kulak sıkıntısı yaratabilir
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Önce yakın bir yerlere git sonra karar ver gidip gidemeyeceğine. Herkesin acı eşiği farklıdır goldwing'e binip yoruldum diyen de gördüm ybr ile brezilyaya giden de...

Spy* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorla açıkçası rahat bir şekilde gidersin yarış motorlara göre çok daha iyi ve başarılı olduğunu söyleyebilirim. Size tavsiyem 1 günde hızlı hızlı gitmektense ara ara molalar ve konaklamalar yapın. Ayrıca Hakkari'ye giderken dağlık bölgelerden de ister istemez geçeceksinizdir. Kesinlikle buzlanmalara falan dikkatli olun.

İyi şanslar

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Merhaba, ilk uzun yolumu istanbul çesme arasi temmuz sonunda yaptim iron 883 ile. Airhawk veya muadili bir sele pad i almadan cikmamani tavsiye ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Herkes yoldan dem vurmuş.
    Ben motora dikkat çekmek isterim.
    883 ile o yola gitmek gerçekten göt ister.
    Mecazi anlamda demiyorum. Fiziksel anlamda diyorum.
    Uzun yol tecrübesi olmayan kişinin o mesafede 883 üzerinde kışı nasır olur.
    3 gün üst üste günün büyük kısmını o motor üzerinde geçireceksiniz.
    Seleye destek şart
    bursalıali bunu beğendi.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Birileri yola çıkmak istediği zaman herkes farklı fikirler sunar, farklı kaygılarını dile getirirler.

Kimisi yolun güzel olmadığından bahseder, ama siz o yolu yeniden asfaltlanıp düzelmesini beklerken ömür bitiyor.
    Kimisi uzak diyor, siz yola çıkmadan o yakınlaşmıyor maalesef.
    Kimisi motor yorar diyor, siz molalarla yorgunluk atarsınız demiyor.
    Kimisi selesi sıkıntı çıkarır diyor, siz bisiklet ile dünya turu atanları görmezden gelmeyin.
    Kimisi yolda çok kontrol var diyor, siz etrafınızda ne kadar mobese ile izleniyorsunuz farkında bile değilsiniz. (Kolluk kuvvetleri her yerde olsun zaten.)
    Kimisi Suriyeli var diyor, siz İstanbul'dakilerin sayısının Türkiye'nin geri kalanlarına eşit olduğunu bilin.
    Kimisi terör var diyor, siz en büyük terörün destek olmayıp size köstek olanlardan kaynaklandığını bilin yeter.

Ben bu konuda çok daha fazla yazabilirdim.
    Ama ön yargıları kırmak maalesef imkansız oluyor.
    Siz en doğru kararı vermek için sakin bir kafa ile düşünün.
    Yola çıkacağınız duruma göre ne gibi sıkıntılar ile karşılaşır ne gibi çözümler oluşturabilirsiniz.
    Bu konuda kafa yormaya çalışın.

O motorun pata pata geçerken insanların sizi taşlayacağını düşünmeyin asla.
    Aslında bu bölgede çok görmedikleri hatta hiç görmedikleri için aşırı derecede ilgi odağı olacağınızı kesinlikle söyleyebilirim.
    Kendi yaşadığım tecrübelerimle sabittir.
    bursalıali bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Normal şartlarda süper bir gezi olur ama ülkenin hali sıkıntı kendi topraklarımıza yolculuk yapmak için tereddüt yaşıyoruz resmen yani alabiliyosan varsa ruhsatın beline bir tane küte al dursun yanında nolur nolmaz

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Ben bayramın 3.günü İstanbul'dan çıkarak Konya Ereğli, Adıyaman, Tunceli Munzur vadisinde kamp attım ordan Pülümür üzerinden Erzurum a geçtim bir sıkıntı yaşamadım belki Hakkari kadar değildir ama gayet rahat bir şekilde gittim şuan Trabzon'da yım Çarşamba günü İstanbul'a döneceğim hiç anlatıldığı veya duyduğumuz kadar kötü değil, kendine güven yola devam.
    sdt bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes yoldan dem vurmuş.
    Ben motora dikkat çekmek isterim.
    883 ile o yola gitmek gerçekten göt ister.
    Mecazi anlamda demiyorum. Fiziksel anlamda diyorum.
    Uzun yol tecrübesi olmayan kişinin o mesafede 883 üzerinde kışı nasır olur.
    3 gün üst üste günün büyük kısmını o motor üzerinde geçireceksiniz.
    Seleye destek şart
    Tecrübe olunca gö* nasır tutmuyor mu?
    bursalıali bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    ben Antalya-Şırnak arasını biliyorum.mardinden sonra insan bi garip olmaya başlıyor.yanına lastik tamir kiti 2 tane de benzin şişesi alın.çünkü şırnaktan sonra legal petrol istasyonu bulman zorlaşacak.rotayı güzelce ölçüp biçip gitmek gerek.

Motosikleti
    regal raptor dd 150 e2
    yolun uzun, Allah kolaylık versin. en az 1 mola vermelisin hatta 2 kez daha makul.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)