Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan gelen hırıltılı ses yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 sentor
    Merhaba ,
    100lük Scooterla yaklaşık 90 km yol yaptım bazem yokuş çıktım bazen indim normalde hiç bişeyi yoktu ama dün motor soğuduktan sonra çalıştırdım değişik hırıltılı bir ses vardı öksürüklü çalışıyor 3 farklı yerden yakıt aldım dandik biyersen mecbur aldım acaba yakıttan mı yoksa biraz zorlandığı içinmi öyle ses çıkıyp anlamadım bir motorcuyu aradım kranktan geliyodur o ses dedi ama tıkır tıkır değil ağaç motoru gibi çalışıyor yada şöyle tarif edeyim oyuncak araba motorunun dişlisine kart sürerizde tırrrrr diye ses çıkar ya öyle bir ses yola çıkıcam çıkamıyorum bilen varsa yardım edin lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı guraykurt41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,
    100lük Scooterla yaklaşık 90 km yol yaptım bazem yokuş çıktım bazen indim normalde hiç bişeyi yoktu ama dün motor soğuduktan sonra çalıştırdım değişik hırıltılı bir ses vardı öksürüklü çalışıyor 3 farklı yerden yakıt aldım dandik biyersen mecbur aldım acaba yakıttan mı yoksa biraz zorlandığı içinmi öyle ses çıkıyp anlamadım bir motorcuyu aradım kranktan geliyodur o ses dedi ama tıkır tıkır değil ağaç motoru gibi çalışıyor yada şöyle tarif edeyim oyuncak araba motorunun dişlisine kart sürerizde tırrrrr diye ses çıkar ya öyle bir ses yola çıkıcam çıkamıyorum bilen varsa yardım edin lütfen
    Ses/video kaydedip link verseniz daha kolay anlaşılabilir diye düşünüyorum. Ses için SoundCloud veya YouTube kullanabilirsiniz.

Motosikleti
    150 sentor
    Akşam üstü Burada olurmusunuz yükler link atarım

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeyden önce motorunuzun yağ seviyesini kontrol ettiniz mi? Yolculuk esnasında ya da hemen sonrasında motorunuzu yıkadınız mı?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    egzoz bağlantı yerlerine bir göz atıver , contalar veya kelepçeler kaçak yapıyorsa bahsettiğiniz şekilde sesler duyabilirsiniz , çekişde çok düşüyorsa karbüratör contalarından vs hava emiyorda olabilir , yağsız kaldıysa ve yokuşlarda da fazla zorladıysanız ustanın dediği gibi krank gibi elemanlarda da sıkıntı olabilir..

Motosikleti
    150 sentor
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses/video kaydedip link verseniz daha kolay anlaşılabilir diye düşünüyorum. Ses için SoundCloud veya YouTube kullanabilirsiniz.
    https://youtu.be/S1PooZC4c4U videoyu yükledim

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı guraykurt41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/S1PooZC4c4U videoyu yükledim
    Videoyu dinledigimde, gaz verdikten sonra bir hirilti duyuluyor, gaza yuklenme asamasinda degil. Bu da bana herhangi bir parcanin (varyator, kayis, rulman vb.) donusunden kaynaklandigini dusundurttu yanlis olabilir tabii.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)