Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nasıl secmelı nereden secmelı ve ne secmelı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aoerbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepinize merhaba arkadaslar
    bu sıteye daha bır ıkı gun once uye oldum.motorcu degılım cunku henuz bır motorum yok :( hatta ve hatta ehlıyetım bıle yok ama azmım var. bugun yarın gıdıp bır ehlıyet alacagım.. sıze kısaca sorum soyle aslında ; daha once motor kullanmıslıgım var ama cok degıl yanı bundan 3-4 sene once falan o da uc bes kere , hanı vıtesı nasıl degısıyor vs ogrenmek ıcın...kısacası daha sıfırdayım. Dragstar gordum 635 sanırım yanılıyor da olabılırım ama 600 lu bırsey dedıler kı sana agır gelebılır yanı fızıksel olarak ırı sayılırsın ama daha yenı baslayacaksan sana agır gelır dedıler..ıyı dedım ne dıyım vırago bakıyorum sımdı 250 falan ıyımıdır degılmıdır bılemıyorum ..yardımcı olursanız bu konuda sevınırım..
    (sanırım ne tarz motorlardan hoslandıgımı az cok anlamıssınızdır..)
    hepınıze sevgıler saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Misafir
    Şuan için hoşlandığın tarzları bir kenara bırakıp, işin ilmini daha rahat öğrenebileceğin düşük cc. otm. vites birşeylerle başlamanı tavsiye ederim.
    Gördüğün model anladığım kadarı ile ya Virago 535, ya da Dragstar 650

kabil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Elmasdağ'a kesinlikle katılıyorum.
    İlk motorun tecrübe edinmek açısından en fazla 125cc olmalı.
    Kontrolün ise boyla kiloyla (tabii belli sınırlarda olmak kaydıyla) pek bir ilgisi yok.
    Önemli olan kontrol ve denge yeteneğini geliştirmen.
    Unutma ki birçok bayan ufacık tefecik olmalarına rağmen fevkalade motor kullanıyor.
    Ayrıca düşük hacimli motorları küçümseyenlere de kulak asma.
    En önemli şey unutma ki sağlığındır.
    "Birileri almışken büyük motor al, bilmemkaç km hız yapsın vs.... " diyebilir kulak asma pek.Hava atmakla pek işin olmasın.
    Şu anda motosiklet konusunda işin temelini oluşturacaksın.Temelin ne kadar sağlam olursa, daha sonraki tecrübe artışın da buna paralel olarak o kadar hızlı olacaktır.
    Ama gidip 500-600cc lik bir makinayla başlarsan sonuç muhtemelen hasarlı bir motor ve en iyi ihtimalle bir kaç yara bere olur.(kötüsünü düşünmek bile istemiyorum!!!)
    Benden tavsiyeler bu kadar.
    Ayrıca motorcu değilim lafını da bir tarafa bırak.
    Kalbinde motosiklet sevgisi olan herkes bizdendir.
    Motorcular sadece cüzdanı kabarık olup her istediğini alabilenler değil
    kalbi motor aşkıyla yananlardır.
    Aramıza hoşgeldin...
    Four wheels good , two wheels better...

Misafir
    Alıntı ckabil adlı üyeden alıntı
    Ayrıca motorcu değilim lafını da bir tarafa bırak.
    Kalbinde motosiklet sevgisi olan herkes bizdendir.
    Motorcular sadece cüzdanı kabarık olup her istediğini alabilenler değil
    kalbi motor aşkıyla yananlardır.
    Aramıza hoşgeldin...
    +1000
    Aoerbil sen çoktan motorcu olmuşsun haberin yok

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ckabil valla sen nezaman bir foruma yazı yazsan dikkatle okuyorum niyemi? sölim motor konusunda yazdıkların beni acayip gaza getiriyor ve kendime güvenim artıyor valla saol

hepınıze cok tesekkur ederım mesajıma cevap verdıgınız ıcın oncelıkle.bunu nyanı sıra dedıklerınızı dusunuyorum aslında kucuk hacımlı bırsey almak ancak aklımda baska bır soru var.yanı ok alırım ufak bırsey ama ılerde onu satarken degerınden daha dusuk fıyata satacagımda bır gercek bu da aklımdan cıkmıyor :( karasızım aslında.benım oyle hızla ısım olmaz pek alırım chopper ımı yolun sagından yavas yavas gıderım dıye dusunuyorum.Bu arada kursa yazıldım onumuzdekı hafta sonu bıtıyor ama bu arada hondanın tuzladakı ve borusanın ıstınyedekı kurslarınada katılmayı dusunuyorum kendımı gelıstırmek pratık yapmak ıcın.Allah sonumuzu hayreylesın

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hoşgeldin aoerbil..
    tek söyleyebileceğim otomatik vites tavsiye etmem.. maximum 250cc'ye kadar vitesli motorla başla bence..
    ben virago535 ile başladım, halen de kullanıyorum ama ilk motor için açıkcası güzel olmasına rağmen yeteneğinle ve azminle doğru orantılı olarak en az 2-3 hafta çalışman lazım (ben 1 ayda günde 50km işe rahatça git gel yapacak hale geldim ama ŞANSLIYDIM çünkü kendi kendime öğrendim ve eğitimi daha yeni alıyorum.. 6000km yol yaptıktan sonra yani!).. öncelikle eğitim ŞART.. mutlaka ehliyet haricinde de eğitim al, güvenli sürüşü öğren, ondan sonra araştırıp kendine uygun motoru da seçersin.. http://donald.hypermart.net adresine gir oku.. faydalı olacaktır.

kabil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Önemli değil teror ne demek.
    Hepimiz aynı camiadanız.
    Az ya da çok bilmemiz, az ya da çok motor kullanmamız önemli değil.
    Tecrübelerimizi ve bilgilerimizi ve en önemlisi motor sevgimizi birbirimize anlatmalıyız.
    Four wheels good , two wheels better...

Motosikleti
    Honda NT700VA DEAUVILLE
    Aramıza hoş geldin. Ben de senin gibi yeni sayılırım. 1 ay kadar önce Cruiser diye tutturdum ve bu sitede bir kaç başlık açtım. Yukarıdaki benden cok daha tecrübeli arkadaşların başlarını da ağırtmadım değil ama sağolsunlar bana cok yardımcı oldular. Sana bir kaç tavsiyem olacak öncelikle sakın coğu esnafın gazına gelipte 250cc den büyük motor alma. Bana cok baskı yaptılar 650 lik al sen cüsselisin bir şey olmaz diye ama Sitede ki bilinçli arkadaşlar beni doğru yönlendirdiler. 250cc dememde ki kasıt aslında hacimden ziyade motorun ağırlığından kaynaklanıyor. Benim bilgisizliğim ve tecrübesizliğimden yaptığım hataları motorumun 147 kg oluşu sayesinde önleyebildim. Dediğim gibi kesinlikle 250 ile başla. Marka da çok araştırdım ben Dragstar XVS 250 de karar kıldım ve çok memnunum. Diğer motorları binmediğim için mukayese yapamayacağım.

Evet butun bu okuduklarıma katılıyorum ... uzun sureden berı bakınıyorum,dınlıyorum,bırseyler ogrenmeye calısıyorum chopper dıye tutturdum onunya yatıp onunla kalkıyorum.ayaklarımı uzatmak yavas yavas ılerlemek motorum o kulaga guzel gelen gurultusunu dınlemek ıstıyorum artık... sanırım tavsıye olunan dragstar 250 baslamak ıcın uygundur.(yukarıda yazdıgı gıbı).Ancak beldeyama (bıldıgım kadarıyla yamaha yetkılı satıcısı) kendı web sayfasında dragstar 250 yı gostermıyor ama emınımkı getırebılırler...Umarım cok uzun bır zaman gecmeden aradan bunlardan bırını satın alacagım.Ancak tek korkum dusmek ve motorun zarar gormesı.Bılıyorum bunun ıcın cok pratık yapmam gerekecek ama "Ya dusersem" sorusuda aklımdan bır turlu gıtmıyor.Bunu bır sekılde yenmem gerekıyor fakat nasıl yenecegımı bılemıyorum :(

Alıntı aoerbil adlı üyeden alıntı
    "Ya dusersem" sorusuda aklımdan bır turlu gıtmıyor.Bunu bır sekılde yenmem gerekıyor fakat nasıl yenecegımı bılemıyorum :(
    Full koruma giyineceksin.. Eğitim alacaksın.. Dikkat edeceksin.. Hemde çok dikkat edeceksin.. Ama kesinlikle emin ol ki DÜŞECEKSİN!!
    korkma yavaş ve kontrollüysen ve iyice öğrenene kadar gazlamazsan fazla bişe olmuyo ama kesinkes düşeceksin ne yazıkki

Motosikleti
    Honda NT700VA DEAUVILLE
    Aoerbil Dragstar ın 0 km de olanı üretilmiyor yada bize gelmiyor. Ben 2. el aldım sana da tavsiyem ilk motorunu 2. el alman en azından devirdin mi cok üzülmezsin belki. Ben öyle yaptım cok temiz buldum önüne motor koruma taktırdım ve başka da hic bir masfar yapmadım yapmayacağım. 1 Sene buna bindikten sonra yeni başlayacak bir arkadaşa satacağım ve sıfır bir dragstar veya shadow almayı düşünüyorum. Aksesuarlarıda ona takacağım. Kask mont dizlikte motora koyduğun benzin gibi cok gerekli sakın unutma ben garajın içinde bile kullanırken kaskımı dizliğimi takıyorum.Lütfen kaskını da ya tam kapalı yada çene açılırlı al. Özellikle Naziymiş Tas mış vs türlü görüntüden cok daha ileri gitmeyen türlerden kaçın. Kolay gelsin.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    İşte motorcu ruhu bu ya,Aoerbil bütün bu arkadaşlara katılıyorum herkes senin sağlığın için çaba harcıyor.Çocukkende düşe kalka büyümedikmi kendine güven ve heyecan panik yapma.Bol şanslar umarım kazasız belasız atlatırsın sakın kasksız kullanmaaa
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

ya beyler bu motordan dusme ısı cok canımı sıkmaya basladı benım ama yaa :(
    ben kendımden cok motora acırım ama yaa yanı kalk sen o kadar para ver guzel guzel bol nıkelajlı falan sonra da dus ama olmadıkı sımdı bu :(

motor koruma falan taktırırsan düşünce bi şe olmuyo.. ben daha geçenlerde durduğum yerde bi arkadaşın motorunu yatırdım (BMW) bi de pazar günü yorgunluktan canım çıkmış bi halde gene başkasının motorundan (TA) inerken yan ayaklığı açmayı unuttum, üzerime düştü.. hiç bişecikler de olmadı, ne bana ne motorlara.. en azından bu kadar düşeceksin ama bişe olmuyooo merak etme.. jiroskopik güçden dolayı giderken kolay kolay düşmezsin merak etme.. viraja yavaş gir, slalom da yapma çok emniyetli olur.. düşüş daha çok yavaşken oluyo.. sanırım herkes katılacaktır buna.. gel istiyosan benim motordan bi kere düş, korkunu yenersin..

windgirl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xvs 650 a
    aoerbil merhaba.250 dragstar sıfır türkiyede olmayacak.ben çok aradım ve araştırdım yok.sonunda 650 dragstar classic(0 km ilk motorum) aldım.müthiş birşey gerçekten de pırıl pırıl parlıyor.bir haftadır kullanıyorum henüz düşmedim ama durduğum yerde motor sağa yattı .sağ sinyaldeki çizik dışında hiçbirşey olmadı.hemde daha koruma demiri bilem yok.

To : windgirl

ben dedıgım gıbı 250 arıyordum aslında herkes bunun benım ıcın en ıyısı olacagını soyleyıp duruyor aslında sebeb sadece bu , ancak senınde dedıgın gıbı Turkıyede sıfır yok :( belkı vardır ama kımse rastlamamıstır yoksa benımde nıyetım 650 almak.sen soyleyınce bende var dıye ılgımı cektı acıkcası.. nasıl guzel degılmı yanı oyle bırseyın sahıbı olmak,umarım bende ona benzer yada aynısından bırtane edınmeyı planlıyorum en kısa zamanda.varsa eger bu motorla ılgılı tavsıyelerın hemen alayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler