Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun süredir yatan motorun satışı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, yaptığım kaza sonrası motoru tamir ettirmedim (fırsat olmadı, aslında öyle kötü durumda da değil) ve motor uzun zamandır yatıyor dolayısıyla muayene ve sigortası yok. Yaptırmadan satmak istiyorum. İzlemem gerek prosedür nedir acaba, beni bilgilendirirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    geçmiş olsun
    satış için muayene gerekli

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    sigortası olmadanda noterde satış gerçekleştiremezsiniz

Motosikleti
    R25
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigortası olmadanda noterde satış gerçekleştiremezsiniz
    Sigorta satışı etkilemez arkadaşım ordan burdan duyma söylentilerle yorum yazmayın
    Fr.Sante bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta satışı etkilemez arkadaşım ordan burdan duyma söylentilerle yorum yazmayın
    başıma geldiği için yazdım plaka zeyili yaptırmamıştım ilk motoruma noterde sigorta gözükmedi sigortası yok satışı yapamayız dedi adam saatlerce plaka zeyili yapılsında sistemde sigortam gözüksün diye bekledik noterci keyfimi oyaladı bizi
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Muane ve sigortayı yaptırmak için önce motoru yaptırmam lazım ama şu an öyle bir durumum yok. Çekme belgesi ile olabileceğini duymuştum, bu doğrumudur süreç böyle mi oluyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kötü durumda değilse çekme belgesi mantıklı olmaz

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çekme belgesi için iki seçenek var
    1) trafikten çekip bir daha ruhsat alamazsın
    2) geçici süre ile dondurabilirsin.

Ama en mantıklısı masrafları alıcıya ödetmen olucaktır.

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2 ay önce yurt dışında çıkacağım için motoru sattım. Sigorta’nın 7 gün geçtiğini söylediler ve işlem yapmadılar. Sigorta’yı yapıp öyle sattım.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekme belgesi için iki seçenek var
    1) trafikten çekip bir daha ruhsat alamazsın
    2) geçici süre ile dondurabilirsin.

Ama en mantıklısı masrafları alıcıya ödetmen olucaktır.
    Trafikten çekip tekrar ruhsat alınabilir. Hurdaya ayrılırsa ruhsat alınamaz.

-------

Trafik sigortasının olmaması araç satışına engel durum değildir. Kaynak olarak 3 tane link bırakıyorum ve kendim de 3 ay önce satış yaptım.

http://www.arac.muayenesi.com/arac-s...islemleri.html
    https://www.otoarizasi.com/sigortasi...-noter-satisi/
    https://koseoglusigorta.wordpress.co...tis-islemleri/

Bu arada

Bu trafikten çekme , tekrar trafiğe çıkartma ya da diğer prosedürler gibi işler için zamanında çok uğraşmıştım. Herkesin başka şey yazması işimi daha da karmaşık hale getirmişti. İnternette yazan herşey insanların kendi kafasından , başkasından duyup yazdıklarından ibaret. Herkes başka şey yazıyor , bu konuda da aynı şey oldu görüldüğü gibi. En iyi yapacağın şey trafik şubeye gidip memurdan bilgi almak. Böylece işini temiz şekilde halledersin.

Jelibon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 821
    Alıntı x76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muane ve sigortayı yaptırmak için önce motoru yaptırmam lazım ama şu an öyle bir durumum yok. Çekme belgesi ile olabileceğini duymuştum, bu doğrumudur süreç böyle mi oluyor
    Cekme belgeli araca kasko yapilamiyor diye biliyorum,bu da satisini zorlastirir :( Bence internete koy bu haliyle,aciklamasina da yazarsin boyle boyle durumu sigortasi yok vs.Fiyatini da ona gore dusuk belirlersin

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Mevcut hali ile motosikleti satamazsınız. Muayene ve sigorta sorunu satışı engelleyecektir. Arkadaşların da belirttiği gibi en mantıklı seçenek trafikten çekmeniz.

Motosikletin plakasını söküp yanınıza alın, ruhsatı ve kimliğiniz ile birlikte emniyete gitmeden önce internetten randevu almayı unutmayın.

Trafikten çekildiğinde tekrar yeni plaka ve ruhsat çıkarılabilecektir. Ancak trafikten çekmek için yeni ruhsat bedeli, trafiğe yeniden sokmak için yeniden ruhsat ve plaka bedeli ödenmesi ve alan kişinin alım sonrası trafiğe sokmadan önce muayeneden geçirmesi gerekecektir.

Bu arada; motosikletinizin marka/model bilgilerini, satmak istediğiniz rakkamı ve detaylı resimlerini burada paylaşırsanız alıcı çıkabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)