Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Harley Davidson İron 883 Duman Atma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı günler. Harley Davidson iron 883 33 binde makina. Makine ile turladıktan sonra kill switch ile makine stop ettim. Fakat kontak açık vaziyetteydi. Yaklaşık 10 dakika sonra kill switch i açıp marşa bastığımda egzozdan yoğun siyah duman attı. Ardından makine açık hava filtresinden de beyaz duman püffff etti sanki söver gibi. Şuan sorunsuz çalışıyor herhangi bir problem yaşamadık da neden böyle yaptı fikri olan varmıdır teşekkürler ? (Makineyi kill switch den stop etmek adetim değildir lakin öyle gerekiyordu kontak açık bekleyeceğimi kestiremedim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siyah duman zengin karışım demektir belki sen şalteri kapattığında motor un silindir başlarında yakıt kalmış olabilir (tahmin yürütüyorum) sen tekrar kontağı açınca oluşan kıvılcım silindir üzerlerinde bekleyen yakıtı da ateşlemiş siyah dumana sebebiyet vermiş olabilir
    tabi bu bahsettiklerim sadece tahminden ibaret ama makina sorunsuz çalışıyorsa sorun yok derim

motor enjeksiyon lu iron mu yoksa karbiratörlü olan versiyonlar dan mı ?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah duman zengin karışım demektir belki sen şalteri kapattığında motor un silindir başlarında yakıt kalmış olabilir (tahmin yürütüyorum) sen tekrar kontağı açınca oluşan kıvılcım silindir üzerlerinde bekleyen yakıtı da ateşlemiş siyah dumana sebebiyet vermiş olabilir
    tabi bu bahsettiklerim sadece tahminden ibaret ama makina sorunsuz çalışıyorsa sorun yok derim

motor enjeksiyon lu iron mu yoksa karbiratörlü olan versiyonlar dan mı ?
    İron'un karburatörlüsü yok, eski Hugger 883 ler karburatörlüydü.
    The Power of The Dreams.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufuk01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı günler. Harley Davidson iron 883 33 binde makina. Makine ile turladıktan sonra kill switch ile makine stop ettim. Fakat kontak açık vaziyetteydi. Yaklaşık 10 dakika sonra kill switch i açıp marşa bastığımda egzozdan yoğun siyah duman attı. Ardından makine açık hava filtresinden de beyaz duman püffff etti sanki söver gibi. Şuan sorunsuz çalışıyor herhangi bir problem yaşamadık da neden böyle yaptı fikri olan varmıdır teşekkürler ? (Makineyi kill switch den stop etmek adetim değildir lakin öyle gerekiyordu kontak açık bekleyeceğimi kestiremedim)
    motor da yağ eksilmeside var mı ? varsa ne kadar ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İron'un karburatörlüsü yok, eski Hugger 883 ler karburatörlüydü.
    Doğrudur Harleylerin modellerinden pek anlamam
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam makineyi yeni aldık kontrol etmedim hiç fakat AEA nın tanıtıtım vidyosunda yağ yaktığından bahsediyordu hatta sırf bunun için kapak bile yapmışlar. Egzozdan çıkan siyah duman değilde hava filtresinden çıkan duman kafamı karıştırdı. Alet bunu nasıl yapabildi ? Kafamda deli sorular

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)