Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fazer8 vs MT 09

Motovento
    REKLAM ALANI

30Bin lira bütçeye hangisini almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum.Fazerin ağırlığı korkutuyor.Mtninde yüksek hızlarda ön tarafın iyice hafifleyip kafa sallaması.Yüzde50 şehir içi Yüzde 50 ş.dışı kullanıcam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    mt9 çok tehlikeli alet bence. Ağırlığı korkutmasın gayet dengeli oluyorlar benimkide benzinle birlikte 200kg oluyor ağırlığı hiç zorlamadı beni bende korkuyordum alırken karar sizin

Yorumun için teşekkürler ağırlığı korkutuyor dediğim şehir içinde yorucagını düşünüyorum test ettiğimde şehir içinde atik ama ağır gelmişti.

%50 uzunyol ise naked olmasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    mt limitörü sayesinde 223ü geçmiyor zaten, naked için 200 sonrası tehlikeli. Yakıt, bakık maliyeti, sürüş keyfi mt09'da. 4 silindir hazzı fazer8 de, tarafını seç ☺️

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tabi ki Fazer...
    Maslak bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki Fazer...
    İkisinide kullanmış biri olarak sebeplerinizi de yazarmısınız yorumunuz için teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    ayrıca 30 bin liraya fazer8 in düşük model abssizini, mt09 un yıkığını alırsın. 35 civarına absli kız gibi fazer8 alınır. Eğer 30 üst limitse naked olarak cb650f, mt07abs, sport touring olarak fz6 fazer s2 abs, öneririm.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    BMW F800 S deneyebilirsin , daha uygun olur

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı HehexD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisinide kullanmış biri olarak sebeplerinizi de yazarmısınız yorumunuz için teşekkürler.
    %50 ş.içi %50 ş.dışı kullanım için; şehir dışında mt rüzgar yiyeceğinden yoracaktır. Şehiriçinde Fazer sanıldığı gibi ağır değil, çünkü çok dengeli ve stabil bir motor. Kaldı ki Mt agresiflikten dolayı (dizginlemeye çalışmaktan) şehir içinde yoracaktır. Mt seçimindeki yüksek performansı Fazer'da da büyük ölçüde alabilirsiniz. Tamam hızlanmada mt kadar uç noktalara çıkamayacaktır ama, denediğimiz kadarıyla pek de bir fark yok

Oldu ki artçılı veya uzun yolda bagajlı sürüş yapacaksınız. Fazer Bu konuda MT'den öndedir, çanta bağlaması veya artçısının güvenliği açısından.

MT için 200 sonrası tehlikeli diyen bir arkadaşım var. Kullandı mı bilmiyorum ama 60-70 hızlarda da kafana geçebilecek bir alet Mt

Ha şu da var, MT çok eğlenceli ve adrenalin dolu bir makine. İnsanın içi kıpır kıpır olur her kullanımda. Ama zevkler ve renkler, motosiklette tatminlik farklılık gösterebilir. Ben motorumdan şehiriçinde de uzun yolda da keyif almak isterim. Fazer 8 her açıdan tatmin eden ve 4.4'lük bir motosiklet...
    Maslak ve wing41 bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    mt9 u sakin kullanan varmı bende onu merak ediyorum adam ön kaldırarak viraja giriyor izlediğim videolardan dolayı tehlikeli dedim bende tabi sizin kullanma tarzınız tehlikeyi ortadan kaldırabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %50 ş.içi %50 ş.dışı kullanım için; şehir dışında mt rüzgar yiyeceğinden yoracaktır. Şehiriçinde Fazer sanıldığı gibi ağır değil, çünkü çok dengeli ve stabil bir motor. Kaldı ki Mt agresiflikten dolayı (dizginlemeye çalışmaktan) şehir içinde yoracaktır. Mt seçimindeki yüksek performansı Fazer'da da büyük ölçüde alabilirsiniz. Tamam hızlanmada mt kadar uç noktalara çıkamayacaktır ama, denediğimiz kadarıyla pek de bir fark yok

Oldu ki artçılı veya uzun yolda bagajlı sürüş yapacaksınız. Fazer Bu konuda MT'den öndedir, çanta bağlaması veya artçısının güvenliği açısından.

MT için 200 sonrası tehlikeli diyen bir arkadaşım var. Kullandı mı bilmiyorum ama 60-70 hızlarda da kafana geçebilecek bir alet Mt

Ha şu da var, MT çok eğlenceli ve adrenalin dolu bir makine. İnsanın içi kıpır kıpır olur her kullanımda. Ama zevkler ve renkler, motosiklette tatminlik farklılık gösterebilir. Ben motorumdan şehiriçinde de uzun yolda da keyif almak isterim. Fazer 8 her açıdan tatmin eden ve 4.4'lük bir motosiklet...
    şu an mt07 kullanıyorum, hafta sonu 230km mt09 kullandım, fazer8 ide zaman zaman kullanıyorum. Bu adam fazer8 ve mt09 soruyorsa heralde kafasına geçirecek kadar acemi değildir. 200 sonrası naked motorların tümü için sakıncalıdır gidon sallanmaya başlar, mt09a limitörü arkalarından sövülsün diye değil bu tehlikeden dolayı koymuşlardır heralde.

fazer 4.4lük bi motosiklet değil, en az 6lık zorlarsan 8lik 9 luk hatta 10luk bi motosiklet. Ağır (189b85kg'lik benim için böyle) şehir içi için mt09 la kıyaslanamaz bile. Bana göre mt09a tek üstünlüğü silindir sayısı ve top speedi. Bunları yazarkende işkembeden sallamıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)