Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Farklı Cevaplardan Bıktım Nedir Bunun Gerçeği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    :(
    A1 ehliyeti yaş gereksinimi internette bazı sitelerde 16 yaşını bitiren bazı sitelerde ise 16 yaşına gelen yazıyor bunun gerçeği nedir.2016 ehliyet yasasında forumda gördüğüme göre sadece 16 yazıyor farklı birşey yazmıyor.Sürücü kurslarından 16 yaşına gelenler alabilir cevabını aldım fakat pek inanmadım bu konuyla ilgili bilgisi olan yazabilir mi ?
    Başınızı Ağarttığım için özür diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı YusufEnesKoç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A1 ehliyeti yaş gereksinimi internette bazı sitelerde 16 yaşını bitiren bazı sitelerde ise 16 yaşına gelen yazıyor bunun gerçeği nedir.2016 ehliyet yasasında forumda gördüğüme göre sadece 16 yazıyor farklı birşey yazmıyor.Sürücü kurslarından 16 yaşına gelenler alabilir cevabını aldım fakat pek inanmadım bu konuyla ilgili bilgisi olan yazabilir mi ?
    Başınızı Ağarttığım için özür diliyorum.
    16 yaşında alınabilir. yani 16 yaşını doldurmuş olmalısın. mayıs 2018 itibariyle mayıs 2002 doğumlular alabilir.
    YusufEnesKoç bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    A1 SINIFI EHLİYET
    Silindir hacmi 125 cc ye kadar olan motosikletler A1 sınıfı ehliyet ile kullanılabilir.

A1 sınıfı ehliyete müracaat etmek için 16 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir.

A1 sınıfı motosiklet ehliyetini genellikle 18 yaşına ulaşmamış motosiklet sürücüleri tercih etmektedir. Eğer 18 yaşını doldurmuşsanız size A1 yerine A2 sınıfını öneriyoruz. A2 sınıfı ehliyet alarak piyasada yaygın olarak kullanılan motosikletlerin büyük çoğunluğunu kullanabilirsiniz.

A2 SINIFI EHLİYET
    Motor gücü 35 kw 'ya kadar olan (47 beygire kadar) motosikletler A2 sınıfı ehliyetle kullanılabilmektedir. Bunu 500 cc silindir hacmine kadar motosikletlerin A2 ehliyetle kullanılabildiği şeklinde de düşünebiliriz.

A2 sınıfı ehliyet almak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir.

A SINIFI EHLİYET
    A sınıfı ehliyet alarak istisnasız bütün motosikletleri kullanabilirsiniz.

A sınıfı ehliyete müracaat etmek için 24 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ya da 20 yaşını doldurmuş olup iki yıllık A2 sınıfı ehliyete sahip olmanız da yeterlidir.
    Bir sürücü kursunun internet sitesinden arakladım. Bilgim de bu yöndeydi, doğrulamış oldum.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Yani şimdi ben şubat 2003 doğumluyum. Şubat 2019 da alabilir miyim

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hiçbir resmi ortamda, kanunda, yönetmelikte girilen yaştan bahsedilmez.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı Furkany6111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani şimdi ben şubat 2003 doğumluyum. Şubat 2019 da alabilir miyim
    Evet alabilirsin. 16 yaşındakiler alabilir yazıyor ise. şubat 2019 da alabiliyorsun kardeşim.
    16'sından gün aldı. 16'yı doldurdu gibi ifadeleri hiç anlamam. Ama dediğim gibi şubat 2019 da alabiliyorsun.
    Ben öyle yapmıştım yıllar önce, oradan biliyorum. Az gün saymadım ehliyetlere.

Edit: Mesela örnek vereyim.
    B araba ehliyeti 18 yaşında alınıyor. doğruyuz bunda.
    kasım 1990 doğumluyum.
    kasım 2008'de gidip başvurup kayıt olabilirim. Bunun oluru budur.

A1 16 yaş istiyor ise. Benim zamanımda öyle olsaydı. 2006 kasım da a1'i alabilecektim.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet alabilirsin. 16 yaşındakiler alabilir yazıyor ise. şubat 2019 da alabiliyorsun kardeşim.
    16'sından gün aldı. 16'yı doldurdu gibi ifadeleri hiç anlamam. Ama dediğim gibi şubat 2019 da alabiliyorsun.
    Ben öyle yapmıştım yıllar önce, oradan biliyorum. Az gün saymadım ehliyetlere.
    Sağol abi yardımın için
    sey_47 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)