Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza ve sigorta olayları

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar geçen ayın 28inde motosikletimle kaza yaptım kazada karşı taraf kusurlu olduğu için bğtğn evraklarım ve polis tutanağıyla birlikte motoru 29unda yani ertesi gün servise bırsktım servise bıraktıkdan iki gün sonra 31inde dosya açıpmış ve eksper görevlendirilmiş daha sonra servisi aradığımda motorun işçilik ücretiyle beraber 5bin küsür tl masrafı olduğı söylendi ve iki sigorta arasındaki mütabakatı ve iş emrini beklediklerini söylediler bir hafta sonra tam bir ay olmuş olacak motorum hala daha iş emri bekliyor perte mi çıkar yoksa yapılır mı ne yapmam gerekiyor hukuki haklarım neler sizin başınızda geçtiyse banada lütfen yardımcı olun. Motorum 2015 model SYM WOLF 250 2017 trafiğe çıkışlı daha 3400 kmde idi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Sizin tutanaklarınız veya oraya gelen polisin veya başkalarının sen haklısın dememesi yetmez. Tutanağı diğer evraklarla teslim edersin, exper atanır, aralarında mutabakat yaparlar, kim kusurlu ortaya çıkar, daha sonra eksper hasar durumunu ve fiyatı belirler. Eksperler anlaşıp, sen haklısın, masraf sigortadan karşılanacak dendiği vakit çağırır seni. Acele etmişsin. Fakat 1 ayda sonuçlanmaması ilginç, normalde bu kadar uzun sürmez. Şöyle bir durum olabilir, sen haklı çıkmışsındır, karşı taraf itiraz etmiş olabilir. Bunların detayını servis değil, sigorta şirketinden öğrenebilirsin. Çok açıklayıcı olmaz ama SBM den de olayın gidişatına bakabilirsin.
    Lifester bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Motosiklette bildiğim kadarıyla servis masrafı çıkarıp ekspere gösteriyor. Onarımı için eksperin onayı sonrası sizden ücreti tahsil ediyorlar. Motosikletiniz onarılıp faturası ekspere gönderiliyor. Siz de paranızı sigorta şirketinden alıyorsunuz. Benim kazamda 540 lira hasar olmasına rağmen sigortadan 470 lira geldi. Düşük tutar olduğu için çok sorgulamadım niye böyle oldu diye. Perte çıkma ile ilgili bir bilgim yok.
    Lifester bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Sizin tutanaklarınız veya oraya gelen polisin veya başkalarının sen haklısın dememesi yetmez. Tutanağı diğer evraklarla teslim edersin, exper atanır, aralarında mutabakat yaparlar, kim kusurlu ortaya çıkar, daha sonra eksper hasar durumunu ve fiyatı belirler. Eksperler anlaşıp, sen haklısın, masraf sigortadan karşılanacak dendiği vakit çağırır seni. Acele etmişsin. Fakat 1 ayda sonuçlanmaması ilginç, normalde bu kadar uzun sürmez. Şöyle bir durum olabilir, sen haklı çıkmışsındır, karşı taraf itiraz etmiş olabilir. Bunların detayını servis değil, sigorta şirketinden öğrenebilirsin. Çok açıklayıcı olmaz ama SBM den de olayın gidişatına bakabilirsin.
    karakoldaki polis bana ifade de sen zaten haklısın karşı taraf yüzde yüz kusurlu dedi ki öyle al evraklarını git motorunu yaptır dedi bende servise bıraktım sadece geçen hafta servisden arayıp motorun kmsini sordular sebebini sordum sigortadan km bilgisi istemişler servisdeki ustada dediki belki ikinci el piyasasını araştırıyolardır dedi bazı arkadaşlarıma sordum onlarda böyle ağır hasarlarda tamir ettirmez sigorta ucuz yoldan senle anlaşıp perte çıkartmaya çalışır falan dediler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

ayrıca sbmde sorgulama yapıyorum ama kayıt görünmüyor sigorta şirketini sayfasında dosyanın açıldığı görünüyor sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette bildiğim kadarıyla servis masrafı çıkarıp ekspere gösteriyor. Onarımı için eksperin onayı sonrası sizden ücreti tahsil ediyorlar. Motosikletiniz onarılıp faturası ekspere gönderiliyor. Siz de paranızı sigorta şirketinden alıyorsunuz. Benim kazamda 540 lira hasar olmasına rağmen sigortadan 470 lira geldi. Düşük tutar olduğu için çok sorgulamadım niye böyle oldu diye. Perte çıkma ile ilgili bir bilgim yok.
    evet sistem öyle işliyormuş ama benim merak ettiğim neden hala bir gelişme yok 45 iş gününde kapamaları gerekiyormuş dosyayı şuan daha 16 iş günü oldu ama servisdeki ustalar daha kısa sürer demişti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)