Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletimi Çalmaya Kalktılar!!! YARDIMCI OLUN!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Kapalı otopark yer doluydu açık otoparka koydum motorunu
    iki tane alarmlı disk kilit takarım o gün sadece ön fren diskte alarmlı disk kilidi taktım
    Sabah aldım motoru fark etmedim, iş dönüşü gidonda oynama farkettim gidon oynuyordu kırık gibi
    Motordan indim iyice inceledim sol gidon kırık gibi yukarı aşağıya sallanıyor gidon üstündeki yerde çizik mevcut döküm metal çizik izi mevcut, levyele zorlanmışa benziyor
    Servise kadar sürsem motorum 1 saat yol demek sıkıntı oluşur mu?
    Sizce sol gidon kırık mı yoksa zorlamadan dolayı mı oynuyor?

Oynayan kırık olabileceğimi düşündüğüm parça şu
    https://m.n11.com/bajaj-pulsar-ns200...AaAhmwEALw_wcB

MOTORUMU ÇALMAYA KALKAN SEREFSİZİN HIRSIZIN TA........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun.
    Gelişmiş ve adalete inanılan toplumlarda hukuka güven vardır. Şikayetçi olmayı denediniz mi? Parmak izi aldırmaya çalıştınız mı? Biz buradan ne söylesek boş. Otoparka koymuşsunuz, kilidi takmışsınız. Bundan sonrası şans ve devlet koruması.

Ama devlet korumasına pek güvenmeyin derim. Siz de biliyorsunuz ki bırakın zorlamayı, çalsalar dahi polis iplemeyecek. Yeni Türkiye'de biraz dikkatli olmakta fayda var

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    kapalı bir otopark bulun kafanız rahat etsin aylık 100tl verin başınız ağrımadan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Konuyla ilgilendiğiniz için teşekürler arkadaşlar
    Olan olmuş zaten
    Olay olayı 15 saat kadar olmuştur parmak izine kalmaz o saate kadar
    Esas sorunum gidon kırık 1 saat motor sürebilirmiyim servise gitmek için
    Sizce zorlamadan gidon oynamışmıdır yoksa kırılmıştır?

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgilendiğiniz için teşekürler arkadaşlar
    Olan olmuş zaten
    Olay olayı 15 saat kadar olmuştur parmak izine kalmaz o saate kadar
    Esas sorunum gidon kırık 1 saat motor sürebilirmiyim servise gitmek için
    Sizce zorlamadan gidon oynamışmıdır yoksa kırılmıştır?
    kırmışlardır büyük ihtimal. bende kaza yaptıktan sonra kırık gidonla servise kadar 1 saat yol yapmıştım. benim motor yamuk gidiyodu çok tehlikeli bir yolculuk yapmıştım servise kadar. dene kontrol edilebilcek gibiyse götürürsün.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırmışlardır büyük ihtimal. bende kaza yaptıktan sonra kırık gidonla servise kadar 1 saat yol yapmıştım. benim motor yamuk gidiyodu çok tehlikeli bir yolculuk yapmıştım servise kadar. dene kontrol edilebilcek gibiyse götürürsün.
    Motorum 8 km kadar kullandım bir sorun oluşmadı motor düz gidiyor

Muhtemelen alarm disk kilit öttü ve hırsız fazla kurcalamayadan kaçtı

Motorsuz ben ne yaparım
    2 yıl önce sıfır 8100 e almıştım şimdi 14500 olmuş motorum
    Bajaj iyi öpüyor artık motor olsun yedek parça fiyatları olsun

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    siz parmak izinin nasil alindigi konusunda egitimlimisiniz, yoksa googleden okudugunuz kadari ile mi bilgi sahibisini. Olay uzerinden 15 saat gecince atmosferik etki yoksa yada ikincil bir madde bulaşmasi, yahut iz üzerine bloke olmadiysa o sure icinde tespit mumkundur. Tekrar araştiriniz. Ancak her parmak izi, parmağin sahibini gostermez. Hastane, kimlik, ehliyet gibi modeller kullanilarak bu sistem ulkemizde henuz yeni yeni yapilandiriliyor. Bir anlamda fişlenme hareketi yeni olmasada bu sekilde isler hizlandiriliyor. Kisacasi, parmak izi tespiti gerek fotometrik, gerek transfer gerekse kimyassal islemler ile yapilir, her yontemin kendine özgü niteligi vardir, birakiniz 15 gunu, 6 ay sonra bile tespiti mumkundur.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz parmak izinin nasil alindigi konusunda egitimlimisiniz, yoksa googleden okudugunuz kadari ile mi bilgi sahibisini. Olay uzerinden 15 saat gecince atmosferik etki yoksa yada ikincil bir madde bulaşmasi, yahut iz üzerine bloke olmadiysa o sure icinde tespit mumkundur. Tekrar araştiriniz. Ancak her parmak izi, parmağin sahibini gostermez. Hastane, kimlik, ehliyet gibi modeller kullanilarak bu sistem ulkemizde henuz yeni yeni yapilandiriliyor. Bir anlamda fişlenme hareketi yeni olmasada bu sekilde isler hizlandiriliyor. Kisacasi, parmak izi tespiti gerek fotometrik, gerek transfer gerekse kimyassal islemler ile yapilir, her yontemin kendine özgü niteligi vardir, birakiniz 15 gunu, 6 ay sonra bile tespiti mumkundur.
    adamın içinden uğraşmak gelmiyor olabilir bu konuda onada kızamayız biliyoruz ki uğraşılıp bulunsa bile hiçbir cezası olmayacak. üst üste defalarca hırsızlık yapanlar serbest kalıyorsa, henüz suçu işleme teşebüssündeki kişinin akibetini heralde tahmin edebiliriz.
    Pistonlar bunu beğendi.

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın içinden uğraşmak gelmiyor olabilir bu konuda onada kızamayız biliyoruz ki uğraşılıp bulunsa bile hiçbir cezası olmayacak. üst üste defalarca hırsızlık yapanlar serbest kalıyorsa, henüz suçu işleme teşebüssündeki kişinin akibetini heralde tahmin edebiliriz.
    Polis ilgilenmezki zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:22 ----------

Bizim ülkede adamın motoru çalınıyor polis ‘boşuna uğraşma bulunmaz’ diyor anca rüşvet yerler.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    15 gün, 6 ay bilmiyorum fakat bizim eve hırsız girdiğinde gelen parmak izi alan memur hiçbir şey bulamamıştı evde. Yanlış anlaşılmasın sadece hırsızın değil, bizim de parmak izimiz yoktu evde. Hatta gözünün önünde baş parmağımi bastırdığım masada parmak izim yoktu.

Hiçbir şey çıkacağını sanmıyorum. Tek ihtimal belki orayı gören kamera varsa ve polisin canı isterse bulabilirler. Yoksa birşey çıkmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Karakola gittim sordum yetkili polise
    Parmak izi düz pürüzsüz zeminde parmak uçları tam temas etmesi durumunda parmak izi alınabiliyormuş, gidonden parmak izi alınmazmış

Benim başıma gelen olay sonrası ertesi gün bir başkasının motosikleti çalınmış

Alarmlı Disk kilidi kurtardı motorumu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)