Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

7 yıldır olmayan muayne

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar
    Bitane motor buldum motor baya bi yatmış 6 bin km de , 7 yıldır muayene yok vergileri ödenmiş, muaynesizde satış olmuyormuş galiba , ben şimdi muayneyi yaptırmaya kalksam 7 yıl için toplam nekadar ücret öderim , yada trafikten çektirip satışı öyle alsam sonra bidaha trafiğe çıkartarakmı kullansam daha uygun olur sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xsr 900
    Muayene Ücreti : 115,64 TL
    Gecikme Cezası : 560,85 TL
    Toplam : 676,49 TL

kaynak
    http://www.tuvturk.com.tr/gecikme-bedeli.aspx

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bir üst mesajdaki güzide kardeşimiz atmış bilgileri , buna ek olarak araç sahibnden muayene randevusu almasını rica ederseniz randevu alırken ödenmesi gereken tutar ekranda belirir . Ss alıp size gönderirse fiyatıda görmüş olursunuz.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı erhndrn74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    Bitane motor buldum motor baya bi yatmış 6 bin km de , 7 yıldır muayene yok vergileri ödenmiş, muaynesizde satış olmuyormuş galiba , ben şimdi muayneyi yaptırmaya kalksam 7 yıl için toplam nekadar ücret öderim , yada trafikten çektirip satışı öyle alsam sonra bidaha trafiğe çıkartarakmı kullansam daha uygun olur sizce ?
    Ben olsam almam o motoru ama sen bilirsin.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Ben bir ara hesaplamıştım alınan faiz ile muayne yaptırmış gibi oluyorsunuz. Yani yaptırmamak akıllıca değil..mesela 4 yıl geçti üzerinden yaptırmış olsanız vereceğiniz para ile aynı tutara denk geliyor.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yatan vasıta çok sorun çıkarır. Yani o kadar sene yatmış bi motoru alacaksan fiyatı baya uygun olmalı ve kendinde uğraşmayı sevmelisin. Her gün farklı bi macera yaşayabilirsin.

Neden ?......

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatan vasıta çok sorun çıkarır. Yani o kadar sene yatmış bi motoru alacaksan fiyatı baya uygun olmalı ve kendinde uğraşmayı sevmelisin. Her gün farklı bi macera yaşayabilirsin.
    Aynen fiyatı uygun yatıyor dediğim 6 aydır kullanılıyor tanıdığımda bir sorun çıkartmadı hala

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Trafikten çektiripte alsam satışı nasıl olur sizce

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Trafikten çektirip satış alırsan tekrar trafiğe sokmak için muayeneye sokman gerekir. Muayene cezası ödersin.

Trafikten çekmeden satış alamazsın. Muayeneyi yaptırırsın cezayı ödeyip. Sonra satış alırsın. Yani her iki durumdada o ceza ödenecek.

Trafikten çekilmeden muayeneye sokarsan fazla kurcalamazlar. Hemde trafik vs uğraşmamış olursun. Güvenilir biriyse öyle yap uğraşma.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikten çektirip satış alırsan tekrar trafiğe sokmak için muayeneye sokman gerekir. Muayene cezası ödersin.

Trafikten çekmeden satış alamazsın. Muayeneyi yaptırırsın cezayı ödeyip. Sonra satış alırsın. Yani her iki durumdada o ceza ödenecek.

Trafikten çekilmeden muayeneye sokarsan fazla kurcalamazlar. Hemde trafik vs uğraşmamış olursun. Güvenilir biriyse öyle yap uğraşma.
    Dediğiniz doğru da 600 lira çok gibi muayne için bunun sigortası felanda var baya pahalıya patlıycak düşündürüyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)