Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ehliyetsiz yakalandım çekicinin depoyu doldurttular

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    yahu ben itiraz etmiyorum zaten her türlü haksızım herkes bana yüklenmiş vay arkadaş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Polis yardım etmiş. Demek ki iyi gördü seni, ayrıca çekici geldiği için seni kurtarmak adına işlem yapmamış onlarda doğal olarak ücret mukabilinde geliyor. Burda rüşvet yok. İki tarafında yararına yapılan bir işlem söz konusu.. Daha dikkatli olun en azından pazar alanlarında çalışın.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Adam polise rüşvet vermiş, elini öpmen lazımdı diyen mi ararsın. Ucuz kurtulmuşsun diyen mi...
    Allah akıl fikir versin.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doldursaydın iki katına bile çıkamazdın daha fazla tutardı emin ol. Yarım depo bile olmamış...
    Depodan depoya fark var. Çekiciler genelde IVECO ISUZU gibi ufak kamyonlardan olur. Onlardada orjinalde çok büyük depo olmaz.

Aynı marka model 2 kamyonum var. Biri aldığımda 80 litre orjinal depo takılıydı. Diğerinde ise 150 litre. Depolar eskidiğinde değiştirmeye servise gittiğimde ise 50 litrelik bile vardı orjinal depo. Ben 100lük taktırdım.

Aynı kamyondan eniştemde var ve onun deposuda 300 litre. (Orjinal değil)

Dayımın farklı marka kamyonu var ve ondaki depoda 2000 litre.

ozan1991
    Eskiden çorba parası istenirdi. Şimdi devir değişmiş mazot parası olmuş. Gerçi bi nevi çekici parasını öyle tahsil etmişde diyebiliriz.
    bursalıali bunu beğendi.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Davranış ta doğru değil uygulama da... Bu kısmı tamam. Hadi diyelim senden sonra iyi niyetli bir kardeşimiz daha yakalandı... Ona ne yapacaklar merak ettim.

Seyyar satıcıların bağırmasını yasaklayan padişahın hikayesine dönecek diye korkuyorum

Bilmeyenler için: zerzavatçı, zabitan tarafınca bağırırken yakalanır, uygulama(!) yapılır ama herif kıkır kıkır gülmektedir... Bre yezid ne gülersin derler... Abi der arkadan karpuzcu geliyor ona gülerim...

O çekici şahısa ait çekicidir polis cebine para almıştır böyle durumda telefonunuz ses kaydetmesini açın ve kaydedin iş bittikten sonra ya paramı geri ver yada savcılığa giderim diye tehdit edin benzinlik kamera kaydında var.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Normalde ehliyetsiz araç kullanmanın ruhsat sana aitse 1700 TL, ruhsat sana ait değilse 1700 sana 1700 TL de ruhsat sahibine ceza yazılır. 1700 TL girmektense 200 TL girmesi iyi olmuş. Bir üstteki arkadaş doğru yazmış. En azından ses kayıtları yok ama benzinlikte kamera kayıtları var. Benzinlik sahibinden rica edip kayıtları al. Gerekli yere şikayet et

Motosikleti
    Ulu Dandelyus der ki; gübertilmiş himininin davası olmaz. Boşver iyi böyle.... Ne demiş büyüklerimiz beterin beteri var. Kazığa da oturtabilrlerdi.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Neden mevzuyu anlamamakta ısrar ediyorsunuz?
    Çekici oraya gelip motoru otoparka götürdüğü zaman yaklaşık 100 liralık makbuz keser ve bu parayı motosiklet sahibinden tahsil eder. Bu paranın bir kısmı devlete bir kısmı çekiciye kalır veya tamamını devlet alıp çekiciyi maaş usulü çalıştırır.
    Çekici makbuz kesmek yerine mazot aldırmış, buradaki 200 lira olduğu gibi çekicinin cebine girmiş. Muhtemelen yarın öbür gün polis memuruna bir yemek ve sigara ısmarlar ya da 100 lira ateşler. Mevzu kapanır.
    Bu arkadaş açısından bakarsak gayet makul bir ceza ama diğer taraftan ortada üstü kapalı bir şekilde haksız kazanç olduğu aşikar.
    Polis 2000 lira ceza kesse eline para geçmez, çekici makbuz kesip motoru otoparka çekse eline azıcık bir rakam geçerdi. Bunlar mis gibi kılıf uydurmuşlar olaya.

Polis anlayışlı davranmış. Motoru yeni almışsın ve ehliyet için başvurmuşsun. Yoksa sana kesin ceza yazardı. Bir daha yakalanırsan kesin yazar

Motosikleti
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekici oraya gelip motoru otoparka götürdüğü zaman yaklaşık 100 liralık makbuz keser ve bu parayı motosiklet sahibinden tahsil eder. Bu paranın bir kısmı devlete bir kısmı çekiciye kalır veya tamamını devlet alıp çekiciyi maaş usulü çalıştırır.
    Çekici makbuz kesmek yerine mazot aldırmış, buradaki 200 lira olduğu gibi çekicinin cebine girmiş. Muhtemelen yarın öbür gün polis memuruna bir yemek ve sigara ısmarlar ya da 100 lira ateşler. Mevzu kapanır.
    Bu arkadaş açısından bakarsak gayet makul bir ceza ama diğer taraftan ortada üstü kapalı bir şekilde haksız kazanç olduğu aşikar.
    Polis 2000 lira ceza kesse eline para geçmez, çekici makbuz kesip motoru otoparka çekse eline azıcık bir rakam geçerdi. Bunlar mis gibi kılıf uydurmuşlar olaya.
    Şikayet et demişlerde nasıl şikayet edicem ben ehliyetsiz geziyordum suçluyum sonuçta ben öyle bir şikayette bulunsam kesmedikleri cezayı keserler bu sefer
    YERUÇAĞI ve İhsan34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bir dahisin... son noktayı koydun...
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis anlayışlı davranmış. Motoru yeni almışsın ve ehliyet için başvurmuşsun. Yoksa sana kesin ceza yazardı. Bir daha yakalanırsan kesin yazar
    abi allah askına nasıl anlayışlı davranmış. böyle şeyleri normalize etmeyin. gidin otoparka halledin ne demek böyle bir kanun işleyişi olabilir mi? bu sadece arkadaşın başına gelen ve buraya yazdığı için haberimiz olan bir örnek. bunun gibi yüzlercesi oluyor demek. çekicisi, memuru, kabahat işleyeni bir şekilde kanunları sessizce delip yolunu buluyor. muz cumhuriyeti mi burası? bu çevirme güvenlik için mi yapılıyor depolar dolsun karınlar doysun diye mi? hayır bi de devlete para lazım da tam şu an türkiye'nin konjokturune uygun bir laf. milli, yerli, devlet, vatan diye diye her şey kılıfına uyduruluyor. muazzam.

Arkadasim haksizsin fakat sunu unutma. Beni,ailemi buradaki insanlari ve diger vatandaslari tehlikeye atiyorsun. Empati kurarsan sen gibi arkadaslarin trafige cikip tecrubesiz ehliyetsiz aile bireyinden birine carpsa,hissedeceklerinin aynisini bizde hissedecegiz. Bu isin sakasi yok..

Motosikleti
    Hayaller Gs1200 gerçekler cg150... Birde öyle bakmak ve unutmamak lazım, ayağını yerden kesen gs1200 değil. Ne kadar çok şey istiyorsunuz yahu.. Hadi senin başına geldi sayın okuyucu... hadi.. hadi git şikayet et... Bana ceza kesmediler ehe hee mazot doldurttular çekiciye de... Hadi bakalım yapacakmısın...

Eh işte biz yıllardır lanet olsun kapitalizm diye buna bağrıyorduk. Bu da kapitalizmin sonuçlarından biridir. Rüşvet, zimmet, adam kayırma, yanlı adalet..

Bunlar güzel günler gençler, tadını çıkarın. Kapitalizmin vahşiliği henüz damarlarınıza işlemedi...İşlediği zaman buradaki sosyalleşme de sona erecek, yardımlaşma da...
    ozan1991 bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumun kullanici kitlesi cok acayip seviyelerde su an. Boyle basliklara bilgilendirici seyler yazmak yerine trollemek geliyor icimden ama sonra uyari aliyorum.

Ne boktan bir kisir dongu bu arkadas.

Motosikleti
    Alıntı MrPopo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim haksizsin fakat sunu unutma. Beni,ailemi buradaki insanlari ve diger vatandaslari tehlikeye atiyorsun. Empati kurarsan sen gibi arkadaslarin trafige cikip tecrubesiz ehliyetsiz aile bireyinden birine carpsa,hissedeceklerinin aynisini bizde hissedecegiz. Bu isin sakasi yok..
    Hocam sürat yapmıyorum haklısın motor zaten rödajda ehliyeti alıcak düzeydeyim 200km oldu kullanıyorum bu kaza yapmıycağım anlamına gelmiyor tabiki ancak ehliyeti aldığımdada aynı seviyede olacağım kursun motorunuda yaklaşık 4 saat kullandım ehliyeti aldıktan sonrada kaza yapabilirim yada çok tecrübeli biride kaza yapabiliyor ben bilinçli şekilde ne kendimi nede motoru zorluyorum çevirmeye girdiğimdede boş yolda 30 la filan gidiyordum

Motosikleti
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumun kullanici kitlesi cok acayip seviyelerde su an. Boyle basliklara bilgilendirici seyler yazmak yerine trollemek geliyor icimden ama sonra uyari aliyorum.

Ne boktan bir kisir dongu bu arkadas.
    Öyle bir konu ki, inan ne yazarsan yaz trolleme faaliyeti kapamına girmez, rahat ol yahu, ayrıca bu konuda nasıl bir bilgilndirme yapılabilir ki? Kamu spotu mu yapalım ne edelim... yok merak ediyorum bunu yapan it evlatları hangi hissiyat ile torunlarını kucağına, karşısına alıp mesleki maceralarını anlatacaklar... Ne anlatacaklar...... ehe hee bak nasılda halettik olayımızı mı diycekler, yaptıkları onursuzluklarımı anlatacaklar......Ha bide bunlar yarın biz emekli polisiz diye özel güvenlik mecrasında nice yetişmiş insanların yolunu kesicekler, o da ayrı muamma...

Kâr ettim sanma o para devlete açık olarak gidiyor vergi olarak geliyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    it ürür kervan yürür....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)