Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu 4 Milyon TL'ye Lamborghini Satın Aldı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşi Türk vatandaşı olduğu anda yuttular hapı

Bu arada damadına Ferrari hediye edecek kaynana aramaktayım. Aklınızda bulunsun. İcabında iç güveyisi de gidebilirim.
    Kılıfını uydururmuş biri o gibi olasılıklarda ne yapacağını bilir. Eşi Türk vatandaşı olmadan önce satılır kurtulunur diye düşünüyorum. Vergi mükellefi durumuna düşecek kadar aptal olduğunu asla düşünmüyorum. Kendisi yeterince kurnaz biri kanımca.

Haa şimdi "vergi mükellefi durumuna düşmez" dedim diye topa tutulmadan önce açıklamamı yapayım. Ben yalnızca bu plaka olayından vergi mükellefi olmayacağından bahsettim, yoksa kendisinin yükümlü olduğu diğer vergileri kuruşu kuruşuna ödediğini düşünüyorum, kendisine bu konuda güvenim sonsuz, sadece Ferrari'sine 3-5 yüzbin TL daha az veriyor olması onun vergi mükellefliğine olan güvenimi asla sarsmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

eskiden vergi sistemi komplike imiş (tımar sistemi)
    şimdi dahada komplike

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Sofuoğlu'nun cumhurbaşkanını sevmesi, ona hayran olması falan hikaye. Bunu görenler, anlayanlar bu yüzden bu kadar tepkili kendisine.

"Haklıdan yana değil, güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar. Güç merkezi değiştikçe dönerler; fırıldak olurlar." (Uğur Mumcu)

Gelecekte başka bir isim cumhurbaşkanı olsa emin olun ona da el pençe divan duracak. Karşısında iki büklüm olacak, omurgasız gibi şekilden şekile girecek.

Bu misarif araç durumuna ses çıkarmayan, imkanı var yasa dışı bir şey yok diyenler;Bir yolunu bulsam ben de kitabına uydurur vergi kaçırırım diyorlar sanırım.

Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MA plaka konusunu yukarı yazdım umarım utanırsın

Pistin yapıldığı yerin iklimi hakkındaki devam eden saçmalamalara söylenecek tek sözüm var.

Tamamı ile cehalet. Tekrar yazıyorumm oraya havuza girip güneşlenmeye gitmeyeceğiz.

Sizin serin olduğunu iddia ettiğiniz ortam sporcular ve pistin hakkını veren biniciler için ideal ortamdır. 30 derece sıcakta o pistte 20-25 dakika sürekli tam performansla motor kullanmak hepinizi (ben dahil) bitirir.

Motordan ağlayarak inersiniz.

Sıcakta piste çıkan arkadaşlar lütfen deneyimlerini paylaşsınlar.

Sevgilerimle
    Çok biliyor gibi yapıp karşınızdakilere cahil demek de bana dürüst gelmiyor. Sizin konuya yaklaşımınızı beğenmemekle birlikte şahsınızı rencide edici kelimeler kullanmamaya çalışıyorum.

Dünya üzerinde çeşitli pistlerde bindim. Pirelli ile görüşmelerim oldu, bunlardan bazılarında Kenan da vardı. Pist lastikleri belli bir sıcaklıkta optimum performansı gösterirler. Lastik ısıtıcıları ile 90 derece civarına ısıtılır ve bütün hesaplar çalışma ısısına göre yapılır. En azından söyledikleri bu.

30 derece sıcakta pistte binmek en çok istenen şeylerden biridir çünkü iyi ısınan asfalt, güç ile birleştiğinde lastiği de iyi ısıtır. Pist turizmi diye Avrupa’da iyi bilinen kavramda kışın İspanya çok popülerdir. Akdeniz kıyısındaki pistlerde kışın hava sıcaklığı ortalaması 22 derece civarındadır.

Yaz döneminde 40-42’ye çıkan ısılar sebebiyle Avrupa’nın daha ortasındaki İtalyan pistleri popüler olur.

Yunanistan’da Serres’e çok gidiyoruz, en hızlı tur zamanı yazın sabah saat 10-13 arasında yapılabilir. Bu esnada hava 30-33 derece arasındadır. Öğleden sonra 14-16 arası hava sıcaklığı artar, pist öğle tatili verir. Akşam üzeri 16’dan güneş batana kadar çok rahat binilir(30-34 derece) ancak hızlı zaman gelmez çünkü güneş inmiştir, asfalt soğur, lastik sabahki kadar performans gösteremez.

Bu piste öyle kamp alanına gidecek motorcu falan gelmez, gelemez. Öncelikle bu işe uygun motor, motor değilse lastik, lastik değilse deri tulum, yarış botu, iyi bir kask ve eldiven gerekir. Aksi takdirde piste çıkılamaz. Dolayısıyla yoldan geçen kampçı değil iyi ve geliri bu işe uygun sporcu gelir. Yılın en sıcak günü öğle vakti 21-25 derece olan asfaltta da derece yapılamaz, anca gönül eğlendirilir.

Siz bir takım yol eğitimleri vermiş olabilirsiniz ancak lütfen pistten anlamadığınızı bu kadar belli edip saygınlığınızı düşürmeyin.
    _chaotic_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç olan kısım burasının bir motosiklet forumu olması. Kenan SOFUOĞLU çeşitli ülkelerde motosiklet ve yetenekleri sayesinde Bayrağımızı dalgalandırmış başarılı bir sporcu. .
    Ama bu forumda yani Motosiklet severlerin oluşturduğu bu forumda el üstünde tutulması gerekirken sadece ve sadece siyasi görüşü sebebiyle yerin dibine sokulmaya çalışılıyor.

Buraya yalan yanlış şeyler yazanların hangisi Kenan abinin bu konudaki hakkını ödeyebilecek? İftiraya varacak kadar saçmalamışlar. Bu adam görüp görebileceğiniz en kaliteli sporculardan, şöhretlerden, işadamlarından kat ve kat daha düzgün-efendi ve temiz bir insan.

Eğer sırf siyasi düşüncesi yüzünden insanlara bu şekilde yaklaşıyorsanız açık ve net acizsiniz, düşünce fukarasısınız demektir. Kendinize bir sorun “Herkes siyasi düşüncesinde özgür müdür?” ........ Özgürdür. Sizin istemediğiniz bir düşüncede diye adama hakaret etme hakkınız var mıdır? Anlaşılan o ki sizce var yani sizin kafa yapınız bu malesef.

Bu adamı yakından tanıyanlar yazsın nasıl biri olduğunu, elini vicdanına koysun anlatsın kibu adamın kişiliğini nasıl bir insan olduğunu. Burada aile terbiyesi almamış çoluk çocuğun yaptığı yorumlar bu adamı yükseltmez de alçaltmaz da emin olun siz fesatlığınızla sadece kendinizie zarar edersiniz... Konunun seviyesine inecek olursak “””İt ürür kervan yürür.”””
    Anladığım kadarıyla malına mülküne laf eden yok burda, sadece fakir edebiyatı yapıp zeytin-peynir le geçiniyormuş havası bastığı için insanlar ifrit olmuş. Haklarıdır.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birden içim ısındı...

Konuyu saptırarak propaganda yapmak, dünya genelinde her tarafı yağmurlu ülkelerden örnekler vermek yetmedi, sanki Ankara’da yapalım diyen olmuş gibi bir de orası örneklendi.

Beyler, cennet gibi ülkede yaşıyoruz, ben dahil kimsenin pistin yapıldığı yerin güzelliği ile ilgili bir şey söylediği yok. Daha iyi ve daha uzun süre kullanılacak yerler mümkündü (Ankara olmadığı açık), velev ki anca burası oldu, orası da olur. Hayırlı uğurlu olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Verdiğiniz linki okuyorum, aynı şeyi okuyup nasıl başka şey anlıyoruz anlayamıyorum? İşte alıntılar:

“Cumayeri ilinde belirgin yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Köppen-Geiger iklim sınıflandırmasına göre Cfb olarak adlandırılabilir. Cumayeri ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 13.0'dır.”

Devam ediyor:

“21.1 sıcaklıkla Temmuz yılın en sıcak ayıdır. Ocak ayında ortalama sıcaklık 4.3 olup yılın en düşük ortalamasıdır.”

Elbette güneşlenmeyeceğiz ama yılın en sıcak gününde 21 derece, yıl ortalaması 13 derece olan bir yerdeki asfaltta süper spor motosiklet pisti yapmak için oraya mecbur olmanız gerekir.

Bir diğer konu da Düzce’nin oldukça aktif Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunması. Şimdi söylediklerim sizlere hikaye gibi gelebilir ama kimse 99’da Düzce’de coğrafyanın metreler boyunca değiştiğini hatırlamıyor mu?

Bu yazdıklarımın tamamı akla dayanan, bilimselden uzak olmayan öngörüler. Kenan ile hiç bir alakası yok. Lütfen kör olmayalım.

Ha, bu kadar uğraştıktan sonra o Pist orada yapıldı zaten. Hayırlı uğurlu olsun, umalım en kısa zamanda tamamına ersin.
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan Sofuoğlu bu saydıklarınızdan hangisine tabii bir de onu açıklasaydınız daha anlamlı olurdu.
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok biliyor gibi yapıp karşınızdakilere cahil demek de bana dürüst gelmiyor. Sizin konuya yaklaşımınızı beğenmemekle birlikte şahsınızı rencide edici kelimeler kullanmamaya çalışıyorum.

Dünya üzerinde çeşitli pistlerde bindim. Pirelli ile görüşmelerim oldu, bunlardan bazılarında Kenan da vardı. Pist lastikleri belli bir sıcaklıkta optimum performansı gösterirler. Lastik ısıtıcıları ile 90 derece civarına ısıtılır ve bütün hesaplar çalışma ısısına göre yapılır. En azından söyledikleri bu.

30 derece sıcakta pistte binmek en çok istenen şeylerden biridir çünkü iyi ısınan asfalt, güç ile birleştiğinde lastiği de iyi ısıtır. Pist turizmi diye Avrupa’da iyi bilinen kavramda kışın İspanya çok popülerdir. Akdeniz kıyısındaki pistlerde kışın hava sıcaklığı ortalaması 22 derece civarındadır.

Yaz döneminde 40-42’ye çıkan ısılar sebebiyle Avrupa’nın daha ortasındaki İtalyan pistleri popüler olur.

Yunanistan’da Serres’e çok gidiyoruz, en hızlı tur zamanı yazın sabah saat 10-13 arasında yapılabilir. Bu esnada hava 30-33 derece arasındadır. Öğleden sonra 14-16 arası hava sıcaklığı artar, pist öğle tatili verir. Akşam üzeri 16’dan güneş batana kadar çok rahat binilir(30-34 derece) ancak hızlı zaman gelmez çünkü güneş inmiştir, asfalt soğur, lastik sabahki kadar performans gösteremez.

Bu piste öyle kamp alanına gidecek motorcu falan gelmez, gelemez. Öncelikle bu işe uygun motor, motor değilse lastik, lastik değilse deri tulum, yarış botu, iyi bir kask ve eldiven gerekir. Aksi takdirde piste çıkılamaz. Dolayısıyla yoldan geçen kampçı değil iyi ve geliri bu işe uygun sporcu gelir. Yılın en sıcak günü öğle vakti 21-25 derece olan asfaltta da derece yapılamaz, anca gönül eğlendirilir.

Siz bir takım yol eğitimleri vermiş olabilirsiniz ancak lütfen pistten anlamadığınızı bu kadar belli edip saygınlığınızı düşürmeyin.

Öncelikle siz büyük üstadın adını bir öğrenseydik. Perdenin arkasından yorum yapmasaydınız.
    bursalıali bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Öncelikle siz büyük üstadın adını bir öğrenseydik. Perdenin arkasından yorum yapmasaydınız.
    Adımızı öğrenmeniz size ne kazandıracak? Siz yorulmayın ben söyleyeyim "Koca bir hiçbir şey." Evet hocam konuyu başka yerlere çekmeden aydınlatırsanız sevinirim. Yok ben ille de adını öğrenmek istiyorum derseniz adım Abdülmuttalip. Buyrun hocam tüm algılarımı açtım dinliyorum hocam.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yine de keşke M plaka almasaymış. M plaka konusuna ne diyorsunuz yandaş yalakalar?
    Madem çapın ancak seviyeyi düşürmeye yetiyor; yandaşın da yalakanın kralı sensin..

Sonra konu kilitlenince "vay efendim hemen topic off, admin yandaş, en ufak muhalefette hemen susturuluyoruz" her forumun geyiğidir bu, sen önce bi adam ol hakaret etmeden düzgün yazmayı öğren.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    MA plaka konusunu yukarı yazdım umarım utanırsın.

Pistin yapıldığı yerin iklimi hakkındaki devam eden saçmalamalara söylenecek tek sözüm var.

Tamamı ile cehalet. Tekrar yazıyorumm oraya havuza girip güneşlenmeye gitmeyeceğiz.

Sizin serin olduğunu iddia ettiğiniz ortam sporcular ve pistin hakkını veren biniciler için ideal ortamdır. 30 derece sıcakta o pistte 20-25 dakika sürekli tam performansla motor kullanmak hepinizi (ben dahil) bitirir.

Motordan ağlayarak inersiniz.

Sıcakta piste çıkan arkadaşlar lütfen deneyimlerini paylaşsınlar.

Sevgilerimle
    Kenan veya eşi yasada geçen maddelerden hangisine girmekte?

Pist konumu hakkında büyük yanılgı içindesiniz, sizin gibi uzmanlar vakit buldukça gidecek. Ayda 1, belki. Daha alt seviye motosiklet kullanıcıları emin ol gitmeyecek. Pist konumu ve iklimi nedeniyle yeterli kişiyi çekmeyecek. 2 sene sonra utanarak mesaj atarsınız artık, siz haklıymışsınız diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Sen niye üstüne alındın? Sende mi yandaş yalakasın? Ben lafımı muhalif yalaka yazan üyeye söyledim.

Rahatsız olduysan şikayet edebilirsin.

Türkiye'de yaşayan ve sigortalı olarak çalışan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bulunmayan mavi kart sahipleri ve/veya yabancılar yurtdışından geçici ithal yoluyla istedikleri aracı ötv, kdv ve herhangi bir gümrük vergisi ödemeden Türkiye'ye getirebilirler. Bu getirilen araçlara Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 4458 sayılı gümrük kanununa istinaden Türkiye'de çalıştıkları ve kaldıkları sürece misafir araç statüsünde yaşadıkları ilin plaka numarası ile başlayan MA-MZ ye kadar devam eden geçici plakaları verir. Kişi bu plakayı aracı satana yada tekrar yurtdışına dönene kadar kullanabilir.

Mevzuat açık belli ki eşi almış amma uzattınız lamboyu.Sabrinin hatta Sabrinin karısının bile lambosu var futbolcuların ne faydası var memlekete.Kenan en azından Toprak'ı yetiştiriyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Şu MA ya da M plakadan ne anladığımı yazayım, bakayım doğru mu anlamışım?

Kenan'ın eşi yanılmıyorsam Hollanda vatandaşı, ve sanırım bu vergisiz araç yasasından yararlanabiliyor.

Peki hepinize soruyorum, hangimizin eşine devlet böyle bir hak verse "yok ya ben istemem" deriz?

Ortada bir sahtekarlık, yasa dışı, etik olmayan bir durum mu var ki?
    bursalıali bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    lüküs mala prensip olarak karşıyım.
    bunun dışında sofuoğlu'na özel bir durum yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hepinize soruyorum, hangimizin eşine devlet böyle bir hak verse "yok ya ben istemem" deriz?
    Ben istemezdim. Herkesin midesi aynı değil takdir edersiniz ki çok Sayın Süper Moderatör.

...etik olmayan bir durum mu var ki?
    Mi? Başka sorum yok hakim bey durumu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

Edit: İmla
    fatih.met bunu beğendi.

pist yaptı kısmı biraz aydınlansa
    kaç kuruşluk katkısı var
    kim fizibilite, kimler finanse etti

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belki çoğumuz bu haktan faydalanırız.Ama Ferrarinin yanına bide lambo alıp sonra yer sofrasında mütevazi edebiyatı yapmayız herhalde.

Ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bu m,ma plaka olayı nerden çıktı?
    Kayınvalidesinin aldığı Ferrari de evet ma plaka vardı ama bu araçta ma plaka yok. Nerden uydurdunuz bu yalanı?
    Bende mi sorun var?
    Hiçbir yerde plaka yok.

Eşim Hollanda vatandaşı olsa 1 dakika durmaz bende o güzel imkanlardan faydalanırdım.

Aliexperesden alışveriş yapmayın o zaman sizde vergi kaçırıyorsunuz?

Yurtdışından akrabanızdan kask,mont,tulum,telefon vb. şeyler almayın istemeyin?

Fazla tepki gösteriyorsunuz.

Ek olarak yurt dışı aventador nasıl 4 milyon yahu??

Sıfırı 2017 890 bin euro tr fiyatı yani 4 küsür milyon?
    bursalıali bunu beğendi.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayınvalidesinin aldığı Ferrari de evet ma plaka vardı ama bu araçta ma plaka yok. Nerden uydurdunuz bu yalanı?
    Bende mi sorun var?
    Hiçbir yerde plaka yok.

Eşim Hollanda vatandaşı olsa 1 dakika durmaz bende o güzel imkanlardan faydalanırdım.

890000 euro ise sorun yok tamam o zaman. yalnız 890000 euro verip araba aldıktan sonra, yer sofrasında soğan ekmek yerim edebiyatı yapıp milleti aptal yerine koymasın diyorlar canım ona da mı izin yok?

gidip ekmeği tuza banıp banıp yiyeyim en iyisi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende mi sorun var?
    Hiçbir yerde plaka yok.

Lamborghini'nin plakası belli değil sadece misafir plaka olabilir dendi. Aliexpress'ten alınan 3-5 dolarlık ürünler devletin dahi radarında değilken nasıl vergi kaçırmış oluyoruz? 30 euro'ya kadar serbest. Çoğu kişi de zaten bu fiyatların üzerine çıkmıyor. Her şeyi bir kenara bıraktım Ferrari 458 Italia malum sitede yabancıdan yabancıya yani misafir plakalı bir adet satılık mevcut. 37000 km'de 2013 model Spider (cabrio) turşu olmuş bir Ferrari (konuya vakıf olanlar bilir, bu tarz süper lüx spor otomobillerin bu kadar yüksek km de olanları para etmez) 215.000 euro'dan satılık peki muadili vergilendirilmişi ne kadar? 37000 de yok ama en yakını 24000 km'de 2014 var bir adet 395.000 euro. arada ortalama 200.000 euro fark var bu da 800.000/900.000 TL arasında bir rakama tekabül ediyor. Dikkatinizi çekerim bu sadece vergi farkı bu fiyata araç dahil değil.

Siz şimdi kılıfına uydurabildiği için bu 800/900 bin lirayı son derece etik bir şekilde ödemeyen adamın yaptığını, milletin Çin'den 3-5-10 dolarlık alışverişleri ile mi mukayese ediyorsunuz? Yurt dışından alınan her ürün beraberinde dezavantajları ile geliyor kimsenin vergi kaçırdığı yok. Yurt dışından aldığınız ürün Türkiye distribütörleri tarafından garanti kapsamında olmuyor, neden? Çünkü distribütöre kazandırmadın da ondan. Koskoca Apple bile bu şirket politikasını uygulamaya başladı ülkemizde, eeee üzüm üzüme baka baka kararır keriz mi Apple? Bundan sonra ABD'den aldığınız ürünlerim Türkiye'de garanti kapsamında değil dedi adamlar şaka gibi.

Çünkü herkes yolunacak kaz bu ülkede, herkes demişken yalakaysan, eşin yabancı ve sen biraz midesizsen, zenginsen ama fakir edebiyatından vazgeçemiyorsan seni yolmazlar. Aliexpress'ten 3 dolarlık ürün alanın yolunmasını isterler.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Şu MA ya da M plakadan ne anladığımı yazayım, bakayım doğru mu anlamışım?

Kenan'ın eşi yanılmıyorsam Hollanda vatandaşı, ve sanırım bu vergisiz araç yasasından yararlanabiliyor.

Ortada bir sahtekarlık, yasa dışı, etik olmayan bir durum mu var ki?
    Hahahahaha. İşte bu konunun tamamının özeti bu, muhalif yalakalar ile yandaş yalakaların etik anlayışı farkı. Kılıfını uydurunca sorun yok yani. Eyvallah.
    fatih.met bunu beğendi.

Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "vay efendim hemen topic off, admin yandaş, en ufak muhalefette hemen susturuluyoruz"
    Thangorodrim adlı kullanıcı birden fazla üyelik kullanıyor olabilir! Ahmetbahadır ve Thangorodrim aynı bilgisayarı kullanıyorlar, bir açıklama bekleniyor!

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)