Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
37. sayfa BirinciBirinci ... 273536373839 ... SonuncuSonuncu

Köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Resmî Gazete Tarihi: 01.07.2004 Resmî Gazete Sayısı: 25509
    İyi al madem, 5199 Sayılı Kanun.
    Madde 4- Hayvanların korunmasına ve rahat yaşamalarına ilişkin temel ilkeler şunlardır:

a) Bütün hayvanlar eşit doğar ve bu Kanun hükümleri çerçevesinde yaşama hakkına sahiptir.

b) Evcil hayvanlar, türüne özgü hayat şartları içinde yaşama özgürlüğüne sahiptir. Sahipsiz hayvanların da, sahipli hayvanlar gibi yaşamları desteklenmelidir.

c) Hayvanların korunması, gözetilmesi, bakımı ve kötü muamelelerden uzak tutulması için gerekli önlemler alınmalıdır.

d) Hiçbir maddî kazanç ve menfaat amacı gütmeksizin, sadece insanî ve vicdanî sorumluluklarla, sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanlara bakan veya bakmak isteyen ve bu Kanunda öngörülen koşulları taşıyan gerçek ve tüzel kişilerin teşviki ve bu kapsamda eşgüdüm sağlanması esastır.

e) Nesli yok olma tehlikesi altında bulunan tür ve bunların yaşama ortamlarının korunması esastır.

f) Yabani hayvanların yaşama ortamlarından koparılmaması, doğada serbestçe yaşayan bir hayvanın yakalanıp özgürlükten yoksun bırakılmaması esastır.

g) Hayvanların korunması ve rahat yaşamalarının sağlanmasında; insanlarla diğer hayvanların hijyen, sağlık ve güvenlikleri de dikkate alınmalıdır.

h) Hayvanların türüne özgü şartlarda bakılması, beslenmesi, barındırılma ve taşınması esastır.

ı) Hayvanları taşıyan ve taşıtanlar onları türüne ve özelliğine uygun ortam ve şartlarda taşımalı, taşıma sırasında beslemeli ve bakımını yapmalıdırlar.

j) (Değişik:9/7/2021-7332/2 md.) Yerel yönetimler, gönüllü kuruluşlarla iş birliği içerisinde, sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların korunması için hayvan bakımevleri kurarak onların bakımlarını ve tedavilerini sağlar ve eğitim çalışmaları yapar. Ayrıca yerel yönetimler, ilgili karar organının uygun görmesi halinde hayvan hastanesi kurar.

k) Kontrolsüz üremeyi önlemek amacıyla, toplu yaşanan yerlerde beslenen ve barındırılan kedi ve köpeklerin sahiplerince kısırlaştırılması esastır. (Değişik ikinci cümle:9/7/2021-7332/2 md.) Kedi ve köpek sahipleri, hayvanlarını dijital kimliklendirme yöntemleriyle kayıt altına aldırmakla yükümlüdürler. (Ek cümle:9/7/2021-7332/2 md.) Dijital kimliklendirme yöntemlerine ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça yürürlüğe konulacak yönetmelikle belirlenir.

Kanun belli, yaptırımı belli, yönetmelik belli, insanlık belli, vicdani tutum belli. Bunun dışında ancak bunu hatırlatanlara hakaret etmek geliyor elinizden.

Nokta.
    espresso, yaşlıveacemi ve M.balibey bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saldırganı bitti şimdi kuduzu başladı. Her gün saldırılar oluyor. Hala bu hayvanları nasıl ortadan kaldırmazlar aklım almıyor.

Çoluk çocuk genç yaşlı demeden saldırıyorlar...

Gerçi tutuklamalar başladı. Anladığım kadarıyla önce sevicilerini temizleyip sonra köpekleri temizleyecekler. Her geçen gün geç kalıyorlar. Her gün yeni bir saldırı.

YÜCE ALLAH SEVDİKLERİMİZİ EVLATLARIMIZI SALDIRIDAN KUDUZDAN KORUSUN. BU VAHŞİ HAYVANLAR BİRAN ÖNCE TEMİZLENSİN...
    dostum Türkiyede günlük ortalama 2 cinayet işleniyor sadece 2020 yılında 785 bin kasten yaralama 345 bin taksirle yaralama olmuş.
    Türkiyede 4 milyon başıboş köpek olduğu varsayılıyor yani nüfusun 21 de biri şimdi yukarıdaki istatistiği 21 e bölersek
    37 bin kasten yaralama yani köpek nüfusuna oranla günde ortalama 100 kişiyi kasten yaralarlarken 16 bin taksirle yaralama yani köpek nüfusuna oranla günde ortalama 50 yaralı veriyoruz.
    O zaman senin bakış açınla insanları ytoplayıp öldürelim.
    çünkü nüfusa oranla yapılan yaralama ve kasten öldürme istatistiği ortada

nbu işi köpek sevici veya it sevici şeklinde lakaplandırdığında asıl sorunun işini yapmayan kurumlar olduğunu görmezden gelip hedef değiştirtdiğinin farkında bile olmuyorsun ki mevcut siyaset tam da senin gibi kitle istiyor ki suçlarını it sevici dediğin kitleye atsın
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işi köpek sevici veya it sevici şeklinde lakaplandırdığında asıl sorunun işini yapmayan kurumlar olduğunu görmezden gelip hedef değiştirtdiğinin farkında bile olmuyorsun ki mevcut siyaset tam da senin gibi kitle istiyor ki suçlarını it sevici dediğin kitleye atsın
    Kutuplaşma tek başına gerçekleşmiyor. Aynısı @yamtareroglu gibi kendini hayvansever olarak niteleyip mutlak doğru zanneden, kendisiyle aynı düşünmeyen herkese saldıran troller için de geçerli. Tepki tepkiyi doğuruyor.

İktidar müdahele için sorunun yeterince büyüyüp meselenin iyice kutuplaşmasını bekliyordu zaten, ki ucuza getireceği katliamda sorumluluk üstlenmesin, "yapmak zorundaydık, bakın çocuklar ölüyor, zaten bu yaygara çıkaran sözde hayvansever de gördüğünüz gibi akıldan mantıktan nasipsiz radikal ve marjinal tipler" diyebilsin... Başlığın taa başında belirttim bunu.
    Alpbatur bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum Türkiyede günlük ortalama 2 cinayet işleniyor sadece 2020 yılında 785 bin kasten yaralama 345 bin taksirle yaralama olmuş.
    Türkiyede 4 milyon başıboş köpek olduğu varsayılıyor yani nüfusun 21 de biri şimdi yukarıdaki istatistiği 21 e bölersek
    37 bin kasten yaralama yani köpek nüfusuna oranla günde ortalama 100 kişiyi kasten yaralarlarken 16 bin taksirle yaralama yani köpek nüfusuna oranla günde ortalama 50 yaralı veriyoruz.

nbu işi köpek sevici veya it sevici şeklinde lakaplandırdığında asıl sorunun işini yapmayan kurumlar olduğunu görmezden gelip hedef değiştirtdiğinin farkında bile olmuyorsun ki mevcut siyaset tam da senin gibi kitle istiyor ki suçlarını it sevici dediğin kitleye atsın

en başından beri diyorum bu ülkedeki en küçük problem hayvan saldırısı. ancak sesi çıkmadıgı için herkesin gücü onlara yetiyor bu ülkede.

karşısında kadını taciz eden mülteci görse lgbt bayragı sallayıp korkudan kaçacak tipler burada racon kesiyor.
    M.balibey bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kutuplaşma tek başına gerçekleşmiyor. Aynısı @yamtareroglu gibi kendini hayvansever olarak niteleyip mutlak doğru zanneden, kendisiyle aynı düşünmeyen herkese saldıran troller için de geçerli. Tepki tepkiyi doğuruyor.

İktidar müdahele için sorunun yeterince büyüyüp meselenin iyice kutuplaşmasını bekliyordu zaten, ki ucuza getireceği katliamda sorumluluk üstlenmesin, "yapmak zorundaydık, bakın çocuklar ölüyor, zaten bu yaygara çıkaran sözde hayvansever de gördüğünüz gibi akıldan mantıktan nasipsiz radikal ve marjinal tipler" diyebilsin... Başlığın taa başında belirttim bunu.
    Haşmet abi
    Bakın tekrar ediyorum.
    Ben bu 30 küsür sayfadaki 700 küsür mesajı maalesef tek tek okudum.
    Yamteroğlunun hiç katılmadığım ve beni sinir eden çok fazla mesajı var bu başlıkta.
    Bu forumda şimdiye kadar 3 kişiye kişisel olarak ciddi manada ayar oldum. Onları engelledim geçtim.
    Çünkü karşımdakiler herhangi bir fikre sahip olmadıkları gibi düşünme yetisine de sahip değillerdi.
    Ben ne kadar zıt görüşlü olursak olalım Başkasının yönlendirmesinden çok birebir karşılıklı konuşma ve anlaşma taraftarıyım.
    Biz insanlara saygı duyarız. Fikirlere değil.
    bu fikiler din olur, siyasi görüş olur, günlük olaylar olur, sosyal yaşam hakkında olur vs.vs.
    Fikirler tartışılabilir şeylerdir, bunlar saygı duyulacak şeyler değildir.
    Bizdeki sorun tam olarak kendi fikrini başkasına zorla kabul ettirmek üzerine kurulu bir anlayışımız olduğundan kaynaklanıyor.
    Karşıdakine hakaret etmeden ve kişiyi aşağılamadan konuşma yetisini biz toplum olarak yitireli çok oldu.
    Yaftalamadan konuşmayı beceremiyoruz maalesef.

Şİmdi senin yazdığına gelirsek Bizler özelde "Başıboş" köpek sorunu diye adlandırdığınız, ama gerçekte kontrolsüz hayvan popülasyonu olan bir sorunu tartışıyoruz.
    Siz büyük şehirlerde ve kentlerde bazı köpek saldırıları üzerinde yoğunlaşmışsınız biz ise tük şehir, köy, kasaba ve yerleşim yerleri ve bunlara bağlı kırsallardaki kontrolsüz hayvan popülasyonu sorunuyla uğraşıyoruz.
    Bakın burada çoğu kişi bilmez mesela >Van ilinde her sene doğaya etçil hayvanları kuduz hastalığına karşı korumak için aşılı yemleri helikopterlerle hayvanların geçiş güzergahları ve yuvalama alanlarına bırakırlar.
    Mesela çoğu kişi aşı diyince iğne yapılıyor algılıyor fakat çoğu ciddi aşı yem içine konulan yenebilen şeylerdir.
    Bizler şehirlerde iğne yapmayı tercih etmemizin nedeni özellikle köpek popülasyonu çöpten taze yemekle beslendiği için aşılı yemleri yememeyi tercih etmesidir.
    Maalesefki "hayvanseverler" haricindeki kitle sadece köpek saldırılarına odaklandığı için gerçekte belediyelerin görevlerini niye yerine getirmediği için bu kadar kendimizi paraladığımızı anlamıyor.
    Bakın şöyle anlatayım.
    Şu an dünyada "Kontrolsüz hayvan popülasyonu" açısından en riskli ülkeler arasında ilk 5 içindeyiz.
    Bunun risklerin içinde ölümcül ve yaralanmalı saldırılar en son sırada yer alıyor.
    ilk sırada zoonoz hastalıklar geliyor. Bunların içinde en önemlisi sivrisineklerin bulaştırdıklarıdır.
    Köpeklerin hastalık bulaştırıcılığı neredeyse 20. sıralarda yer alıyor.
    İnsanların köpekleri bu kadar göründe büyütmesinin nedeni tamamen korkudandır.
    bu korkunun çeşitli nedenleri var elbette ama genel itibariyle kültürel yapımızddan kaynaklanıyor.
    biraz daha uzun yazarım fakat gerek yok çünkü sorun belli ve çözmesi gereken kurum ve kuruluşlar belli.
    bizim yapabilecğimiz tek şey bu sorunu çözerlerken yardım istendiğinde elimizden geleni yapmak.
    yoksa burada birbirimizi sabahtan akşama kadar da suçlasak Türkiye'de sivrisineklerin köpeklerin 17 katı insan öldürdüğü gerçepini değiştiremeyeceğiz
    arndiol, espresso ve M.balibey bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(

Aynen misliyle iade ediyorum. Söyleyebilecek birseyiniz olmadığı için ısrarla ve fütursuzca nicknameimi yazıp saldırıda ve tahrikte bulunuyorsunuz. Trolün ve gerginliğin şahı sizsiniz . Sizi muhatap kabul etmiyorum diyorum, cevap vermiyorum hala kaşınıyorsınuz.
    Konuya hiçbir akli cevap veremediğiniz gibi sürekli olarak insanlara sataşan sizlersiniz görüldüğü üzere.
    arndiol bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Haşmet abi
    Bakın tekrar ediyorum.
    Ben bu 30 küsür sayfadaki 700 küsür mesajı maalesef tek tek okudum.
    Yamteroğlunun hiç katılmadığım ve beni sinir eden çok fazla mesajı var bu başlıkta.
    Bu forumda şimdiye kadar 3 kişiye kişisel olarak ciddi manada ayar oldum. Onları engelledim geçtim.
    Çünkü karşımdakiler herhangi bir fikre sahip olmadıkları gibi düşünme yetisine de sahip değillerdi.
    Ben ne kadar zıt görüşlü olursak olalım Başkasının yönlendirmesinden çok birebir karşılıklı konuşma ve anlaşma taraftarıyım.
    Biz insanlara saygı duyarız. Fikirlere değil.
    bu fikiler din olur, siyasi görüş olur, günlük olaylar olur, sosyal yaşam hakkında olur vs.vs.
    Fikirler tartışılabilir şeylerdir, bunlar saygı duyulacak şeyler değildir.
    Bizdeki sorun tam olarak kendi fikrini başkasına zorla kabul ettirmek üzerine kurulu bir anlayışımız olduğundan kaynaklanıyor.
    Karşıdakine hakaret etmeden ve kişiyi aşağılamadan konuşma yetisini biz toplum olarak yitireli çok oldu.
    Yaftalamadan konuşmayı beceremiyoruz maalesef.

Şİmdi senin yazdığına gelirsek Bizler özelde "Başıboş" köpek sorunu diye adlandırdığınız, ama gerçekte kontrolsüz hayvan popülasyonu olan bir sorunu tartışıyoruz.
    Siz büyük şehirlerde ve kentlerde bazı köpek saldırıları üzerinde yoğunlaşmışsınız biz ise tük şehir, köy, kasaba ve yerleşim yerleri ve bunlara bağlı kırsallardaki kontrolsüz hayvan popülasyonu sorunuyla uğraşıyoruz.
    Bakın burada çoğu kişi bilmez mesela >Van ilinde her sene doğaya etçil hayvanları kuduz hastalığına karşı korumak için aşılı yemleri helikopterlerle hayvanların geçiş güzergahları ve yuvalama alanlarına bırakırlar.
    Mesela çoğu kişi aşı diyince iğne yapılıyor algılıyor fakat çoğu ciddi aşı yem içine konulan yenebilen şeylerdir.
    Bizler şehirlerde iğne yapmayı tercih etmemizin nedeni özellikle köpek popülasyonu çöpten taze yemekle beslendiği için aşılı yemleri yememeyi tercih etmesidir.
    Maalesefki "hayvanseverler" haricindeki kitle sadece köpek saldırılarına odaklandığı için gerçekte belediyelerin görevlerini niye yerine getirmediği için bu kadar kendimizi paraladığımızı anlamıyor.
    Bakın şöyle anlatayım.
    Şu an dünyada "Kontrolsüz hayvan popülasyonu" açısından en riskli ülkeler arasında ilk 5 içindeyiz.
    Bunun risklerin içinde ölümcül ve yaralanmalı saldırılar en son sırada yer alıyor.
    ilk sırada zoonoz hastalıklar geliyor. Bunların içinde en önemlisi sivrisineklerin bulaştırdıklarıdır.
    Köpeklerin hastalık bulaştırıcılığı neredeyse 20. sıralarda yer alıyor.
    İnsanların köpekleri bu kadar göründe büyütmesinin nedeni tamamen korkudandır.
    bu korkunun çeşitli nedenleri var elbette ama genel itibariyle kültürel yapımızddan kaynaklanıyor.
    biraz daha uzun yazarım fakat gerek yok çünkü sorun belli ve çözmesi gereken kurum ve kuruluşlar belli.
    bizim yapabilecğimiz tek şey bu sorunu çözerlerken yardım istendiğinde elimizden geleni yapmak.
    yoksa burada birbirimizi sabahtan akşama kadar da suçlasak Türkiye'de sivrisineklerin köpeklerin 17 katı insan öldürdüğü gerçepini değiştiremeyeceğiz
    Türkiye de sivrisineklerin köpeklerin 17 katı daha fazla ölüme sebep olduğuna dair kaynağı paylaşabilirmisiniz.Gerçekten merak ettim sayıları...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Haşmet buradaki kutuplaşma daha ilkel düzeyde. Senin söylediğin şeylerin içeriğinin kimilerince hiç bir önemi yok doğru da söylesen yanlışsın karşında kim varsa onun yanına ilişiyorlar... Anlamadığım daha büyük sorunları öne sürerek ciddi bir problemi önemsizleştirmeye çalışıyorlar. Bu ülkede köpek saldırısı ile çocuklar öldü, köpekler bir çocuğu yedi bildiğin yediler her gün bir yerlerden saldırı görüntüleri geliyor ve hala ama şu kadar kadın cinayeti bu kadar trafik kazası vs... Ne yapacağız kadın cinayetleri var diye sokakta insanların köpek saldırısına uğramasını hoş mu göreceğiz. Sene 2024 ülkede kuduz var. Avrupa ülkeleri Türkiye ye gelecek vatandaşlarını kuduz ve başıboş köpekler nedeniyle uyarıyor bundan daha büyük utanç olur mu yahu. Gerçi ne desek boş akıl, mantık ve bilim bu toprakları terk etti. Oturup seyredecez
    Punctum bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Cinayet, tecavüz, terör, vs...

Hala bunlarla sahipsiz başıboş köpek sorununu ilişkilendirip, mevcut rezaleti sevimli hale getirme çabaları var. Bir de bunun trafik kazaları versiyonu var Neymiş efendim, trafik kazalarında ölen sayısı, başıboş köpek saldırısında ölenden daha fazlaymış, o halde trafikteki araçları da toplayalımmış...

"Otopsicinin" bunu ekstrem örnek olarak verdiğini biliyorum ancak bunu ciddi ciddi savunan, azımsanmayacak bir kitle var...

Yapmayın arkadaşlar, birbirinin yerine ikame edilemeyecek olgularla, fenalıkları yarıştırmayın. "Biri varsa öteki de olsun" u değil, "hiçbiri olmasın" ı savunalım. Cinayetin varlığı, sahipsiz başıboş köpek varlığını meşru kılmaz. Bu çok sakat ve temelsiz bir argüman. Söylem hem dramatik olarak komik oluyor hem de sahipsiz başıboş köpekler yüzünden zarar görmüş, evladı ölmüş, canı acımış insanları rencide ediyor. Ayrıca samimi olarak hayvanları korumayı düşünen insanları da antipatik gösteriyor. Başıboş köpek sorununun yıllar boyunca kördüğüme dönüşmesi ve çözümün gecikmesindeki en sıkıntılı söylemlerden biri de bu çünkü...

Cinayet, tecavüz, terör, vs...

Bunların taa Antik Mısır Hukukundan, günümüz modern hukukuna kadar karşılığı ve yaptırımı var. Muhatabı insan çünkü. Muhatabının akıl ve çözümleme kabiliyeti var. Sahipsiz başıboş köpeklerin herhangi bir hukuki ehliyetleri var mı? Sizin ülkenizde hukuk çok yavaş ve adaletli işlemiyor diye cinayet, tecavüz, terör, vb. adli suçlarla sahipsiz başıboş köpeklerin verdiği zararı yarıştırabilir misiniz?

Bu söylem, karşı cenahta müthiş şekilde tepki topluyor ve hatta safların sıklaşmasına, tarafların iyice ayrışmasına yol açıyor. Yapmayın, bunun hiç bir hukuki, sosyal, adli, toplumsal, bilimsel, akademik, vs. karşılığı yok. Sadece polemiği köpürtüyor o kadar...sorunun çözümüne zerre yararı yok, aksine karşı görüştekilere alaya alacakları bir koz veriyor. Bakın, yıllardır bu konuda yazan çizen biri olarak samimi olarak yazıyorum. Yapmayın...

Tekrar, tekrar, tekrar yazayım...

Aklı başında hiç kimsenin sahipli, kontrollü, eğitimli hayvanlarla sorunu yok (kedi, köpek, kuş, kamlumbağa, kertenkele, neyse artık). Aklı başında hiç kimsenin doğada kendi besin zinciriyle yaşamını sürdüren yaban hayatı ile sorunu yok. Aklı başında hiç kimsenin ticari olarak üretilen ve tüketilen hayvanlarla bir sorunu yok (vegan-vejeteryanlar hariç). Hatta aklı başında hiç kimsenin, "köpekler" hariç, kentlerde yaşayan diğer sahipsiz hayvanlarla, özellikle "kedilerle" bir sorunu yok (gerçi bunun da sakıncaları var ama o artık ihmal edilebilir durum şimdilik).

Sorunumuz "köpekler". Çünkü bu bir yırtıcı tür ve kendi dışında tüm türlere (hatta kendi türlerine) tehdit oluşturuyor. Hele çeteleştikleri zaman kontrol edilmeleri iyice zorlaşıyor. Tek tek çok sevimli olabilen bu hayvanlar, bir araya geldiklerinde insan, kedi, kuş, kirpi, koyun, at, eşek, vs. ne bulursa parçalıyor. Bunun yüzlerce videosu var. Buraya koydurmayın. Yani sadece köpeklerin yılda münferit olarak birkaç kişiyi ısırması veya öldürmesi ile sınırlı değil problemimiz. Bununla tecavüz sayısını yarıştırmak da anlamsız. Köpeklerden geçen hidatik kistlerden kuduza onlarca hastalıktan, doğal yaşama verdikleri zarara, bir araya geldiklerinde saldırıp parçaladıkları insanlardan, araçlara verdikleri zararlara, bütün gece havlayarak verdikleri uykusuzluğa, yollardaki dışkılardan, etrafa saçılmış yiyecek artıklarına, hastanelerin içine kadar girip oluşturdukları hijyenik problemlere, dünyaya verdiğimiz ilkel görüntüye kadar onlarca zararı var.

Bazen tutamıyorum kendimi uzatıyorum ama konu gerçekten trol hesaplarla rayından çıkartılamayacak kadar devasa. Ve bu sorunu aynı şekilde yıllarca daha sürdürebilmemiz mümkün değil. Ajitatif söylemler zaten fırsat kollayan iradeye koz verir o kadar. Yoksa herkes biliyor, her sorun kendi bacağından asılacak!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

İyi de hocam, iste belediyeler sivrisinek ile mücadele için ilaçla o canları da katlediyorlar. Hatta belki siz de evinizde ilaçla sivrisinekleri öldürüyorsunuz. Temelde bakarsanız ikisi de canlı! Birinin öldürülmesi, diğerine göre neden daha fena?

Yani şimdi bunlar karşılaştırılabilir argümanlar mı?

Polemik olsun diye değil, gerçekten samimi soruyorum.
    Alpbatur, Osm@n ve 4strings bunu beğendiler.

Motosikleti
    K 1600 GTL
    Punctum söylediklerine ek olarak lütfen herkes geçen gün tutuklanan köpek velisinin polis sorgusunda açıkladığı mal varlığına baksın. İnsanların vicdanlarının nasıl sömürüldüğünü herkes görsün. 4 yılda 9 daire iki kira getirisi olan depo nasıl kazanılmış bir düşünsün. Bunların derdi sokak hayvanları filan değil. Biliyorlar ki sokakta köpek kalmazsa aç kalırlar o nedenle sorunun çözülmemesi gerekir. Bu kadar saldırgan ve agresif olamalarının nedeni de sorun çözüldüğünde para kaynaklarını kaybedecek olmaları.... ( Şimdi internetten araştırdım Köpek velisi ile ilgili mal varlığı konusu iddia seviyesindeymiş yanlış yada taraflı haber de olabilir. )

Motosikleti
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Punctum söylediklerine ek olarak lütfen herkes geçen gün tutuklanan köpek velisinin polis sorgusunda açıkladığı mal varlığına baksın. İnsanların vicdanlarının nasıl sömürüldüğünü herkes görsün. 4 yılda 9 daire iki kira getirisi olan depo nasıl kazanılmış bir düşünsün. Bunların derdi sokak hayvanları filan değil. Biliyorlar ki sokakta köpek kalmazsa aç kalırlar o nedenle sorunun çözülmemesi gerekir. Bu kadar saldırgan ve agresif olamalarının nedeni de sorun çözüldüğünde para kaynaklarını kaybedecek olmaları....
    Bunu zaten sürekli söylüyoruz. Köpek konusu, dönen müthiş rantın büyümesi için özellikle köpürtüldü. Hiç kusura bakmasınlar ama 15-20 yıl önce aç dolaşan veterinerler de buna çanak tuttu. Ortada para varsa, işler her zaman sarpa sarıyor maalesef...
    Alpbatur bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Köpekler tarlaya zararlı olsaydı, domuz gibi köylü vurup öldürecekti kimsenin sesi çıkmayacaktı. Balon balıklarına devlet kuyruk başına para ödüyor. Oda canlı buda canlı. Elma ile armut karşılaştırılmaz. Köpeklere ve kedilere nedense sevginin çok ötesinde bir ilgi var. Neden acaba? Sebebini bilen var mı? Yaşam hakkı olarak açıklamayın lütfen. Başka birşey olmalı. Her canlı hayat yaşamayı hak ediyorsa balıklar, balinalar domuzlar hak etmiyor mu?
    Alpbatur, Punctum ve Osm@n bunu beğendiler.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpekler tarlaya zararlı olsaydı, domuz gibi köylü vurup öldürecekti kimsenin sesi çıkmayacaktı. Balon balıklarına devlet kuyruk başına para ödüyor. Oda canlı buda canlı. Elma ile armut karşılaştırılmaz. Köpeklere ve kedilere nedense sevginin çok ötesinde bir ilgi var. Neden acaba? Sebebini bilen var mı? Yaşam hakkı olarak açıklamayın lütfen. Başka birşey olmalı. Her canlı hayat yaşamayı hak ediyorsa balıklar, balinalar domuzlar hak etmiyor mu?
    Köylünün kuzusunu, danasını, atını, eşeğini öldürüyorlar zaten. Adamlar dert yanıyor ama işte tekme atsa biliyor ki oraya şirret hayvan severler doluşup linç edecek onları Şu yeni tutuklanan kadının, yolda yaşlı bir çifte köpeğe çarptıkları için nasıl bağırıp çağırdığını izleyin. O cırtlak ses tonuna dayanabilirseniz, meselenin vehametini kavrayacaksınız.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir çocuk daha öldü denilen haberin içeriği:

"Motosiklet sürücüsü köpeğe çarptı sonra arabaya çarptı öldü."

Altında haberin yalan olduğuna dair Tweet'ler. İkinci Tweet ise silinmiş.
    Ne detay biliyoruz konuyla ilgili? Sıfır.

Twitter isimli bok çukurunu kaynak göreceksek işimiz var.
    Bizim sitede de az önce motosikletli deri ceketli gençler gelip bacılarımızın üzerlerine işediler...
    Daha geçen gün bir komikli video linki yüzünden bu bok çukuruna girdim yine, 3dk'da mide bulantısından kapattım.
    Herhangi bir konuda, köpekler yüzünden ölen bir çocuk veya köpeklere işkence eden bir manyak, içerik önemli değil, 3-4 yıla yayılmış copy-paste yüzlerce tweet görebilirsiniz.

*

@hasmet teşekkürler. Oturup bir komisyona oturtulursak ne kadar maliyetle ne kadar hayvanı öldürmek zorunda kalacağımız noktasında bir yerlerde buluşabiliriz diye düşünüyorum. Yüksek irfanlı anadolu çomarı halkımıza "sahipsiz köpekler öldürülecek" diye bir metinle gitmenin çok acı sonuçlar doğuracağı çekincesinde de hem fikiriz diye düşünüyorum. Sanırım daha fazla münazara edebileceğimiz alan kalmadı. Tekrar teşekkürler.

Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çocuk daha öldü denilen haberin içeriği:

"Motosiklet sürücüsü köpeğe çarptı sonra arabaya çarptı öldü."

Altında haberin yalan olduğuna dair Tweet'ler. İkinci Tweet ise silinmiş.
    Ne detay biliyoruz konuyla ilgili? Sıfır.

Twitter isimli bok çukurunu kaynak göreceksek işimiz var.
    Bizim sitede de az önce motosikletli deri ceketli gençler gelip bacılarımızın üzerlerine işediler...
    Daha geçen gün bir komikli video linki yüzünden bu bok çukuruna girdim yine, 3dk'da mide bulantısından kapattım.
    Herhangi bir konuda, köpekler yüzünden ölen bir çocuk veya köpeklere işkence eden bir manyak, içerik önemli değil, 3-4 yıla yayılmış copy-paste yüzlerce tweet görebilirsiniz.

*

@hasmet teşekkürler. Oturup bir komisyona oturtulursak ne kadar maliyetle ne kadar hayvanı öldürmek zorunda kalacağımız noktasında bir yerlerde buluşabiliriz diye düşünüyorum. Yüksek irfanlı anadolu çomarı halkımıza "sahipsiz köpekler öldürülecek" diye bir metinle gitmenin çok acı sonuçlar doğuracağı çekincesinde de hem fikiriz diye düşünüyorum. Sanırım daha fazla münazara edebileceğimiz alan kalmadı. Tekrar teşekkürler.
    Devletin bu konu ile ilgili raporları var. İnternet üzerinden ulaşabilirsin.

Motosikleti
    Bu küçümseyici, reddedici, aşağılayıcı, kibirli dilden gına geldi artık...

https://www.haberturk.com/yola-aniden-cikan-sahipsiz-kopek-17-yasindaki-genci-hayattan-kopardi-3693971?page=3

Bir insan ölmüş, yola aniden çıkan bir köpek yüzünden ölmüş, çarşaf çarşaf haberlere konu olmuş, görüntüsü var, hastane raporu var, ailesi var, mezarı var, mezarı...! ama hala, "haberin yalan olduğuna dair tweetler varmış" diye dezenformasyonlar...bıktık, vallahi bıktık bundan. İşte bu üstenci dil yüzünden insanlar neredeyse bütün köpeklerden soğudu...

Hadi bu yalan haber;

Yahu daha geçen ay Burhaniye'de yola çıkan köpek yüzünden kaza yapan araçta 3 insan öldü...
    Daha geçen gün Şanlıurfa'da kuduz köpekler insanları ısırdı,
    Daha geçen gün, Bingöl'de başıboş köpeklerden kaçan Yiğit Kaysım, karşıdan gelen aracın altında kalarak can verdi,
    Daha geçen ay, Mersin'de önüne çıkan köpeğe çarpmamak için Perihan Çiğdem'in manevra yaptığı otomobilin takla attığı kazada yaralanan 12 yaşındaki kızı Ceylin Çiğdem hastanede öldü,
    Yahu bu ülkede, 2022 yılında, Mustafa Erçetin adında çocuk, kuduz olduğu ve yaşama şansı kalmadığı için uyutuldu, uyutuldu!
    Mahra Melin Pınar isimli dünyalar güzeli kız köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalarak can verdi!

Bunlar gibi yüzlerce örnek var...

Hala, ama Twitter bok çukuru, ama şöyle, ama böyle, bıdı bıdı...yok ya...Twitter'ın bok çukuru olması bu insanların ölümünü yok saymamızı mı gerektiriyor. Twitter'a inanmıyorsanız haberleri başka kaynaklardan teyit ediniz efendim!

Yani bu marazlı dil gerçekten çok irrite edici. Hele de hayatı boyunca hiç çocuğu olmamış adama, evlat acısını anlatmak nafile. Forumlarda yazmanın hafifliği ile bol keseden sallayın. Keşke aynı cesareti, evladını kaybeden ailenin yüzüne karşı söyleyerek de gösterebilseniz!
    Lunatique, sallami, Alpbatur ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köpek sevicilerin mal varlıkları o kadar çok hoşuma gitti ki anlatamam. Memlekette keriz çok enayi çok mal biter mi şu memlekette!

Bir tanesi neredeyse harcadığı ameliyat paralarıyla cinsiyetini değiştirecekmiş. Az kalmış ama köpekler sokaklarda gezmeye devam ederse o arkadaş cinsiyetini 2 yıla tamamen değiştirebilir.

Bide bunlar için yürüyüş yapacaklarmış gerekirse iç savaş çıkartacaklarmış. İÇ SAVAŞ! İsyan yapacaklarmış bu İT SEVİCİ için.

Karı milleti öpe öpe öpe öpe zengin olmuş. Hala peşinde koşuyorlar.

Şunlar bir yürüsünler bir isyan yapsınlar da görelim kaç kişi bunlar ya...

Karının 9 tane dairesi varmış lan 9! 9 TANE! son 4 senede yapmış bunların hepsini. 9 TANE ! bu sitede yıllarca çalışıp ev alamayan bir sürü insan vardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

milleti keriz yerine koyup dolandırıp zengin olan kadına sen ne dersin? Ben ona çok daha güzel şeyler söylerim ama ceza alıyorum.

Sen ne dersin o kadına?

Motosikleti
    Honda PCX 125
    Ben insan olduğum için diğer canlılardan daha değerli olduğumu, yada benim türümün varlığının diğer türlerin varlığından daha önemli olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta bizim dünya üzerinde egemen olmamızın tek sebebi evrimleşme sürecimizde ''beynimizin büyümesi'' ve düşünme kabiliyeti kazanmamız. Birisi motor sürerken önüne köpek çıktı diye, tüm köpekler ''işe yaramaz hayvanlar'' yada ''hepsi öldürülmeli'' şeklinde konuşmaları doğru bulmuyorum. Bu basit bir trafik kazası. Önüne insan da çıkabilirdi. Scooter süren biri de çıkabilirdi. Trafik kazalarını da köpekler yüzünden oluyor demeye gerek yok.

He şu var ki; Birincil sorunumuz olmasa da, -çünkü bunun öncesinde bence ülkecek çok daha büyük sorunlarımız var- bir köpek problemimiz var bu doğru. Ancak köpeği kısırlaştırmak ve uyutmak hemen hemen aynı maliyette zaten. Ancak itlaf, uzun vadede daha pahalı. Yani 300 köpeği uyutup/kısırlaştırmak var, 4 milyon köpeği aynı aşamalardan geçirmek var. Ekonomik olarak, kısırlaştırmak her türlü daha iyi. Dediğim gibi anlık itlaf, sadece yaşam alanlarında boşluk bırakıyor ve bu yaşam alanı siz diğer köpeği itlaf edene kadar çoktan dolduruluyor zaten.

Buna insanların aile planlaması yaptığı gibi yaklaşmamız gerekiyor bence. Kısırlaştırma merkezleri kurulması gerekiyor. Zaten bir önceki mesajımda açıkladığım gibi, matematiksel olarak sokak köpekleri 4-6 yılda ölüyor. Yeni bireylerin olmaması zaten bir yerden sonra bu sorunun ortadan kalkacağı anlamına geliyor. Ama biz Petshopların yada üçüncü taraf kişilerin, köpek çiftleştirip çoğaltmalarını engellemezsek, sokağa terkleri engellemezsek, ilk 5 yılda azalmaya başlayan köpek popülasyonu 10. yılda yine aynı yere gelecek. Bunun için Toplum bilinçlenmeli.

Ayrıca, son 10 yılda, 1000'i aşkın belediyenin hiçbiri, kısırlaştırma için bir bütçe ayırmamış yada kısırlaştırma yapmamış. Daha bu kadar basit bir işi bile yapamayan adamlara, itlaf konusunda nasıl güveneceğiz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Köpek besleyiciler konusunda, her ne kadar diğer fikirlerim çatışsa da @punctum'a hak veriyorum.

Bu durumu kar kapısı olarak gören çok insan var. 20 kişiden mama parası toplayıp, 1'iyle mama alıp ,sonra 20 kişiye aynı besleme videosunu gönderen dışarıda türlü türlü dolandırıcı var. Bununda çözümü basit eğitim.

Yapacak bir şey yok, bu insanlar bir günde zengin olmuyor, saf insanları kullanarak paralarıyla geçiniyor. Eğitim, eğitim, eğitim...

Köpek katliamı sonrası yiyeceğiniz sucuk ekmeklere dikkat edin.

Biz işte böyle bir ülkeyiz, sizler gibi canavarlar oldugu kadar bunu yapacak şerefsizler de var bu ülkede.

Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpek katliamı sonrası yiyeceğiniz sucuk ekmeklere dikkat edin.

Biz işte böyle bir ülkeyiz, sizler gibi canavarlar oldugu kadar bunu yapacak şerefsizler de var bu ülkede.
    Köpeklerin insan yemesin de bir sıkıntı görmüyorsan varsın insanlarda köpek yesin

Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpeklerin insan yemesin de bir sıkıntı görmüyorsan varsın insanlarda köpek yesin
    Yazdıgım cümlerde hiç yer almayan bir olguyu dile getirerek provoke yapmaya gerek yok dostum.

Köpeklerin insan yemesınde bır sıkıntı yok demedım.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
37. sayfa BirinciBirinci ... 273536373839 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)