Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5199 öyle veya böyle değişecek. Bu hastalıklı yapay gündemden de kurtulacağız. Sağ olur görürsek, yine burda buluşuruz
    Valla birtanem istediğin gündemde tut. Halep oradaysa arşın burada. Hatta dışarıda çıkıp burada söylediklerini söyle insanlara. Çok merak ediyorum senin o kamuoyun ne tepki verecek Bu fikirlerle hayatta kalırsan anyayı da görürsün Konya'yı da kardeşim.
    Ahlak ve şerefin temeli vicdan üzerine kuruludur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    [QUOTE=tommygun;4779997]Şanlıurfa'da gerçekleşen vakada 2 kuduz köpeğin itlaf edilmesi tabi ki olması gereken tek çözüm, bizim burada karşı çıktığımız konu; bu 2 kuduz köpek sonrası Şanlıurfa'da bulunan tüm köpeklerin itlaf edilmeleri.

Ama o iki kuduz köpeğin belirtiler çıkmadan önce kaç köpekle temas ettiğini bilme şansımız yok. Temas edip bulaştırdıkları köpeklerin de başka hangi köpeklere bulaştırdığını bilemeyiz o nedenle o bölgedeki bütün köpeklerin toplanıp gözetim altına alınması gerekir.
    Punctum ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuduz ve toplum sağlığını tehdit eden yayılımcı unsurlar varsa ve tedavi edilemiyorsa tabii ki canlı uyutulabilir. Bunda yanlış olan bir şey yok. Aynı şey insan için de geçerli.
    Hangi köpeklerin başka köpeklere bulaştığını çok kolay biçimde bilebiliriz, Her sokak köpeğinin küpe numarası var. Kan örneği alır ve biliriz.
    espresso bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla birtanem istediğin gündemde tut. Halep oradaysa arşın burada. Hatta dışarıda çıkıp burada söylediklerini söyle insanlara. Çok merak ediyorum senin o kamuoyun ne tepki verecek Bu fikirlerle hayatta kalırsan anyayı da görürsün Konya'yı da kardeşim.
    Yamter kıvırma. Sen önce #358 mesajda sorduğum soruya yanıt ver...boşver gevelemeyi...

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuduz ve toplum sağlığını tehdit eden yayılımcı unsurlar varsa ve tedavi edilemiyorsa tabii ki canlı uyutulabilir. Bunda yanlış olan bir şey yok. Aynı şey insan için de geçerli.
    Hangi köpeklerin başka köpeklere bulaştığını çok kolay biçimde bilebiliriz, Her sokak köpeğinin küpe numarası var. Kan örneği alır ve biliriz.
    İnsanlarda bile kan örneği ile teşhisi kolay değilken hayvanlardan kolayca kan örneği ile teşhis edildiğine eminmisin?

Motosikleti
    Honda PCX 125
    Köpekler hakkında tonla video izleyip, kitaplar okuduktan sonra söyleyebilirim ki, bunun en kolay yolu durmak. Durduğunuz zaman köpek de peşinizden koşmayı yada havlamayı durduracaktır. Uzun uzun köpek psikolojisi ve köpek işaret diline girmeyeceğim ama

Bunun için iki çözüm yolu var;

1- Köpek o bölgeyi alanı olarak işaretlediği için sizi o bölgeye sokmak istemeyecektir yahut daha önceden bu şekilde bir kısa bağlantı biriktirdiğinden dolayı size doğru havlama yahut size doğru koşma yapıyor. Özellikle hergün geçmeniz gereken yolda bu durumu yaşıyorsanız, size tavsiyem köpeği gördüğünüz anda yavaşlayıp durun. Köpek de sizi gördüğünde köpekten bir hareket bekleyin ''yalanma yada kafa çevirme'' bu hareketi aldığınızda geçebilirsiniz. Bazı köpekler sizi göz hapsine alabilir, Sakin kalıp yalanma yada kafa çevirmeyi ısrarla bekleyin. Bu komik gelecek biliyorum ama bir nevi köpekten geçiş izni almaktır. Bunu bir iki gün tekrarladığınızda, köpek diğer motorlara havlarken size karşı önceki kadar sert davranmayacaktır. Sizde hafif yavaşlayıp zaten köpek sizi gördüğünde aldığınız izninizle yola güvenle devam edebilirsiniz.

2- Şimdi bir de ikinci yol var. Bu yol,''kardeşim ben köpeklemi uğraşıcam niye birinci adımı uyguluyorum yok mu kolay yolu'' dediğiniz anlarda geçerli. Dazer II. Unutmadan, dazer eğitimli köpeklerde işe yaramayabilir. Sağır köpeklerde işe yaramaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

''Bir arkadaş bir Husky'nin çocuğu öldürdüğü hakkında post atmıştı''

Bunun sebebi köpeklerin, ''çocukların arkadaşları'' sanılmaları. Köpekler 2 yaşındaki bir bebeğin zekasıyla aynı seviyeyi paylaşır. Sebep-Sonuç ilişkileri kuramaz. Köpekler hayatlarını kısa-bağlantılar ile devam ettirir. Köpekler için her herşey ''köpek yada köpek değil'' diye ikiye ayrılır. Sokakta dolaşan bir köpek, bir insan, bir insan şeklindeki heykel yada bir motor köpek için köpektir.

Çocuklar insanlara olduğu gibi, köpeklere karşı da stres sebebidir ve asla dostları değildir ve asla yalnız bırakılmamalıdır. Bir bebeğin bir köpeğe vurması sonucu, köpeğin bu durumu tolere edip bir şey yapmaması yada dönüp gitmesi o köpeği iyi köpek yapmayacağı gibi, diş kullanması da o köpeği kötü köpek yapmaz. Çünkü köpekler yaptıklarının sonuçlarından sorumlu tutulamaz Çünkü dediğim gibi ''sebep ve sonuç'' ilişkisi kuramaz.

Yani bir köpek çocuğu ısırdığında öldüreceğini bilmez. Çocuk ona vurduğunda '' tehlike + ısırık = tehlike geçti'' kısa bağlantısını kafasında kurduysa, bu sadece kendini korumak için yapmıştır. Örneğin bir yavru köpeği severken sizi ısırdığında, sevmeyi bırakırsanız; köpeğin aklında şu kısa bağlantı oluşacaktır ''baskılama (köpek için (insanca) sevmek baskılamaktır) + diş = baskılama sonlandı''. Bu durumda ileride başka biri yine köpeği sevdiğinde yada mıncırdığında diş kullanacaktır. Dolayısı ile lütfen olayları çarpıtmayın. Köpekler saygılı iletişimle iletişime geçildiğinde gayet iyi hayvanlar.
    yamtareroglu ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tabii tabii, köpek saldırınca durun, hatta ağaç olun, cenin pozisyonu alın Daha bunun gibi akla hayale sığmayacak öneriler...yıllardır dinlediğimiz masallar...

Yahu bu konuda akademisyenler, veteriner hocaları bile anlaşamıyorken, millet youtube videoları ile ahkam kesmeye nasıl da bayılıyor!

Buyurun ağaç ol diyen Doçent,

https://www.ensonhaber.com/yasam/kopek-saldirisindan-kurtulmanin-yolu-agac-olmak

Bu da ağaç olmak bir boka yaramaz diyen Profesör;

https://medimagazin.com.tr/guncel/prof-dr-sabuncuoglu-kopek-gorunce-agac-olacaksin-dusuncesi-yanlis-108124

Artık siz hangisine inanırsanız inanın. Isırılacak olan sizsiniz

Peki herhangi bir köpek saldırısında çocuklar, yaşlılar, hadi geçtim kickboks yapan koca adamlar nasıl koruyacak soğukkanlılığını? Hadi bir tane iki tane köpek saldırınca ağaç olun da, etrafınızı 10 köpek sarınca değil ağaç, beton duvar olsanız ne fayda! Bu konuda fobisi olan adama ne diyeceksiniz? Herkes köpekten izin almak zorunda mı kardeşim, evine işine giderken? Böyle saçma sapan argüman mı olur? Ayrıca bu hayvanlar siz farkında olmadan pat diye ağacın arkasından, çitin arkasından, otoyolda bariyerin arkasından fırlıyor. Ne zaman durup ta ağaç olacağız? Bu yüzden ölen, yaralanana insanlar var. Bisiklet sürerken, şehirlerarası yolda aniden bariyerin arkasından çıkıp bacağıma yönelen köpek yüzünden düştüm, az daha arkadan gelen aracın altında kalacaktım. Ne zaman ağaç olayım? Ayrıca Dazerim de var. Ama onu kullanmaya fırsat bile bulamıyorsunuz birçok durumda.

Yani böyle klavye başında sallamak kolay da, iş sokağa gelince durum değişiyor. Hala bu önerileri duymak da insanın içini acıtıyor vesselam...
    xtrafrozen ve kryeck bunu beğendiler.

Motosikleti
    Adamlar kediden köpekten korkuyor, bize artistlik yapmaya çalışıyor şaka gibi

Motosikleti
    Yamter kıvırma. Sen önce #358 mesajda sorduğum soruya yanıt ver...boşver gevelemeyi...

Motosikleti
    Honda PCX 125
    Ben kimseye ağaç ol demedim, lafları çarpıtmada bakıyorum da üstüne yok

Ön yüzün köpek için iki anlamdadır : 1- Meydan Okuma / 2- İletişim. O yüzden durup köpeğe ön yüzünü dönmen gerekiyor zaten. Etrafını 10 köpek de sarsa, 20 köpek de sarsa, köpekler ''sürü'' hayvanlarıdır. Yani senin muhatap olacağın köpek aslında yine 1dir. Sürü liderini nasıl mı ayırt edeceksin? anlatayım. Köpeklerde sürü liderlerinin iki görevi vardır; Hareket başlatmak / Başlayan yetkisiz hareketi sonlandırmak. Zaten köpek senin motorla gitmeni yetkisiz olarak gördüğü için durdurmak üzere sana doğru koşuyor. Aynı zamanda sürü lideri yetkili köpek olduğundan dolayı, senle köpek sürüsü arasında bulunan köpektir. Yani sana en yakın olan köpek.

Ayrıca, anlattıklarımı yapmadığımı nerden çıkardın ? Zaten bahsettiğim şeyleri köpek seni ısıracak kadar yakınlaştığında değil, köpeği gördüğün ilk an yapman gerekiyor. :D okuduğunu anlasan zaten sorun çıkmayacak da işte...

Ayrıca havlayan bir köpekten korkmayın. Isırmamak için havlıyor zaten. Bir köpek diş kullanmaya alışmadıysa yada son çaresi kalmadıysa, saygılı iletişimde kalmayı tercih eden bir hayvandır.
    yamtareroglu, espresso ve uakdem bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı AlbayKonrad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kimseye ağaç ol demedim, lafları çarpıtmada bakıyorum da üstüne yok

Ön yüzün köpek için iki anlamdadır : 1- Meydan Okuma / 2- İletişim. O yüzden durup köpeğe ön yüzünü dönmen gerekiyor zaten. Etrafını 10 köpek de sarsa, 20 köpek de sarsa, köpekler ''sürü'' hayvanlarıdır. Yani senin muhatap olacağın köpek aslında yine 1dir. Sürü liderini nasıl mı ayırt edeceksin? anlatayım. Köpeklerde sürü liderlerinin iki görevi vardır; Hareket başlatmak / Başlayan yetkisiz hareketi sonlandırmak. Zaten köpek senin motorla gitmeni yetkisiz olarak gördüğü için durdurmak üzere sana doğru koşuyor. Aynı zamanda sürü lideri yetkili köpek olduğundan dolayı, senle köpek sürüsü arasında bulunan köpektir. Yani sana en yakın olan köpek.

Ayrıca, anlattıklarımı yapmadığımı nerden çıkardın ? Zaten bahsettiğim şeyleri köpek seni ısıracak kadar yakınlaştığında değil, köpeği gördüğün ilk an yapman gerekiyor. :D okuduğunu anlasan zaten sorun çıkmayacak da işte...
    Hocam bu masalları 20 yıldır okuyor, dinliyoruz. Kimse sürü lideri hangi köpektir, köpek görürsem ne yapmam gerekir, ağaç mı olsam dursam mı, köpeğe yüzümü mü göstersem, kıçımı mı dönsem, kaçsam mı, koşsam mı, vs. diye düşünmek, bilmek, uygulamak zorunda değil.

Yahu 2024 yılında kent'te yaşıyoruz, dağ başımı burası? Köpekten korkan, fobisi olan, alerjisi olan, veya yaşlı, veya çocuk, bir sürü insan var. Herkese bu teknikleri nasıl uygulatacaksınız? Hadi geçtim, millet bunları bilmek zorunda mı kardeşim? İnsanların ve toplumun sağlığını tehdit eden bir vakadan bahsediyoruz, hala burada yok durun, yok ağaç olun, yok lideri tespit edin, bıdı bıdı bıdı...Yeter yahu, bitmediniz...
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX 125
    Oraya ikinci yolu da yazmışım bak.

Hatta bak tam senin dediğin gibi : 2- Şimdi bir de ikinci yol var. Bu yol,''kardeşim ben köpeklemi uğraşıcam niye birinci adımı uyguluyorum yok mu kolay yolu'' dediğiniz anlarda geçerli. Dazer II.

Gerçi buna da şey diye ağlamışsın : onu kullanmaya fırsat bile bulamıyorsunuz birçok durumda.

Birader kullanacaksan kullan, kullanmıyorsan nasıl davranacağını öğren, gerisi tatavaya giriyor. Uzatmanın lüzumu yok.
    yamtareroglu ve uakdem bunu beğendiler.

Motosikleti
    Adamı kuduz köpek ısırmış, hala diyor ki köpeğe kumpas çekilmiş O kırmızı da kan değil, boyaymış

Bu ülkede “kana rengini veren nedir?” sorusuna “vişne suyu” diyen azımsanamayacak bir kitle var

https://x.com/guclusinemm/status/179...c-qxH7RM0Y0FJA

Kimlerle uğraşıyoruz şu memlekette…

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabah işe gelirken her köpek gördüğümde durdum sakin bir şekilde bekledim.

Hiçbirşey olmadı saldırmadılar ama şöyle bir sorun oldu 9:00 da geldiğim işe 11:00 gibi gelebildim.

Allahtan çokta köpek yoktu 20 25 tane gördüm...
    Punctum ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Oraya ikinci yolu da yazmışım bak.

Hatta bak tam senin dediğin gibi : 2- Şimdi bir de ikinci yol var. Bu yol,''kardeşim ben köpeklemi uğraşıcam niye birinci adımı uyguluyorum yok mu kolay yolu'' dediğiniz anlarda geçerli. Dazer II.

Gerçi buna da şey diye ağlamışsın : onu kullanmaya fırsat bile bulamıyorsunuz birçok durumda.

Birader kullanacaksan kullan, kullanmıyorsan nasıl davranacağını öğren, gerisi tatavaya giriyor. Uzatmanın lüzumu yok.
    Albay mısın Çavuş musun belli değil Birinin yan hesabısın belli de yanlış yerden vurmaya çalışıyorsun. Al işte şimdi de Dazer kullanın diyor beyim. Millet ekmek almaya para bulamıyor Dazer II mi alacak?

https://www.hepsiburada.com/dazer-ii-ultrasonik-kopek-kovucu-7-metreden-etki-made-in-usa-pm-HBC00000QZNKC

https://www.trendyol.com/dazzer/dazer-ii-repel-unwanted-dogs-p-75207486

Kim neden 3700 TL veriyor da sokak itinden köpeğinden korunmak zorunda kalıyor arkadaşım? Siz insanları köpeklerle muhatap etmek için mi uğraşıyorsunuz? Böyle bir şeye muhtaç olmak 2024 yılında size de saçma ve anlamsız gelmiyor mu? Ülke kuduz riskli sınıfa alınmış, beyim hala diyor ki Dazer alın. Oldu, başka öneriniz?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Köpekler hakkında tonla video izleyip, kitaplar okuduktan sonra söyleyebilirim ki, bunun en kolay yolu durmak. Durduğunuz zaman köpek de peşinizden koşmayı yada havlamayı durduracaktır. Uzun uzun köpek psikolojisi ve köpek işaret diline girmeyeceğim ama

Bunun için iki çözüm yolu var;

1- Köpek o bölgeyi alanı olarak işaretlediği için sizi o bölgeye sokmak istemeyecektir yahut daha önceden bu şekilde bir kısa bağlantı biriktirdiğinden dolayı size doğru havlama yahut size doğru koşma yapıyor. Özellikle hergün geçmeniz gereken yolda bu durumu yaşıyorsanız, size tavsiyem köpeği gördüğünüz anda yavaşlayıp durun. Köpek de sizi gördüğünde köpekten bir hareket bekleyin ''yalanma yada kafa çevirme'' bu hareketi aldığınızda geçebilirsiniz. Bazı köpekler sizi göz hapsine alabilir, Sakin kalıp yalanma yada kafa çevirmeyi ısrarla bekleyin. Bu komik gelecek biliyorum ama bir nevi köpekten geçiş izni almaktır. Bunu bir iki gün tekrarladığınızda, köpek diğer motorlara havlarken size karşı önceki kadar sert davranmayacaktır. Sizde hafif yavaşlayıp zaten köpek sizi gördüğünde aldığınız izninizle yola güvenle devam edebilirsiniz.

2- Şimdi bir de ikinci yol var. Bu yol,''kardeşim ben köpeklemi uğraşıcam niye birinci adımı uyguluyorum yok mu kolay yolu'' dediğiniz anlarda geçerli. Dazer II. Unutmadan, dazer eğitimli köpeklerde işe yaramayabilir. Sağır köpeklerde işe yaramaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

''Bir arkadaş bir Husky'nin çocuğu öldürdüğü hakkında post atmıştı''

Bunun sebebi köpeklerin, ''çocukların arkadaşları'' sanılmaları. Köpekler 2 yaşındaki bir bebeğin zekasıyla aynı seviyeyi paylaşır. Sebep-Sonuç ilişkileri kuramaz. Köpekler hayatlarını kısa-bağlantılar ile devam ettirir. Köpekler için her herşey ''köpek yada köpek değil'' diye ikiye ayrılır. Sokakta dolaşan bir köpek, bir insan, bir insan şeklindeki heykel yada bir motor köpek için köpektir.

Çocuklar insanlara olduğu gibi, köpeklere karşı da stres sebebidir ve asla dostları değildir ve asla yalnız bırakılmamalıdır. Bir bebeğin bir köpeğe vurması sonucu, köpeğin bu durumu tolere edip bir şey yapmaması yada dönüp gitmesi o köpeği iyi köpek yapmayacağı gibi, diş kullanması da o köpeği kötü köpek yapmaz. Çünkü köpekler yaptıklarının sonuçlarından sorumlu tutulamaz Çünkü dediğim gibi ''sebep ve sonuç'' ilişkisi kuramaz.

Yani bir köpek çocuğu ısırdığında öldüreceğini bilmez. Çocuk ona vurduğunda '' tehlike + ısırık = tehlike geçti'' kısa bağlantısını kafasında kurduysa, bu sadece kendini korumak için yapmıştır. Örneğin bir yavru köpeği severken sizi ısırdığında, sevmeyi bırakırsanız; köpeğin aklında şu kısa bağlantı oluşacaktır ''baskılama (köpek için (insanca) sevmek baskılamaktır) + diş = baskılama sonlandı''. Bu durumda ileride başka biri yine köpeği sevdiğinde yada mıncırdığında diş kullanacaktır. Dolayısı ile lütfen olayları çarpıtmayın. Köpekler saygılı iletişimle iletişime geçildiğinde gayet iyi hayvanlar.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Motosiklet ile işten dönerken yolumun üzerinde belirli bir bölgeyi mesken tutmuş köpekler vardı. Belirli saatte geçtiğim için alışmışlar siper alıp neredeyse beni bekliyorlardı. Koşmaya başladıklarında yavaşlıyor daha da yaklaştıklarında duruyordum. Bir müddet şaşkınlıkla ne yapacağız diye bir birlerine baktıktan sonra sakin sakin geri dönüp gidiyorlardı.

Dazer veya köpek kovucuya gelirsek bazı köpeklerde ilk sefer işe yarıyor bazılarında işe yaramıyor. İlk sefer kaçan köpekler ikinçi sefer denk geldiğinde kaçmıyor. Kısacası pek güvenilir bir alet değil.

Not: İhtiyarı pek kale alma ununu elemiş eleğini asmış şahsi meselelerini bitirdikten sonra dünya ya danışmanlık verme, doğru yolu göstermeyi, sosyal medya da meydan muharebesi yapmayı kendine misyon edinmiş.

Olayın tek üzücü tarafı Biden'in, Putin'in veya Erdoğan'ın kendisine telefon açıp dünya meseleleri hakkında feyz almamaları.
    yamtareroglu bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokak hayvanları konusunda dünyada hassasiyet gözetilen 10 ortak husus şöyle;
    (1) Veteriner hekim tarafından özellikle acı çekmekte olduğu yahut saldırganlığı sebebiyle sahiplendirilmesi ihtimalinin hepten mevcut olmadığı teyit edilen köpekler dışında hiçbir köpeğin uyutulmasına elveren mevzuat yok.
    Barınağa getirilen hayvanların barınakta kalma süresi vardır, "holding period" diye geçiyor. Bu süre eyaletten eyalete değişiyor. Ama genelde bir hafta boyunca kimse sahiplenmezse hayvan acısız öldürüyor.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Haşmet bey lütfen bize Amerika'dan örnek vermeyin. Çünkü; bizim Türkiye'deki durumumuz farklı. Amerika'daki toplam başıboş köpek sayısı ile Türkiye'deki sayı kaçtır? Burada işi çözmeye çalışan ve yardım eden kişi sayısı kaçtır? İşini layıkı ile yapan görevli sayısı kaçtır? Bir kısım mama ve köpek kovucu lobisi yapan arkadaş sayısı kaçtır? Yamtereroğlu arkadaşımız tebrik ediyorum. İnandığı konuya bu kadar sarılan az sayıda örnek bir arkadaştır. Keşke diğer insanlar aynı hassasiyeti gösterse. Hayvan severleri ve normal vatandaşlar bir paydada nasıl buluşabilir?
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şu an Türkiye'de hiç bir kesim hiç bir paydada buluşamaz.

Toplum olarak kuduz olmuş durumdayız.
    xtrafrozen ve otopsici bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barınağa getirilen hayvanların barınakta kalma süresi vardır, "holding period" diye geçiyor. Bu süre eyaletten eyalete değişiyor. Ama genelde bir hafta boyunca kimse sahiplenmezse hayvan acısız öldürüyor.
    Sizin oralarda seyrettiğim kadar eski yükümlüler ile pitbulları rehabilite eden özel barınaklar bile var. Adamlar içeri aldıkları köpeği psikolojik olarak bile değerlendiriyor. Bizim o seviyeye gelmemiz için bizim halk olarak bir kere psikoloğa gözükmemiz lazım. Maalesef İslamik endekste her yıl aşağı düşen bir ülke olarak çooookkk zor.

Merak eden arkadaşlar bakabilir.
    https://islamicity-index.org/wp/latest-indices-2020/

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)