Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barınağa getirilen hayvanların barınakta kalma süresi vardır, "holding period" diye geçiyor. Bu süre eyaletten eyalete değişiyor. Ama genelde bir hafta boyunca kimse sahiplenmezse hayvan acısız öldürüyor.
    Bizde bu hayvanları toplamak ve geçici süre alınacak barınak bulmak da mümkün değil yalnız en başta.

Bu arada,az önce meraktan ilk kez baktım.

Almanya'da başıboş köpekler barınağa alınıp maximum 6 ay boyunca bakılıyorlarmış.

AnaoluAjansı'nın yalancısıyım:
    "According to the German Animal Welfare Act, animals are not euthanized unless they have a severe illness."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(

Tedavi ve destek alabilmeniz için:
    https://ozlemkocozden.com/
    espresso bunu beğendi.
    Ahlak ve şerefin temeli vicdan üzerine kuruludur

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Yamter kıvırma. Sen önce #358 mesajda sorduğum soruya yanıt ver...boşver gevelemeyi...

(cevap verene kadar devam)
    araltı bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Albay mısın Çavuş musun belli değil Birinin yan hesabısın belli de yanlış yerden vurmaya çalışıyorsun. Al işte şimdi de Dazer kullanın diyor beyim. Millet ekmek almaya para bulamıyor Dazer II mi alacak?

https://www.hepsiburada.com/dazer-ii-ultrasonik-kopek-kovucu-7-metreden-etki-made-in-usa-pm-HBC00000QZNKC

https://www.trendyol.com/dazzer/dazer-ii-repel-unwanted-dogs-p-75207486

Kim neden 3700 TL veriyor da sokak itinden köpeğinden korunmak zorunda kalıyor arkadaşım? Siz insanları köpeklerle muhatap etmek için mi uğraşıyorsunuz? Böyle bir şeye muhtaç olmak 2024 yılında size de saçma ve anlamsız gelmiyor mu? Ülke kuduz riskli sınıfa alınmış, beyim hala diyor ki Dazer alın. Oldu, başka öneriniz?
    Yazılanları gördükçe diyorum ki gene bu ülke iyi buralara kadar gelmiş. Vallahi akıl tutulması diyecem ortada tutulacak akıl kalmamış. Yani köpek saldırmış ama bi sor bakalım niye saldırmış Köpeklere adil yargılama istiyoruz toplum içinde hak ettikleri saygıyı görmüyorlar. Bizim Hindistan'dan neyimiz eksik?
    Punctum, Osm@n ve xtrafrozen bunu beğendiler.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Atatürk'ü nasıl anacağız bu durumda

https://i.hizliresim.com/mrg7vbi.JPG
    Bu ülkede iki kez köpek soykırımı yapıldı. Bunları yapanlar ve yaptıranlar aşağılık kişiler olarak anılıyorlar hâlâ.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz kıvırıyor musunuz?
    Punctum bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hiç bir gelişmiş ülke yapamadı mı biz mi yapıcaz yalanını oturup izledim ya, kendime kızıyorum.

In the Netherlands, however, there are NO stray dogs. This is the first country in the world that can say this.
    Furthermore, the Netherlands accomplished the feat without a mass euthanasia of stray dogs. So Holland is known for much more than its wooden clogs!
    In 1996, the government mandated that every dog had to be neutered or spayed. These surgeries were and are financed by the government.
    Any act of neglect or cruelty toward an animal is typically punished by three years in prison and a fine of about $16,500. Pet abandonment is illegal.
    A special police division was created to enforce the laws, with the primary goal of preventing animal cruelty and abandonment. People with concerns about an animal can call the “Animal Police,” and the country has more than 200 dog shelters — all of them “no-kill shelters.”
    In the 19th century, the number of dogs in Holland was the largest in Europe. This resulted in a disturbing outbreak of rabies among the indigenous population that, coupled with the poor hygiene of the time, became a leading cause of death in the country.
    The first Dutch animal protection agency was established in 1864. Thirteen years later, the first canine shelter opened.
    The government introduced the Animal Protection Act in 1962. Ever since, animal rights have been at the forefront of the Netherlands’ social issues.
    Stray dogs for the Dutch are now part of their country’s history. The first stray dog-free country in the world managed to not leave a single abandoned dog in the street.
    *

Romanya, UK, Fransa, Belçika'da ise hali hazırda serbest bir yöntemmiş öldürerek sayı kontrolü.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim gördüğüm forumda 2 tipleme var...

Biri; doğru veya yanlış, inandığı fikri ve görüşü açıkça yazan ve bunu sonuna kadar savunan üye...

Diğeri; inandığı fikri ve görüşü açıkça yazamayan ama taraf olduğuna gaz vererek, kendince karşı görüşe laf sokmaya çalışan aciz üye...

Bunlar arasında "yaşlı", "genç", "acemi", "deneyimli" ayrımı yapmadan hadi çözelim bulmacayı

Motosikleti
    Kediden köpekten korkan tipler, klavyede delikanlı oluyorlar Korkmayın gençler sokağa çıkacağınız zaman haber verin elinizden tutup okul servisine bırakalım isterseniz

Motosikleti
    Yamter kıvırma. Sen önce #358 mesajda sorduğum soruya yanıt ver...boşver gevelemeyi...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hocam çok eskiden de kedileri kutsal sayıp tahtın yanına oturtuyorlarmış napalım onu da mı uygulayalım?

100 yıl önceki şeyi destek olarak alacaksak osmanlı bu ülkeyi 600 yıl yönetti napalım eskiden olan herşey dogrudur diye cumhuriyeti mi yıkalım?

Atatürk 1932 idi sanırım bu yasayı onayladıgındaki şartları bilemeyiz, dogrulugu tartışılır ki Atatürk tanrı değil kendisine tapılmıyor, dogru yanlış bir çok kararı vardı. Bütünüyle kabul görmüş bir liderdir kendisi.

Yaptıgı köpek itlafı ile ilgili gerekçeyi anlatan, neden böyle bir kanun cıkarmış onu paylaşır mısın öncelikle.

Ben araştırdım; ekonomik kriz nedeniyle nedeniyle köpeklerin insanlar için olan kaynaklara zarar verilmesi ve önüne geçilemeyen bir kuduz / hastalık salgını nedeniyle bunu yaptıgını buldum.

Ayrıca sokaktaki sahipli köpeklere de maske / agızlık şartı koyulmuş.

Öldürmek dogru bir seçim olmasa da ülkede insanlar açlıktan ölürken , kuduz vakası gibi şeylerin önüne bu şekilde geçmiş olabilir.

Dediğim gibi , gerekcelerini bulabilirsen paylaşrsan sevinirim.

1932 yılında yeni kurulmuş bir devlet ile, 2024 yılında ekonomisi çok daha iyi olan bir devletin kararlarını kıyaslamak mantıklı değil.

Ama duymak istediğin cevabını vereyim;

1932'de Atatürk "ulan çok hayvan oldu,, aslında bu problemi çözmeye gücümüz var ama biz hepsini öldürelim" diye bunu yaptıysa, yanlıştır ve yaptıgı insanlıga sığmaz.

1932'de Atatürk "ulan çok hayvan oldu, bu problemi çözmeye gücümüz yetmiyor, kuduz / haslık vakalarının önüne geçemiyoruz" dediyse yaptıgı mecburi bir dogruluktur.

Kediden köpekten korkan tipler, klavyede delikanlı oluyorlar Korkmayın gençler sokağa çıkacağınız zaman haber verin elinizden tutup okul servisine bırakalım isterseniz
    kardeş akşam 7 gibi beni iş yerinden alır mısın? Eve geçmem gerekiyor...

Ellerimden tutar mısın benim?

https://x.com/voiceofworldco/status/1799734382401409145

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1932'de Atatürk "ulan çok hayvan oldu, bu problemi çözmeye gücümüz yetmiyor, kuduz / haslık vakalarının önüne geçemiyoruz" dediyse yaptıgı mecburi bir dogruluktur.
    İşte 2024 Türkiye'sinde geldiğimiz durum budur...ama Yamtere sorduğum soru bu değildi...

Geçelim...

Kendinizce 1932 yılında alınmış karara olumlu veya olumsuz gerekçeler uydurmanız, bugün yaşadığımız probleme zerre merhem olmuyor. Biz ayağı yere basan gerçekçi çözümler niyetindeyiz, siz hala melankolik argümanlar peşindesiniz...

Bakalım hangisi kabul görecek, az kaldı...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde bu hayvanları toplamak ve geçici süre alınacak barınak bulmak da mümkün değil yalnız en başta.

Bu arada,az önce meraktan ilk kez baktım.

Almanya'da başıboş köpekler barınağa alınıp maximum 6 ay boyunca bakılıyorlarmış.

AnaoluAjansı'nın yalancısıyım:
    "According to the German Animal Welfare Act, animals are not euthanized unless they have a severe illness."
    Bu süre muhtemelen sorunun büyüklüğüyle ters orantılı. Ne kadar çok sahipsiz sokak köpeği, o kadar kısa süre.

Motosikleti
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş akşam 7 gibi beni iş yerinden alır mısın? Eve geçmem gerekiyor...

Ellerimden tutar mısın benim?

Tabii ki elinden tutar karşıdan karşıya geçiririz kardeşim, her türlü

Tabii ki elinden tutar karşıdan karşıya geçiririz kardeşim, her türlü
    bekliyorum ama bak. Bizim burada sözünü tutmayanı sevmezler. Boş konuşanı hiç sevmezler...

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir gelişmiş ülke yapamadı mı biz mi yapıcaz yalanını oturup izledim ya, kendime kızıyorum.

Romanya, UK, Fransa, Belçika'da ise hali hazırda serbest bir yöntemmiş öldürerek sayı kontrolü.
    Makul. Hollanda Konya kadar ülke.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte 2024 Türkiye'sinde geldiğimiz durum budur...ama Yamtere sorduğum soru bu değildi...

Geçelim...

Kendinizce 1932 yılında alınmış karara olumlu veya olumsuz gerekçeler uydurmanız, bugün yaşadığımız probleme zerre merhem olmuyor. Biz ayağı yere basan gerçekçi çözümler niyetindeyiz, siz hala melankolik argümanlar peşindesiniz...

Bakalım hangisi kabul görecek, az kaldı...

Güzel kardeşim; yazılanın tamamını okumanda bir problem mi var, durumu bilmediğim için 2 durum içinde yorum yaptım hatta bulabilirsen senin paylaşıp bilgi eksikliğimi tamamlamanı istedim.

Ancak işine gelmediğin için sadece bir kısmını alıntılıyorsun.

Senle daha ne tartışalım; iletişi kuramıyoruz ki.
    yamtareroglu bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamtereroğlu arkadaşımız tebrik ediyorum. İnandığı konuya bu kadar sarılan az sayıda örnek bir arkadaştır. Keşke diğer insanlar aynı hassasiyeti gösterse. Hayvan severleri ve normal vatandaşlar bir paydada nasıl buluşabilir?
    Uzlaşı kültürümüz zayıf. Önce saygıyı, dinlemeyi, anlamaya çalışmayı öğrenmemiz lazım. Yaftalama ve demogojide ısrar, tebrik edilecek bir nitelik değil bence. Kendi vatandaşına insan gibi davranmaktan aciz millet mi hayvanlarını koruyabilecek? İnsana böyle davranan sözde hayvansever insanların hayvan sevmeyen versiyonları hayvanlara nasıl davranır kim bilir...

Motosikleti
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekliyorum ama bak. Bizim burada sözünü tutmayanı sevmezler. Boş konuşanı hiç sevmezler...
    Sizin orası neresi Çatalhöyük mü ? Göbeklitepe mi ?

Sizin orası neresi Çatalhöyük mü ? Göbeklitepe mi ?
    İstanbul Taksim kardeşim bekliyorum akşam...

https://x.com/Skktkpklmz/status/1799772722630738023

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)