Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı O'Sullivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Safsata 1:

Kimsenin haz aldiği falan yok.Konuyu çarptirma.
    Kim neden haz alsin ? Bunun koca bir palavra olduğunun sen de farkindasin.

Safsata 2:

"her haltımız avrupa oldu da tek eksiğimiz bu konu da bunu mu örnek gösteriyorsunuz? "

Yani ?

Bu konuda pakistan i mi örnek almamiz gerekiyor ?
    Zaten gelişmiş batili bir ulke değiliz ki, gerek yok bunlara diyorsun yani afferin.

Safsata 3:
    "Forumda bazı arkadaşların bu konuya araştırmalar yapıp paylaşımlar yapması ancak motosikelt konularında nedense hiçbir halt yapmayıp tüm güçlerini bu konuya yönlendirmesi problem."

İste bu safsatanin en krali.

Arndiol, kisa sure içinde iki kere kaza yapmışin.oyle yazmisin.
    Bence sen motor kullanmayi bilmiyorsun.

Daha 200 cc motor kullanmayi bilmeyen bir adam, kopekler konusunda hiç konusmamali.
    Nasil cümle ama ?

Senin gibi tartisiyorum artik

Kendi safsatalarına kendin destek vererek haklı gibi göstermeye calısıyor üstüne "sende biliyorsun" gibi kendince haklı olmaya çalışıyorsun.

Ah güzel kardeşim, bu forumdan bu ülkeden senin gibi onlarca insan geçti; sizleri ciddiye almaya başlasak forum çekilmez olur.

Tekrar söylüyorum üslup önemlidir; esas problem muhtemel 30 yaş üstü bireylerin troll olma çabasının acınası olması. Senin adına üzüldüm.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Aslında cevap vermeye dahi gerek olmayan saçmalıklara nickname'im geçtiği için bir iki şey yazayım. Yoksa bir idiota bile aynı şey on defa söylrsen anlar diye düşünüyorum.

Yazılanları okuduğumuzda aslında bu şahıslar için esas sorunun sokakta yaşayan hayvanların yarattığı bir sorun değil, bu hastalıklı şahısların hayvan düşmanlığı olduğu gayet açık. Zira komik ve ısrarlı bir.biçşmde diğer hayvanlar yeniyor bu hayvanların öldürülmesine neden karşı çıkıyorsunuz ne var bunda şeklinde absürt bir yaklaşım sergileniyor.
    Ancak daha da mide bulandırıcı olan bu bir avuç tipin aslında normal olanın kendi hadtalıklı fikirleri olduğunu düşünmeleri, topluca hayvan öldürülmesşne karşı çıkanların ise marjinal olduklarını düşünmeli.
    Kötü insanlar her zaman vicdanlarını rahatlamaya çalışmak için kendilerine akıl dışı haklı gerekçeler uydurmaya çalışırlar. Bunu yapmazlarsa da işi soytarılığa döküp kendilerince eğlenceli hale getirirler. Tükenmişliklerini, maddi çaresizliklerini, komplekslerini, ezilmişliklerini böyle ifade edebiliyorlar. İyi bir şey yapamıyorlar bari kötü olan herhangi bir şeyin parçası olalım diyorlar.
    Bunlar bir avuç yeni nesil hastalıklı ekşi sözlük ergeni. Dikkat çekmeye çalışıyorlar ciddiye almaya gerek yok. Söylediğim gibi dünyanın en ilkel kabilesine bile gitseniz, hayvanları topluca öldürelim diye ellerini ovuşturan birini akıl hastası ve psikopat olarak tanımlarlar.

Bu sebeple Voltaire in söylediği gibi, Bırakınız konuşsunlar! Çünkü tek yapabildikleri bu

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılanları okuduğumuzda aslında esas sorunun sokakta yaşayan hayvanların yarattığı bir sorun değil, bu hastalıklı şahısların hayvan düşmanlığı olduğu gayet açık. Zira komik ve ısrarlı bir.biçşmde diğer hayvanlar yeniyor bu hayvanların öldürülmesine neden karşı çıkıyorsunuz ne var bunda şeklinde absürt bir yaklaşım sergileniyor.
    Ancak daha da mide bulandırıcı olan bu bir avuç tipin aslında normal olanın kendi hadtalıklı fikirleri olduğunu düşünmeleri, topluca hayvan öldürülmesşne karşı çıkanların ise marjinal olduklarını düşünmeli.
    Kötü insanlar her zaman vicdanlarını rahatlamaya çalışmak için kendilerine akıl dışı haklı gerekçeler uydurmaya çalışırlar. Bunu yapmazlarsa da işi soytarılığa döküp kendilerince eğlenceli hale getirirler.
    Bunlar bir avuç ekşi sözlük ergeni. Dikkat çekmeye çalışıyorlar ciddiye almaya gerek yok.
    Voltaire in söylediği gibi, Bırakınız konuşsunlar!
    Haklısın konuşmaya devam et, bu dünyada tek doğru diye bir şey yok. Senin bakış açımla benimki aynı olacak diyede birşey yok. Ama sen cici fikirlerini illa bize dikte ederek konuşmaya alışmışsın. Benim oğlum köpek saldırısı yüzünden araba altında kalma tehlikesi geçirdi. Yeğenimi ısırdı. Seninle aynı hoş görüyü duyamıyorum. Benim tecrübelerim kötü. Sağ baldırımda ısırmaz denen köpek yüzünden yara izlerim var. Ha uyutmadan uyutmaya fark var. Tüfekle vuralım, ızdırap çektiren zehirle yapalım bunları izleyip zevk alalım diyende yok. Ama benim açımdan sorun var güzel kardeşim. Senin şeref ölçünüde aynen sana iade ediyorum. Lütfen fikirlerini beyan ederken sokmaya çalıştığın laflara dikkat et.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Konuya sorunu nasıl ele alabileceğimiz, potansiyel çözüm yöntemlerinin artıları/eksileri üzerinden baksak daha doğru olmaz mı?

Batı ülkelerinin nasıl çözdüğü konusuna saplanıp kalacaksak, "batı" medeniyeti nedir buna da bir bakmamız lazım sanki?

Avustralya'da kedileri verimli şekilde öldürebilmek için teknolojiler geliştiren Avrupalıların, aborjinlere de aynı şeyi yaptığını unutalım mı?
    Bundan 60-70 sene önce engelli insanları "artık" olarak görüp üzerlerinde her türlü deneyin yapılmasını mazur görmelerini unutalım mı?
    Kendi çıkarıyla örtüştüğü için İsrail'in bugün yaptıklarına OK demelerini unutalım mı?
    Devletinin başında bir manyak var diye, kendi kışkırttığı Rusya Ukrayna'ya saldırınca okullarından Rus edebiyatını çıkartmaya çalışan Avrupalıları hani.

Batı medeniyetini bu maddelerden ibaret gördüğüm yok da.. Her konuda kerteriz alacağız diye bir şey yok. En nihayetinde yukarıdaki örneklerden görülebileceği üzere, kimisi eski kimisi yeni, batı medeniyeti kendi çıkarlarına ters düştüğü anda gözünü kırpmama refleksine sahip. Bu doğru mudur etik midir ayıp mıdır başka bir konu, önce bu tanımlamayı yapalım ama.

ve cevap alamadığım soru hala ortada.
    İki kere başarısız olduğumuz katliamın üçüncüsünde bizi başarılı kılacak olan nedir?

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Valla değil Avrupa, uzaylılarla bile bu işi bizim ülkemiz gerçekleri ile çözmemiz zor. Aldığı hayvanın sorumluluklarını üstüne alamayan "aldırılmayan" kişiler daha çok yazlık dönüşü hayvan bırakır sokağa.
    Osm@n ve motorine bunu beğendiler.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Forum üyeleri:

Ulen koca koca insansınız, adam akıllı oturup bir konuyu konuşamıyorsunuz. Biri ittapar oldu, biri [yamtareroglu'nun yazdığı hakaretler listesi]...
    Fotoğraf atma kısmı da çok iyi Bursa Yıldırım'da buluşup kavga da edin. Çocukların motosiklet kullanması yasak ama haberiniz olsun.
    OsaK bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum üyeleri:
    https://www.youtube.com/watch?v=VK6_tjizu_g

Ulen koca koca insansınız, adam akıllı oturup bir konuyu konuşamıyorsunuz. Biri ittapar oldu, biri [yamtareroglu'nun yazdığı hakaretler listesi]...
    Fotoğraf atma kısmı da çok iyi Bursa Yıldırım'da buluşup kavga da edin. Çocukların motosiklet kullanması yasak ama haberiniz olsun.
    Kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha da azarlar. Bizde her başa tarak her enseye de tokat var canım kardeşim, yazılan yorumların tamamı yapılan hakaretvari söylemlere cevaptır. Hayvanlara tapmıyoruz, biz sadece medeni ve vicdanlı insanlarız öyle olsaydı zaten dualarımız seninle olurdu.
    Aslında ciddiye alınacak bir konu değil, başlığı gündemde tutmak ve karşıtlık yaratarak egosunu tatmin etmeye çalışılıyor bazı ergen kardeşlerimiz. Fakat kötülük ve cehalet başıboş bırakıldığında örgütlü kötülüğe ve içi bataklık gazı dolu bir balona dönüşür. Bu yüzden abiniz olarak sizi insani değerler ekseninde, merhamet ve vicdan içinde tutmaya çalışıyorum. Bunu ders olarak da düşünebilirsiniz, %10'u bile aklınızda kalsa kârdır.

Merhamet ve vicdan akideleri size ters geliyorsa elbette bu forumun konusu olan Motosiklet paylaşımlarında devam edebiliriz. Ama nasıl ki biri tüm sokak çocuklarını öldürelim nasılsa işe yaramıyorlar üstelik suç işliyorlar dediğinde "ne diyorsun sen kafayı mı yedin ?" Diyorsak bu konuya da aynı şekilde yaklaşıyoruz. Çünkü bunu yapmazsak her gün haberlerde rastladığımız katil ruhlu varlıklara dönüşülmesi, kadınları öldüren, yaşlıları gasp eden, çocuklara eziyet eden kişiler yaratılmış oluyor. Bunlar da masum insanlar olarak doğdular ama burada yazılan gibi fikirleri okuyup sahip olarak herkes için tehlike haline geldiler.
    Bunu önlemenin yolu eğitim ve doğruların üzerine basa basa anlatımıdır.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha da azarlar. Bizde her başa tarak her enseye de tokat var canım kardeşim, yazılan yorumların tamamı yapılan hakaretvsri söylemlere cevaptır. Hayvanlara tapmıyoruz, biz sadece medeni ve vicdanlı insanlarız öyle olsaydı zaten dualarımız seninle olurdu.
    siz vegan mısınız?

yediğiniz hayvanları sayabilir misiniz?

Siz hangi hayvanları yemeği tercih ediyorsunuz?

Mesela yediğiniz hayvanları öldürmek yerine sevmeyi düşündünüz mü?

Yediğiniz hayvanları daha çok fırında mı yoksa mangal da mı yoksa haşlama mı tercih ediyorsunuz?
    motorine bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz vegan mısınız?

yediğiniz hayvanları sayabilir misiniz?

Siz hangi hayvanları yemeği tercih ediyorsunuz?

Mesela yediğiniz hayvanları öldürmek yerine sevmeyi düşündünüz mü?

Yediğiniz hayvanları daha çok fırında mı yoksa mangal da mı yoksa haşlama mı tercih ediyorsunuz?
    Konuyu kişiselleştirerek sulandırma kardeşim.
    Burada tartışılan şey ben değilim. Sokak hayvanları sorununun çözümü.
    Ahlak ve şerefin temeli vicdan üzerine kuruludur

Konuyu kişiselleştirerek sulandırma kardeşim.
    Burada tartışılan şey ben değilim. Sokak hayvanları sorununun çözümü.
    ben GENEL HAYVAN HAKLARI SORUMLUSUYUM bugün siz ailecek oturup bir ineği kuzuyu parçalara bölüp çeşitli sebzelerle birleştirip masa başinda afiyetle yiyorsanız.

Bir hayvanı parçalara bölüp yemek nasıl bir vicdan? Nasıl yapabiliyorsunuz bunu? Nasıl büyüdünüz nasıl yetiştiniz? Bir ineği bir hayvanı bir canı bir masumu parçalayıp şişe sokup dilim dilim kesip ekmeğin arasına koyup nasıl yiyebiliyorsunuz?

Hiç mi vicdanınız yok hiç mi? Nasıl geceleri rahat uyuyorsun?

ve hiçbir şey olmamış gibi bu canları bu masumları yiyip yiyip üstüne bir de SIÇIYORSUNUZ YA! NASIL YAPIYORSUNUZ BUNU NASIL VİCDAN SAHİBİSİNİZ SİZ NASİL BÜYÜDÜNÜZ?

Yarın sokak çocuklarını da yersiniz öbür gün emeklileri de yersiniz.
    motorine bunu beğendi.

Motosikleti
    Sen hangi şarkıyı söylüyorsun arkadaşım ? Bunu bana değil yukarıdaki vatandaşlara söyle, benim söylediğim de bu zaten
    Espri mi yapıyorsun ne yapıyorsun anlamadım. Konunun başından beri ben de onu diyorum zaten Sen sanırım şaşırdın

Kardeş besin pramidi varya onun en başında kim var İNSAN.

Senin bu sokaklarda sıkıntı çıkaran çoluk çocuğu parçalayan köpekleri gerekirse toplayıp yeriz....

Motosikleti
    Kardeş besin pramidi varya onun en başında kim var İNSAN.

Senin bu sokaklarda sıkıntı çıkaran çoluk çocuğu parçalayan köpekleri gerekirse toplayıp yeriz....
    Yapamayacağı şeyi söyleyen,iddia eden insana ne denir biliyormusun ?

Ne güzel, aramızda yamyamlar da var.

Yapamayacağı şeyi söyleyen,iddia eden insana ne denir biliyormusun ?

Ne güzel bir forum aramızda yamyamlar da var
    bütün köpekleri yicem...

Ulan bir ülkenin insanı bu kadar mı nefret eder birbirinden Bizi baştan yapsınlar amg .

Ortada bir, başıboş sokak köpeği sorunu var, devlet kanadında tartısılıyor konu.. İlgili kişi düğmeye bastıgı anda olan olacak zaten. Üzgünüz ama bunun örneklerini gördük, tazyikli suya bakar mevzu, terörist olur gözaltına alınırsınız.

Komik olan su; bir taraf diğerini sorumsuzlukla itham ediyor, diğer eleman 2 köpekle foto atıyor , okul çıkışına çağırıyor.

Köpekten korkan kişiyi eşcinsellik imasıyla yaftalıyor diğeri.

Empatinin olmadıgı yerde sempati zaten olmaz.

p/s : Posta cevap verecakler önce fotoya baksın sonra versin oldukça iriyim.

yamtareroglu ve abyasar bunu beğendiler.

ben GENEL HAYVAN HAKLARI SORUMLUSUYUM bugün siz ailecek oturup bir ineği kuzuyu parçalara bölüp çeşitli sebzelerle birleştirip masa başinda afiyetle yiyorsanız.

Bir hayvanı parçalara bölüp yemek nasıl bir vicdan? Nasıl yapabiliyorsunuz bunu? Nasıl büyüdünüz nasıl yetiştiniz? Bir ineği bir hayvanı bir canı bir masumu parçalayıp şişe sokup dilim dilim kesip ekmeğin arasına koyup nasıl yiyebiliyorsunuz?

ve hiçbir şey olmamış gibi bu canları bu masumları yiyip yiyip üstüne bir de SIÇIYORSUNUZ YA! NASIL YAPIYORSUNUZ BUNU NASIL VİCDAN SAHİBİSİNİZ SİZ NASİL BÜYÜDÜNÜZ?

Cağ güzel oluyor eklemeyi unutmuşsun sanırsam
    araltı bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya sorunu nasıl ele alabileceğimiz, potansiyel çözüm yöntemlerinin artıları/eksileri üzerinden baksak daha doğru olmaz mı?

Batı ülkelerinin nasıl çözdüğü konusuna saplanıp kalacaksak, "batı" medeniyeti nedir buna da bir bakmamız lazım sanki?

Avustralya'da kedileri verimli şekilde öldürebilmek için teknolojiler geliştiren Avrupalıların, aborjinlere de aynı şeyi yaptığını unutalım mı?
    Bundan 60-70 sene önce engelli insanları "artık" olarak görüp üzerlerinde her türlü deneyin yapılmasını mazur görmelerini unutalım mı?
    Olayı tarihe yaymanın çok bir anlamı yok. 60-70 yıl önceki Almanya ve Amerika, şu anki Almanya ve Amerika değil. An itibariyle bugünün Almanya ve Amerikasi, hem insan hakları, hem de hayvan hakları açısından ülkemizin fersah fersah ötesinde.

Mesele ülke seçmek te değil. 4+ milyon istenmeyen hayvana barınak yapıp ölene kadar bakan tek bir ülke örneği getirmiyorsunuz, çünkü yok.

Bunun sebebi gayet basit: İnsanlara "böyle yapacağız ve bunun maliyeti bu kadar olacak" dediğinizde insanların büyük çoğunluğu "kusura bakmayın, bu az bir miktar değil. Kendimi ve kendi çoluk çocuğumu düşünmek zorundayım." diyor.

Bu çözüm olacak mı soruna gelince: Eğer yine yarım yamalak yapılırsa tabii ki kalıcı bir çözüm değil. Ancak vurgulamak istediğim nokta şu: Sokak hayvanı sorunu milyonları aştığında, bunun ölüm içermeyen gerçekçi bir çözümünü uygulayabilenin olmadığı gerçeği ile karşı karşıyayız.

Bundan sonrakileri genele yazıyorum:

Ülkemizdeki sokak kedilerine gelince: Durum Avustralya'dan çok farklı. Ama Avustralya'da insanların bir çoğu doğal ekosistem içinde müstakil evlerde yaşıyor. Haliyle sahipsiz bıraktıkları evcil hayvanlar doğal ekosistemi bozup tahrip edebiliyor. Bizim sokak kedilerimiz şehirlerde yaşıyor ve olmayan doğal ekosisteme tehditleri yok.

Niyet okumayı da bırakalım artık. Neymiş vahşet seviyormuşuz da ondanmış. Aylık $200+ maliyetine katlanıp, barınaktan iki kedi alıp evinde besleyen insan mı vahşet seviyor?

Sorun ne biliyor musunuz? Çocukları istedi diye yazlığa giderken yavru köpek alıp, yaz bitince "apartmanda napacaz bunu, çok da çabuk büyüyor" deyip yazlıkta bırakıp giden sorumsuz gaddarlar. Hayvanların kısırlaştırılmasına engel olan iyi niyetli cahil hayvan severler. Bunlar yüzünden mesele bu hale geldi. Köpeğini sokağa atmaya çalışanın önüne iki seçenek sunulmali: ya o köpeği öldür, ya ölene kadar besle, ya da bunun masrafını karşıla. Yok. Ne derdine katlanır, ne masrafına katlanır, ama "öldürmeyin" diye ağlayıp vicdan yapar. Eşek herifler. İşte bunların aptallıkları, cehaleti ve sorumsuzlukları yüzünden bir sürü hayvan ve insan acı çekiyor ve çekmeye devam edecek.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tarihe yaymadım ki, Avrupa'nın bugün gösterdiği refleksi de yazdım, onu neden görmezden geliyorsun? Burada anlatmaya çalıştığım şey Avrupalıların kendilerini veya yaşam tarzlarını tehdit altında hissettiğinde, Dünya'nın geri kalanında yada bizim kültürümüzde görülmeyecek şekilde gözünü yumduğu. Batı boklayacak halim yok, eski solcu olarak gururla diyorum batının köpeğiyim diye =))
    Almanya ve ABD bu kondua gelişiyor mu evet gelişiyor ve değişiyor. Ama öyle 50-60 yıl gibi toplumsal refleksler için kısa bir sürede topyekün değişen bir şey yok.

Mesela ülke seçmek değilse şimdi gayet güzel açıkladığın üzere başka dinamiklere de dokunan Avustralya'nın uyguladığı çözümü burada örnek diye göstermenin bir anlamı yok işte. Bütün bunları da zaten dışarıdaki diğer ülkelere bakmanın anlamı yok diye söyledim. O yüzden 5 milyon sokak hayvanını barındırarak ölmelerini bekleyen ülke var mı yok mu benim zerre umrumda değil, belki de vardır, şehirleşme dediğimiz şey şunun şurasında zaten 100 yıllık konu. Fransa'nın uyguladığı laiklik ilkesini ABD'nin takmaması ama Fransa'nın bunu yapmamış olsa burnunun boktan çıkmayacak olması gibi yüzlerce farklılaşma da görebiliriz bu konuda. Elbette Dünya'daki örneklere bakılır buralardan anlam çıkartılır, ama bunu yapan yok biz de öldürelim gitsin diye kestirip atmanın bir manası yok.

Yarım yamalak yapılacak olursa çözüm olmayan ne? Bütün köpekleri öldürmenin mi yarım yamalak olmaması gerekiyor? Canlı sahipsiz köpek kalmayınca tam uygulanmış ve çözüm sağlanmış mı olacak? Hayır öyle demiyorum demeden seni kurtarayım, sonrasında benim bütün sokak köpekleri için yapılması gerektiğini söylediğim kısırlaştırma, yaşatma, doğal ölüm sürecinin olması lazım diyeceksin di mi?

Ben sadece bu yapmak zorunda olduğumuzu senin de söylediğin şeyi bugün bu ölçekte de deneyebiliriz diyorum. Ortada mali bir engel yok, öldürmenin de benzer paralar olduğu ortada. 20 Milyar TL ilk yıl, sonra 3 yıl boyunca 10 Milyar TL olsun ne bileyim ben. Sokakta özgürce top oynamak isteyen çocukların canından değerli mi? Değil.

ha bu AKP bu parayı düzgün harcamaz diyeceksek evet de, böyle bir argüman her yöntem için geçerli.

*

Niyet okumanın, (açıkça vahşet çağrısı yapanlar dışında) sen katilsin demenin, tam bir AKPli ağzıyla ona buna ittapar demenin, lobiler uydurmanın kimseye bir faydası olmadığı konusunda hem fikiriz. İnsan gibi farklı fikirleri tartışarak bir sonuca varamasak da en azından medeni bir tartışma yapmak güzel olanı. İnsanları söyledikleri şeylerden yola çıkarak nitelemeye kalkmak yerine söylenen şeylerle ilgilenmeyi öğrenmemiz gerekiyor.
    hasmet bunu beğendi.

motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024

Yamtar abimiz ülkenin %52 lik kısmının özeti resmen. Kendi düşündüğünü düşünmeyen herkes vicdansız, ahlaksız... biraz daha zorlarsanız hepimizi terörist ilan edecek.
    Sokaktaki köpeklerin çok mutlu, sağlıklı olduklarını sanıyor kendileri.
    Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim. Toplu hayvan katliamı falan diyorlar da.
    İslam dünyasında kurban bayramı diye bir gerçek var. O dönem ülkede yüzbinlerce hayvan katlediliyor haberiniz olsun. Gerçi şimdi bayramın amacı o değil falan diyecekler. Muhtemelen bunu da sofrada otururken tavuk sotenin pişmesini beklerken yazarlar. O tavuk da kim bilir nasıl girdi o tencereye.
    araltı bunu beğendi.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

Motosikleti
    Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamtar abimiz ülkenin %52 lik kısmının özeti resmen. Kendi düşündüğünü düşünmeyen herkes vicdansız, ahlaksız... biraz daha zorlarsanız hepimizi terörist ilan edecek.
    Sokaktaki köpeklerin çok mutlu, sağlıklı olduklarını sanıyor kendileri.
    Bunları yazarken içkiliysen içme, değilsen başla kardeşim. Biraz daha zorlarsan terörist ilan edecekler demişsin ya ben demiyorum, hatta ne düşündüğünüz çok da önemli değil aslında. En hastalıklı fikirlerin bile bir alıcısı bulunur, normaldir. Ama kendinizi değerlendirmek istiyorsanız durduğunuz pozisyonu gerçekten merak ediyorsanız rastgele 10 psikoloğa yada psikiyatriste gidin ben bütün köpeklerin öldürülmesini istiyorum de.Sana vereceği cevabı da buraya yaz görelim.
    İsmimi andığın için cevap veriyorum yoksa ortada tartışacak bir şey yok. Sokak köpeklerini topluca öldürmek isteyenler ve istemeyenler var. Ben de vicdanlı insanlar gibi düşünüyorum o kadar güzel kardeşim.
    Ahlak ve şerefin temeli vicdan üzerine kuruludur

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)