Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu böyle çözemeyiz 300 500 bin hayvandan bahsetmiyoruz ortalama 4.5 milyon köpekten bahsediyoruz.
    .....

Şu konuya da değinelim; Bu hayvanların sokaklarda mutlu olduklarını, sağlıklı olduklarını falan sanıyorsunuz ama durum öyle değil.
    Hocam sayının 300-500bin olması ile 5-6milyon olması arasındaki, mümkün olmaktan imkansıza giden matematik nedir? Kötüyse birisinin kötü demesini beklediğim, eksikse birinin eksik demesini beklediğim çok kaba bir hesap yaptım. 5-6 milyon olunca kısırlaştırıp barındırmanın mümkün olmadığını anlatan kötü de olsa bir senaryo göremiyorum ama?

Bir de bu hayvanları öldürmek için de tıpkı kısırlaştırmak gibi birileri tarafından yakalanmaları gerektiğini niye kimse hesaba katmıyor? Ben üniversitelerin kısırlaştırma maliyetlerini yazmıştım kabaca bir hesap yaparken, kısırlaştırma ve aşılama için ortalama 2000TL demiştik.
    Bugün bir kediyi sağlık sebeplerinden ötürü öldürmek isterseniz özel veterinerlerdeki fiyatı 5bin TL. Bunun köpeklerde doz miktarı artacağı için daha fazla olacağını da hesaba katmak lazım, ama bu dediğim de özel klinik kar marjı elbette daha yüksektir onu da es geçmemek lazım. Ne diyelim 3000TL mi olsun ortalama köpek öldürme maliyeti.

Şöyle demişim:
    6 milyon köpeğin kısırlaştırma ve aşılama maliyeti, az da olsa kar amacı güden kuruluşlardaki fiyatlara göre 12 milyar TL.
    20bin TL net maaşla çalışacak 5000 kişi tutulsa, bu çalışanların yıllık maliyeti (392bin TL yıllık maliyetin 150bin TL'si devlete gidiyor, hesabın dandikliğine bunu da kurban ettim) 2 milyar TL.
    Bunun için ticari araçlar aldım ÖTV'siz devlete, köpeklerin operasyondan sonra bir süre barındırılması için bir alan oluşturdum, orada yediler içtiler falan fıstık yaz 5 milyar TL yaz.
    19 Milyar TL'deyiz.
    Köpekleri toplayacak kişilerin maliyeti aynı. 2 milyar TL dedik yanlışsa ikisinde de yanlış.
    Yine bu köpekleri yakalamak toplamak taşımak için aynı maliyetler uygulanacak ama barındırmayacağız, komple sileyim 5 Milyar TL'yi, hesabınüstün körülüğüne kurban etmiş olalım.
    3bin TL'den 6milyon hayvanı öldürmenin maliyeti 18 milyar TL.
    19'a karşı 20milyar TL olduk bile. E nedir şimdi yaşatmayı seçmemize engel olan?
    6 milyon hayvanın öldürülmesi sonucu bu cesetlerin bertaraf edilmesi nasıl sağlanacak maliyeti ve yolu yordamı hakkında ne düşünüyoruz?
    Bu sayıda hayvanın kısırlaştırılıp doğal olarak ölmesini beklemek yerine topluca hızlı bir şekilde öldürülmesi durumunda bu kadar cesedin oluşturacağı sağlık sorunlarının önüne geçmek için ne kadar bir maliyet gerekecek?*

İkinci söylediğine gelirsek, ne yapalım şimdi bu bilgiyi. Kesinlikle haklısın ona itirazım yok da. "Hayvanlar öldürülsün mü öldürülmesin mi" tartışmasında "bunlar zaten mutsuz" dediğin zaman bunun anlamı nedir? Mutsuzsa bir hayvanı öldürebiliriz mi? Öyle demek istemediğini biliyorum, hayvan düşmanı olmadığını da biliyorum bu detayları baştan netleştirmiş olalım da.. Bu dediğinden ne anlayalım?

Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her köpek ortalama 5 yavru doğuruyor siz bu hayvanların 100 tanesini kısırlaştırana kadar 300 tane doğuracaktır ki bunun önüne geçemezsiniz. Belediyeler çok kordine ve merkezi çalışması gerekir
    Valla belediyelerin işi zaten işlerini düzgün yapmaları.
    Lakin kısırlaştırmaya yetecek hızda bu hayvanları toplayamayacaksak, söyler misin 5-6 milyon sokak köpeğini hangi yöntemle öldürmeyi düşünüyoruz?

İki tarafın da birbirine "anlamadığın şey şu" demesine gerek yok.
    Bu maliyeti bu hükümet böyle bir konuda adam gibi harcamaz derken haklısınız evet. E öldürmenin de maliyeti yakın sanki?
    Öldürülme yöntemlerini değiştirmediğimiz müddetçe..*

Maliyet yakın.
    İş gücü gereksinimi yakın.
    İşin zorluğu yakın. Kimse yaşatmanın da kolay olacağını söylemedi.
    Terazinin diğer bir tarafında ise yasa tasarısında olmasa da, sizlerin söylemleri bunu desteklemese de bu hayvanlara toplu katliamlar ve eziyetler yapılacağı da gün gibi ortada. Sen kimse kedilere kızmıyor diyorsun ama kediye pompalı tüfekle dalacağını iddia edenleri de okuduk di mi?

Bir de daha önce iki kere denediğimiz ve sonuç alamadığımız şeyi, üçüncü denememizde başarılı olacağımızı düşündüren şey nedir?
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Arkadaşlar hep bir hesap içindesiniz, ama burası bizim memleket. Kısırlaştırdık deyipte, hiçbir halt etmeden para alacaklarıda hesaba katmak lazım, sorunun bu yolla çözüme kovuşturmanın çok zor olacağı aşikar. Ayrıca hayvanını sokağa atanları da kısırlaştırmak lazım, onlarda üremesin. Kısırlaştırmakta bir yok etme değil mi aslında?

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sayının 300-500bin olması ile 5-6milyon olması arasındaki, mümkün olmaktan imkansıza giden matematik nedir? Kötüyse birisinin kötü demesini beklediğim, eksikse birinin eksik demesini beklediğim çok kaba bir hesap yaptım. 5-6 milyon olunca kısırlaştırıp barındırmanın mümkün olmadığını anlatan kötü de olsa bir senaryo göremiyorum ama?

Bir de bu hayvanları öldürmek için de tıpkı kısırlaştırmak gibi birileri tarafından yakalanmaları gerektiğini niye kimse hesaba katmıyor? Ben üniversitelerin kısırlaştırma maliyetlerini yazmıştım kabaca bir hesap yaparken, kısırlaştırma ve aşılama için ortalama 2000TL demiştik.
    Bugün bir kediyi sağlık sebeplerinden ötürü öldürmek isterseniz özel veterinerlerdeki fiyatı 5bin TL. Bunun köpeklerde doz miktarı artacağı için daha fazla olacağını da hesaba katmak lazım, ama bu dediğim de özel klinik kar marjı elbette daha yüksektir onu da es geçmemek lazım. Ne diyelim 3000TL mi olsun ortalama köpek öldürme maliyeti.

Şöyle demişim:

Köpekleri toplayacak kişilerin maliyeti aynı. 2 milyar TL dedik yanlışsa ikisinde de yanlış.
    Yine bu köpekleri yakalamak toplamak taşımak için aynı maliyetler uygulanacak ama barındırmayacağız, komple sileyim 5 Milyar TL'yi, hesabınüstün körülüğüne kurban etmiş olalım.
    3bin TL'den 6milyon hayvanı öldürmenin maliyeti 18 milyar TL.
    19'a karşı 20milyar TL olduk bile. E nedir şimdi yaşatmayı seçmemize engel olan?
    6 milyon hayvanın öldürülmesi sonucu bu cesetlerin bertaraf edilmesi nasıl sağlanacak maliyeti ve yolu yordamı hakkında ne düşünüyoruz?
    Bu sayıda hayvanın kısırlaştırılıp doğal olarak ölmesini beklemek yerine topluca hızlı bir şekilde öldürülmesi durumunda bu kadar cesedin oluşturacağı sağlık sorunlarının önüne geçmek için ne kadar bir maliyet gerekecek?*

İkinci söylediğine gelirsek, ne yapalım şimdi bu bilgiyi. Kesinlikle haklısın ona itirazım yok da. "Hayvanlar öldürülsün mü öldürülmesin mi" tartışmasında "bunlar zaten mutsuz" dediğin zaman bunun anlamı nedir? Mutsuzsa bir hayvanı öldürebiliriz mi? Öyle demek istemediğini biliyorum, hayvan düşmanı olmadığını da biliyorum bu detayları baştan netleştirmiş olalım da.. Bu dediğinden ne anlayalım?

Valla belediyelerin işi zaten işlerini düzgün yapmaları.
    Lakin kısırlaştırmaya yetecek hızda bu hayvanları toplayamayacaksak, söyler misin 5-6 milyon sokak köpeğini hangi yöntemle öldürmeyi düşünüyoruz?

İki tarafın da birbirine "anlamadığın şey şu" demesine gerek yok.
    Bu maliyeti bu hükümet böyle bir konuda adam gibi harcamaz derken haklısınız evet. E öldürmenin de maliyeti yakın sanki?
    Öldürülme yöntemlerini değiştirmediğimiz müddetçe..*

Maliyet yakın.
    İş gücü gereksinimi yakın.
    İşin zorluğu yakın. Kimse yaşatmanın da kolay olacağını söylemedi.
    Terazinin diğer bir tarafında ise yasa tasarısında olmasa da, sizlerin söylemleri bunu desteklemese de bu hayvanlara toplu katliamlar ve eziyetler yapılacağı da gün gibi ortada. Sen kimse kedilere kızmıyor diyorsun ama kediye pompalı tüfekle dalacağını iddia edenleri de okuduk di mi?

Bir de daha önce iki kere denediğimiz ve sonuç alamadığımız şeyi, üçüncü denememizde başarılı olacağımızı düşündüren şey nedir?
    Senin hesabından 6 milyon köpeğin kısırlaştırma ve aşılama sonrası tekrar sokaklara salınacağını anlıyorum tekrar sokaklara saldığında sorunu çözmüş olmuyorsun. Yok tekrar sokaklara salınmıyacaksa bu kadar köpeğin barınaklarda bakılması fantastik. Kimse 5-6 milyon köpeğin öldürülmesini istemez diye düşünüyorum. Bu sorun artık kördüğüm olmuş gibi nasıl çözülebilecek bende merak ediyorum.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hep bir hesap içindesiniz, ama burası bizim memleket. Kısırlaştırdık deyipte, hiçbir halt etmeden para alacaklarıda hesaba katmak lazım, sorunun bu yolla çözüme kovuşturmanın çok zor olacağı aşikar. Ayrıca hayvanını sokağa atanları da kısırlaştırmak lazım, onlarda üremesin. Kısırlaştırmakta bir yok etme değil mi aslında?

Abi memleketin gerçekleri perspektifinden bakarsak, devlet öldürülmeye OK veren bir çözüm sunduğu anda olacakları konuşalım o zaman? Şimdi bile ne saçma salak şeyler izliyoruz, adam tarlada duran kediyi tekmeleyerek öldürüyor. Şimdi böyle tiplere "insanların yaşaması için köpeklerin öldürülmesi lazım/uygundur" minvalinde bir devlet eli ver..
    Tabii ki söylediğin türde, burada aklımıza gelmeyen şekillerde yüzlerce binlerce sorun çıkar. Suistimal eden olur, kısırlaştırdım diyip kısırlaştırmayan olur, sokaktaki köpeği sevdiği(?) için kısırlaştırmaya ve barınağa vermemeye çalışan olur, olur da olur.
    Yani devlet kurduğunda da isyan eden oluyor, vergi vermem diyen oluyor, ne bileyim devlet malına zarar veren oluyor falan.. Çok genişten getirdim ama elbette her işin zahmeti var.
    Devlet denen genişletilmiş site yönetimi işini doğru yapmadığı için sorun buralara geldi, güllük gülistanlık bir çözümü yok bunun tabii ki.

Kısırlaştırma da hayvanın bir hakkının elinden alınması evet. Bunun felsefik yanını ayrıca saatlerce tartışabiliriz. Kuyuya bir başka taş atmayayım ama, genelde öldürülmelerine daha az ses çıkartan islami kitle, kısırlaştırılmaya "yazık" gözüyle bakıyor.. =)
    Ancak öldürmekten daha "insani" sanki yine de.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    https://www.guvenlisokaklar.org/

Girin bakın da biraz varsa insanlığınız utansın

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    #kopekdusmanlariuyutulsun

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Arkadaşlar bu konu neden tartışılıyor... Avrupa çözümü yıllar önce bulmuş... Orda ne yapılıyorsa burdada yapılacak... O kadar basit... Amerikayı birdaha keşfetmeye gerek yok...
    Punctum bunu beğendi.

Motosikleti
    Konu tartışılmıyor, herkes kendi vicdan ve merhamet düzeyini yazıyor sadece. Mesela aynı tipler yarın emekliler çalışmıyor boşuna yaşıyorlar, maaş alıyor bunları besleyecek değiliz hepsi uyutulsun diye tartışabilirler. Bu ne kadar absürt bir tartışmaysa, içinde bulunulan konu da o kadar absürt bir tartışma. Ayrıca burası ne Avrupa ne de siz Avrupa insanısınız. Öyle olsa Almanya ve İspanya'da bizim gibi tipleri gaz odalarında ve toplama kamplarında katlettiler.
    Bu tamamen siyaseten gündem değiştirme amaçlı olarak ortaya atılan ve birilerin mal bulmuş mağribi gibi içindeki hazımsızlığı kustuğu bir mecra haline geldi. Yoksa ne köpekleri uyutabilirler ne de başka bir şey yapabilirler, herkes rahat olsun.
    tommygun, espresso ve uakdem bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Evcil hayvan doğaya müdaheledir. Doğada bu hayvanlar için sınırsız yemek yok, olan yemek için de diğer türlerle rekabet halindeler, bazılarının ise predatör'leri mevcut. Evcil hayvan edindiğimizde bütün bu doğal negatif etkileri ortadan kaldırıyoruz. Haliyle hayvanlar sınırsız çoğalabiliyorlar.

Onun için de kısırlaştırmamız şart. Çünkü hayvanının doğası gereği sınır tanımadan doğuracağı her yavruya, onların da doğuracağı her yavruya, vs. ölene kadar bakmamız mümkün değil.

Bakın bu konuda çok ilginç bir örnek mevcut:

https://www.haberler.com/guncel/besl...925860-haberi/

4 tavşan almışlar, 400 tane olmuş, sonra da "devletimizden milletimizden yardım istiyoruz" diyorlar... Haber 10 küsür yıl önceden. N'oldu o tavşanlara acep?

Muhtemelen telef oldular. Peki suçlu kim? Suç bu iyi niyetli insanların cehaletlerinde. Çünkü bu masum tavşanların bakamayacakları kadar üremelerine izin verdiler. O hızla üremeye devam etseler 2 yılda Türkiye nüfusunu, 5 yılda dünya nüfusunu geçiyorlar. E bu kadar tavşana bakmak mümkün mü?

Zevk için tavşan besleyeceklerse kısırlaştırmak zorundalar. Yoksa yabani tavşanları uzaktan sevecekler.

An itibariyle sokaktaki sahipsiz milyonlarca köpek için en iyi akıbet tabii ki sahiplendirilmeleri, o da olmazsa acısız öldürülmeleri. Müdahele ne kadar gecikirse, toplamda o kadar daha fazla sayıda köpek acı çekecek.
    Punctum bunu beğendi.

motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024
    Bu sorunu çözemeyecekler. Biz ne kadar fikirlerimizi savunsak da sorun çözülmeyecek. Türkiye'de bu işi namusuyla yapacak veteriner sayısı elle sayılacak kadar azdır. @sallami nin de dediği gibi kısırlaştırmadan sokağa salıp paraları alacaklar. Şuan zaten en fazla sesi çıkanlar veterinerlerdir. Çünkü Almancı ablalar sokaktan sağlıksız köpekleri alıp veterinere veriyor parası neyse vereceğiz diyor. Ortalamanın üstü anestezi yöntemini uygulayan veterinerlerde köpek kısırlaştırma fiyatı 30 40 bin tl arasında veteriner tanıdığım var ordan biliyorum. Ayrıca kısırlaştırma masrafına ortalama 2000 tl demişsiniz. Kuru anestezinin bile fiyatı ortalama 500 800 tl arasında bunun sadece anestezi masrafı değil tonlarca malzeme kullanılıyor en düşük sağlıklı maaliyeti 4k civarıdır. Uzun lafın kısası biz burada tartışırız, sorunu çözmeye yönelik düşüncelerimizi söyleriz. Ama işin sonunda hiç birimizin son karara etkisi olmayacak ve hangi yolu seçerlerse seçsinler 2 gün sonra unutulup gidecek. Mama lobisi insanları sömürmeye, Namussuz veterinerler hayvanları sömürmeye devam edecek.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onlarca yıldır biz bu boku düzeltemedik; paraları yedirdik el altından hayvan adı altında cukkaladık şimdi de bunu örtbas etmek için hepsini öldürelim.

Resident evil filmini bilirsiniz, Racoon City'de zombi salgınını cıkartıp sonra kabul edemeyip oraya nükleer atıp örtbas etmişlerdi, aha onun gibi.

o değil de forumda motor için dogru düzgğün faydalı mesajı olmayan tipler burada katliam için edebiyat döktürmüş helal olsun.
    yamtareroglu, killingroad ve uakdem bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar, kopeklerin acısız bir sekilde uyutulması dışında gerçekçi bir çözüm olmadığını düşünüyorum.
    Fakat bu öyle bir konu ki, aile içinde bile tartışma çikiyor.mesela annemi ikna edemiyorum, olmuyor.

Burası günde milyonlarca ziyaretcisi olan bir yer değil.yani tartışmaktan keyif alınabilir ama karşınızda yamteroğlu ve benzereri iki üç kişi olunca tartişmak son derece anlamsız.

Onlar süt kuzusu ve bebek oğlak yemek icin 300 km bile yol yapabilirler.ekmeğini bana bana yerler.onlar vicdanlı olur, siz ise milyonlarca kopek sokakta olmaz dediğiniz icin kötü olursunuz.
    Punctum, Beto87 ve motorine bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tükürdüğümüzü yalamayalım lütfen.

Motosikleti
    Alıntı O'Sullivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası günde milyonlarca ziyaretcisi olan bir yer değil.yani tartışmaktan keyif alınabilir ama karşınızda yamteroğlu ve benzereri iki üç kişi olunca tartişmak son derece anlamsız.
    Verebileceğin hiçbir vicdani,insani,işe yarar,mantıklı cevap olmadığı için tabii ki anlamsız, üstelik gereksiz. Zaten tartışmıyoruz biz sizin gibi ekşi sözlük tayfasından birkaç tipi bilgilendiriyoruz. Hayvanları topluca yok etmek katletmek gibi absürt ve gayri ahlaki bir tartışma olamaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verebileceğin hiçbir vicdani,insani,işe yarar,mantıklı cevap olmadığı için tabii ki anlamsız, üstelik gereksiz. Zaten tartışmıyoruz biz sizin gibi ekşi sözlük tayfasından birkaç tipi bilgilendiriyoruz. Hayvanları topluca yok etmek katletmek gibi absürt ve gayri ahlaki bir tartışma olamaz.
    Yamteroğlu, sen burada bilgilendirme yapacak son kişisin.
    Cübbeli Ahmet in kozmoloji hakkında konuşup yorum yapmasi gibi bisey yani.
    Beto87 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bence en adil çözüm kısırlaştırma.

Kısırlaştırmaya kırsaldan yani köylerden başlanmalı çünkü üretim merkezi oraları. Gerekirse kolluk kuvvetleri ile birlikte gidilip o köyde bir tane bile kısırlaştırılmayan köpek bırakılmamalı.

Tabi bazıları yazmış birileri kısırlaştırdık deyip hiç bir şey yapmadan paraları cebe atar diye. Mümkündür her durumda her konuda suiistimal yapanlar çıkar.

Birileri suiistimal yapacak diye o zaman her konuda bir şey yapmayalım.
    yamtareroglu, espresso ve uakdem bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fakat bu öyle bir konu ki, aile içinde bile tartışma çikiyor.mesela annemi ikna edemiyorum, olmuyor.
    Hemşerim seni saygıder anacığın merhamet sahibi yapamıyor, insani melekeleri anlatamıyor biz nasıl anlatalım. Allah sevgili anacığıma sabır ve metanet sana da akıl ihsan etsin. Dünyanın en ilkel kabilelerinde bile hayvanları topluca yok edelim diyen birinin ya akıl hastası ya da psikopat olduğu düşünülür çünkü.
    Karşına çıksa iki lafı bir araya getiremeyecek tipler burada esip gürlüyor, canım benim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

...ise milyonlarca kopek sokakta olmaz dediğiniz icin kötü olursunuz.
    Hayatım sen daha burada konuşulanın ne olduğundan bile haberdar değilsin, sokaklarda bu yoğunlukta köpek olmasından herkes rahatsız. Buradaki psikopatlık tüm köpekler katledilsin diyenlere gösterilen tepki. Şu eğitim sistemi düzeltilsin artık, okuma ve okuduğunu anlama konusuna biraz eğilsin sevgili öğretmenlerimiz ve ailelerimiz.
    espresso bunu beğendi.
    Ahlak ve şerefin temeli vicdan üzerine kuruludur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşına çıksa iki lafı bir araya getiremeyecek tipler burada esip gürlüyor, canım benim
    Neden ?

Çok korkutucu bir tipin mi var ?
    Yoksa yaninda tuttuğun Pitpull un mu beni kekeme yapacak ?

Ruhsal sıkıntın var.yazdığin her cümleden belli oluyor.

Avustralya da insan nedeniyle sayilari milyonlar olduğu söylenen kedileri zehirleme yoluna gitmiş.
    Dikkatini çekerim, uyutma bile değil.

Peta gibi kuruluşlar karşi çikti.Ama Avustralya hukumeti gerekeni yapti.
    Bize sevimli geliyor diye ekosistemin anasını belleyen milyonlarca hayvanin yakalanıp yillarca bakılması
    fantastik gelmiş olmalı.

Fakat millete akil verirken senin gibi sıkıntılı bir tipe yazmama ne demeli ?
    Hadi yavrum,hadi.

#insansızsokaklaristiyoruz

Falan yaz, kendin gibilerle takıl şimdi.
    Beto87 bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    "ABD'de yaşayan Mark ve Chloe Mansoor çiftinin ilk ve tek bebekleri 6 aylık Ezra Mansoor, köpekleri tarafından parçalanarak öldürüldü. Sahiplenilerek 8 yıldır beslenen Husky cinsi köpek, aileye hayatlarının en büyük acısını yaşattı."

Buyurun en son haber...

Husky ne kadar da şirin görünüyor değil mi? Ama aileye unutamayacakları bir acı yaşatmış...

Burada atıp tutmak kolay. Çocuğu olmayan, çocuğunun tırnağı kırılsa dünyası kararmamış tipler, bol keseden köpek güzellemesine, hesap kitap yapmaya, demagojinin dibine vurmaya devam ediyorlar...hadi gidin de o aileye zırvalayın bakalım derdinizi...hem de sahipli, hem de eğitimli, hem de zeki bir cins köpeğin yaptığı/yapabildiği ortada iken, oradaki insanların kapısının önüne sahipsiz başıboş köpekler için mama koymayı deneyin bakalım ne olacak?

Hep söylüyoruz, köpekler özünde sürü hayvanıdır. Aileyi (veya insanları) sürü olarak algılar, buna göre tepki geliştirir. Eve yeni bir birey gelince de onu sürüye katılım olarak algılar. Bazı durumlarda kolayca kabullenir, bazı durumlarda tehdit olarak görür ve bertaraf etmek ister. Çünkü köpekler akılla hareket etmez. Evet, bazı cinsleri çok iyi eğitilir ama bu onların akılla hareket ettiği anlamına gelmez.

Şimdi sahipli ve kontrol altındaki 1 (bir) köpek bunu yapabiliyorken, sokaklarda onlarca köpeğin bir araya gelip çeteleştiğini ve sürü olarak davrandığını düşünün. Oradan geçen bir insanı, bir aracı, bir çocuğu veya başka bir hayvanı tehdit olarak algılar ve buna göre hareket eder.

Siz yine de hesap edin kısırlaştırma maliyetini...

Motosikleti

#psikopatsizsokaklaristiyoruz
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)