Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Elektrikli MotoGP turnuvasında kullanılacak yarış motosikleti belli oldu:Energica Ego

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeroda çok ucuza satiyomus gibi benzin masrafı yok diyor aga o fiyat ne max hız 164 km
    Çok pahalı ekonomik değil
    Zero'nun ucuz oldugunu kim soyledi ki? Tesla cok mu ucuz zannediyorsunuz?
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrikli motorlar ele ayağa düştüğünde TCS olmazsa çok kişinin canı yanar
    Elektrikli motor cok kolay ve anlik kontrol edilebildigi icin hic sorun olmuyor. ECU'nun isi coook kolay icten yanmali motorlara gore. Zero SR Superduke'tan fazla torka hem de sifir devirde sahip olmasina ragmen kolay kolay tekere gelmiyor. Ama dusuk hizlarda inanilmaz hizlaniyor. Acaip yumusak, lineer, ama guclu bir guc aktarimi var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Elektrikli motor cok kolay ve anlik kontrol edilebildigi icin hic sorun olmuyor. ECU'nun isi coook kolay icten yanmali motorlara gore. Zero SR Superduke'tan fazla torka hem de sifir devirde sahip olmasina ragmen kolay kolay tekere gelmiyor. Ama dusuk hizlarda inanilmaz hizlaniyor. Acaip yumusak, lineer, ama guclu bir guc aktarimi var.
    Pil teknolojisinin gelişmesi lazım. Eğer kapasitesi artırılıp, hızlı şarj da eklenirse işte o zaman elektrikli motosikletler pazarda yer almaya başlar.

Şu an daha emekleme aşamasında görüyorum ben elektrikli araçları. Tesla ilk sağlam atılımı yaptı ama hala yeterli değil. Çok daha iyileri yapılabilinir.

Tek sorun bu teknoloji bizim neslimize yetişir mi yoksa torunlarımız mı o günleri görür, bilemiyorum

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    önden bumblebee ye benziyor.

bu da benim teknik yorumum
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pil teknolojisinin gelişmesi lazım. Eğer kapasitesi artırılıp, hızlı şarj da eklenirse işte o zaman elektrikli motosikletler pazarda yer almaya başlar.

Şu an daha emekleme aşamasında görüyorum ben elektrikli araçları. Tesla ilk sağlam atılımı yaptı ama hala yeterli değil. Çok daha iyileri yapılabilinir.

Tek sorun bu teknoloji bizim neslimize yetişir mi yoksa torunlarımız mı o günleri görür, bilemiyorum
    Elektrigin ciddi atak yapmasi icin fiyati dusse yeter

Evet menzil sorun olarak kalir ama ekonomik oldugu icin uzun yol durumu olmayan herkes aninda elektrige doner. Cunku coook ucuz benzin gore. Kullanimi daha rahat. Bakim yok. Sessiz. avantaji cok yani.
    SuleymanE bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında günümüz bataryalarında bile menzil sorunu pek yok. 300k+m menzil yeterli. Zaten benzin ile 250 de bile bittiği oluyoe
    Yeni batarya teknolojilerinin eli kulağında. Aslında bir kaç batarya çeşidi var. Günümüzde kullandıklarımızdan iyi olan ama üretim şekilleri günümüzdeki üretim.bantlarına hiç uymuyor. Yumurta iyice dayanınca geçilir.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Tek sorun sizin bizim alabileceklerimizin çok tipsiz ve gerçekten çok eski ve verimsiz bataryalar kullanıyor olması. Ben daha altı yedi milyara 300 kilometre aşabilen Menzil'de bir elektrikli motor görmedim.

Tesla parasının hakkını veriyor belli bir derecede arabanın her tarafında radar bile var pek çok özelliği var peki bu araçta nasıl bir özellik veya işletim sistemi varda 13-14 bin€ satıyorlar ben elektrikli araçların satılıp temiz hava solumak istiyorum fakat daha yok var.

Tesla bence motosiklet istemiyor yollarda otomatik pilota kafayı yedirtirler bizimkiler

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesla parasının hakkını veriyor belli bir derecede arabanın her tarafında radar bile var pek çok özelliği var peki bu araçta nasıl bir özellik veya işletim sistemi varda 13-14 bin€ satıyorlar ben elektrikli araçların satılıp temiz hava solumak istiyorum fakat daha yok var.

Tesla bence motosiklet istemiyor yollarda otomatik pilota kafayı yedirtirler bizimkiler
    13000 Euro'ya elektrikli motosiklet almiyorsunuz, 8000 Euroluk pil ve 5000 euroluk motosiklet aliyorsunuz.

Aynisi araba icin de gecerli. O yuzden ucuza elektrikli araba yok. Hepsi luks ve pahali, ya da pilleri cok kucuk oldugu icin kullanissiz.

Zero'nun ne ozelligi var? Telefon baglantisi var. Motosikletin tork egrisini cep telefonundan ayarlayabiliyorsunuz. Evdeyken veya isteyken telefondan sarj durumunu gorebiliyorsunuz, vs. Cok benzinli motosikletlerde olmayan ozellikler. Ayni zamanda servisle isiniz kalmiyor. Cunku yag degisimi yok, zincir yaglama yok, hatta balata degisimi bile yok gibi cunku yavaslamak icin motoru kullanip enerjiyi geri depoluyor pillere, o yuzden sehir ici menzili daha fazla. Motor isinma derdi yok. Hava soguk olsa bile basinca gidiyor.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Güç azalmaz. Sadece pil ömrü azalır. Güç motora ve kontrol sistemine bağlı.

Bu arada elektrikli motorlara mesafeli bakan bir çok arkadaşın gerçekten güçlü bir elektrikli motosiklet kullandığında fikirlerinin 180 derece değişeceğine eminim.

Zero SR test ettim ve inanılmaz bir cihaz. Eğer süspansiyon ve freni Superduke ayarında olsaydı onu tercih ederdim. Fiyatları aynıydı aldığımda. Torku daha fazla zaten. Daha hafif. Ve güç aktarımı tamamen lineer.
    Güç tabiki azalacaktir,sistemde kullanilan lityum polimer pil surekli motoru besleyebilir,fakat ilave her donanim,güç ve yola iletilen momente olumsuz etki yapacaktir.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güç tabiki azalacaktir,sistemde kullanilan lityum polimer pil surekli motoru besleyebilir,fakat ilave her donanim,güç ve yola iletilen momente olumsuz etki yapacaktir.
    Agirlik olarak diyorsaniz OK, ancak motor gucu azalmak zorunda degil. Pil, motorun ihtiyacindan fazla olan akimi simultane saglayabiliyorsa guc azalmaz. Cok kucuk bir motoru pile bagladiginizi dusunun. Benzer ek bir kucuk motor baglamaniz diger kucuk motorun urettigi guce etki eder mi? Zaten kucuk motorun uretebilecegi guc belli ve maximum akimi cekiyor.

RC hobiniz varsa pillerin desarj hizindan haberdar olmaniz lazim. Yoksa okuyabilirsiniz. Pilin sadece kapasitesi degil, o kapasiteyi ne kadar cok bosaltabildigi onemli; ozellikle buyuk drone'lar icin. Belli bir hizin otesinde sinir motoru kontrol eden devrenin cektigi akimdir. Yani pil yeterince hizliysa motor gucu etkilenmez. Tamamen dizayn meselesi.
    YasinC bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5500mah 6S li-po bataryam var. Trex700E diye model helikopterde kullanıyorum. 200A deşarj olabiliyor.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5500mah 6S li-po bataryam var. Trex700E diye model helikopterde kullanıyorum. 200A deşarj olabiliyor.
    Zamaninda Trex 450SE kullanmistim... Quad'lar cikti, mertlik bozuldu
    YasinC bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Tek şarjda 500 km giden, boş aküyü 2 saatte tam şarj edenn , 100 beygirlik bir makine yapsınlar parasına bakmam hemen alırım. Ne uğraşacam bakımıyla yağıyla suyuyla benziniyle.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek şarjda 500 km giden, boş aküyü 2 saatte tam şarj edenn , 100 beygirlik bir makine yapsınlar parasına bakmam hemen alırım. Ne uğraşacam bakımıyla yağıyla suyuyla benziniyle.
    Zero SR tek sarjda sehir ici 360km gidiyor. 2 saatte pilin %95'i doluyor. Gucu 70 beygir, ama torku 157 Nm! Bu haliyle fiyati $17000+vergi...

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    motor demeyelim şunlara yav. ceryanlı bisiklet.

Birde ben motorun ne kadar hıza ne kadar sürede ulaştığıyla değil, mekanik çalışma prensipleriyle daha çok ilgiliyim. Motoru o yüzden seviyorum. Eksozdan çıkardığı sesle o yüzden ilgiliyim. Her motorun kendine ait sesi vardır. Aynı marka model motorun, aynı marka model eksozu da olsa birbirinden farklı ses çıkarırlar. Hepsinin özgün ruhu vardır.

Benim zihniyetteki insanlar için bu tip ceryanlı bisikletler hiç ilgi çekici değil.

Motosikleti A noktasından B noktasına ulaşmak için kullananları cezbedebilir.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor demeyelim şunlara yav. ceryanlı bisiklet.

Birde ben motorun ne kadar hıza ne kadar sürede ulaştığıyla değil, mekanik çalışma prensipleriyle daha çok ilgiliyim. Motoru o yüzden seviyorum. Eksozdan çıkardığı sesle o yüzden ilgiliyim. Her motorun kendine ait sesi vardır. Aynı marka model motorun, aynı marka model eksozu da olsa birbirinden farklı ses çıkarırlar. Hepsinin özgün ruhu vardır.

Benim zihniyetteki insanlar için bu tip ceryanlı bisikletler hiç ilgi çekici değil.

Motosikleti A noktasından B noktasına ulaşmak için kullananları cezbedebilir.
    Kesinlikle katilmiyorum... Bir motosikleti sadece motora indirgemek bence hatali bir yaklasim... Hem nasil bisiklet diyebiliriz ki? Tam ayarlanabilir suspansiyonlu, guclu cift disk ABS frenleri olan, dokum salincakli, twin spar saseli, SS lastikleri kullanan, sapina kadar orijinal ve safkan bir motosiklete bisiklet demek mumkun mu?

Hic bir Zero A noktasidan B noktasina gitmek icin uretilmis degil, musterileri de onun icin almiyor. Tamamen 2 teker uzerinde hayatin zevkini cikaranlara yonelik uretilmis aletler... Deneyin, tercih etmeseniz de anlarsiniz...

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Kesinlikle katilmiyorum... Bir motosikleti sadece motora indirgemek bence hatali bir yaklasim... Hem nasil bisiklet diyebiliriz ki? Tam ayarlanabilir suspansiyonlu, guclu cift disk ABS frenleri olan, dokum salincakli, twin spar saseli, SS lastikleri kullanan, sapina kadar orijinal ve safkan bir motosiklete bisiklet demek mumkun mu?

Hic bir Zero A noktasidan B noktasina gitmek icin uretilmis degil, musterileri de onun icin almiyor. Tamamen 2 teker uzerinde hayatin zevkini cikaranlara yonelik uretilmis aletler... Deneyin, tercih etmeseniz de anlarsiniz...
    motoru yok ki aküsü var. Nasıl motor diyelim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    FIM başka markalara izin vermeyecek mi bu konuda bir bilgi bulamadım.
    Sadece tek model üzerinde çalışmak pek faydalı olmayacaktır.
    Tamam bu aletin son hızı kısıtlanmış hız.
    Evet S1000R dan lamborghiniye bir sürü aleti dalga geçerek geçti ama en iyisi bu değil.
    Lighting 2 yıl önce 350 km/h hıza ulaştı mesela.
    Başka markaların da spor tip üzerine çalışmaları var.
    Gerçi Gp masrafını Kawasaki, Suzuki bile kaldıramadı ama bu bakir bir alan ve yatırımcıların ağzını sulandıriyor.

Motor çok ağır. Süper tur zamanları beklemek hayal olur ama en hafif aküyle menzili 120 km
    Yarışlarda daha hafif pil kullanmaları gerekecek ki bu da yarışın cabuk biteceği anlamına geliyor.
    Ben 10 tur civarı olacağını düşünüyorum bu yarışların.
    Yine bir başka merak ettiğim şey de bu yarışlar nerde yapılacak?
    Henüz yeni olan bu sektörün tüm gp takvimine ekleneceğini düşünmek hayalcilik olur ama en azından 9-10 yarış olmalı.
    Bunlar hangi pistlerde olacak?
    Bu konuyla ilgili kaynak bulabilen buraya link eklerse sevinirim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru yok ki aküsü var. Nasıl motor diyelim.
    Motoru tabii ki var. Sadece benzin deposu yok. Ama mesele kelime oyununa dönecekse çok konuşmaya da gerek yok...

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 Mart'ta yazmıştım...

http://www.altinelbiseliadam.com/dorna-elektrikli-yarislara-hazirlaniyor/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)