Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siste vizörün ıslanması. ACiL

Motovento
    REKLAM ALANI
    blue39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    Günaydın arkadasşlar. Saat 9.00-9.30 gibi yola cıkıcam. 95-100 km yolum var. Yüksek ihtimalle sis olucak yolda. 1 kere sis tecrubem oldu ve beni resmen mahvetti. Vizor açık kullanmak zorunda kaldım. Bi yerde okumuştum, vizore yağ sürmek oluşan damlacıkları önler mi? Cevaplarinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı blue39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadasşlar. Saat 9.00-9.30 gibi yola cıkıcam. 95-100 km yolum var. Yüksek ihtimalle sis olucak yolda. 1 kere sis tecrubem oldu ve beni resmen mahvetti. Vizor açık kullanmak zorunda kaldım. Bi yerde okumuştum, vizore yağ sürmek oluşan damlacıkları önler mi? Cevaplarinizi bekliyorum.
    Merhaba, Vizör ıslanmasını bir süre geçirmek için pinlock kullanabilirsiniz. Fakat kask hiçbiryerden hava almassa havalandırmaları kötü zayıf ve vizör tamamen kalanıyorsa içerde bir süre sonra buharcıklar oluşur. Bunu pinlockta taksanız içine yağda sürseniz yaşarsınız. Kaskın içini düşük hızlarda havalandırmanız gerekmekte. İster iyi bir havalandırmayla ister vizör açarak. Hava sıcaklığı 10 derecenin altına düştüğünde en iyi kaskı kullansanız bile havalandırmalar kapalı ve kask hava almassa pinlock olsa dahi buhar yapacaktır.

Motosikleti
    YZF-R25
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Vizör ıslanmasını bir süre geçirmek için pinlock kullanabilirsiniz. Fakat kask hiçbiryerden hava almassa havalandırmaları kötü zayıf ve vizör tamamen kalanıyorsa içerde bir süre sonra buharcıklar oluşur. Bunu pinlockta taksanız içine yağda sürseniz yaşarsınız. Kaskın içini düşük hızlarda havalandırmanız gerekmekte. İster iyi bir havalandırmayla ister vizör açarak. Hava sıcaklığı 10 derecenin altına düştüğünde en iyi kaskı kullansanız bile havalandırmalar kapalı ve kask hava almassa pinlock olsa dahi buhar yapacaktır.
    Icerden degil disardan damlaciar kalıyo. Bunun icin ne yapmaliyim

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    İnşallah bir çözümü vardır ama kendi çözümümü söyleyeyim: Rahat erişebileceğim bi yere çok su emebilen durulama bezlerinden 1 tane sıkıştırıyorum. Periyodik olarak siliyorum.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Icerden degil disardan damlaciar kalıyo. Bunun icin ne yapmaliyim
    Elinle sileceksin, mantıklı başka çaresi yok. Zaten kaliteli eldivenlerin avuç aya kısmı ile başparmaktan işaret parmağına uzanan kısmında suyu rahat silebileceğin nubuk vb tarzı kumaş dikili olur.
    Kızıl pars bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Doğru anladıysam büyük bir sorun olmamalı.
    Yağmurda yaptığının aynısını yap.
    Eldiven ile silebilirsin.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba , sacma gelirse affola, Olcay abinin dedigini yapardim eskiden fakat bir sure sonra eldivenlerim islandigi ve bu durumdan rahatsiz oldugum icin yapmaya basladigim yontemi soyleyeyim. Genelde boyle havalarda vizorde su birikince kafami saga, sola veya asagi egiyorum, ruzgarla birlikte saniyesinde akiyor vizorden ama kalabalik bir yolda bir kac saniye gozunuzu yoldan ayirmak tehlikeli olabilir. Ingilizce klavye icin ozur diliyorum, saygilar.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Sakın eldivenle silme.
    Hele, hareket halindeyken silme.
    Damlacıklar bırak oluşsun,
    zaten belli bir hızda o damlalar aerodinamik okarak kayıyor.
    Bir bez bulundurnakta fayda var

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Burada yorum yapanların çoğu motor sürerken sis'e denk gelmemiş sanırım. Yağmur damlacıkları gibi koca koca olmuyor sis damlaları. Buğu şeklinde ve yoğun oluyor. Sildikten 2-3 sn gibi kısa bir süre sonra tekrar aynı oluyor. Yağ işe yarar mı bilmem ama muhtemelen sıvı silikon tarzı şeyler sürersen damlacıklara bi faydası olabilir diye düşünüyorum. Yola çıkmadan vizöre sıvı silikonu yada yağı sür, üzerine camsil sprey kutusuyla su püskürt dene. Bende 2 kere denk geldim sise. Biri çok aşırı yoğundu. zaten hızımı da mecburen 40-30km'lere düşürdüm. Gel gelelim siste vizör silmekten ziyade, zeminde aşırı kaygan oluyor. Dikkat edin hocam. Hayırlı yolculuklar.

Motosikleti
    YZF-R25
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada yorum yapanların çoğu motor sürerken sis'e denk gelmemiş sanırım. Yağmur damlacıkları gibi koca koca olmuyor sis damlaları. Buğu şeklinde ve yoğun oluyor. Sildikten 2-3 sn gibi kısa bir süre sonra tekrar aynı oluyor. Yağ işe yarar mı bilmem ama muhtemelen sıvı silikon tarzı şeyler sürersen damlacıklara bi faydası olabilir diye düşünüyorum. Yola çıkmadan vizöre sıvı silikonu yada yağı sür, üzerine camsil sprey kutusuyla su püskürt dene. Bende 2 kere denk geldim sise. Biri çok aşırı yoğundu. zaten hızımı da mecburen 40-30km'lere düşürdüm. Gel gelelim siste vizör silmekten ziyade, zeminde aşırı kaygan oluyor. Dikkat edin hocam. Hayırlı yolculuklar.
    Saolun da gittim bile o yolu Yağın hiçbi faydasını görmedim. Hatta yolun sonuna doğru iz yaptı vizörde. Her zamanki gibi elimle sildim fakat yazlık eldiven kullanıyorum hassasiyet sorunu yüzünden. Motosikletten inince ellerimi kullanamadım yarım saat boyunca

ulueremre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 200 DUKE
    Bu derece bir sis olacağını önceden biliyorsan kesinlikle yola çıkma: kendi görüşün sıfırlandığı gibi diğer araçların da görüşü çok çok düşer, büyük risk almış olursun (gerekli mi?). Yola çıkışı ertelemek alabileceğin en iyi karar olur. Aynı durum kar yağışında da geçerli. Saygılar.

[Edit: cevap yazdığımda gitmişsin bile. Geçmiş olsun diyelim]

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Plastik araba farlarını parlatmak için olan cilaları kullan. Seffaf akrilige uygun olanlar. İnce tabaka suruyorsun, hafif kurumasını bekleyip bezle iyice siliyorsun. Bu işlemden sonra sisli hava ve çok ince yağmurda eldiveninle vizorunu kolayca silebilirsin. Her kış uyguladığım bir yöntem. Bauhausta satılıyor.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Saolun da gittim bile o yolu Yağın hiçbi faydasını görmedim. Hatta yolun sonuna doğru iz yaptı vizörde. Her zamanki gibi elimle sildim fakat yazlık eldiven kullanıyorum hassasiyet sorunu yüzünden. Motosikletten inince ellerimi kullanamadım yarım saat boyunca
    Bi süre kullandıktan sonra alışırsın kışlık eldivene, hassasiyet sorunu kalmaz. Yazlık eldivenle kullanmak çok daha riskli. Motordan indikten sonra yarım saat elini kullanamadıysan, muhtemelen yolun büyük kısmınıda ellerini aktif olarak kullanamadan gittin demektir.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Camlarda kullanılan yağmur kaydırıcı ürünler var. kaliteli olanları işe yarıyor. Vizör ufak olduğundan 150ml sana çok uzun süre gider sanırım.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Nesi ACİL ???
    Neresi ACİL ???
    Neden ACİL ???

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Adam sabah 8 de konu açtı. 9-9.30 gibi yola çıkacağını söyledi. Yani onun açısından acil idi. Ne için yola çıktığını bilmeden acil mi değil mi yorum yapmak yanlış olur.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    İnternette "acil" diye konu açana kadar biraz araştırma yapması daha güzel değil mi ?
    Yolda kalır ise acildir, yolda düşer şaşar ise acildir, Allah korusun ama kan lazım demek acildir.
    Vizörüm buğu yaptı acil, pantolonum sıkıştı acil, mont alıcam acil, acil kışlık eldiven, motorum çalışmıyor acil ...

Acil kelimesi anlamını yitirdi ne yazık ki ...
    Levent, Trombosit, artemis99 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın eldivenle silme.
    Hele, hareket halindeyken silme.
    Damlacıklar bırak oluşsun,
    zaten belli bir hızda o damlalar aerodinamik okarak kayıyor.
    Bir bez bulundurnakta fayda var
    Siste damlalar kaymıyor, görüşü kapatana kadar kalır silmek şart. Başka da çaresi yok. Şu parmağa takılan sileceklerden edinmek lazım.

Motosikleti
    YZF-R25
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternette "acil" diye konu açana kadar biraz araştırma yapması daha güzel değil mi ?
    Yolda kalır ise acildir, yolda düşer şaşar ise acildir, Allah korusun ama kan lazım demek acildir.
    Vizörüm buğu yaptı acil, pantolonum sıkıştı acil, mont alıcam acil, acil kışlık eldiven, motorum çalışmıyor acil ...

Acil kelimesi anlamını yitirdi ne yazık ki ...
    10.30 daki derse yetişmek için gitmem gereken bi yoldu ve yardım istediğim konu önemli bi konu. Bu konu yüzünden belki de kaza yapabilirdim ve bu yüzden yardım istedim. Yazdıktan kısa süre sonra yola çıkacağım için de ACiL yazdım. Kaza yapınca buraya mı yazıcam telefonla yardım isterim yakınlarımdan. Her konu hakkında "Bu mu acil övövövöv" yazmaktan eliniz alışkanlık edindi sanırım. Acil yazısını görünce direk aynı şeyler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)