Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mazlumun mazluma yaptığını motorcu motorcuya yapar mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    İstanbul Anadolu yakasında olanlar bilirler ankara yolunu kullanacaksanız (e-5, d100) yolun solunda bulunana bir metrelik alan 4 ve üzeri tekerlekli araçlarca işgal edilmediğinden,
    bu kısmı kullanıyoruz.

yalağuz,
    bu bölümde dahi yavaş giden motoru korna, selektör ile taciz ederek yol isteme gayretinde olan tiplerden bolca var,
    aynı durum Boğaziçi köprüsünde de oluyor,
    motorun sığabileceği yerde öndeki aracı sıkıştırma gayretinin sebebi nedir ?

bugün bir genç kız bu elemanlar yüzünden kaza yapıyordu, (bu arada Boğaziçi köprüsünde plaka kapayan hanımefendi gördü bu gözler)
    genel olarak istanbulda trafikte gözlemlediğim,
    motosiklet kullananların zerre kadar kural, kaide vs umursamadıkları.

buradan genel uyarımı yapayım,
    motorda haydar var,
    yanına bir de üstadımız Gordon freeman levyesi alacağım,

aynı durum gerçekleşirse gereğini yaparım.

bundan kelli de kameraya çektiklerimi ifşa edeceğim.

bu kadar dert yanıp üzerine böyle davranmak ne yaman çelişkidir.

bahse konu olan alan ;

ön tarafı size dönük olan beyaz minibüsün solundaki alan,
    diğer taraf için de ayrı.
    bilenler bilir.
    blk_pasa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    O alanda benim birebir gözlerimle gördüğüm kaç defa kaza oldu. Bir o kadar Youtube'da gördüm. Görmediğimiz daha kaç kaza oldu acaba. Ama hala arabalar trafik yüzünden durma noktasına gelmişken orda 90-100 hatta daha fazlasıyla gideni, önündeki motoru sıkıştıranı görüyorum. Zaten ben arabalardan çok yayalar ve motosiklerden şikayetçi durumdayım.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Barzo heryerde barzoluğunu yapar. Arabada, motosiklette, kamyonda, hatta bisiklet sürerken bile yapar. Metroda inenlere öncelik vermez. Otobüste arkaya ilerlemez. Yürüyen merdivenin sol tarafında durur.
    blk_pasa ve _chaotic_ bunu beğendiler.

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Ne yazık ki motorcu motorcuyu e-5de öpüyor istanbulda.
    Her gün o güzergahta motor kullanıyorum, hatta 2 sene önce de emniyet şeridinde kaza yaptım. O günden beri de daha temkinli sürüyorum.
    O sol taraftaki boşlukta son 6 ayda en az 4 sefer kapı açma kazasına denk geldim. Keşke gelmez olaydım iyice midem bulandı.
    Ancak öyle denyolar var ki canının zerre kıymeti yok. O daracık yerde, durmuş olan trafikte 50-60 ile ilerlerken adam dibime girip korna-sellektör yapıyor. Özellikle yol vermiyorum, sonra başlıyor önüme geçme manevraları. Bir fırsatını bulup önüme geçince 90-100 kaptırıyor o daracık yerde.
    Adam istiyor ki duran trafikte ben de durayım, arabaların arasına gireyim paşama yol vereyim. Yol vermeyince de başlıyor cambazlıklar. Hatta bu gerizekalılardan biri, benim ve önümdeki kuryenin önüne atlayacağım diye minibüse arkadan bodoslama girdi gözlerimin önünde.
    Çok da dert etmiyorum artık, mümkünse yol veriyorum yoksa sallamıyorum, kaza yapa yapa ya akıllanacaklar ya ölecekler teker teker.
    blk_pasa, _chaotic_ ve MSMorkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hocam orası çok tehlikeli yahu. Orda şerit yok diye çoğu sürücü aynasına bakmadan gider . Ben bir kaç kere mecburiyetten girdim, trafik akmaya başlayınca sağ şeride geçtim. Motorlar orayı nedense çok seviyor hatta peşpeşe gazlayan gördüm. Ben girmem abi, sahil yolunu tercih ederim. Size de tavsiye ederim. Birkaç kırmızı ışık hariç sıkıntı yok. En yoğun saatte bile Kadıköy-Kartal arası 35 dakika sürüyor. Yandexe bakın e5 göztepe-bostancı arası kırmızı ise hiç girmeyin bence.

Sadece bu bahsedilen yol değil tüm otoban boyunca emniyet şeridinde aynı durum var.

özellikle xmax ve türevi kullanan motor sürücüleri bu şekilde davranıyor. her gün en az 3-4 tane bu tip hanzo ile muhattap oluyorum.
    bir de korna,selektör yapmadan haaarrrss diye yanda kalan boşluktan geçenler var ki bunlar ekstra hanzo.
    inşallah biri bir gün bir kazaya karışmama sebep olmaz. çünkü kazadan sonra sağlam kalabilirsem adamı öldürene kadar dövebilirim, o kadar uyuz oluyorum.

birkaç yerde dile getirdim bu konu vesilesiyle tekrar yazalım : trafikte bizi asıl tehlikeye sokan taksi, otobüs, minibüs, osmalı tuğralı doblo vs tipi araçlar değil, diğer motor sürücüleridir.
    blk_pasa bunu beğendi.

Acil durum olmadıkça orayı kullanmayın.

İşe gidip gelirken devamlı kullanıyordum ama çok riskli ve kaçacak bir yeriniz yok.

Bu arada, arkadan sıkıştıranlar kadar arabaların arasından o boşluğa kontrolsüz dalan şuursuzlar da dayaklık.
    blk_pasa bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Biaggi Sbk da yarışırken Kenan'a çarpıp duruyordu.
    Hatta bir ara Kenan 20 metre falan kuş gibi uçtuydu.
    Ben de Biaggi yanına yaklaşırsa Kenan'a ne yapması gerektiğini bizzat kendi motoru üzerinde göstermiştim.
    Sizden para almayacağım ama bir akıl daha isterseniz ücrete tabii.
    blk_pasa bunu beğendi.

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    her gün aynı yolu kullanıyorum Pendik Acıbadem arası arkadan taciz eden şuursuz çok maalesef uymayıp imkan dahilinde yol veriyorum kendi başlarını yesinler birde aklımın almadığı konu şu motor icat edildiği ve E-5 yapıldığı günden beri motorlar İstanbul Anadolu yakasında solun solu diye adlandırdığımız o şeritten gidiyor ve hala 34 plakalı yerli köklü 99 göbek İstanbullu olan ve her Allah'ın günü E-5 de araba kullanan sığır sürücüler hala oradan motor gittiğini anlayamadı abrayamadı alışamadı neden aracınızı şeridin ortasında değilde refüje en yakın yerde tutup o daracık şeridi işgal ediyorsunuz yabancı plakalar eyvallah tamam ama 34 plaka yapmayın bunu ya adam önümdeki motora yol veriyor tekrar aynı pozisyonu alıyor inatla oradan gidecek Türkiye de ne kullanırsan kullan kullandığın taşıtın aynalarını kullanmıyorsan sığırsın
    Faith makes all things possible.
    Honda SH300İ NF02 Owned. / Yamaha BWS100 Owned. / Honda CBX250 Twister Sold. / Honda CBR125R HRC Sold. / Honda PCX125 Limited edition Sold. / Asya Polo 50 139QMBGY6 Sold.

Motosikleti
    sym joymax
    bugün yine aynı durum ile karşılaştım,
    yolun bu bölümüne girmek zorunda olduğumdan (yolun geri kalanında yaya geçecek akdar yer bile kalmıyor),
    ve nefret ettiğimden düşük hızlar ile gidiyorum,
    düşük dediğim de 40 km.
    halen ardımdan gelenler sıkıştırmaya çalışıyor.
    yazık.

sağ tarafı beton sol tarafı araç olan 2 metrelik alanda ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum.
    bir de bu yol statik değil, dinamik,
    araçlar zaman zaman kontrolsüz olarak yolu motosiklet geçemeyecek kadar daraltıyorlar.
    orada araç kazası ve motosiklet kazası gördüm.
    motoru gidiş kendisi geliş yönünde olan sürücü gördüm.

dikkat edin.

Durup inip uyarmak gerek. Ama alacağın cevap "sana ne sana mı soracağım" dan öteye gidemeyeceği için gerek yok.
    Görmezden duymazdan gelip aynı süratte devam etmek en iyisi.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Ya d-100 de şu sol şeridin de solundan gitmekten vazgeçin arkadaş. Orası emniyet şeridi de değil başka bir şeyde. Orada kapı açan adam suçsuz olmaz hatta aynaya bakmak aklına bile gelmez. Sağdan gidin , emniyet şeridine girmemize göz yumuyor zaten polisler. İnatla o en soldaki boşluğu kullanmak nedendir? Ben bir kez girdim , arkadan abuk subuk hızlarla gelen motorlar yüzünden emniyete geçtim hemen. Ayrıca emniyette de yol vermeye müsait olmadığını gördükleri halde sizi sıkıştıran karaktersiz heriflerden bolca var. Motorun ön tekerini sizin arka tekerin hizasına sokup taciz eden saçma tipler. Ulan oraya sen girince sola arabaların arasına girip sana yol veremiyorum dangoz. Az bekle yer bulunca yol vericez zaten. Valla motordan yediğim tacizi 4 tekerlerden yemiyorum. Bu arada tin tin gitmiyorum haa ama bunlar kenefe malzeme yetiştiriyorlar.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız aga, emniyet şeridini anlarım da, o soldaki boşluktan gitmeye kalkıyorsan bunları göze alacaksın. Her ne şekilde olursa olsun, hangi yolda olursa olsun, yavaş gideceksen sağdan gideceksin. Ki bir savunma sebebin olacak.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün yine aynı durum ile karşılaştım,
    yolun bu bölümüne girmek zorunda olduğumdan (yolun geri kalanında yaya geçecek akdar yer bile kalmıyor),
    ve nefret ettiğimden düşük hızlar ile gidiyorum,
    düşük dediğim de 40 km.
    halen ardımdan gelenler sıkıştırmaya çalışıyor.
    yazık.

sağ tarafı beton sol tarafı araç olan 2 metrelik alanda ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum.
    bir de bu yol statik değil, dinamik,
    araçlar zaman zaman kontrolsüz olarak yolu motosiklet geçemeyecek kadar daraltıyorlar.
    orada araç kazası ve motosiklet kazası gördüm.
    motoru gidiş kendisi geliş yönünde olan sürücü gördüm.

dikkat edin.
    Bahsedilen yer buraı galiba.

Teker yapanda varmış.

https://youtu.be/Plu43_CNM94

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsedilen yer buraı galiba.

Teker yapanda varmış.

https://youtu.be/Plu43_CNM94
    dislike atan 4 kişiden biri oldum. çok mu acelesi var? birde ön kaldırarak gidiyor. saygısızlıktan başka bir şey değil benim gözümde.

Motosikleti
    sym joymax
    kamera açıktı,
    vakit bulursam o kısmı eklemeye çalışırım,
    meramımı daha rahat ifade eder.

motosiklet süren herhangi birisine bir şey olsa canımız yanıyor,
    acelemiz var ise tatlı uykumuzdan feragat edip daha kötü sürprizlerden uzak kalalım.
    derdimiz budur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)