Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

insanlar tip tip bana bakıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katiliyorum,arkadas vs.hepsi çil yavrusu gibi dagilirlar..birde ustune keşke ekipman giyeydin la bilader derler,bu arada diz kapaği operasyonu ciddi anlamda sikintili.kaskin onemi ne ise dizlikte odur..
    Degildir yahu. Kafayla diz bir olur mu hic? Birinde en kotu ihtimal yuruyemezsiniz. Digerinde vucudunuzun her yeri saglam bile olsa bitkisel hayata girersiniz, ya da tumden gidersiniz... O yuzden kask zorunlu, digerleri degil...

Konuya gelince: Belki de ekipmani sadece guvenlik degil de etraftan farkli gorunme cabasi olarak anlamislarsa komik gelmis olabilir gorenlere. Ama motosikletin hacminden bagimsiz olarak sadece guvenlik maksadiyla ekipmanini ihmal etmeyene saygi duyarim sahsen.

Sahsen gunluk hayatta motosiklet uzerinde giydigim pantolon normal kot gibi, kislik ceketim de normal bir uzun ceket gibi, ayakkabim da normal bagcikli bir ayakkabi gibi. Ama hepsi motosiklet icin ozel uretilmis ve sertifikali korumalara sahip. Cunku motosikletten indigimde etraftan farkli gorunmek, dikkat cekmek ve tuhaf karsilanmak istemiyorum. Sanirim bazilari tam tersi pesinde... Dikkatleri uzerine cekmek ve farkli gorunmek istiyorlar, ve motosiklet te onlara bu bahaneyi veriyor.

Tabii ki konuyu acan arkadas icin soylemiyorum bunu, yanlis anlasilmasin, ama boyle olan insanlar da vardir illa ki... Etrafin tepkisi de ona gore olur tabii ki.

Ama haftasonu tam gun grup surusune gittigimde, uzaktan bakildiginda bile bariz motosiklet ekipmani oldugu anlasilabilecek ceket ve pantolon giyiyorum... Cunku cevremdeki kimseden farkli olmuyorum zaten...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Bunu sana söyleyenlere, "30 cm mesafeden duvara atabildiğin kadar hızla kafa at, sonra gel konuş" de.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degildir yahu. Kafayla diz bir olur mu hic? Birinde en kotu ihtimal yuruyemezsiniz. Digerinde vucudunuzun her yeri saglam bile olsa bitkisel hayata girersiniz, ya da tumden gidersiniz... O yuzden kask zorunlu, digerleri degil...

Konuya gelince: Belki de ekipmani sadece guvenlik degil de etraftan farkli gorunme cabasi olarak anlamislarsa komik gelmis olabilir gorenlere. Ama motosikletin hacminden bagimsiz olarak sadece guvenlik maksadiyla ekipmanini ihmal etmeyene saygi duyarim sahsen.

Sahsen gunluk hayatta motosiklet uzerinde giydigim pantolon normal kot gibi, kislik ceketim de normal bir uzun ceket gibi, ayakkabim da normal bagcikli bir ayakkabi gibi. Ama hepsi motosiklet icin ozel uretilmis ve sertifikali korumalara sahip. Cunku motosikletten indigimde etraftan farkli gorunmek, dikkat cekmek ve tuhaf karsilanmak istemiyorum. Sanirim bazilari tam tersi pesinde... Dikkatleri uzerine cekmek ve farkli gorunmek istiyorlar, ve motosiklet te onlara bu bahaneyi veriyor.

Tabii ki konuyu acan arkadas icin soylemiyorum bunu, yanlis anlasilmasin, ama boyle olan insanlar da vardir illa ki... Etrafin tepkisi de ona gore olur tabii ki.

Ama haftasonu tam gun grup surusune gittigimde, uzaktan bakildiginda bile bariz motosiklet ekipmani oldugu anlasilabilecek ceket ve pantolon giyiyorum... Cunku cevremdeki kimseden farkli olmuyorum zaten...
    Öyle yahu,kafa ile diz bir olur tabiki.

Yorum iceriginin son kismini almak maharet degil,anlatilmak istenen manayi cikarmak önemli.

Bakin tek tek anlatayim,diz operasyonu sikintili ve zor bir işlem,bu baglamda kaskin onemi ne ise dizlikte odur,buradan ´´kask zorunlu digerleri degil´´demek ee o zaman don atlet,uste kask guzel kombinasyon olur.

Kafa alana diz bedavaya gelse anlarim,çok değil 2-3gun yürüyemiyor gibi yaşayin bakalim nasil olacak?

Buradan yorumlari bekliyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosiklet kazasi neticesi dizden darbe aldim. 3 ay agri cektim. Onun icin 1 yasinda 1000cc ABS'siz motosikleti elden cikarip ABS'li modele gectim. Diz korumasi olmadan da motosiklete binmiyorum.

Ama hayir, dizlik ve kask ayni sey degildir. Ayni oldugunu iddia edenin, dizini iki elinin arasına alıp derin derin düşünmesi gerekir

Halil Salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekipman parasını denkleştiremedim diye motorumu sattım allahım banada nasip et

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aksini düşünmekte,Devekuşu gibi başini kuma sokup gövde dişarda misali

Motosikleti
    NMAX 155
    Bende de aynı durum mevcuttu NMAX dediğin motor scooter bunlar ne diye soran insanlar mevcuttu.Sonra mont eldiven kaskı özenip alan Mondial Driftli keko arkadaşlar edindim

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Uzun zamandır tulumun üstüne hava yastıklı yeleği düşünüyorum. Dizlik fln bir yana.

Held marka kafama yattı,onlar Helite yaptırıyorlar, motomaxtan alıcam büyük ihtimal. Tulumun üstüne yelek

Demek o adam beni görsem gülmekten kaza yapar

Yeni sezona çok değişik kombinlerle gelicem allah izin verirse

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Bakma sen o dangalaklara sallama onları. Sonuçta 1000cc motordan düşerken de aynı 125cc den de aynı. Altında ki 125cc diye daha yumuşak bir düşüş olmayacak. Aynen devam et kardeşim

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Asfalt 125cc ve 1000cc ayrımı yapmıyor kardeşim sen ekipmanlarını tak gerisini boşver.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen de tip tip onlara bak arkadaşım

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Dostum 125 cc dediğin 90-100 km hızı geçebiliyor 100 km hızla düşsen Allah korusun neler olabileceğini düşünebiliyor musun?
    Daha çarpışma v.s saymıyorum bunları. Öyle diyene sen bunu söyle.

Sen aldırış etme tak ekipmanlarını ne olacağı belli olmaz.

Ben bu düşünceyi bi türlü çözemiyorum. Hani makinenin gücüyle de bağdaştırmak yanlış biri gelip 150-200 ile gelip vurma ihtimali de var yani.
    Bilmiyorum benim düşüncem bu yönde ekipman takmak önemli aksatılmamalı bence.

Benimde 145cc bir gariban motorum var. Senin gibi dizlik dirseklik eldiven vs ile çıkıyorum. Hanım ve anam iyi yapıyorsun diyor. Çevremden de olumlu yorumlar alıyorum büyüklerim aferin bak nasıl güvenliğini almış deyip örnek gösteriyorlar. Çünkü benim bulunduğum şuan ki bölgede pek ekipman kullanan yok. Kask desen yarı yarıya kullanıyorlar.
    Ufak tefek arada tuhaf tuhaf bakan oluyor ama ekipman dan ziyade. Beni polis asker falan dır diye.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)