Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Kasması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bu soruna bi çözüm bulamadım artık canımı sıkmaya başladı, sabit gaz giderken motor sanki böyle bi gazı azaltmış gibi oluyor sonra tekrar yükleniyor. Bi ileri bi geri yapmış gibi oluyor böyle canımı da çıkarıyor kontrolüde zorlaştırıyor.

Motor mondial mc roadracer 125

Benzinden değil arkadaşlar, benzini shell den alıyorum 95 oktan nitro olanından.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Subap ayarlarına baktır..

Motosikleti
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarlarına baktır..
    Sübap deyince bak bide bi ses geliyor motordan ama rölantide felan gelmiyor gazı böyle açtıkça geliyor ama sesi tarif edemiyorum, hani bu duvarı delerken içerideysen bi ses gelirya kulağını rahatsız ederya öyle bi ses geliyor ama o kadar sesli değil duymak için dikkat etmek gerek. Bu o sorundan farklı bi sorun bu en son motoru çamurda yatırdıktan sonra gelmeye başladı vites kolu felan yamulmuştu acaba şanzumana mı zarar verdik.

Ve birde motora gaz verirken gazı çok sert alıyor birden böyle beni bi geriye atıyor. Acaba bunların hepsi tek bişeyden mi kaynaklanıyor. Yani şöyle bi his var sanki diş az bi boş dönüyor sonra birden zinciri kapmış gibi oluyor.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Zincirin eskimiş olabilir. Zincir uzayınca bazı baklalar zor hareket etmeye başlar. O baklalar her turda dişliye denk geldiğinde direnç yaparlar. Zincirini kontrol et.
    efendy06 bunu beğendi.

hocam hava soğutmalılar şiştiği zaman yapar onu eğer uzun süre gittikten sonra oluyorsa

Motosikleti
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirin eskimiş olabilir. Zincir uzayınca bazı baklalar zor hareket etmeye başlar. O baklalar her turda dişliye denk geldiğinde direnç yaparlar. Zincirini kontrol et.
    Motor 3500 km de ne kadar eskiyebilir ki?
    Ama zincirime bi miktar pislik yapışmış zincire baktığımda pamuk gibi yumuşak parçalar var üzerinde acaba onlardan olurmu ki?
    Şöyle bi gün götürüp temizleyip yağlayacağım.

Ama iyi dedin çünkü belli bi ritimle oluyor bu kasılma, bi noktada hiç olmuyorken bi noktada oluyor bana sanki dişli veya zincirden olabilir gibi geldi, özellikle 2. viteste çok yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Alıntı can arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hava soğutmalılar şiştiği zaman yapar onu eğer uzun süre gittikten sonra oluyorsa
    Yok ya günün ilk sürüşünde de oluyor bu sorun.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Subaplardan olabilir yüksek ihtimalle gaz verince daha net duyuluyorsa subaptır eksantrik veya gerginın ortak çalışmasındada bir hata olabilir bunu burdan tarif etmen ya da aldığın cevaplar hiç sağlıklı olmaz en güzeli götür 3 tane motorcuya ayrı ayrı sor hepsi ayrı bişey söylerse 4. motorcuyada git sor ihmal etme bence

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 3500 km de ne kadar eskiyebilir ki?
    Ama zincirime bi miktar pislik yapışmış zincire baktığımda pamuk gibi yumuşak parçalar var üzerinde acaba onlardan olurmu ki?
    Şöyle bi gün götürüp temizleyip yağlayacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Yok ya günün ilk sürüşünde de oluyor bu sorun.
    O zaman zincir ihtimalini siliyoruz. Zincirin eskimesi için en az on bin km gerekli.

Belki karbüratörde pislik olabilir. Benim bajaj boxer da benzer bir sorun vardı. Motosiklet hızlanırken normal bir şekilde hızlanıyor ama sabit hızla sürmeye kalkınca boğulur gibi olup tekrar açılıyordu. Sabit hızla süremiyordum hızlanıp yavaşlıyordu sürekli. Sonra bakımda karbüratörü ve benzin musluğunu söküp temizleyince sorun düzeldi.

Motosikleti
    O zaman zincir ihtimalini siliyoruz. Zincirin eskimesi için en az on bin km gerekli.

Belki karbüratörde pislik olabilir. Benim bajaj boxer da benzer bir sorun vardı. Motosiklet hızlanırken normal bir şekilde hızlanıyor ama sabit hızla sürmeye kalkınca boğulur gibi olup tekrar açılıyordu. Sabit hızla süremiyordum hızlanıp yavaşlıyordu sürekli. Sonra bakımda karbüratörü ve benzin musluğunu söküp temizleyince sorun düzeldi.
    Özellikle temizlettireceğim o zaman sorunu ben söyleyeyim, zaten 3 bin bakımında temizlememişlerdi karbüratörü bi yağını değiştirdi yolladı başka servise gidiyorum artık bakımı gelince hallettireyim.

Bide zamanında yine motoru yatırmıştım ufak bi parçası kırılmıştı motorun, götürdüm oraya adam 35 lira o parça ama 25 e takalım dedi. Geçenlerde yedek parçalara bakerken 8 tl olduğunu gördüm. Helal etmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subaplardan olabilir yüksek ihtimalle gaz verince daha net duyuluyorsa subaptır eksantrik veya gerginın ortak çalışmasındada bir hata olabilir bunu burdan tarif etmen ya da aldığın cevaplar hiç sağlıklı olmaz en güzeli götür 3 tane motorcuya ayrı ayrı sor hepsi ayrı bişey söylerse 4. motorcuyada git sor ihmal etme bence
    Yok şu an gittiğim servisimden çok memnunum ben.

Ama vites boştayken yapmıyor onu yükteyken yapıyor. Yani vites boşta son gaz verince bile gelmiyor ses ama vitese takınca 1,2,3,4,5 farketmiyo hepsine geliyor ses.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI

Mondialin herhangi bir motorunun zincirini 3500 km'de çok rahat bozabilirim. Malesef öyle bir ironi söz konusu. Biraz fazla yağlayınca lastik gibi sünüyor meret.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)