Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Trafikte Dayak Yedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız sınırları herkesin uyması gereken bir kural değildir.
    Adamın parası vardır basar gider cezasını öder sana ne ?

Adamın karısı kızı çocuğu hastadır hastaneye yetişecek yetiştirecektir ihlal eder basar gider
    Sen kuralcılık yapar, zabıtalığa soyunursan dayağı yersin.

Önün boşken yavaş gitmek istiyorsan şunu bil; trafiğin akış hızına ayak uydurmalısın.
    Trafik 70 ile akarken sen 40 ile sağdan keyif yapamazsın.

En sağ şeritten giderken önün dolu ise kimse senden yol istemez. Önün boş ve sen gitmek istemiyorsan o zaman taciz edilir dayağı yer sonrada buralarda ağlarsın.

Gidecek yer yok adam halen senin yerini istiyor ise
    Çek sağa dur buyur geç de..
    Otoyollarda üst hız sınırı olduğu gibi alt hız sınırı da vardır, örnek resimdeki 40-120 ibaresi gibi.

Bu şu demektir; bu yolda en az 40 km/h en çok da 120 km/h ile gidebilirsin.

Araçta arıza olabilir, sarsılmaması gereken bir hasta olabilir, sürücü acemi olabilir, dahası aracın gücü bu kadar hız yapmaya yetiyor olabilir.

Hiç kimseyi bu veya başka sebeblerden dolayı hız sınırları içerisinde olduğu halde taciz edemeyiz. Ha yok adam 40 km/h ile orta şeritte gidiyorsa çağır beraber dövelim, ama zaten en sağ şeritte ise aksi durum insanlığa sığmaz.
    yeditepely ve mfBulut bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

elleri kırılsın
    mfBulut bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En sağ şeritten giderken önün dolu ise kimse senden yol istemez. Önün boş ve sen gitmek istemiyorsan o zaman taciz edilir dayağı yer sonrada buralarda ağlarsın.
    sağdan yavaş gidenlerde dayak yesin diyorsunuz yahu bunlara gelene kadar size bir adres vereyim, dolandırıcı, gidip ona ne istiyorsanız yapın, savcılar dokunmuyor, her ay en az 10-15 bin tl milleti çarpıyor
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağdan yavaş gidenlerde dayak yesin diyorsunuz yahu bunlara gelene kadar size bir adres vereyim, dolandırıcı, gidip ona ne istiyorsanız yapın, savcılar dokunmuyor, her ay en az 10-15 bin tl milleti çarpıyor
    herife bişey olmaz, azmettiricilikten yine sana patlar piyango mübarek.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Beladan kacsan da seni buluyor herzmaan bazen kacmamak lazım

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sağdan gitme olayı zaten yıllardır diğer taşıtları kullananlara motosikletlilerin öğrettiği bir hata olmuş bence. Halen motosikleti ulaşım aracı olarak kullanan ve yaşı büyük olan abilerimiz ve amcalarımıza sorsanız büyük bir bölümü motosiklet en sağdan gider ve araç geldikçe yol verir diyecektir. Durum böyle olunca diğerleri de alışmamış ki önünde motosiklet olmasına. Keza ben önümde başka bir araç ve birkaç metre sonra kırmızı ışık olmasına rağmen bir amca tarafından resmen bilerek eziliyordum. Haftasonu da virajdayken arkamdan dibimde takip eden araba kornaya basıyordu mesela.

Bu yanlış algıyı yıkıp, asıl kuralda olması gerektiği gibi olsun diye uğraşırken biz; aramızda "Motosiklet sağdan gitmezse işte böyle olur" diyenler olması beni üzüyor. Zaten çok fazla olmayan umutlarımı da iyice zedeliyor.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Bi iki aydır S1F1R B1R izliyorum. Birbirlerine "nebakyonlangevşik" diyip çıkarıp 10 el ateş ediyolar ucuz yırtmışsın geçmiş olsun.
    Birkan07 bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Geçmiş olsun, bot önemli

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi iki aydır S1F1R B1R izliyorum. Birbirlerine "nebakyonlangevşik" diyip çıkarıp 10 el ateş ediyolar ucuz yırtmışsın geçmiş olsun.
    Çok teşekkür ederim Hiç izlemedim o diziyi Mezun olduğum liseden birkaç kişi de oynuyormuş. Yeterince maruz kalıyoruz zaten Adana’ya Bu doz bana kafi

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, bot önemli
    İlk fırsatta ben de alacağım

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)