Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: moto pizza kuryeleri ........ yenilik yapılsın

Katılımcı sayısı
64. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 50 cc motor verilsin

9 14.06%
  • trafikten çıkarılsınlar

5 7.81%
  • eğitim alıp sürekli denetlensinler

43 67.19%
  • korumalı kıyafetler giysinler

7 10.94%

ciddi sorunumuz pizzacılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Bu gün akşam saat 17:00 sularında araba ile eve giderken kavşakta kırmızı ybr 125 kazası gördük bi baktık kasksız bi pizzacı kontrolsüz kavşaktan hızlı ve dikattsiz geçmiş ve yola çıkan beyaz bir arabaya sol ön tekerin üstünden çarpıp uçmuş suçlu motor biekaç şehirdeki arkadaşlarda aynı fikirde benimle ya motor güçleri 50 cc olsun yada adam gibi eğitim alıp sürekli denetlensinler sizce ne yapılmalı bu tür kazlardan dolayı bence camiamız zarar görmekte

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    pizzacılara lazım motor
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    ister 50cc olsun ister altlarına bisiklet verilsin deli gibi kullandıktan sonra yine kaza olur. bende gördüm bi kaç kere acayip acayip kullanan evlere servis götüren scooterlı. çabuk götüreyim geleyim diye ters yöne giriyorlar hız yapıyorlar. ama komple men etmekde olmaz sonuyçta evlere servisin bel kemiği oldular

evlere servis yapanlara polislerin dikkat etmesi lazım. işverenlerinde ehliyetli insanları işe alması ve gerekli korumları takmasını sağlamsı gerekir
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyet diil hocam adamlar bilinçlendirilmeli,Kulakları çekilmeli,Adamlar polisi bile iplemiyolar kaldırım ters yön vs...Hergün gördüğüm şeyler Taksim'de.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok tehlikeli kullanıyorlar, ve hepsi çok genç arkadaşlar.
    Küçük motorlar kullanmaları kendi sıhatleri için daha uygun olur diye düşünüyorum.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    bence denetlenmenlive kurallara uymayanlar affedilmeli çünkü canlarına ve bizim canlarımıza kast ediyolar kim dur dicek daha kaç kişi ölmesi lazım

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bu konu hakkında daha önce de konuşulmuştu. Hatta bir arkadaş bu türden bir motora çarpmıştı arabasıyla, motoru süren çocuğun da ehliyeti falan yoktu. Bu işin tek çözümü var, eğitim. Motosikleti sık kullanan pizacılar, pideciler, kuryelerin firmalarını denetim altında tutacaksın. Ehliyetsiz ve eğitimsiz kişileri çalıştıranlara ağır cezalar vereceksin. Sık sık da bu adamları denetleyeceksin.

Japonya'da ehliyetin Honda tarafından verildiğini biliyor musunuz? Dolayısıyla her motor ehliyeti alan ciddi bir eğitimden geçiyor. Bu tür birşey şart. Yoksa yakında kaos yaşanacak.

Bu akşam sahilden Bostancı'ya doğru giderken Göztepe civarlarında bir pizacı motoru abuk subuk ve tehlikeli şekilde gidiyordu yolda. Çocuğun çok yakınından 10000 rpm ile bir geçtim, çocuk az ileride bana yetişip "abi ne yaptın, ödüm bokuma karıştı" dedi. Ben de içimden, "eh siz ancak bu şekilde adam olacaksınız" dedim

Bu heriflerin eğitilmesi şart!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Butür davranan arkadaşlara başkalarının değilkendi canlarının kıymetini öğretmek lazım.

chooper777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal 250
    Denetlemeleri sıklaştırmak faydalı olur.
    Bazı arkadaşlar polislerin bize karşı olan iyi niyetlerini suistimal ediyorlar.

zx12r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR600 F
    50cc olması bence bir seyi deiştirmez kullanan kişlerin fikirleini değişlmesi lasım sadece pızzacılara mahsus bir sey deil üzülerek söylemem gerekir ki gün geçmiyor bir trafik kazası duymayalım :( onun için motorun cc den çok kullancı hatası coğunlukta 50cc de aynı soför 1000cc de aynı şoför denetlemelerin sıkıştırılması ve düzenli olması taraftarıyım.

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Bunlar büyük tehlike.

Başımıza geldi.Hem ters yoldan geliyor,hem ehliyetsiz,geldi bize carptı epey oluyor.Forumda yazmıştım.

Memlekette doğru giden birşey yok ki.

Arkadaşlar bide konu güzel ama ankette sunulan secenekler olmamış pek.

Sanki 4 değil 2 şık var.

Bi tarafta "Trafikten çıkarılsınlar" seceneği diğer tarafta 3 şık bir arada gibi.
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Korumalı kıyafet giysinler şıkkını anlayamadım. Kazalarda nasıl canları yanmasın konusu başka bir şey. Burada tartıştığımız kazaların azalması için ne yapılabilir ise ben denetlenmeleri derim. Her abuk-subuk hareket yapanı zamanımızı ayırıp bir telefonla firmasına bildirmek iyi bir başlangıç olabilir. Yalnız Türk insanı olarak bu konuda fazlasıyla 'vicdan' sahibiyiz. Oynamayalım ekmeğiyle diye sıkıştırır durur bizi. Ta ki ekmeğiyle oynamadığımız adam bir çocuğa çarpana kadar.

Hiç bir ön çalışma yapmadan koruma giydirirsen bu adamlara hepsi kendilerini terminatör sanacaktır. Bir tanesine 'neden kask takmıyorsun' diye sormuştum, bana 'abi senin gibi motorum olsa (250'lik bir cruiser nihayetinde) takardım' dedi. Yani kaskı aksesuar sanıyor!.. Şık bir kıyafetin üstüne takılan güneş gözlüğü gibi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sorunun ana kaynağı bahsi geçen kitlenin yaş ortalamasının çok düşük olmasıdır. Düzelmeside pek mümkün değildir, çünkü ;

Polis kızmaz onlara, öğle yemeklerinde pizza yemek hoş olur.
    İşveren kızmaz onlara çünkü servis zamanında yetişiyordur. Hatta telefon edip elemanı şikayet ettiğinizde bu patronun hoşuna gider.
    Müşteri kızmaz onlara çünkü pizzasını soğumadan yiyebiliyor onların sayesinde
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorunun ana kaynağı bahsi geçen kitlenin yaş ortalamasının çok düşük olmasıdır. Düzelmeside pek mümkün değildir, çünkü ;

Polis kızmaz onlara, öğle yemeklerinde pizza yemek hoş olur.
    İşveren kızmaz onlara çünkü servis zamanında yetişiyordur. Hatta telefon edip elemanı şikayet ettiğinizde bu patronun hoşuna gider.
    Müşteri kızmaz onlara çünkü pizzasını soğumadan yiyebiliyor onların sayesinde

Bu akşam sahilden Bostancı'ya doğru giderken Göztepe civarlarında bir pizacı motoru abuk subuk ve tehlikeli şekilde gidiyordu yolda. Çocuğun çok yakınından 10000 rpm ile bir geçtim, çocuk az ileride bana yetişip "abi ne yaptın, ödüm bokuma karıştı" dedi. Ben de içimden, "eh siz ancak bu şekilde adam olacaksınız" dedim

Sen adama hepten gaz vermişsin !!!

murat68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR
    Eğitim şart. Ayrıca periyodik olarak denetlenmeliler. 50 Cc verilse de yapacak olan yine yapar her şeyi.
    Dikkat ederseniz onların kullandıkları motorlar bir kaç haftalık bile olsa ''çizik ve darbeli ''
    [B][/B][COLOR="Blue"][COLOR="blue"]motobike = on the wings of love[/COLOR][/COLOR]

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ehlıyetsız kıısıler ıse alınmadıktan sonra problem yok
    Yeni yine yeniden

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    eğitim de şart denetlemede
    nasıl ki belediye mutfakları temiz mi diye denetliyorsa servis yapmak isteyen her işyeride servis yapabilirlik belgesi almalı.ve kurulacak bir kurum tarafından denetlenmeli
    KAMP ADAMLARI

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    dentelensinler ama bizim burda dediklerimiz burda kalıyor bence her il grubu kendi belediyesine mail atsın ve şikayetlerini belitsinler

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Cuma günüde bitanesi arkadan girdi bana arabaylaydım. Nasıl hızlı gidiyorsa durmamla sesi duymam bir oldu. Allahtan bir şey yok ama bizim şirketin mercedes'i vardı tamponu çizdirdik motorun ön plastiği kırıldı tanıdık restoran olduğu için de işi büyütmedim açıkcası, artık anadolu sigortanın mini hasar teminatından auto king te hallettiricem.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem eğitim hem koruma takmaları zorunlu kılınmalı. Sadece kuryeler, pizzacılar için değil herkes için, motosiklete kazık vergi artışı getiren Devletimiz neden bu düzenlemeleri yapmaz. Tek sorun ehliyet değil bizim burada ve Türkiye'nin tüm küçük ilçelerinde eminim hele yazın bir tane kasklı adam göremezsiniz. Takana da acayip bakıyorlar düzenimizi bozuyorsun hesabı. Başımıza seçtiğimiz adamlar ilkokul mezunu oldukça daha çok görürüz biz bu gariplikleri.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler