Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

LS2 Arrow - FF323 - Fiyatı düşmüş düşük bütçeye iyi kask almak isteyen arkadaşlar !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei Japonyada tam olarak bu şekilde çalışıyor. Siz ( sipariş dışında ) aksi bir cevap firmadan alırsanız buraya gelir yazarsınız bunu. Hala kulaktan dolma bilgiler yerine bunun için http://shoei.com/ üzerinden direkt olarak shoei firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. Ben bunu hem japonyada yaşayanlardan duydum hemde bizzat shoei.com adresine girip japon bölümünü seçerek firmayla mail yöntemiyle kendilerinden duydum. Yaptıkları uygulama ne olursa olsun. Sipariş üzerine kişiye özel üretim yaptıklarını söylüyorlar.
    Bak şimdi, dönmedolaba döndü iş..
    Shoei işiye özel üretim "DE" yapıyor olabilir. Ben başvururum, giderim ölçülerimi alırkar, bana özel kask içi üretebilirler, bunda teknik bir hata yok zaten.
    Ama bunun adı "japonyada zaten kasklar sipariş üzerine üretiliyor. Sadece yarışçılar için değil sokaktaki vatandaşta gidip shoei almak istediği zaman ölçüye göre sipariş geçiliyor. " değildir. Türkçe'nin doğru kullanımı, okuduğunu anlama falan konularına girmeyelim şimdi.
    Bir firmanın sipariş üzerine kişiye özel üretim yapması başka bir şey, "Japonya'da bütün dükkanlar böyle kask satıyor" demek bambaşka bir şey.

Daha sen iddianı oturaklı net bir dil ile dile getirememişken bunun için 6 saat ilerideki adamlarla mailleşemem. Tartışmaya öğrenmeye açım diye "Dünya düz, inanmazsan Nasa'ya mail at" diyenin peşinden NASA ile iletişime geçecek değilim.

Ben tekrar edeyim de, belki üst üste okudukça anlalışır hale gelir.
    Shoei Japonya'da başladı "Personal Fitting" uygulamasına, bak tırnak içinde aynı kelimelerle yazıyorum sürekli. Sonra bunu ABD'ye de getirdi, Avrupa'da da yapıyor artık bildiğim kadarıyla. Kafayı ölçüyorlar, bu ölçülerin kişinin kaskı bilgisi ile birlikte bir bilgisayara giriyorlar ve o da "git şu parçaları değiştir şunları tak" diyor. Bunun adı kişiselleştirilebilmedir, özel üretim değildir. Bunu da Mototaş'ta bile yapabilirsin diyorum, Japonya'ya özel bir şey değil diyorum, kalkıp bana Mototaş reklamı yapıyorsun diyorsun. Mototaş'ta "bile" ne demek oluyor, hiç düşünen yok, ne gerek var düşünmeye.
    Sonra kalkıp sen aynı olayı Shoei Türkiye'nin de yaptığını söylüyorsun.. Japonya'da böyle özel bir üretim şekli var diye başladığın macerana Shoei Türkiye'de bile var bu diyerek devam etmişsin. Farkında değilsin sanırım, o yüzden arka arkaya yazayım dedim. =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük bütçeli arkadaşlara fırsat olsun diye konu açtık. Siz toplu tüfekli savaş ilan ettiniz sakin yahu
    Topluk tüfeklik bir şey yok yahu. =)
    Anlamsız yere ve gereksiz yerde özetle bir tarafınızdan uydurmayın lafını görünce sinirlenip biraz sert üslupla yazmış olabilirim gerdiğim gözünün zevkini bozduklarım varsa affola. =)
    oialdemir ve AsiCanavar bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak şimdi, dönmedolaba döndü iş..
    Shoei işiye özel üretim "DE" yapıyor olabilir. Ben başvururum, giderim ölçülerimi alırkar, bana özel kask içi üretebilirler, bunda teknik bir hata yok zaten.
    Ama bunun adı "japonyada zaten kasklar sipariş üzerine üretiliyor. Sadece yarışçılar için değil sokaktaki vatandaşta gidip shoei almak istediği zaman ölçüye göre sipariş geçiliyor. " değildir. Türkçe'nin doğru kullanımı, okuduğunu anlama falan konularına girmeyelim şimdi.
    Bir firmanın sipariş üzerine kişiye özel üretim yapması başka bir şey, "Japonya'da bütün dükkanlar böyle kask satıyor" demek bambaşka bir şey.

Daha sen iddianı oturaklı net bir dil ile dile getirememişken bunun için 6 saat ilerideki adamlarla mailleşemem. Tartışmaya öğrenmeye açım diye "Dünya düz, inanmazsan Nasa'ya mail at" diyenin peşinden NASA ile iletişime geçecek değilim.

Ben tekrar edeyim de, belki üst üste okudukça anlalışır hale gelir.
    Shoei Japonya'da başladı "Personal Fitting" uygulamasına, bak tırnak içinde aynı kelimelerle yazıyorum sürekli. Sonra bunu ABD'ye de getirdi, Avrupa'da da yapıyor artık bildiğim kadarıyla. Kafayı ölçüyorlar, bu ölçülerin kişinin kaskı bilgisi ile birlikte bir bilgisayara giriyorlar ve o da "git şu parçaları değiştir şunları tak" diyor. Bunun adı kişiselleştirilebilmedir, özel üretim değildir. Bunu da Mototaş'ta bile yapabilirsin diyorum, Japonya'ya özel bir şey değil diyorum, kalkıp bana Mototaş reklamı yapıyorsun diyorsun. Mototaş'ta "bile" ne demek oluyor, hiç düşünen yok, ne gerek var düşünmeye.
    Sonra kalkıp sen aynı olayı Shoei Türkiye'nin de yaptığını söylüyorsun.. Japonya'da böyle özel bir üretim şekli var diye başladığın macerana Shoei Türkiye'de bile var bu diyerek devam etmişsin. Farkında değilsin sanırım, o yüzden arka arkaya yazayım dedim. =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Topluk tüfeklik bir şey yok yahu. =)
    Anlamsız yere ve gereksiz yerde özetle bir tarafınızdan uydurmayın lafını görünce sinirlenip biraz sert üslupla yazmış olabilirim gerdiğim gözünün zevkini bozduklarım varsa affola. =)
    konuyu kıvıran döndüren kim? Japonyada kasklar kişiye özel üretiliyor diyorum. Bunun dünyadaki tabiri budur. İstersen heryeri yırt istersen başka yerlere çek konuyu. Senin için birşey ifade etmeyebilir Ama dünya kask üreticileri buna kaskı kişilleştirmek yerine kişiye özel kask üretiyoruz diye söyledikleri budur. Hele dünya düzdür diyen adama karşı dünyanın düz olup olmadığını araştırmadan resimlere bakarak yuvarlak olduğunu söylüyorsan oda senin seviyendir :D

ben en başından beri adamın kulak burun boğazına göre kask yapıldığını idda etmedim. Japonyada kişiye özel kask üretiliyor dedim arkasından bunun iç pedlerle yapıldığını belirttim. Yine ardından bunun bir strateji olduğunu bu söyledim. Japonyada yapılan uygulama türkiyede yapılmadığını belirttim burada kaskı standart haliyle almanız ve daha sonradan kafanıza özel sizin yapabildiğinizi belirttim.

Arai etkisi sanırım bu ?

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sharp bazı markalarla arası iyi olan TIRTO bir kurumdur.
    Problem yok, üstüme alınmadım.
    twisten ve killingroad bunu beğendiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Problem yok, üstüme alınmadım.
    Tırto dedim yav
    twisten ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    Ben bu kaskın ion arrow modelini kullanıyorum. Kask kompozit olduğundan normal polikarbonlara göre hafif. Ve gerçekten bu hafiflik hissedilitor. Galiba yarış kaskı. O yüzden kafanıza ilk takarken zor oluyor fakat kulak kısmını geçtikten sonra tam kafa şeklini alıyor. vizörü kilit mekanızması ile açılması önlenmiş. Ayrıca kutu içinden pinlock çıkıyor. Ki bu bence avantaj. rüzgar sesi alıyor. Gerçi almayan kask var mı bilmiyorum. Havalandırması güzel. Çene perdesi de var. Bana göre tek sıkıntısı, buff veya maske ile kullanamıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu kaskın 600 tl olduğu zamanları hatırlıyorum İlk çıktığı zaman Gerçekten konforu fena olmayan - sağlam bir kask. Şimdi de 900tl olmuş. Vay bee. 1 sene olmadı bile çıkalı gelen zamma bak ...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)