Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ducati yi neden biz almayalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayin ama tam kahve muhabbeti... Sirket nedir, amaci nedir, nasil yonetilir, teknoloji transferi nasil olur, ne kadar surer, marka nasil olusur, araclarin kar marji nedir, her yonden fiyaskolarla dolu yorumlar...

Rusya ikide bir aciklama yapiyor, yandas medya gormuyor tabi, Turkler S400'lerin kapagini bile acamayacak, tum radar kontrolu Rusya'da olacak diye. Biz mi S400 aldik, yoksa Rusya S400'lerini bizim paramizla bizim topragimiza mi dikecek belli degil...

Parayla olacak olsaydi dunyayi Suudi Arabistan ve Katar yonetiyodu... Ki bizde o da yok...

https://www.aydinlik.com.tr/s-400-an...i-agustos-2017
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video biraz uzun 11 dakikayı seyretmeni tavsiye ederim. Türkiye'de üretilenin neden kötü olduğuna sebepsiz yere kanaat getirmediğimizin cevabı.
    https://www.youtube.com/watch?v=y5bHoACbGx0
    bunu koymaya gelmiştim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha ha. Ruslar "He" demediği müddetçe kılını kıpırdatmayacak bir sisteme milyarlarca lira para verdik, çok değil, daha birkaç sene önce uçağını vurduğumuz ülkeye. Demek böylece emperyalizmin uşağı olmaktan kurtulduk, dünyaya "biz de varız" dedik, önümüzdeki güçlü duvarda derin bir çatlak oluşturduk öyle mi? Hey yavrum hey... Bu kafayla daha çoook yolarlar bizi... O çok güçlü füze sisteminin kudretini eminim hepimiz bizzat hissediyoruz

Daha iki hafta önce de Amerika'dan 11 milyar dolarlık uçak alma anlaşması imzaladık

Bir o yana bir bu yana... "Bana dokunmayın, her istediğinizi yaparım" rüşvetleri...

Değil tabii ki. Herşey vatan için, yüce Türk milleti için, dinimiz imanımız için vs.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    S400 ler askeri teknoloji transferi içerdiği için çok boyutlu yürütülmesi gerekli bir konu. Şu anda sarpa sardı, umarım işin içinden çıkabiliriz.
    Yalniz bu konumun kahve muhabbeti olduğuna katılmıyorum. Motosiklet muhabbeti bu.
    Hindistan ve cin firmaları volvo, jaguar ve land roveri almaya kahvede karar vermediler. Fransız psa grubu yöneticileri starbucksa gidip ben bi tall latte bir de opel alabilir miyim demediler. Araplar gibi paraları neymara agueroya yedirmediler.
    Her şey bir adımla başlar...
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha ha. Ruslar "He" demediği müddetçe kılını kıpırdatmayacak bir sisteme milyarlarca lira para verdik, çok değil, daha birkaç sene önce uçağını vurduğumuz ülkeye. Demek böylece emperyalizmin uşağı olmaktan kurtulduk, dünyaya "biz de varız" dedik, önümüzdeki güçlü duvarda derin bir çatlak oluşturduk öyle mi? Hey yavrum hey... Bu kafayla daha çoook yolarlar bizi... O çok güçlü füze sisteminin kudretini eminim hepimiz bizzat hissediyoruz

Daha iki hafta önce de Amerika'dan 11 milyar dolarlık uçak alma anlaşması imzaladık

Bir o yana bir bu yana... "Bana dokunmayın, her istediğinizi yaparım" rüşvetleri...

Değil tabii ki. Herşey vatan için, yüce Türk milleti için, dinimiz imanımız için vs.

Gardaş senin bu ülkeye olan güvenin kaybolmuş..

Siyasetçilere yada partiye güvenmemek normal.
    Şirketlere iş adamlarına hatta komşularımıza

Ama ülkenin geleceğine olan inancımızı kaybedersek asıl o zaman kaybederiz.Ne kadar kötü olsada birgün düzelecek emin ol bizim ecdadımız hep küllerinden doğmuş ve hep ayağa kalkmıştır.
    Ha sen dersinki bunlarla olmaz haklı olabilirsin. O zaman eleştirirsin kendince doğruyu öne çıkarırsın hiçbirşey olamaz demek en son olmalı
    bursalıali bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Çok mantıklı konuşmuş arkadaş.Neden olmasın?

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S400 ler askeri teknoloji transferi içerdiği için çok boyutlu yürütülmesi gerekli bir konu. Şu anda sarpa sardı, umarım işin içinden çıkabiliriz.
    Yalniz bu konumun kahve muhabbeti olduğuna katılmıyorum. Motosiklet muhabbeti bu.
    Hindistan ve cin firmaları volvo, jaguar ve land roveri almaya kahvede karar vermediler. Fransız psa grubu yöneticileri starbucksa gidip ben bi tall latte bir de opel alabilir miyim demediler. Araplar gibi paraları neymara agueroya yedirmediler.
    Her şey bir adımla başlar...
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok mantıklı konuşmuş arkadaş.Neden olmasın?
    Çünkü bir düşünce ürününü yapıp bütün dünyaya pazarlayabilme, sadece ve sadece birçok kurumu düzgün işleyen bir ülkenin yapabileceği bir şeydir. Yönetimin gerçekten istemesi lazım, finans sisteminin desteklemesi lazım, know-how ve ARGE yapacak beyinler lazım, uluslararası ilişkilerimizin iyi olması lazım...

Çin ve Hindistan'da da herşey mükemmel değil. Ama Çin, başlı başına dünyanın en büyük otomobil pazarı. Amerika'yı geçeli seneler oldu. Ve çok zengin. Bütün dünya Çin malı kullanıyor. Bizim can çekiştiğimiz cari açık sorununun tam tersi var orada. Hindistan Çin ile benzeri özelliklere sahip.

Türkiye, ürettiğini dünyaya satmak zorunda. Kusura bakmayın ama içinde bulunduğumuz bir ortamda böyle bir şeyin olabileceğine ihtimal vermek mümkün değil.

İnançlıyım, ama mantıklıyım da....
    drtayfun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ducati den önce götümüze bir don alalım bence.
    mithrelios ve gorefest bunu beğendiler.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Gelirken bana da bi çay alabilir misiniz ?

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Niye alalım da imalatla falan uğraşalımki.Bırak onlar imal etsinler biz ithal edelim,öyle bir vergi geçirelimki onlardan fazla kazanalım.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    her şeyi bir kenara bırak, türkiye ducati' ye sahip olacak kadar vizyon sahibi bir ülke değil.
    YasinC ve SuleymanE bunu beğendiler.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bize kuran kursu lazım; sanayi, bilim falan geveleyip adamı günaha sokmayın!
    Bu konu ile Kuran Kursunun ne alakası var ne ile dalga geçtiğinin farkına var. Buraya bu yazdığın şey sana ne fayda sağlar.. 3-5 alkış için sempatizan için kendine yazık ediyorsun darkında değilsin. Allah seni ıslah etsin.
    bursalıali ve fatih.met bunu beğendiler.
    İzmir-Karşıyaka

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım "hint fakiri" lafından dolayı Hindistan'ı küçümsüyoruz. Hintliler mühendislik konusunda çok gelişmiştir, bizimkiler gibi ezbere mezun olmuyorlar. Ana dili gibi ingilizce biliyor ve dünyanın bir çok ülkesinde aktif olarak çalışıyorlar. [/I]
    Ben de ezbere mezun olacaktım da baktım ezbere olacaz bu yüzden olmadım.
    RoofRoof bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    kendi uçağımızı yaptık, arabamızı yaptık, helikopterimizi yaptık, kendi füzemizi yaptık. kendi gemimizi yaptık.. aslında sıra motosiklette, ducati iyi bir seçim olabilir bence
    bursalıali bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her şeyi bir kenara bırak, türkiye ducati' ye sahip olacak kadar vizyon sahibi bir ülke değil.
    Asıl can alıcı nokta "VİZYON." Seçtiğimiz insanların yaş ortalamasının düşmesi gerekiyor ilk başta. Buradaki genç ihtiyarlar üzerine alınmasın

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ya aslında alacaktık baktık 2.el piyasası yok vazgeçtik
    mchi bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Satılacak şey varsa, onu söyle. Eldekiler bitti, daha makbule geçer.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Geçmediğiniz köprünün ücretini ödemek yetmedi galiba size..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl can alıcı nokta "VİZYON." Seçtiğimiz insanların yaş ortalamasının düşmesi gerekiyor ilk başta. Buradaki genç ihtiyarlar üzerine alınmasın
    Sözlerinizin yarısına katılıyorum diğer yarısına katılmıyorum. Vizyon çok ama çok önemli ve bu konuda hemfikiriz. Seçilenlerin yaş ortalamasının düşmesinden ziyade gerçekten vatansever ve alanında başarılı kişileri yönetime getirebilsek ülkemiz yeniden sıçrama yapar. Bu kişilerin illa genç olmasına gerek yok. Hem genç hem başarılı parlak beyinlerimizi seçmek elbet en iyisi olur da bu ülkedeki seçmen profili ve siyasi partilere de bakınca bu düşününce çok uzak ihtimal maalesef.

Seçmen kitlesi yorumumdan halkı aşağıladığım anlaşılmasın, sadece bilgisiz ve cahil bir halkımız olduğuna dem vurmak istedim. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma gibi çok büyük bir hastalığı var halkımızın.

Her cümleye "Bence" ile başlayıp üfürme, fantazi ve cahillikle bezeli kulaktan dolma bilgileri saçmayı çok seviyoruz. Ve işin en acı tarafı hala okuma alışkanlığımız yok.
    Sevdiği siyasi kesime taraftarlık yapan 2 haber bültenini ve 3 yazarı okumayı aydınlanma sanıyor halkımız.

Değil ducati, Mercedes-Benz firmasını komple bize devretseler bu vizyonsuzlukla 50 yılda o dev firmayı batırırız diye düşünüyorum.

Tek anlam veremediğim eğer "Almanya hasbelkader zengin olmuşsa" biz neden hasbelkader zengin bir ülke olamadık ?
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E şimdi @COQ buraya gelip iki sayfa Özal'dan dert yanmasın mı? Çok fena tahrik var çünkü. Yaparsa dokunmayacağım bu sefer Haklı adam.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değil ducati, Mercedes-Benz firmasını komple bize devretseler bu vizyonsuzlukla 50 yılda o dev firmayı batırırız diye düşünüyorum.
    10 sene sürmez. Nokia gibi eritir bitiririz. VW da yok pahasına alır bizden. Tekrardan başarılı yapar. Dünyadaki Mercedes kullanıcıları 20 sene mahrum kalmış olur...

Özal demişken, genç düşünen ileri görüşlü adamdı. Allah rahmet eylesin tekrardan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)