Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İkinci el motosiklet mont ve botu alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    arkadaşlar kask ikinci el alınmaz diye biliyorum fakat mont ve bot alınır mı? Büyük ihtimalle sıfır alırım ama yine de merak ettim zaten kaza yapmış ise belli olur montta

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

MOnt alınır da bot biraz kokulu olur.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Bot mantar yapabilir.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Ben forumdan bi arkadaştan Forma Adventure bot aldım.Sağolsun çok iyi kullanmış.2-3 aydır kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok.Tabii dedikleri gibi mantar,koku gibi şanslar da var.

bence hepsi alınabilir hepsininde kazalı olup olmadığı anlaşılır

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İkinci el alınır, neden alınmasın ki? Kasklarda olan "2. el alınmaz" açıklaması; iç kısımdaki darbe emici köpüğün bir kaza anında ezilmiş olabilme ihtimali olduğundan veya kaskın dış yüzeyi sivri bir yere çok sert çarpıp mikro çatlak meydana gelmiş olma ihtimallerinden. Kaskın iç köpüğünde oluşan ezilme sonrası kask koruma görevini kaybeder.
    Ancak Kaskın geçmişini iyi biliyorsan o kaskı da alabilirsin.

Mesela şöyle bir örnekle izah edeyim; yakın bir arkadaşın yeni kask aldı 1 ay sorunsuz kazasız kullandı, sonra da kasktan pek memnun kalmadı(ses,konfor vb durumlardan) kaskını uygun fiyata satmak istedi diyelim. Ebatı da senin kafana bire bir uyumlu olsun. Geçmişi ve nasıl kullanıldığı bilindiği için o kask da alınabilinir. Ancak geçmişini ve kazasızlığını yüzde yüz biliyorsan alınır. Aksi takdirde hayatınla kumar oynamış olursun.

Ayakkabıda ise eski sahibinde ayak mantarı varsa mantar bulaşma ihtimali var, o konuda risk taşıyor.

Tabii ki sıfır ürün almak daha güzel ama imkanın elvermiyorsa 2. el mont, pantolon, bot ve eldiven alınabilir elbet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)