Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet hırsızlığı hikayesi..

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Ali Sungur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esenyurt ta 3 sene oturdum...İstisnasız tüm evler elektrik hırsızı...Ve azeri camisi her cuma doluyor ve de utanma dan hac ca gidiyorlar bu insan sı yaratıklar...
    İstisnasız dediğiniz zaman pek hoş olmuyor. Bizim Esenyurtta iki tane apartmanımız var ve bugüne kadar kaçakla bir işimiz olmadı, nasıl çekildiğini bile bilmeyiz.

Birilerini hırsızlıkla suçlarken laflarınıza dikkat etmenizi öneririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstisnasız dediğiniz zaman pek hoş olmuyor. Bizim Esenyurtta iki tane apartmanımız var ve bugüne kadar kaçakla bir işimiz olmadı, nasıl çekildiğini bile bilmeyiz.

Birilerini hırsızlıkla suçlarken laflarınıza dikkat etmenizi öneririm.
    Niye alınıyorsunuz ki? "Mexico rumuzlu üyenin apartmanları dahil alayı kaçak elektrik kullanıyor" mu denmiş?
    Sanki üyelik bilgilerinde gerçek isim ve gerçek ikamet adresi kullanıyoruz.
    Çok komik ve çocukça bir yorum olmuş.

ali , milletin ibadet çetelesine sen mi bakıyorsun. Hemen hemen her cuma, tüm camiler dolar zaten( nasıl ki her pazar kiliseler doluyorsa). Bunu bilmek için profesör olmaya gerek yok

Forum sakinleri; polise bk atacağınıza bir düşünün bu hukuk sistemi ne zaman geldi . Türkiyeye İtalya ceza kanunu getirirsen sonuç bu olur. Gelsin şer'i hukuk bakalım ozaman suç oranlarında nasıl bir değişiklik oluyor. AMA MALESEF YILLARDIR BU ÜLKEYİ , ALLAHIN KANUNLARINDAN DAHA İYİ OLDUĞU ZANNEDİLEN İTALYA CEZA KANUNLARI(1926) KANUNU İLE YÖNETİLMEKTE. Demokrasi başkenti denilen ABD de bile idam var

Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye alınıyorsunuz ki? "Mexico rumuzlu üyenin apartmanları dahil alayı kaçak elektrik kullanıyor" mu denmiş?
    Benim yazdığım şeyle üyeliğin, rumuzun, sitedeki ikametgah bilgilerinin ne alakası var? Ben arkadaşın genelleme yapmasından rahatsız oldum hepsi bu. Adam ne bilsin mexico nerede oturuyor? Istisnasiz lafına takıldım sadece. Esenyurttan bende nefret ediyorum ve neden böyle düşündüğünü anlayabiliyorum.

Onu da geçtim, size ne? Eğer bir yanlış anlaşılma varsa adam bana yazar, konuşur hallederiz. Sizin bu muhabbetteki konumunuzu ve konuya burnunuzu sokma sebebinizi anlayamadım. Marjinal olmaya çalışırken itici oluyorsunuz.

Ayrıca çocukluk yaptıysam da ne mutlu bana. Çocukluk iyidir, saflıktır.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    motosiklet beylikdüzünde tam olarak nereden çalındı bizde motosiklet kullanıyoruz bu market nerede bunlar hakkında detaylı bilgi verirmisiniz.

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yazdığım şeyle üyeliğin, rumuzun, sitedeki ikametgah bilgilerinin ne alakası var? Ben arkadaşın genelleme yapmasından rahatsız oldum hepsi bu. Adam ne bilsin mexico nerede oturuyor? Istisnasiz lafına takıldım sadece. Esenyurttan bende nefret ediyorum ve neden böyle düşündüğünü anlayabiliyorum.

Onu da geçtim, size ne? Eğer bir yanlış anlaşılma varsa adam bana yazar, konuşur hallederiz. Sizin bu muhabbetteki konumunuzu ve konuya burnunuzu sokma sebebinizi anlayamadım. Marjinal olmaya çalışırken itici oluyorsunuz.

Ayrıca çocukluk yaptıysam da ne mutlu bana. Çocukluk iyidir, saflıktır.
    Bu sohbette ben de varım. Onnçin laf altında kalmamalıyım. Cevabımı vermeliyim
    "Burnumu sokma" sebebinden bahsedeyim. Tam ben "istisnasız "Esenyurtta oturanların alayı kaçak elektrik kullanır" yazacakken, arkadaşım yazıvermiş. E bu durumda o mesaja gelen karşılıklara karşı kendimi sorumlu hissettim. Bu yüzden biraz burnumu soktum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tolga706 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali , milletin ibadet çetelesine sen mi bakıyorsun. Hemen hemen her cuma, tüm camiler dolar zaten( nasıl ki her pazar kiliseler doluyorsa). Bunu bilmek için profesör olmaya gerek yok

Forum sakinleri; polise bk atacağınıza bir düşünün bu hukuk sistemi ne zaman geldi . Türkiyeye İtalya ceza kanunu getirirsen sonuç bu olur. Gelsin şer'i hukuk bakalım ozaman suç oranlarında nasıl bir değişiklik oluyor. AMA MALESEF YILLARDIR BU ÜLKEYİ , ALLAHIN KANUNLARINDAN DAHA İYİ OLDUĞU ZANNEDİLEN İTALYA CEZA KANUNLARI(1926) KANUNU İLE YÖNETİLMEKTE. Demokrasi başkenti denilen ABD de bile idam var
    avrupa kanunları medeni insanlar için tasarlandığı içün maalesef ortadoğu toplumlarına bol geliyor.

adam 72 kere çalmış, çıkıyor, 73. yerden, kaldığı yerden devam ediyor. bu adamı hiçbir kanun duzeltemez.

bütün suç bu adamı yetiştiren aileden kaynaklanıyor.

aile iyi terbiye vermedikten sonra adamın elini kessen yine devam eder hırsızlığa.
    twisten, zabuzaretta, RoofRoof ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kasko şart ..
    espresso bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Karakola şikayete gittiğinizde "motosikletimi çalan şahıs fetöcü, aynı zamanda bira da içiyor" deseydiniz keşke.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250

Yaşınızı bilmem ama bu ülke o kanunlarla yönetilirken biz evimizin kapısını kilitlemeden çıkardık, koskoca ilçede 1 tane gece bekçisi yeterdi, koskoca ilde 1 karakol vardı ve 5 polis vardı, küçücük bir adliyesi vardı, kimse kimseye yan gözle bakmazdı. Bu ülkeyi bozan o kanunlar değil, insanlarının sahtekarlığı ve 2 yüzlülüğü, dini ticarete alet hale getirerek islamiyeti bitirmeleridir.

Motosikleti
    R1250GS ADV

Allahın kanunu nedir ulan ? Cuma vakti ... Adam esenyurttaki yavşaklardan bahsetmiş heryerde böyle tipler var. Sahte hocaların, hayvana tecavüz eden ve kendini imam diye tanıtan insanların ülkesinde yaşıyorsunuz. ABD de idam kimin için var iki satır açın okuyun. A.Q Ülkesini ne güzel bölüp parçaladılar.

Allahın kanunu sözünü açıklayıp sonra bu kanun ile mutlu mesut yaşayan bir ülke örneği vermenizi istiyorum. Bizde hepberaber öğrenip söylediklerimizden utanalım.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde 2 apartman aile bireyleride yaşıyoruz kaçak kulanılmıyor he kulanan varmıdır ilaki var her yer için geçerli

Ayrıca türkiyede büyük futbol takımları kara para aklama şike hile hurda gırla fenerbahçeyi bırak

Ayrıca azeri camı muhabetinden girip caferi mesebine girişmiş arkadaş birazdan kürt alevi sünii çerkez karadeniz burgar gömeni mahacır der savaşmaya başlarız bu kafayla biz sittin sene bi yere varamayız

Bu kafayla bu hizmetin 3.ün 1.ini alırız ancak
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupa kanunları medeni insanlar için tasarlandığı içün maalesef ortadoğu toplumlarına bol geliyor.

adam 72 kere çalmış, çıkıyor, 73. yerden, kaldığı yerden devam ediyor. bu adamı hiçbir kanun duzeltemez.

bütün suç bu adamı yetiştiren aileden kaynaklanıyor.

aile iyi terbiye vermedikten sonra adamın elini kessen yine devam eder hırsızlığa.
    'Avrupa Kanunları medeni insanlar için hazırlanmış' mışşşş...ABD de çalıştım, Avrupada da bulundum, böyle saçma birşey yok. Norveçte 74 kişiyi katleden insana verilen ceza 24 YIL ( EN ÜST), ABD de 2 kişiyi öldür yada 1 polis ;birçok eyalette direkt İDAM. Her iki tarafta biz çok medeniyiz diyor, hatta ABD demokrasi ve hukuk konusunda mükemmeliz diyor. SENCE HANGİSİ MEDENİ.
    Avrupa medeni bir toplum değildir, sadece ekonomik refah seviyesi yüksektir, bu yüzdende suç oranları fakirlere oranlar düşüktür. Ekonomileri birgün çökünce anlarsın; ne kadar medeni olduklarını
    bursalıali bunu beğendi.

'Avrupa Kanunları medeni insanlar için hazırlanmış' mışşşş...ABD de çalıştım, Avrupada da bulundum, böyle saçma birşey yok. Norveçte 74 kişiyi katleden insana verilen ceza 24 YIL ( EN ÜST), ABD de 2 kişiyi öldür yada 1 polis ;birçok eyalette direkt İDAM. Her iki tarafta biz çok medeniyiz diyor, hatta ABD demokrasi ve hukuk konusunda mükemmeliz diyor. SENCE HANGİSİ MEDENİ.
    Avrupa medeni bir toplum değildir, sadece ekonomik refah seviyesi yüksektir, bu yüzdende suç oranları fakirlere oranlar düşüktür. Ekonomileri birgün çökünce anlarsın; ne kadar medeni olduklarını
    madem Avrupa ve abd medeni bir toplum değil, neden insanlar deli gibi, ipini kırmış gibi avrupa ya da abd'ye iltica etmeye çalışıyor?

açıkla bakalım genç adam.

Motosikleti
    Kuba Çıta 150 CG
    Başkan benzer bir olay ankarada bir polis abimizin evinde gerçekleşti 3 kişi eve giriyor 2 televizyon 1 polis tabancası altınlarla araca binip kaçıyorlar aracın plakası okunmuyor adamların yüzü ap açık ortada sivil polis olay yeri inceleme hepsi geliyor polis abimizin üzerine soruşturma açılıyor silah sebebiyle yüzü görünen hırsızları bulamıyorlar bugün hırsızlık yapıyor yarın yakalanıp denetimli serbestlikten çıkıor devlet devlet değilki

Motosikleti
    R1250GS ADV
    madem Avrupa ve abd medeni bir toplum değil, neden insanlar deli gibi, ipini kırmış gibi avrupa ya da abd'ye iltica etmeye çalışıyor?

Medeniyette Norveçle kıyaslandık .. Aklıma direkt nordkap sürüşüm geldi .. durdum forumdan kendimi silmek istedim .. Ben de bu konuya yorum yapmıştım.. Şimdi anlıyorum bizi neden kıskanıyorlar ..

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahın kanunu nedir ulan ? Cuma vakti ... Adam esenyurttaki yavşaklardan bahsetmiş heryerde böyle tipler var. Sahte hocaların, hayvana tecavüz eden ve kendini imam diye tanıtan insanların ülkesinde yaşıyorsunuz. ABD de idam kimin için var iki satır açın okuyun. A.Q Ülkesini ne güzel bölüp parçaladılar.

Allahın kanunu sözünü açıklayıp sonra bu kanun ile mutlu mesut yaşayan bir ülke örneği vermenizi istiyorum. Bizde hepberaber öğrenip söylediklerimizden utanalım.
    Allah ın kanununlarına Şer'i kanun denir. Bu kanunların da ne olduğu bellidir, senin gibilerin işine gelmez çünkü ucunda sana ceza gelebilir. Ortadoğu ve Asyada şer i hükümleri tam olarak uygulayan bir ülke yoktur, bu onların beceriksizliğidir bizi alakadar etmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

yazdık ya, ekonomik refah seviyesi yüksek diye... okumuyon mu

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Allah ın kanununlarına Şer'i kanun denir. Bu kanunların da ne olduğu bellidir, senin gibilerin işine gelmez çünkü ucunda sana ceza gelebilir. Ortadoğu ve Asyada şer i hükümleri tam olarak uygulayan bir ülke yoktur, bu onların beceriksizliğidir bizi alakadar etmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Evinizde işinizde yada arkadaş ortamınızda inşallah bir gün size nasip olur bu kanunla yönetilmek. Ozaman şu an yazdığınız bilgisayarı bi kenara atıp daha rahat birşekilde dünya ile iletişim sağlarsınız..

atar yapma. ekonomi ve refah seviyesi yüksek olmak her toplumun arzusudur. nihai hedef budur zaten. bunu sağlamak için sağlam bir hukuk altyapısı ve yüksek egitim seviyesi gerekir.

şer'i hukuk çok işe yarar bir sistem olsaydı şimdiye kadar Ortadoğu milletleri uzaya çıkmış olurdu.

din, vicdan işidir. herkes istediği şeye inanmakta özgürdür. günlük hayatta akıl ve bilimi esas almayan toplumlar geri kalmaya mahkumdur..
    twisten, zabuzaretta ve _chaotic_ bunu beğendiler.

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Bir gün bu konularla ilgili bir polis memuru ile tatlı tatlı tartışırken; "Polisin ne günahı var, yakalıyoruz yakalıyoruz hukuk düzeni serbest bırakıyor. 600-700 yıl sorunsuz çalışan hukuk sistemini kaldırıp bu sistemi kimler getirdiyse onlara çemkirin, bize değil" dedi.

Sonrasında tartışmayı tatlıya bağladık ama kim haklı kim haksız sonuca varamadık.
    Polislerin klasik lafları bunlar. Kimi yakalayıp götürmüşler ki savcı da bırakmış? Kanunlar ortada, savcı tüm kararlarını yazılı olarak veriyor. Hırsızın ensesine şaplatıp "yürü git gözüm görmesin seni" deme şansı yok.
    Polisin ne günahı mı var? Ben yazayım günah mı değil mi siz karar verin. Sanılanın aksine hırsız takımında para çok olur. Polis, hırsızı yakaladıktan sonra başlar bir pazarlık. Neticede hatırı sayılır bir miktar para karşılığı hırsızı öyle veya böyle serbest bırakır. Yeri gelir polis sizi tehdit eder şikayetçi olma diye. İşin ucunda para olunca yapılmayacak şey yok.

Anlayacağınız, konu sahibi arkadaşın cebine girmese de 1000 tl o çocuktan veya ailesinden fazlasıyla tahsil edilmiştir bile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah C.C. nun kanunu bu dünyada mutlu mesut yaşamak için değildir. Ebedi dünyada mutlu mesut yaşamak içindir.
    Bu dünyada mutlu mesut yaşamanın tek yolu var. Güçsüzü ez, sömür, güçlünün yanında ol. Zaten dünyanın %90'ından fazlasının da yaptığı veya yapmak istediği bu.
    tolga706 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)